DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 randevuyla alınacaktı bundan sonra o yüzden olabilir, cbp one diye uygulaması var.

Izledigim video da full meksika lilar dolusmus gibi gorunuyordu. Bulabilirsem atarim

Yorumsuz:((

• @Murat-4 işin ABD yönünden bakacak olursak ciddi bir haksızlık olduğunu görürüz. İsteyen kaçsın isteyen kaçmasın çok yorum yapabileceğim bir durum değil ama işin sonu bize dokunuyor. Sonra vize almak için 3 kuşak öteki babaannemin soyismine kadar bilgi beyan etmek gerekiyor.

Mesela düşünsenize yemeyip içmeyip birikim yaptınız ve bir şekilde ABD'ye yüksek lisans ve ardından doktora yapmak için gittiniz. Kalıcı olmak için para dökmenin yanında bir ton da emek harcadınız ve sonunda (belki de yıllarca uğraştıktan sonra) oturum iznini aldınız.

Ama başka biri de birkaç ay içinde kaçak bir şekilde basıyor geliyor. İkiniz de aynı ülkede aynı statüde bulunan insanlardan oluyorsunuz. Burada bir haksızlık var bence.

• @dilmel Bu konuda Yunanistan'ın yaptıklarına katılıyorum, yanlış anlaşılmasın göçmen karşıtı değilim, ki göçmenlik için DV başvurusunda bulunuyorum zaten. Asıl konu olan mülteciliğe karşıyım, Türkiye'nin mülteci politikaları tamamen bana ters düşen bir konumda olduğu için Yunan tarafından bu durumu anlayabiliyorum. Hümanizm perspektifinden bakarsak mevcut uygulama yanlış olabilir ancak gerçeklik tarafından incelersek doğru bir iş. Devletin ülke içerisinde ki vatandaşlarını koruması gerektiği gibi, ne idüğü belirsiz kişileri de almaması gerekiyor.

• @dilmel bu durumlar legal gitmeye çalışanı olumsuz etkilediği için, bakıyorlar nasıl olsa yasal gidemiyorum o zaman illegal gideyim diyorlar, daha öncede forumda konuşuldu bir de bu vize verilmemesinin siyasi tarafı var, illegal gitmek benim de aklıma geldi ama yapmadım hayırlısı.

• ⭐⭐

@gtx295 bu nedir ya? nasıl bir manyaklık? aklım almıyor gerçekten...

• ⭐⭐

vizeleri vermiyorlar verdiklerinde de türk olduğunu duyduklarında hemen cüzdanını açtırıyorlar o para gerçekten mevcut mu cüzdanında paran var mı diye ? çok iğrenç bir duruma geldi türkler ve türkiye daha doğrusu getirildi... bak biz başka ülkelere girebilmek için yırtıyoruz bir taraflarımızı adamlar hop geliyolar ipsiz sapsız hooppp pasaport hoooppp oturma çalışma izni buna engel olmadan bize başka ülkeden hak ve hukuk gelmez... insanı ucuz olan ülkeyle iş yapmaz hiç bir ülke... bizim insanımızı ucuzlaştırdılar böyle pasaportları vatandaşlıkları peynir ekmek gibi dağıtarak şimdi türk dedin mi kim lan bu pakistanlı mı suriyeli mi Arap mı diyo adam yazık ... çok yazık...

• ⭐⭐

ha burada asgari ücret 12 bin oldu vatana millete hayırlı olsun yeni zamlar kiralar, market zamları vs...
    bu da bi garip... adam vergileri düşüreceğine, suya telefona internete lkiraya markete indirim getireceğine sürekli asgari ücrete zam yapıyor ben yemiyorum bu numaraları da yiyen % 90 var işte %10 ile azınlıktanım

• ⭐⭐

@Kekw nasıl gitmiş benim bir arkadaşımda gitti detayını bilmiyorum çok rahat geçtim dedi... bir kaç arkadaşım amerika vizesine başvurdu red yiyince ben salak mıyım dedi vize falan almadım... elimi kolumu sallayarak yürüyerek yürüdüm geçtim dedi:) nasıl iş ya dedim benimle de dalga geçti sen hala türkiye de misin dedi... sanfransisco dayım şuan dedi... geçen ay da ubere başladı...

• @debbieLA77 Binlerce dolar(10k) döküyorsun ve geçiyorsun. tıpkı 30k türkün yaptığı gibi. Mesleğin paran ve tanıdığın yoksa shelter denen yerlerde kalıp evsizlerle kanka oluyorsun. Şanslıysan bir araba alıp orda yatıyorsun(tanıdığım biri arabada yatıp doordash yapıyo) daha da şanslıysan bir kaç kişiyle bir evi paylaşıp hayata tutunmaya çalışıyorsun. Daha orda gidince avukatlara yedireceğin paralardan bahsetmedim.

• @debbieLA77 Herkes seçimini yaptı. Kalanlar için hayat aynen devam edecek, gitmek isteyen kişiler içinse daha zor günler başlıyor. Hedef 3053-3071 🤣

• İltica eden tanıdıklarım var, bu zor bir seçim. Aileni ve ülkeni tamamen bırakıyorsun. Ben hayatta bu adımı atamam 😃

• iltica edilir görünürde kolay ve fakat herşey yoluna gitse bile en az 10/12 bin doları gözden çıkarmanız gerek (sadece Amerikaya girene kadar harcanacak olan), kamptaki süreçlere girmiyorum sponsor falan istiyorlar (o da ayrı bir para), en az 6/7 ay çalışma izini vermezler o sürede ne yaşarsınız belli değil zor durumda kalabilirsiniz, veya düşük ücrete çalışabilirsiniz, kalacak yer bulamaya bilirsiniz, öyle hemen gidince uber falan yapılamıyor bir yıllık ehliyet istiyorlar, yeni gidene arabada satmıyorlar ssn kodu falan olmadığı için, bankalar kredi vermiyor, araba olmayınca doordash v.s bahsedilen işlerin çoğunu yapamıyorsunuz zaten, bir sürü belirsizlik, ben de düşündüm vazgeçtim sonradan, yine de ayarsız bir insan olduğum için ne olacağı belli olmaz.

• @Murat-4 Mülteci olarak gitmek en kötü yol, dediğin gibi çalışma izni çıkması bayağı uzun sürüyor ve legal olmadığın için hayat çok daha zor olacak. Düşünen arkadaşlar varsa bu sevdadan vazgeçsin dışardan göründüğü gibi değil emin olun. Bazı kaçakları YouTube da görüyorum iş dileniyorlar, asgari saatlik ücretin daha da altında ve pis işler için. 10 K dolar az para değil farklı alternatifler bir şekilde bulunur. Fark ettiğim diğer bir şey ise Avrupa'da yaşayan Türklerin azımsanmayacak kadarı kurnaz oluyor, Amerika'da olanları bilmiyorum ama sonuç olarak biri sizi tutarsa iliği çıkarmadan bırakmaz gibime geliyor.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 san francisco bu tarz kaçak gelen türklerle dolu şu anda. Grup halinde motorla paketçilik yapıyorlar

• @Uçan-hollandalı dediğin gibi mülteci olarak gitmek en kötü yol, Amerikadaki Türklerde avrupadakinin aynısı, tehdit eden bile varmış buradan çıkarsan başka iş bulamazsın diye, çıkmasınki sömürmeye devam etsin, sıkıntı.

• ⭐⭐

@Ping-PONG @tolgasatir @hadi-BE ses verin yahu, yaşıyor musunuz?
    Yoksa GC çıktı da gittiniz mi 😃

• ⭐⭐

Sayaç getirin artık şuraya sayaçsız tadı çıkmıyor...

• ⭐⭐

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Sayaç getirin artık şuraya sayaçsız tadı çıkmıyor...

Başvurular Ekim ayında başlar, Kasım ayında biter, sonra sayaç gelebilir 🙂

• Gençler sayaç bekleyeceğinize Almanya'nın çıkardığı mavi kart ve fırsat kart ve yeni göçmenlik yasasını araştırın. Arallık ayında yasallaşacak. Green beklemekten 1bin kat daha iyi

• @Kekw b1 b2 almancayı öğrenmek bile kendi başına bir problem, şahsen bu yüzden Almanya göçmenliğine sıcak bakamıyorum Ana dili ingilizce olan yerler daha çok ilgimi çekiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.4k

| | | |