DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu yıl içimde o eski heyecan yok. Pasaport şartının kaldırılmasından sonra piyangoya dönüşmesinden olabilir,

• sabırsızlıkla bekliyorum

• ee kaç gün kaldı şimdi 😂

• Greencard en çok hanımla ailemin işine yaradı dv24 belki çıkar diye birikim yaptım ayrıca yatırım danışmanıyım bir kaç işlemler yaptım güzel bir birikim sağladım dv24 çıkmazsa ailemi umreye göndereceğim dedim ailem umreye gitti 🙂

bu süreçte çıkan bir insandan daha çok araştırmalar yaptığımı düşünüyorum bir çok çıkan arkadaş bana özelden yazdı ne yapmam lazım diye bildiğim kadarıyla bilgilerin doğruluğunun emin olduğum tüm bilgeleri anlattım aynı zamanda araştırmalara devam ettim dosya taşıma konusu üstünde çok durdum bunun çok önemli olduğunu fark ettim çünkü greencard çıkması ne kadar büyük bir şans olsa da case number da düşük olması bir o kadar şans ama insanların fırsatlarını kendileri yarattığını gördüm dv25 içi pasaport schengen vizesi almak için 2024 avrupa gemi turu düşünüyorum hem bir çok ülke ziyaret etme fırsatı oluyor hemde duyduğum kadarıyla en kolay vize alma yönetiminin bu olduğunu söylüyorlar. eşime 2024 de nisan ayı doğum günü hediyesi olarak ak deniz gemi turu planlaması yaptım

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici size bir tavsiye de benden o zaman turist vizesi almadıysanız turist vizesine başvurup alıp kenara koyun 10 yıllık vize schengen gibi değil sonuçta , dosya taşımaya gerek kalmadan turist olarak girip aos yaparsınız

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir katılıyorum, son 1-2 senedir süreci takip edip her sene başvuran arkadaşlar varsa tek yapması gereken turist vizesi alıp kenarı koymak olmalıydı şimdiye kadar. Dosya taşımadan daha kolay bir şekilde süreçlerini tamamlayabilirler

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ben sırf greencard sonuçları açıklanmadan randevu alıcam diye göbeğim çatlamıştı 😂 gene hüsran yaşadık olsun ama artık bir planımız var 🙂

• @tolgasatir Aos nedir onu bilmiyorum:)

• ⭐⭐⭐

@Onurfidan adjustment of statüs yani statü değişimi greencard çıktıktan sonra turist olarak ülkeye girip bir süre bekledikten sonra bana greencard çıktı diye başvurup statünüzü amerika içerisinde değiştirp greencard ınızı ankaranın keyfini beklemeden alıyorsunuz

• @tolgasatir tavsiyen için teşekkür ederim ama maalesef ki amerika vizeleri 1 yıl sürüyor ayrıca 10 kişiden 1 kişi anca alabiliyor günümüzde iltica edenler yüzünden dikkat ettim onlarca video izledim inglizcen olursa daha iyi olur dediler bu sebepten eleme yapmasalarda tercihleri ingilizce bilenlerden oluyor dediler bende malesef ingilizce yok yani o en vizeler konusunda bana zor olacağını düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici açıkçası her zaman dediğim gibi her görüşme kendi içinde özeldir, bunu da her zaman söylüyorum onay alanlardan 100 kişiden 10 tanesi yazıyor red alanların 100 ünden 150 si arkadaşından duyduğu reddi de gelip yazıyor düzgün bir aile profili genel olarak alıyor bekar erkeklerde çok fazla red var.

• @tolgasatir

Yakın bir arkadaşımız eşiyle birlikte 10 yıllık turist vizesi aldı 1 ay kadar önce. Dediğiniz gibi en azından evli ve genç çiftlerde problem yok gibi.

İlaveten gidince 6 aya kadar kalınabiliyor. Çekiliş açıklandıktan sonra sıra numarasının durumuna göre biraz bekledikten sonra gidip Adjustment of Status'e başvurursa herhalde sonuç alırlar dediğiniz gibi.

• @emre911 merhaba, bir şey sormak istiyorum. turist vizesi cepte iken greencard başvurusunda mülakata gireceğimiz yeri amerika seçebilir miyiz? yani orda yaşamıyoruz ama ola ki kazandık mülakata direkt amerikada girmek için. olabilir mi böyle bir şey?

• ⭐⭐⭐

@alperalp bu öyle bir şey değil, turist vizen varsa oraya gidip AOS dediğimiz işlemi yapıyorsunuz orda girebilirmiyim gibi bir durum değil bu daha farklı

• @tolgasatir anladım teşekkür ederim.

• @tolgasatir Çok güzel söylediniz ama benim ingilizcem yok hesaplarım 17k usd var fizikende altın birikimim 20k usd civarı karşılığı çalıştığım şirkette 9 yıldır üst düzey olarak çalışıyorum ve maaşımda yüksek tr şartlarına göre eşimde 2 yıldır çalışıyor bir şirkette çocuk henüz yok çalıştığım şirket ithalatçı bir firma olup avrupa vizesinde bana sponsor olacaktı avrupada bir fuar katılackmış gibi gösterip oradan vize başvurusu yapacağız bende eşime sponsor olacaktım vize almamız yüksek gözle bakıyor truzimcimiz ayrıca dış ticaretcilerimizden eski dış ticaretcimiz amerikan vatandaşı olup şuan new jersey yaşıyor şuanki dış ticaretcimizde amerikan vatandaşı olup kardeşleri new jersey yaşıyor bunların benim vize almamda bir artsı olurmu amerika vizesi için çünkü ben hiç düşünmedim amerika vizesini hep avrupa düşündüm ve araştırdım

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Bir çok avantajınız var turist vizesi için çok çok ingilizce sorguları yok zaten, maddiyatınıza da bakmıyorlar turistte, aile olmanız çok avantaj bekar erkeklere göre net bir şekilde üst düzey bir pozisyonda uluslararası bir şirkette çalışıyor olmanız da bir avantaj bir kaç schengen ziyareti yaparsanız kesin gözüyle bakın vizeye bence şuan bile alabilrisiniz ama schengen ülke gezileri büyük avantaj sağlayabiliyor

• @alperalp

Hayır hocam. Örneğin Almanya-BAE vs gibi 3. bir ülkede ikametiniz yoksa Türkiye'den girebilirsiniz sadece. Turist vizenizin buna bir etkisi olmaz. Green Card size vurursa ve o sırada daha önceden aldığınız bir ABD vizesi varsa (turist veya çalışma) önce ABD ye geçersiniz. Orada hangi vizeyle girdiyseniz statünüz ona uygun şekilde(Örn. turist) güncellenir. Turist statüsündeyken Green Card kazandığınızı belirtip Adjustment of Status yani ABD içinden Statü Değişikliği için başvurabilirsiniz. Hukuki ve bürokratik süreçler olumlu sonuçlanırsa zaten ABD içerisinde olduğunuzdan konsolosluk mülakatına da gerek kalmayabilir, direkt Green Card'ınızı alırsınız.

Burada kritik nokta, Green Card sonuçları açıklanmadan önce pasaportta basılı, aktif bir ABD vizenizin olması. Ek olarak ABD ye girdikten sonra AOS yaparsanız, süreç neticelenene kadar ABD dışına çıkmamanız gerekir. Çalışma izinli bir vizeniz ya da en az 1 yıl turistik ikameti karşılayacak bütçeniz yoksa anlamsız olabilir.

• @emre911 çok teşekkür ederim bu cevap daha açıklayıcı oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |