DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Riethian Merhaba bende 224 talihlisiyim case no 9000 binlerce sizce bizde aynıyolumu izlemeliyiz yoksa beklemedemi kalalım

• ⭐⭐

@Emre-Oktay Numaranız ne kadar düşük olsa da yerinizde olsam garantiye almak için her türlü önlemi almaya çalışırdım. Burası Türkiye. 🙂

• Acaba geçmiş yıllarda da bu kadar komplike miydi süreçler ? Yoksa son yıllarda mı komplike oldu çok merak ediyorum 🙂

Bir kısım akraba ve arkadaşıma durumu aktardım, ancak tabi CN yüksek olduğu için beklentimi baya düşürdüm. Kime söylesem GC talihlisi oldum diye, inanılmaz şaşırıyorlar. Ben de açıkcası şaşkınım ve bu süreçte inanılmaz yalnız hissediyorum kendimi. Geçmiş yıllardaki telegram uygulamasının bu yıl olmaması daha da karamsar yapıyor beni.

Başvurumdan sonra değişecek şeyler pasaportum, medeni durumum, iş durumum (muhtemelen iş değiştireceğim) ve dosyayı taşırsam eğer yurtdışı ziyareti yapmak zorunda olacak olmam. Bu süreçleri nasıl yöneteceğim konusunda kafamda karışıklık hissediyorum. Burada da oldukça fazla bilgi var, hangisinden doğru bilgiyi alabileceğim konusunda artık inanılmaz karışıklık yaşıyorum. Öyle içimi paylaşmak istedim.

• ⭐⭐

@senela Ds260 submit tarihinin önemi dışında aslında önceki yıllar ile süreç aynı fakat her geçen sene süreci devam ettirme oranı artıyor. Konsolosluklar da biliyor bazı şeylerin değişeceğini DS260 formunuzu doldurduktan sonra 4-16 ay arası bir süreç başlıyor ve bu sürede çok şey değişebilir. Sizden beklenen submit ettiğiniz tarihte en güncel bilgiler ile doldurmanız.

• Pasaportunuzun değişmesi bir sorun değil eski ve yeni pasaportunuz ile beraber mülakata gitmeniz yeterli olacaktır.
    • Medeni durum ile ilgili onlarca örnek ve açıklama var lütfen eski mülakat deneyimlerini okuyun. ( Gerçekliğine inandırdırğınız sürece sorun yok )
    • İş değişikliği ile ilgili neredeyse hiç bir şey yapmanıza gerek yok.
  • ⭐⭐⭐

@switch masraflı mı derken iş davetiyesi dediğiniz şey satın alınan bir şey değil. Orada gittiğinizde bir işe başlıyacaksanız hemen anlaştıysanız yani o iş yeri size bir belge hazırlıcak kazancağınız ücret, yapacağınız iş, kaç saat çalışacaksınız vs gibi bilgilerle oluşan. Ama benim iş davetim var hesapta para göstermeme gerek yok diye bir durum yok ortada sadece sizi destekler bir evrak olur bu

• @senela Merhaba telegram grubu açılmadı ama bu forum sayesinde çok geniş bir bilgi hazinesi var. Forum'u bulup girmeniz bile sizin için çok iyi bir şans. Burada her türlü bilgi ve yardımı alabilirsiz. Geçmiş yılların deneyimlerini özellikle çok iyi okuyun. Her yılın süreci çok farklı evet ama forum sayesinde yalnız değiliz. Zaman geçip formun her başlığını okudukça kendinize olan güveniniz artacak. Herşeyi daha net göreceksiniz.

• Merhaba ben 2024 talihli exceline ulaşamıyorum. Erişim iste diyor ama geçmiş excellere ulaşabiliyorum. sorun bende mi?

• @misha90 merhabalar kontrol ettim şimdi Bi sorun yok gözüküyor

• @mrt-gkce Bende de açıldı şimdi teşekkür ederim

• @Emre-Kurtulmuş bilgi için teşekkürler

• @misha90
    Ben edit edemiyordum, sonra pc yerine telden deneyince sorun çözülmüştü. Bu tarz problemi olan google e-tabloları indirip oradan edit yapabilir.

• Merhabalar herkese iyi günler. DV2024 için mülakat tarihleri hangi aydan sonra verilmeye başlanıyor acaba? Şuan hala DV2023ler için veriliyor sanırım

• ⭐⭐⭐

@dgknbb Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Uyugun baslikta surecle ilgili tum bilgilere erisebilirsiniz. Uygun baslik, DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları.

• Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
    Babam 2024 green card talihlisi. Son 4 yıldır 4311.07 kodlu MUHASEBE MESLEK ELEMANI olarak çalışıyor. Kendisi lise mezunu değil, bu yüzden meslek ile gitmeye çalışıyor. Ancak bir sorunumuz var. Türkiyede 4311.07 olan meslek kodu onetonline da gözükmüyor. Bu mesleğin onetonline da geçerli olup olmadığına bakabilecek birisi var mı acaba?

Muhasebe meslek elemanı işkurun sitesinde böyle gözüküyor.
    Meslek Kodu : 4311.07
    Meslek Adı : Muhasebe Meslek Elemanı

Grup Bilgileri
    Meslek Ana Grubu : Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar
    Meslek Alt Ana Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Ve Malzeme Kayıtları Tutan Büro Elemanları
    Meslek Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Büro Elemanları
    Meslek Birim Grubu : Muhasebe Kayıtları Ve Defter Tutan Büro Elemanları

*bu arada ds260 formunu halâ yollamadık

Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

• @dogukan99 sorunuzu 2024 green card aşamalarından sorun , buradan cevap vermeyebilirler.

• Merhaba, siteye yeni üye oldum. Size bir konuda bir şey sormak istiyorum. Şu an bulunduğum işten çıkmayı düşünüyorum, işten çıkmam mülakat sürecine olumsuz bir etki sağlar mı?

• Anne ve baba icin yapacagim green card islemleri icin forum harc ucretleri kac dolardir ?

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @Murat-4 hocam gc aşamalarına gidiyorum, diğerne yolluyorlar. Oraya gidiyorum başka yere yönlendiriyorlar. Ben bu işten bişey anlamadım.

• ⭐⭐⭐

@sevdademirci Merhaba, isinizin olup olmamasinin Dv surecinize olumlu ya da olumsuz bir etkisi yoktur. Fakat bu tip konulari DV2024 GC lotosu asamalari basliginda irdeliyoruz, sizi oraya yonlendiriyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |