Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gecende bir markette cikma meyve sebze bolumunde domates gordum. Baktim durumu iyiydi. O gun de hanimi cocuklari anneannesine birakmisim ben de eve gec geldigim icin evde bekar takiliyorum. Domatesi alayim da hemen aksaminda melemen yaparim dedim. Neyse kasaya geldim kasiyer "abi bu domatesin cikmasi haberin var mi dedi" ben de "evet biliyorum" dedim. "Cikma domates bile 13.9 olmus abi kusura bakma abi valla ozur dilerim" demeye basladi. Ben de "dert etme bunlari gecer bu zamanlar" diye o halde bile moral vermeye calistim cocuga...

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet hocam acayip güldüm 😅😅😅

İlginçtir, düşündükçe olan biteni bende istemsizce gülüyorum 🙂 Birde tektaş kutusunu beğenmemişti, cartier kadife kutu olmasına rağmen. O zamanın parasıyla 21 TL ödeyip Ankara Ulus'ta Zaman Ticaret vardı, şimdi Safir Kutu oldu adı, oradan açıldığında içinde ışık yanan ahşap yüzük kutusu almıştım. Bana bunu aldırdığı yetmezmiş gibi bendeki o cartier yüzük kutusunu da istemişti. Sonra ona koydu tektaşı. Sattığım tektaşta 0.50 ct F VS2 GIA sertifikalı bir pırlanta idi. O kutuyu bana aldırıp 21 TL ödetti ya bunu asla unutmicam. Sanırım o 21 TL ayrıca içime oturdu. Hayır birde kullanmadı yani, bendeki kutu daha güzelmişte ama öbürüsünüde alsınmışta sevgilisi hangisini isterse onu kullansınmışta falan filan! Birde Kayseriliyim uyanığım falan diye kendimle övünürüm 😃 Acayip tezgaha gelmişim!

• ⭐⭐

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bugün Unganlar'ın önündeydim 😃 O tarafta işim vardı, bi uğrayım dedim. Bir koşuşturma bir telaşe, giren çıkan herkesin gözünde umut ışığı... 🙂 Bize de nasip olur umarım, kafayı dik tutun 🙂 Oraya çocukluğumdan beri giderim aslında fakat son iki yıldır orada olduğumda kendimi böyle mabede gelmiş gibi hissediyorum 💫 😃

adamlar %2 lik dilime girmiş kişiler o durumda ben olsam galiba ayağım yere değmeden havada yürürüm 🙂

Kesinlikle aynısını düşündüm. Ortadoğu’dan kurtuluş biletini alacak olsam dans ede ede giderdim herhalde. Ülke batmış şu kurtuluş biletini almak bize kısmet olmadı. Hele başvurudaki pasaport şartının da kalktığı söyleniyor artık bundan sonra kazananlar green card’larına sarılarak uyusa garipsemem.

• Geriye sadece beklemek kalıyor... Gel bakalım yeni basvurular... Heyecanla beklenmektesiniz 🙂

• Merak ettiğim bişey var.bilen cevaplarsa sevinirim.2 kişi gördüm kazanan biri lise mezunu değil mesleği garson diğeri lise mezunu değil ev hanımı.şimdi bu kişiler nasıl vize alabilir.geçen yıllarda bikaç kişi şartları taşımadığı halde aldığından bahsedilmiş. O şekil alan birini gördüm.adam minareyi çalan kılıfını hazırlar falan demiş.bana ulaşın anlatayım diyordu.konsolosun insifiyatifine kalan bişey tamamda şartları taşımayan birine vize verileceğini aklım almıyor.yani şimdi ev hanımı birine ne deyip vize verir adam.giden arkadaşın dediği minare kılıf lafı aklıma şunu getiriyor.sahte diploma falan çıkaranları duyuyoruz acaba bu lise mezunu olmayıp meslek şartlarını sağlamayanlarda meslek kısmında bu tarz bişeylermi yapıyor. Bilen var mı nasıl vize alıyorlar. Ben eşim şartları taşımıyor diye onun adına başvuru yapmayacam zaten doğruda değil bana göre.şartları taşımayanlara alabilirsiniz vizeyi demek herkes başvursun şartlar önemli değil bi yolu var alabilirsiniz demek olmuyor mu

• ⭐⭐

@arbalet hahahhah 😂 hocam kadınlar kayserli felan tanımıyor valla ben 7 yıllık evliyim 3 sene önce öğrendim eşimin amerika'da yaşayan ablası varmış , Kadınlar süprizlerle dolu o tektaşı da bozdurup greencard mülakatında varlık olarak göstermemiştir umarım

• .............

• ⭐⭐

@celica İstanbul doğma büyümeyim. Mükemmel bir iş fırsatı yakalamadıkça oradan geçmem bile 🙂

• ⭐⭐

@hdemircanusa abi neden firsatlar sehri degil mi ya?

• Dedim 1 2 gün fazla girmeyeyim foruma bir sindireyim sonuçları, maşallah kaç sayfa yazışmışsınız 😀

• ⭐⭐

@celica Kesinlikle öyle ama ben sadece iş olarak değerlendirmedim. Metropol hayatı beni inanılmaz yordu , inan istediğim şey 2 katlı müstakil 3ba 2bd bahçeli bir ev , çimlerini biçeyim bitkilerle uğraşayım arabamı garajın önünde yıkıyayım , benim olayım bu artık

• ⭐⭐

@hdemircanusa abi sanirim biraz yasantiyla yasla da ilgili olabilir. ben ufaklik kaliyorum mudavimlerin yaninda hayatimin yarisi evde yatarak kafa dinleyerek gecti kismen iste calistim, macera isleri filan... hak veriyorum ve anliyorum seni

• ⭐⭐

@celica Tabi kesinlikle yaşantı çevresel faktörler , tecrübeler v.s belli başlı şeylerin kalıplaşmasıyla şekilleniyor. Ben daha 28 yaşındayım ve benim jenarasyonun birçoğu eminim benim istediğim yaşantıyı istemeyebilir , ama ben 16 yaşımdan beri çalışıyorum ve gerçekten birçoğumuz gibi zor şartlar altında çalıştım ama yoruldum. Bugunlere gelmek beni yordu ve üzücü olan şey ise arkama dönüp baktığımda birçok yılımı sosyal hayatım olmadan hobilerimi gerçekleştiremeden geçti gitti. Artık kafa tak etti ve yeter dedi ve Amerika'da hayatımı devam ettirmek için VAZ-GEÇ-ME-YE-CE-ĞİM 🙂

• @JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@simurg9492, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Domates 32 lira olmus bu arada... Migros 6 kilo domates alirsan evine bedava getiriyor ustelik... Allahim ne zamanlara kaldik...

Geçen gün marketin birinde sıra olmuş, dedim herhalde kampanya falan var yanılmamışım girdim baktım.. Uzun süre duran satılmayan çürümeye yakın domatesler 10 lira altına düşmüştü millet saldırıyor, dedim durum vahim..

Ben kendimi bu toplumdan soyutlayalı çok olmuş. Artık kaldıramıyorum bu tarz şeyleri. Umursamaz veya Türk milletini düşünmediğimden vatanı sevmediğimden soyutlamadım, soyutlattırdılar. Dayanamıyorum artık kafam kaldırmıyor oturup iki muhabbet bile edemediğim üzüntü üstüne üzüntü duymaya. Haber bile izlemiyorum, gerekmedikçe insan içine karışmıyorum

Bende öyle soyutluyorum da sürekli karşıma çıkıyor, az önce yemek yerken tv ye bakıyım bi dedim haberlerde konuşma yapıyordu en fazla 5 dk izledim keşke izlemeseydim mide ağrısıyla odama geri döndüm, kafayı bırak artık midem kaldırmıyor

• ⭐⭐

@hdemircanusa sendeki kararlilik bizde olsa 10 dil bilir olmustuk 😃 sebeplerin gecerli ve hakli ne diyeyim darisi 2024'un basina... Yazini okuyunca "Umutsuzluktan bogulmus olanlar korku hislerini kaybederler" sozu aklima geldi . Sun Tzu

• @rupica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Dedim 1 2 gün fazla girmeyeyim foruma bir sindireyim sonuçları, maşallah kaç sayfa yazışmışsınız 😀

kaldığımız yerden devam ediyoruz 😃

• ⭐⭐

isten gelmissin, hemen ikindi - aksam serinligini firsat bilip arka bahcendeki sezlonguna attin kendini. kopeklerin kucagina zipladi ama yorgun oldugun icin iteleyip salona postaliyorsun hayvancagizlari. sezlongta yatarken iphone 18 acip yesilkartforuma birkac tecrube yaziyorsun 😃 ? nasil dus ???

• ⭐⭐

@celica Çok teşekkür ederim , umarım 2024 seninde uğurlu senen olur ve umarım burada güzel sohbet ettiğimiz dostlarla, abilerle , kardeşlerle Amerika'da buluşup barbekü partisi vermek nasip olur 🙂

• ⭐⭐

@celica hahahahha bak bu harika 😁

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

isten gelmissin, hemen ikindi - aksam serinligini firsat bilip arka bahcendeki sezlonguna attin kendini. kopeklerin kucagina zipladi ama yorgun oldugun icin iteleyip salona postaliyorsun hayvancagizlari. sezlongta yatarken iphone 18 acip yesilkartforuma birkac tecrube yaziyorsun 😃 ? nasil dus ???

betimlemelerle beraber şu an yazdıklarınız 8k olarak zihnimde canlandı 🙂 harika ötesi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

217

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |