DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ptcuye35 hocam selamlar öncelikle iyi yolculukar malezya'ya, konsoloslukla olan konuşmalarınızdan haberdar eder misiniz planladığınız maili attıktan sonra rica etsem.

• @igzumi Ben kullandım. 1 hafta sonra döndüler (4 iş günü). Talebimi kısa net 2 cümleyle yazdım ve eke gerekli değişiklik için belgeleri eklemiştim. Dosyamızın açıldığına dair mail geldi, değişikliği yapıp submit ettik.

Forumda dönüş yapmazlarsa dahi sorun olmayacağını, mülakata giderken yapılmak istenen değişikliğe dair çıktıyı götürmemiz söylendiği için telaş yapmadım. İsterseniz bekleyin bir hafta sonra tekrar yazın, isterseniz önerdikleri şekilde mülakata direkt götürün.

• @furkansn Merhaba, tabiki bilgilendiririm. Eğer ilk duruma olumlu dönerler ise sizlerin de zamanı olabilir ama ikinci dediğimi uygulamak zorunda kalırsam belki ben de geç bile kalmış olabilirim; ama denemeye değer gördüm. Bir yol arkadaşı ile gitmek çok iyi olacak, düşünen olursa lütfen bana ulaşsın.

• Mülakat noktasında Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyenler için yardımcı olabilir.

WhatsApp Image 2024-05-31 at 10.57.05_6d994b46.jpg

• @Vildan-0
    Bize de 3 iş günü içerisinde geri döndüler, değişikliğimizi yapıp submit ettik. Bilgiler için teşekkürler.

• Merhabalar ,
    Şirket transferi ile Letonya’ya sadece benim geçişim yapılacak ve oturum izni alacağım ancak Ds 260 formunu aile olarak doldurmuştuk. Bu durumda green card işlemlerini dosya transferi ile tek başıma devam ettirme şansım var mı ?

• @heydancen Bazen spam’a düşebiliyor e-mailler. Ama bu durum çok sık ve peş peşe atılan e-malillerde yaşanıyor.

• @Maliciksin44 DV talihlisinin siz olduğunu varsayarak yazıyorum; talebi siz yapıp dosyanızı taşıma onayını aldığınuzda, diğer aile üyelerinin de dosyası taşınmış olacak. Mülakat tarihinde aile fertleriniz için de o ülkede yasal olarak bulunacak şekilde, vize alabilerseniz hiç bir sorun kalmaz.

• @Maliciksin44 Hocam sorduğunuz soru, vizeyi o ülkede ben alsam, sonra aile üyelerime Ankara’da vize bastırabilir miyim şeklinde anlıyorum. Bu dediğiniz mümkün, geçmişte örnekleri de yaşandı ancak garantisi yok maalesef. İşinizi garantiye almak için dosyanızı nereye taşıdıysanız mümkünse tüm aile görüşmeye gidin.

• @deep_blue cevabınız için teşekkür ederim . Diğer aile üyeleri için vize alamazsam sürecim tamamen yanar mı yoksa tek başıma almak gibi bir şansım olur mu ?

• @erenotti Aslında durumum karmaşık niyetim şu tek başıma mülakata girip green cardı alıp sonrasında aile birleşimi gibi bir süreçle eşimi ve çocuğumu Amerika’ya taşıyabilir miyim ? Çünkü turist vizelerini alıp alamayacağımı tam olarak kestiremiyorum.

• @Maliciksin44 Vizenizi tek başınıza alırsanız, Amerika’ya tek gelip sonra aile birleşimi ile ailenizi getirtmeye çalışırsanız, bu süreç yıllar alabilir, 5 yıla kadar uzayan stres dolu bir süreç. Fırsatınız varken mülakata ailenizi beraberinde götürmenizi tavsiye ederim. Schengen vizesi alıp ailenizi mülakata götürmek, sonrasında family-based green card ile ailenizi getirtmekten çok daha kolay bir süreç. Dediğiniz gibi durum karmaşık, siz x bir posttan vizenizi alıp, sonrasında Ankara’da ailenize vize de bastırabilirsiniz, ama tamamen işiniz şansa kalıyor, süreç de azaldı çünkü. Tüm aileye Schengen almak için bir an önce elinizden geleni yapın derim.

• @Maliciksin44 aile birleşimi olarak olabileceğini düşünüyorum yinede sürece hakim arkadaşlardan gelecek yorumları merakla bekliyorum

• ⭐⭐⭐

@Maliciksin44 aile birleşimi sürecide uzun bir süreç bu uzun sürede ailenizden ve çocuğunuzdan uzak kalmanız gerekecek bence bu noktayıda düşünün. Oldu ki aile birleşimi sürecinizde olumlu tamamlandı yıllar sonra bu noktada siz buraya alışmışken onlar buraya sıfırdan başlayacak ve alışmaları gerekecek sizler için bir sancılı süreç daha olacak bence bu kısımlarınıda değerlendirin

• @ptcuye35 Olay oturma sahibi olmak degil, o ulkedeki abd elciliginin oturma iznine sahip yabancilara nasil davrandigi.
    Daha onceki ornek mesela cok net. X ulkesindeki abd elciligi eger 1 sene ulkede oturma izniyle kalmamissaniz 3. Ulke olarak basvurunuzu aliyor. 1 seneden fazla kalmissaniz o ulkenin vatandasi gibi basvurup randevu bakiniyorsunuz.
    En onemli farkli 3. Ulke vatandaslari icin ayrilan randevu slotlari cok kisitlidir genelde.

• @Maliciksin44 Siz herhalukarda mülakata girersiniz. Ancak aileniz için uzun ve sonucunu garanti olmayan sıkıntılı bir süreç başlamış olur.

• Selam arkadaşlar son zamanlarda Viyana’dan bir haber almış olanınız var mı?

• @furkansn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar son zamanlarda Viyana’dan bir haber almış olanınız var mı?

Sanıyorum herkes dosya taşımaya çalıştığı için artık elçiliklerin çoğu maillere yanıt vermiyor, inquiry formları çalışmıyor, formlardaki dosya taşıma bölümleri kaldırılmış. En azından bende durum böyle.

• @furkansn 31 Mayıs'da 21binlerdeki bir arkadaş mülakat maili aldığını yazmiş.

• @zge Hala şans var diyebilir miyiz o zaman acaba, Viyana'yı hiç anlamıyorum hayır diyip 2 gün sonra yazan başka birisine evet diyebiliyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |