DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• Merhaba şuan adil sicil kaydımız yok ama malum bu fetö davasından dosyam yargıtayda bu hükümle alakalı bi soru var ds260 formunda ona ne cevap vermeliyim?45 günde cezaevinde kaldım ama soruşturma aşamasında kesin hüküm yok şuanda

• Selamlar, benim 2016 yılında alkollü araç kullanmaktan hakim karşısına çıktım, 30 gün hapis cezası ve o ceza da ertelendi. Sabıka kaydım boş iken, arşiv kaydımda bu ceza görünüyor. Sorun teşkil eder mi ?

• @nvrgbck merhaba, iste tam da bu sebeple arsiv kayitli adli sicil kaydi isteniyor.

Arsiv kayitli adli sicil kaydinda cikan her hukum/ceza icin gerekli bildirimleri yapmalisiniz. Ayrica cezaya/hukme iliskin evraklarin yeminli tercumesini de adli sicil kaydinizla elcilige teslim etmisiniz. Bu surec icin doktor muayenenizde de ekstra surecler olabilir, psikiyatriye sevk gibi. Tum bu sureclere hazirlikli olun, siz elinizden gelen her seyi yaptiktan sonra takdir konsolosun olacaktir.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @mr-wolf arşiv kaydınızda var mı kayıt aslında arşivde varsa, da yoksa da hukuk uzmanları doğru beyan vermeyi öneriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris987 peki ilgili kurumların sizin sicil kayıtlarınızı nasıl kontrol edecekleri de yazıyor mu o law firm sitelerinde?
    misal, türkiye'deki kayıtları şu şu veri tabanını kullanıp, şu şu dosyaları inceleyip araştırırlar gibi.

türk hukuk sisteminde sizin adli aicil kaydınıza bakabilecekleri tek sistem arşiv kayıtlı sicil kaydı.
    bunun dışında bir de interpol kayıtları var.. uluslararası aranan biri değilseniz orada yoksunuzdur diye düşünüyorum.

sürecinizde bol şans dilerim.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @baris987 Hocam hagb falan değil değil mi? Direk imza atılan denetimli serbestlik bahsettiğiniz? Hagb ise sadece bu kararı sadece "kovuşturma ve soruşturma amaçlı sadece hakim ve savcılar ulaşabilir" yazıyor, ama denetimli serbestlik hakkında bir bilgim yok.

• This post is deleted!

• @Weltraum dostum senin durumu okudum. SSÇ olduğun için başvuruda belirtsen de direkt ret sebebi değil. 18 yaş altı için affedilebiliyorsun belirli koşulları sağlayıp. Yerinde olsam Türk bir avukatla çalışırdım!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Atas, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@crazycells gercekten cok aciklayi ve guzel bir cevap vermissiniz cok tesekkur ediyorum en azindan sayenizde kafamda birseyler oturmaya basladi
    Cok sagolunuz iyki boyle bir forum var 🙏

surecinizde bol sanslar, deneyimlerinizi foruma aktarmayi unutmayin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LSkae, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@crazycells sonuc cikti hagb aldim hocam

eger adli sicil belgenizde veya arsiv kaydinda bunun kaydi varsa forma yazabilirsiniz, eger yoksa yazmaniza gerek yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alphaomega, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@crazycells arşivsiz sicil kaydı ile gidildiğinde karşılaşılan bir tecrübe var mıdır ? Konsolosluk bilgisayarlarından, başvuranların kişisel verilerini görebilme imkanları yoktur diye düşünüyorum. (Senin arşivli suçun varmış diyip kontrol edilmez heralde 🙂 )Yani genelde beyan (260 formunda belirtilen) esas alınıyor değil mi ?

arsiv kaydini belgede gormeleri gerekiyor. vereceginiz belgelerde yazan bir durumu formda saklamamalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@begumm, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@crazycells arşiv kaydımda suç yok siz en güncel bilgilere göre doldurun yszmışsınız. Silinen suçu ve mahkeme kararını koymasam olur mu? ama yalan beyan da, oluyor hayır dersem formda hiç suç işlediniz mi sorusu??

guncel arsiv kayitli adli sicil belgenizde nasil yaziyorsa o sekilde yazmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barisozgur041, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

Merhaba herkese lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim çok tedirginim bulamadım benim gibi olan birisini bu yüzden soruyorum ben esrar bulundurup içmekten denetimli serbestlik verdiler ve ben geçemedim sürpriz idrar testi verince pis çıktım ve dosyam kapanıp mahkemeye çıkıp ceza alacakmışım ve bende evliyim üstelik tır ehliyetimi alıp avrupa arası çalışmayı planlıyordum bu ceza adli sicil kaydı da gözükecekmiş bu durumda bana vize çıkarmı yada şu an tır ehliyeti ile avrupa'ya gidip te iş bulabiliyorsunuz direk gitmek istersem vize çıkarmı bu benim başarmam için bir süre yapmam gereken birşeydi lütfen cevap verirseniz çok sevinirim herkese sağlıklı günler dilerim

bu durum basvuru yaptiginiz ulkenin kanunlarina ve aldiginiz cezaya (para cezasi, hapis cezasi ve uzunlugu) bagli... schengen vize dahi olsa her ulkenin uygulamasi farkli olabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Weltraum, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

Herkese iyi günler, ben 2018 yılında henüz 18 yaşından küçükken kötü arkadaş grubunun da etkisi ile yüz kızartıcı bir suç işledim ( Aslında çok uzun bir mesele ama beni de suçlu buldular ) 18 yaşından küçük olduğum için SSÇ olarak yargılandım bunun sonucuda 3 yıl hagb aldım. Geçen günlerde 3 yılım tamamlandı UYAP'da dosya kapalı gözüküyor. Adli sicil kaydımda herhangi birşey görünmüyor ne arşiv'de nede suç olarak veya herhangi biryerde hiçbirşey gözükmüyor. SSÇ iken işlenen suçlar zaten yüz kızartıcı da olsa devlet memuru vb. gibi işlere girmeye engel olmuyormuş çünkü henüz çocukken işlendiği için. Asıl soruma geleyim... Ben bir iş buldum, bunun sonucunda iş mulakatına girdim ve mulakatı tamamladım ve iş teklifi aldım, davetiye olsun hepsi hazır vize gününü bekliyorum oda gelmek üzere... Peki bu geçmişte olan hagb benim vize'de önüme çıkar mı? Yani vize memuru bu suçu görebilir mi? Dediğim gibi adli sicil kaydım temiz arşiv kaydım temiz, ama yine de aklımı kurcalıyor hala. Birkaç kişiye sordum adli sicil kaydın temiz ise hiçbirşey olmaz dediler yine de sormak istedim. Herkese teşekkür ederim.

eger arsiv kaydinda veya sicil belgesinde gorunmuyorsa sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@btek14, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

arkadaslar daha onceden yazildiysa goremedim o sebeple tekrar soruyorsam kusura bakmayin.

arsiv kayitli adli sicil kaydini mulakattan ne kadar once ya da USCIS'e belgeleri gondermeden maximum / minimum ne kadar once almak gerekiyor?

bir de arsiv kayitli sicilde cikmayan herhangi bir sey icin forma yazmamiza gerek yok ayni sekilde bu durum aos icin de gecerlidir diye anliyorum. dogru mudur?

tesekkurler...

ne kadar guncel olursa o kadar iyi olur, zaten 1 gunde internetten cikan bir belge... son birkac haftada hazirlamaniz gayet yeterli olur...

bu durum AOS icin de gecerlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lamineure, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

Merhaba eşim Rus vatandası ve greencard talihlisi oldu. Fakat 2010 yılında (22 yaşında bir cahillikle mağazadan kıyafet giyip çıkma) işlemiş olduğu bir hırsızlık suçundan tam hatırlamamakla beraber 6 ya da 1 sene denetimli serbestlik almış. Her ay imza atmış konu kapanmış. Sonrasında Son altı yılı Türkiye'de yaşamış süre dahil herhangi bir kaydı da yok. (14 senedir temiz yani)
    Şimdi ds 260 formuna bu mahkemelik durumu ve cezasını elbette belirtecegiz. Fakat bu durum vize için kesin red sebebi olup olmadigini bilmek istiyoruz. Muhakak sorun çıkacak fakat kesin red sebeplerinden mi oluyor bu suç ve ceza süresi açısından. Dosya çok eski bir gençlik hatası olduğundan tam net hatırlamıyor. Ve polis belgesi yaklaşık 1 ay sonra çıkacak Rusya'da. Şu an ds 260 forumunda da net olarak kesin bilgi şudur diye de yazamıyorum. Yani yaklaşık 6 ay 1 sene denetimli serbestlik olayı kesin hapis cezası falan almamış.

Bu karari konsolos verecek ama vizenizi etkileme ihtimali cok dusuk; hem uzerinden uzun (10+ yil) sure gecmis, hem de alinan ceza cok dusuk.

Genelde minumum 6 aylik hapis durumu veya 1 yillik alinan hapis cezasinin para cezasina dondurulmesi gibi cezalar sorunlu goruluyor...

Siz tum bilgileri belgelerdeki gibi yazin, bir sorunla karsilasmamaniz lazim, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lamineure, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@Weltraum Rusya'daki sistem Türkiye'deki gibi hızlı olmuyor. 2 gün önce polis belgesi başvurusu online olarak yaptik bekliyoruz. Tam olarak kendisi de hatırlamıyor hüküm neydi falan. O belgenin çıkması Süresi 2 hafta da olabilir 1 ayda. (Maksat kayıtlarda var mı görmek.) Orası muamma . Mahkeme kayıtları da elimizde yok fakat Yazın Rusya'ya gideceğiz orada araştıracağız. Ancak eşimin söylediğine göre orada da özellikle mahkeme kayıtları falan çıkarmak imkansız uzsrinden 14 - 15 sene geçmiş o kadar geriye dönük mahkeme kaydına ulaşmak imkansizmis. Polis belgesinde var mı yok mu göreceğiz. Ancak şu an ds 260 formunu gönderemedim . Oraya suç kaydı var desem ayrı dert yok desem ayrı dert. Bu yüzden en doğru seçenek ne bizim için sormak istedim ?!

1 ay surecekse, su an bu sekilde gonderin isterseniz formu. Daha sonra mulakat tarihi aldiktan sonra formu guncelleyip eklemeleri yaparsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris987, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@gucarslan

Arşivli sicil kaydında gözükmeyen cezaları başvuruda belirtmeye gerek yok demişsiniz ancak LPR veya vatandaşlığa başvurularda “daha derin” bir araştırma yapıldığına dair birkaç law firm sitesinden okuma yaptım.

Benim de arşivli sicil kaydım temiz ama şimdi “No” dersem ve ileride ortaya çıkarsa kalıcı bir şekilde gönderilmek istemiyorum.

Umuyorum ki söylediğiniz gibidir ama yine de bilgilerinizin hangi tecrübelere dayandığını paylaşabilir misiniz?

Bunlarin hicbiri public information degil, TC devleti disinda baskalarinin ulasmasi cok zor...

Forumda daha once pek cok ornegi oldu, bu baslikta 600'den fazla ileti var, bugune kadar kimsenin bir problem yasadigini gormedik, eger yasasalardi buraya aktarmis olurlardi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

42.6k
Users

4.5k
Topics

435.1k

| | | |