DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank nasıl yani hocam 2025 mali yılını bekliyorduk ilerlemesi için. İlerleme olmayacak mı

• ⭐⭐

@sezgisarikas 2025 mali yılına kadar bir ilerleme beklenmiyor, hatta duruma göre gerileyebilir. 2025 mali yılında (ekim 2024) ilerleme olmasını umut ediyoruz. Çünkü her mali yıl başında kotalar sıfırlanır ve buna göre de bültende daha hızlı bir ilerleme beklentisi oluşur.

• @tufank sizce ne kadar bir ilerleme olur benim Ekim ayı 2022 priorty date 2024 yılı için de bir randevu alma şansım var mı acaba ? Benim de tek umudum mali yılı Ekim ayını dört gözle bekliyoruz

• @tufank tamamdır hocam teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik bunu bilmemiz mümkün değil, kimse bilmiyor. isterlerse 2023'e getirebilirler hatta "all current" bile yapabilirler. ama elde yeterli vize olmadıktan sonra bir anlamı yok. Böyle bir durumda sonraki bültenlerde retrogression olması kaçınılmaz. dengeli bir ilerleme olmasını umut ediyoruz. Her mali yılda 1 sene ilerlese bile iyi. Bültenin Ekim 2022'ye gelmesi, birikmiş dosyaları hesaba katınca, other workers kategorisi için pek mümkün gözükmüyor. (Ekim 2024 yani FY-2025 için ). FY-2025 içerisindeki diğer aylarda bir ilerleme olursa bilemem. Ay ay takip edip göreceğiz. Ama bence Ekim 2025 'ten (FY-2026) önce current olmanız zor gözüküyor. İmkansız değil ama zor.

Bu arada imzanızı dosyanıza ait bilgiler ile güncelleyebilirseniz daha sağlıklı olur. Eski iletilerde PD'nizi 2020 olarak yazmışsınız, dosyanıza ait detaylar siz de mevcut değil mi? PD'niz LC'nin gönderildiği tarih oluyor, I-140'nın gönderildiği tarih değil. LC gerektiren kategorilerde PD bu şekilde belirleniyor.

• @tufank @tufank teşekkür ederim bilgi için tarihleri tam net bilmediğim için imzaya taşımak istemedim avukatım yanlış tarih iletmiş 2020 diye 2022 benim priorty date LC gönderildiği tarih öyle

• @ormancı vizeniz hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim. Benim mülakatla takıldığım nokta Türkçe yaptınız sanırım. Vize memuru Türkçe biliyor muydu yoksa tercüman mı geldi. Mülakatı Türkçe yaparken herhangi bir olumsuzlukla karşılaştınız mı yada Türkçe mülakatı siz mi yoksa vize memuru mu önerdi?

• @Duygu-Çelik

Kesin bir şey söylemek mümkün değil. 2023 Ekim'de 3-6 ay arası ilerlemişti sadece. (A ve B yani Final Dates ve Filing tabloları) Önceki yıllarda ise 3-4 yıl birden ilerlemişliği de var. Önceden kestirmek zor.

• @serel teşekkürler darısı başınıza

• @emrebalc1 çok sağolun. mülakat dilini nazikçe sordu bende türkçe devam etmek istediğimi söyledim gitti iki dakika sonra tercümanla geldi.

• @emre911 bir nevi şansımıza desek yeridir

• @Riethian ılk basvuru yaparken de sabır vızesı dıyorlardı.gercekten oyleymıs . bı yerden baslamak gerekıyor. 3-4 senedır arastırıyorum keske ılk arastırırken karsıma cıksaydı. bakın sımdı bunu dıyorum pekı basvurmasaydık. her 4-5 senede boyle keskelerle bı yere varamayız. hıcbır sey ıcın gec olmadıgını anladıgımızda en makul ve en mantıklı kararlar verıyoruz

• Insallah bir gun

• @Riethian kısısel tercıhıdır. umarım gızlılık acısıdan dusundugu ıcındır.

• @ormancı vızenız hayırlı olsun .yenı hayatınızda mutluluklar ve basarılar. turkıyeden bır cok kısı south carolına da sponsor la ıslemlerını baslattı. sc hakkındakı yasam, ev kıralama, yasanabılır semtler, ehlıyet alma, sehır pahallımı, deneyımlerınızı paylasırsanız bızım gıbı sc' ye gıdecek arkadaslar ıcın guzel ön bılgı olur.tekrardan hayırlı olsun

• abd de f1 ile bulunan biri
    Perm
    LC onayından sonra AOS yapacak
    I765
    I131
    I485
    G C alacak.
    Süreç yaklaşık 4 yıl sürecek.
    Peki geçici çalışma izni başvurusu içinde mi öncelik tarihi beklenecek.
    Şirket Süreç yaklaşık 4 yıl ama geçici çalışma izni AOS yapacaklar için 2 yıl olduğunu söylüyor
    Öncelik tarihi beklenecek ise Geçici çalışma izni de 4 yıl sürmez mi?
    Geçici çalışma izni bugün itibari le yaklaşık ne zaman gelir?

• ⭐⭐

@özgürkartal bu başlığın ilk iletisinde tüm bu soruların cevabı ve detaylı bilgiler mevcut. AOS filing yapmadan I-765 ve I-131 formları doldurulamaz. Yani AOS filing ve geçici çalışma belgesi için bültende current olmanız gerekiyor. Mali yılın ilk aylarında genelde AOS filing için B tablosu baz alınır, sonra yerini A tablosuna bırakır. B tablosu A tablosundan daha öndedir. Çünkü A tablosu green card alabilmek için (bazen dosyalama için de kullanılır), B tablosu ise dosyalama için kullanılır. Elde yeterli green card olmasa bile B tablosu ilerleyebilir veya all current olabilir. Bunun ne zaman olacağını bilmek mümkün değil. Genelde mali yıl başlangıçlarında daha hızlı bir ilerleme beklentisi vardır. Geçici çalışma izninin onay süreleri mevcut yoğunluğa göre değişiyor. Şu sıralar yaklaşık 4-6 ay arası.( tabi bültende current iseniz ve dosyanız içeri verildiyse )

• @deckerloki teşekkürler çok sağolun.

• Merhaba arkadaşlar, biz de eşimle başvurmayı düşünüyoruz ama bdv ve eb3vize.com arasında kaldık. Bdv ile önceden gitmiş birilerinin olması güven veriyor ama aradaki fiyat farkı çok fazla. Önceki yorumlarda bdv ile aos olarak sürecinizi başlatıp (Amerika vizemiz var) cp'ye dönebilirsiniz ve aradaki farkı ödemenize gerek kalmaz gibi bir şey okumuştum. Bunu denemek riskli olur mu sizce?

• ⭐⭐

@aokitsune BDV ile kontrat imzalarken eğer geçerli bir ABD vizeniz var ise AOS seçeneğini seçebilirsiniz. Bu kontrat anında vizesi olanlara tanınmış bir ayrıcalık. Bülten ve şartlar uygun olmadığı durumlarda CP ile ilerleyebilirsiniz. Herhangi bir risk ya da sorun yok bu konuda. Bu şekilde başvurmuş arkadaşlarımız var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |