Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Banu-Çavdar Çok haklısınız Allah herkese bizim sabrımızdan versin🥲 (yanlış anlaşılmasın lütfen aksilikler konusunda)bu arada benim ismim Yasemin ve neredeyse bende eminim aynı proje ve aynı avukata sahibiz 🤣 biz Miami Fort laudaredale de Conrad hotel projesine yatırım yaptık. Ben avukat bir tanıdığıma eylem hanımın durumundan bahsettim ve diyor ki eylem hanımın NVC de dökümanları vizelerin durdurulmasından önce tamamlanmış bu nedenle randevu sırasında bizden çok önlerdeymiş onun önce alması normal dedi. Ama benim kafam avukat hanımın söylediği şeylere takıldı bekleme süresi ile ilgili. Şu an yurtdışında olduğum için bekliyorum döner dönmez avukatımız ile bu konuyu konuşacağım. Sizide bilgilendireceğim. Umarım en kısa sürede bizde Eylem hanım gibi sonuca varırız.

• @ysmguller
    Merhaba Yeşim hanım. Öncelikle size de sabır diliyorum.
    Biz EB5 arastirmalarimiza 2017 Eylul gibi başladık. 2017 Ekim gibi Fort Lauderdale Conrad projesinden haberdar olduk. Bizi proje ile ilgili bilgi almak uzere birine yonlendirdiler. Avukatla gorusecegimizi beklerken yönlendirildiğimiz kişinin muhasebeci olduğunu ogrendik. Görüşme sırasında sorularımıza hiç net cevaplar alamadık ve bu bizi biraz huzursuz etti. Projenin yönetiminin daha yeni kendileri tarafından ele alındığını söyleyerek, kendilerince sorulara cevap verememelerine bir açıklama getirip kalın bir doküman verdiler elimize. Görüşme içimize sinmeyince başka proje arayışına girdik ve Paramount'u bulduk. Firma çok iyi bir sunum yapıp her soruya çok profesyonel şekilde cevap verince onlarla anlaşma yaptik. Sonraki süreçte avukatimiz, özellikle dokümanlar konusunda çok sıkı takip etti (özellikle paranın kaynağı konusunda çok titizdi. 20 yıllık banka dokumleri, tapular, konu ile ilgili TC nin lgili imar mevzuatı aciklamalari, devalüasyon açıklamaları vs). Eksik bir nokta kalmaması için evraklarla ilgili 3 aydan fazla sürede sürekli bilgi talep etti bizden. Tabi yine de süreç içinde onun da eksik kaldığı (interview aşaması) zamanlar oldu.

Aslında Conrad, Paramount' dan önce Regional Center onayı almisti. Hatta o zaman yanlış seçim mi yaptık diye düşünmüştük. Ama sonraki süreçte bazı hatalar, ihmaller olmuş gibi gorunuyor.
    Avukat değiştirme konusunda bir fikrim yok. Yani aslında tüm onay süreçleri de tamamlanmış sadece randevu bekliyor olunca avukatlık bir durum kalıyor mu emin de degilim. Eğer mumkunse diğer ülke katılımcıları da aynı durumda mi, yoksa sadece Türk vatandaslari için mi bir gecikme söz konusu, onu ogrenebilseniz. ülkenin son gri liste durumu nedeniyle belki tüm TC vatandaslarinin başvurusunu bekletiyorlardir.

Umarım en kısa zamanda güzel haberlerinizi alırsınız.

• @ysmguller
    ysmguller
    Merhaba Yeşim hanım. Öncelikle size de sabır diliyorum.
    Biz EB5 arastirmalarimiza 2017 Eylul gibi başladık. 2017 Ekim gibi Fort Lauderdale Conrad projesinden haberdar olduk. Bizi proje ile ilgili bilgi almak uzere birine yonlendirdiler. Avukatla gorusecegimizi beklerken yönlendirildiğimiz kişinin muhasebeci olduğunu ogrendik. Görüşme sırasında sorularımıza hiç net cevaplar alamadık ve bu bizi biraz huzursuz etti. Projenin yönetiminin daha yeni kendileri tarafından ele alındığını söyleyerek, kendilerince sorulara cevap verememelerine bir açıklama getirip kalın bir doküman verdiler elimize. Görüşme içimize sinmeyince başka proje arayışına girdik ve Paramount'u bulduk. Firma çok iyi bir sunum yapıp her soruya çok profesyonel şekilde cevap verince onlarla anlaşma yaptik. Sonraki süreçte avukatimiz, özellikle dokümanlar konusunda çok sıkı takip etti (özellikle paranın kaynağı konusunda çok titizdi. 20 yıllık banka dokumleri, tapular, konu ile ilgili TC nin lgili imar mevzuatı aciklamalari, devalüasyon açıklamaları vs). Eksik bir nokta kalmaması için evraklarla ilgili 3 aydan fazla sürede sürekli bilgi talep etti bizden. Tabi yine de süreç içinde onun da eksik kaldığı (interview aşaması) zamanlar oldu.

Aslında Conrad, Paramount' dan önce Regional Center onayı almisti. Hatta o zaman yanlış seçim mi yaptık diye düşünmüştük. Ama sonraki süreçte bazı hatalar, ihmaller olmuş gibi gorunuyor.
    Avukat değiştirme konusunda bir fikrim yok. Yani aslında tüm onay süreçleri de tamamlanmış sadece randevu bekliyor olunca avukatlık bir durum kalıyor mu emin de degilim. Eğer mumkunse diğer ülke katılımcıları da aynı durumda mi, yoksa sadece Türk vatandaslari için mi bir gecikme söz konusu, onu ogrenebilseniz. ülkenin son gri liste durumu nedeniyle belki tüm TC vatandaslarinin başvurusunu bekletiyorlardir.

Umarım en kısa zamanda güzel haberlerinizi alırsınız.

• @Eylem merhaba Eylem hanım,
    Öncelikle bu kadar detaylı bir şekilde bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler. Bizim durumumuz biraz farklı bizim her zaman bir ayağımız Amerikada idi akrabamız arkadaşımız olduğu ve kızımın yaz okulları olduğu için nitekim 2016 yılında kızım ve ben Washington a tasındık öğrenci olarak.2017 yılında çok sevdiğimiz ve güvendiğimiz bir arkadaşımız Conrad’ta EB5 vize programı ile ilgileniyordu. Bizde Miamiye proji görmeye gittik orada 3 gün kaldık sonrasında avukatımıza karar verip sücece başladık. Bizim dosyamız 4 ayda tamamlandı çünkü paranın kaynağı bizimde avukatımızın da en titizlendiği konuydu. Neyseki 2020de dosyamız USCIS tarafından onaylandı ama pandemi patladı ve bizim dosyamız NVC ye 2021 eylülde gönderildi 3 gün sonra da program durduruldu.şaka gibi. 2022 Nisan ayında tekrar başlyınca biz evrakları gönderdik fakat bu sefer de NVC eksik evrak var dedi üstelik hiçbir eksik evrağimiz olmadığı halde Allahtan avukatımız bu süreci iyi yönetti.şimdi her iki ayda bir mail alıyoruz aklımızdasınız diye. Anlayacağınız iş avukatlık değil konsolosluk çok az kişiye randevu veriyor bazı aylar hiç EB5 randevusu vermiyor. Bizimle aynı zamanda aynı projeye başvuru yapmış arkadaşlarımızdan sadece 1 tanesi randevu alabildi o da sizin gibi pandemiden önce NVC de bütün evrakları hazır randevu bekliyordu. Sorun Türkiyedeki konsoloslukta,randevu vermiyorlar

• @ysmguller bu arada benim adım yasemin üyeliğimi açarken yasemin isminde açamadım kabul etmedi.

• Evet her ikimiz de Conrad projesi bekliyoruz. Aynı günlerde ben de bu iki proje arasında kalmıştım maalesef. Umarım sorun projede değildir. Yasemin hn’ın da söylediği gibi EB5 durdurulduğu sırada Ds260 formu onaylananlar ( Örn Eylem hn) gecikmeden çok fazla zarar görmedi gibi gözüküyor. ( Avukatın marifeti bu noktada devreye giriyordu)
    Projeden Türk yatırımcılar dışında Gc alabilen var mı sorun ülke mi proje mi araştıracağım. Ancak bunu öğrenmek neyi değiştirir bilmiyorum. Öğrenip daha fazla moral bozmaktan korkuyorum. Her iki ihtimalde de bekleyip ‘hayırlısını’ dilemekten başka çare yok gibi.

• @ysmguller bizim projeden randevu alabilen arkadaşınız göçmen vizesini alabilmiş mi , bilginiz var mıdır?

• Ekim ayı listesine göre EB5 statüsü için Ankara’dan 4 randevu verilmiş ( I5 olarak geçiyor) Umutlanmalı mıyız?

• @Banu-Çavdar Banu hanım merhabalar arkadaşımız geçen sene Eylülde randevu aldı. Şu an Washington da hayatlarına devam ediyorlar. Biz onlar ile aynı avukatla çalışmadık. Biz kendimiz bir avukat bulduk ayrıca onlar kendi şirketlerinden yatırım miktarını gönderdi ve ciddi anlamda büyük ve eski bir firma olduğu için paranın kaynağı çok hızlı sonuçlandı USCIS te. Ekim istatistiklerine bende baktım çok komik sadece 4 tane verilmiş, şaka gibi böyle az vermeye devam ederlerse bize ne zaman sıra gelir bilemiyorum. Ama siz bizden 4 ay önce NVC de işleminizi sonuçlandırıp randevu beklemeye başlamışsınız dolayısıyla bizden önce randevu alma olasılığınız yüksek. Gerçi neye göre randevu veriyorlar onuda bilmiyorum.

• @ysmguller
    Yasemin hanım. Randevu alan olduğuna göre proje ile ilgili sorun yoktur o zaman. Bizim konsolosluk randevusuna gittiğimizde Turk vatandasindan çok İran, Suriye, Afganistan vatandaşı vardı bekleyen. Çünkü yakın bölgede konsolosluk hizmeti alamayan ülkeler de Türkiye'ye yönlendiriliyordu. Buna Rusya, Ukrayna, Filistin, Israil de eklendi mi bilemiyorum. Zaten randevu az verilirken bir de tüm bolgeye hizmet verince yığılma olmuştur.

Biz de 2014 den itibaren yatırım yapmaya başladık ABD'ye ama B1B2 vizesi ile girip çıktık sürekli. EB5 e basvurdugumuzda avukatimiz eğer turist dışında temporary resident olmus olsaydık süreci Amerika içinden de yurutebilecegimizi, yani Türkiye'deki konsoloslukla işimizin olmayacağını söylemişti. Muhtemelen avukatiniz da söylemiştir ama ben yine de belirtmek istedim. Yani öğrenci vizeniz olduğu için konsolosluğa gerek duymadan burada işlemleriniz yapılabilir olmalı. Bu aşamadan sonra bu mümkün mü bilmiyorum ama eğer avukatiniz bunu atladiysa bir sorun iaterseniz.

• @Banu-Çavdar
    Tekrar merhaba.
    Ahh o süreçte o kadar çok eşimle birbirimize "hayırlısı" diyip durduk ki, artık bu kelimeyi her kullanisimizda sinirden guluyorduk.
    Conrad üzerinden greencardini alan bir arkadas olduğuna göre projede de sorun yok, Türk vatandaşları ile de. Yasemin hanıma da yazdığım gibi, neredeyse tüm yakın bölge savaş alanı ve Ankara konsolosluk diğer ülke vatandaşlarına da hizmet veriyor. O nedenle yığılma vardir. Bizim son "90 gün bekleyin" mesajı geldikten bir hafta sonra randevu mailini almıştık. Umarım sizlerin de en kısa zamanda gelir.
    Fort Lauderdale Conrad gayet iyi çalışıyor. Arada gidiyoruz ve doluluk da hiç fena değil, ozellikle high seasonlarda. Umuyorum ki yeni yıla girmeden ya da yılın başında güzel haberler alirsiniz

• Merhaba Eylem hn
    Benim endişemi dile getirmişsiniz. Bazı aylar sıfır bazı aylar max 4 olan randevuyu da diğer ülkelerden gelen kişiler kapıyor maalesef. Keşke yeni yıla umudum olsa. Ancak başta da konuşmuştuk. Sizin süreciniz 22~24 ay civarıydı. Bizim geçen yıl Aralıkda gelen NVC onayına göre min 1 yılımız var gözüküyor. Her şey normal gider ve sırayı alanlardan fırsat kalırsa.
    Bu yazışmaları public yapmamızın belki çekilişle kazanıp bir kaç aydır sabırsızca bekleyenlere bir teselli olacağını umuyorum.
    Bu yola min 570 bin $ yatırıp neredeyse 6 yıl bekleyen insanlar da varmış deyip teselli olsunlar.
    Ha eğer olur da yılbaşından önce gelirse buradan davul curna eşliğinde duyuracağım sanırım. Çok sevgiler

• @Eylem Eylem hanım maalesef 2020 yılının sonunda biz Türkiyeye döndük dolayısıyla başvuru yapamadık. Benim size sormak istediğim bir şey var. size konsolosluk için randevu mailini NVC mi yoksa Ankaradaki konsolosluk mu gönderdi?

• Randevu maili de NVC'den geliyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam sistem şöyleydi: Her ay konsolosluk hangi vize türüne kaç randevu ayırdığını NVC'ye bildiriyor. NVC de, elindeki dosyaları sırasına göre kendisine gönderilen randevu tarihlerine göre dağıtıp randevu bilgisini kişilere iletiyor ve onlara ait dosyaları konsolosluğa gönderiyor.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 14
  • 1448
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |