DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank tesekkur ederim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Tekrardan selamlar herkese, geçen hafta yazdım ama tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım.
    25 Mayıs günü İstanbul'da mülakata girdim. Vizem onaylandı. Ama henüz basım aşamadsına geçmedi. ceac.state.gov'da hala "Approved"olarak görünüyor. Bu durumun "issued" olup pasaportumu tarafına postalanması ne kadar sürer acaba? Aşırı yoğunluk var ve az kişi çalışıyor o yüzden uzun haftalar beklemem gerekebilirmiş. Vize başvurusunu bireysel olarak yapıp, vizesi onaylanan ve pasaportu gelen kişilerin deneyimlerine ihtiyacım var. Herkese iyi günler teşekkürler

• @Mehmet-Dilek merhaba, ptt ile iletişime geçip pasaportun henüz ulaşmadığını teyit ettiniz mi?

• @EasternStar henüz PTT ye verilmedi, hala konsoloslukta vize basılması için bekliyor. O aşamaya gelse gerisi kolay zaten 🤦🏽♂

• ⭐⭐

@Mehmet-Dilek 25 Mayıstan sonra arada iki hafta sonu var yani iş günü olarak 5-6 gün olmuş. Yakında ulaşır diye düşünüyorum. Aceleniz yoksa telaş etmeyin lütfen.

• @Serap-2 30 Haziran'da uçağım var ona yetişse yeter 😊

• Herkese merhaba, bugun saat 9 da istanbulda basvurama gittim. Randevuya tam saatinizde aliniyor erken gitmenize gerek yok. Ust aramasindaki insanlar kaba degildi sonra craydan gecip siraya geciyorsunuz askinda hep siradasiniz dolayisiyla birsey bilmesenizde sirayi takip ediyorsunuz zaten herkes sizin gibi basvuru icin geliyor. Ben bugun red alan gormedim. En azindan benim oldugum saatkerde sadece 1 kisi aldi ve 50 kisi arasindan 1 kisi bence cok degil. Sorulan sorular neden gideceksiniz, ne is yapiyorsunuz, aileniz amerika da mi calisiyor, daha once yurtdisina ciktiniz mi ve onay veriyorum oluyor. O heyecanla aslinda eski pasaportumu verip digerinide istedim 😂 o burada ksliyor ptt den alacaksiniz dedi. O kadar strese degmedi. Burdan sacma sorularima yanit veren herkese ozellikle @tufank tesekkur ederim. Herkese bol sans.

• ⭐⭐

@sima tebrikler vizeniz hayırlı olsun , iyi tatiller 🙂

• ⭐⭐

@sima Kolay geçmiş 🙂 Vizeniz hayırlı olsun

• herkese merhaba ,
    türkiyeden 2015 ve 2021 olmak üzere iki kere b1/b2 vizesine başvurdum red yedim . Almanyada şirketim var . Pasaportumda 7 tane schengen var . Şu an aktif olan vizem 2 yıllık . Frankurt abd konsolosluğundan başvuracağım. Sizce bu sefer verirler mi 😃 ? Ayrıca pasaportumun süresi 1 sene sonra bitiyor. 10 yıllık vize alsam eski pasaportumu giriş çıkışlarda kullanabilir miyim ?

• @Mehmet-Dilek Merhaba eşim 2 Haziran tarihinde mülakata girdi, vizesi onaylandı. Bugün de pasaport PTT Levent şubesine teslim edildi. Hızlı gerçekleşti diyebilirim.

• ⭐⭐

@sima tebrikler geçmiş olsun.vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@hmntskn öncelikle neden ret aldığınızı kendiniz analiz edebildiniz mi? 2015 ve 2021 deki başvurularınızda neyi eksik görmüş olabilirler? İş durumunuz, seyahat geçmişiniz uygun değil miydi? Veya görüşmede anlattığınız seyahat planı görevliyi ikna etmedi mi? Bunların cevabını bilmeden yorum yapmak zor. Pasaportunuzu başvurudan önce yenilemeniz faydanıza olacaktır. Eski pasaportdaki vizeyi kullanabiliyorsunuz evet ama ekstra bir pasaport taşımaya gerek var mı? En sağlıklısı vize görüşmesine yenilenmiş 10 yıllık bir pasaport ile girmek. Eski pasaportunuzu görüşmede gösterebilirsiniz. ( pasaporttaki vizeler ve seyahat geçmişi önemli)

• @tufank 2015te hiç yurtdışı ziyaretim yoktu onu anlarım ama 2021 de neden red yedim bugün bile hala anlayamıyorum . Almanya belçika romanya çekya fransa hollanda ülkelerini ziyaret ettim . Şimdi frankfurt konsolosluğundan 29 agustosa randevu verdi ama sorun şu schengen vizem 27 agustosta bitiyor 😃 her gün kontrol edip randevuyu erkene çekmeye çalışıcam . Eğer olmazsa appointment iptal edip pasaport vize yenileyip eylül sonrasına bırakıcam .

• @Yusuf-Doğru evet baya hızlı olmuş, hayırlısı olsun. Danışman şirket ile mi kendi mi başvurdu acaba

• Merhabalar,

Aralık 2022'de aldığım randevuma bugün 7:30'da gittim. Standart kontrollerden sonra görüşme kısmına ilerledim.

Ne için Amerika'ya gitmek istediğimi sordu. Yıllık iznimin bir kısmını New York'da geçirmek istediğimi belirttim. Daha sorasında ne iş yaptığım soruldu ben de SAP danışmanlığı yaptığımı söyledim. Son olarak Avrupa'ya gittiniz mi dedi ben de Arnavutluk ve Ukrayna dedim. Sonrasında vizem onaylandı. Hepsi 35-40 saniye anca sürmüştür. Ben sadece DS160 onayı, pasaportlarımı ve biyometrik fotoğraf götürdüm. İnsanların elinde klasör klasör belge görünce acaba hata mı yaptım diye düşünmüştüm ama sıkıntı olmadı.

Sıra bana gelene kadar birçok kişi red alınca dedim herhalde ben de alamayacağım. Ama şans yüzüme güldü ve vize onayını aldım 🙂

Profilimden bahsetmem gerekirse;

27 yaşındayım
    SAP danışmanıyım
    Evli değilim
    Daha önce gittiğim ülkeler : Japonya, Peru, Arnavutluk ve Ukrayna.

Bu foruma yeni üye oldum ama bir süredir okuyordum mülakata gidenlerin deneyimlerini ve onlara gelen cevapları. Herkese buralara yazdıkları için teşekkür ederim. Çok yardımcı bilgiler oluyor gerçekten. Ben de yine herkes yararlansın diye üye olup bu mesajı atarak yarar sağlamak istedim 🙂

• arkadaşlar ds-160 ı doldurduktan ve parayı yatırdıktan sonra ne kadar sürede randevu sırası geliyor bilginiz var mı haziran sonu gibi b2 için başvuru yapmayı düşünüyorum

• ⭐⭐

@Cem-Güney şu anda 1 sene sonraya veriyor.Ara ara bakarak geri çekebiliyorsunuz.

• @Cem-Güney Şu an mayıs 2024'e sıra vermektedir.

• teşekkürler her gün daha erkene çekmek için uğraşacağız artık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

578

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.0k

| | | |