DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@istanbuladami 😬😬😬 Maalesef , artık Instagram Avrupa’ya vize alabilenlerin sevinç videolarıyla dolu , oysaki ne kadar basit bir olay ama tekrar ediyorum Coğrafya Kaderdir 🕷

• aman neyse ya beni seçmezlerse seçmesinler kendileri bilir 😃 😃

Hiç😒

• Ben şu sorunun cevabını merak ediyorum, Türkiye'de ortalama geliriniz aylık 4000 ila 6000 USD olsa otomobiller ortalama Amerika ile aynı olsa, gıda fiyatları aynı şekilde ve ev almak 30 yıllık krediyle uygun fiyatlı alınsa, enflasyon yüzde 3-4 civarı olsa yine de gitmek ister miydiniz ?

• @justozkan zaten sizin bu dediğiniz etmenlerin tamamı bir ''sonuç''tur. Refah seviyesinin, eğitim seviyesinin, sosyolojik ortamın, üretimdeki adımların, endüstriyel atılımların, girişimcilikteki inovasyonların, insan haklarının korunmasının, hukuğun üstünlüğü endeksinde başarının, ifade özgürlüğünün, ekonomik özgüvenin, hayat standarları paritesinin vsvs. bu ve buna benzer tüm konularda alınan artı puanların ''sonucunda'' dediğiniz etmenler gün ışığına çıkmış oluyor. Tüm bu iyileştirmelerden sonra zaten biz vize alan değil vize veren konumda oluruz.

• @justozkan, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Ben şu sorunun cevabını merak ediyorum, Türkiye'de ortalama geliriniz aylık 4000 ila 6000 USD olsa otomobiller ortalama Amerika ile aynı olsa, gıda fiyatları aynı şekilde ve ev almak 30 yıllık krediyle uygun fiyatlı alınsa, enflasyon yüzde 3-4 civarı olsa yine de gitmek ister miydiniz ?

Hiç kimsenin kendini kahredeceğini sanmazdım o zaman yurtdışına gitmek için

• @justozkan gitmek isteyen çoğu kişi buna "yok yaa gitmezdim herhalde" diyecektir ancak gerek forumdan gerek dışarıdan rast geldiğim kişilerin büyük çoğunluğunun derdi %20 ekonomik sebeplerse %80 diğer tüm sebepler. Ben şahsen bu paralara sahip olsam para biriktirmem de kolaylaşır, bilet almam da kolaylaşır, gidebilmek için yaratacağım çözümler de çoğalır. Bu şekilde düşünür daha rahat giderim gözüyle bakardım.

• @justozkan Kesinlikle evet yine gitmek isterdim

• ⭐⭐

@justozkan Çok net Giderim... Ekonomik sebepler benim gitme hevesimin %10 u , diğer %90 lık kısım kendimi oraya ait hissediyor olmam.

• her geçen yıl hevesimiz ve modumuz daha fazla düşse de yerimizi alalım.

• ⭐⭐

@justozkan, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Ben şu sorunun cevabını merak ediyorum, Türkiye'de ortalama geliriniz aylık 4000 ila 6000 USD olsa otomobiller ortalama Amerika ile aynı olsa, gıda fiyatları aynı şekilde ve ev almak 30 yıllık krediyle uygun fiyatlı alınsa, enflasyon yüzde 3-4 civarı olsa yine de gitmek ister miydiniz ?

İsterdim, kendimi Türkiye’ye ait hissetmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@C0mmander, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@obrimabi, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@hdemircanusa, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Sayaç yok , bekleyecek başka bişey yok , heyecan bitti , bu ne biçim pazar günü be 😒

en azından başvuru tarihinin sayacı falan mı konulsa diyorum

adminim yapabilir miyiz @admin

Sayin @C0mmander , henuz baslangic tarihi netlesmedi maalesef. Saat ve dakika sayip, yaklasik bir sure de vermek dogru olmaz diye dusunuyorum. Genelde basvurudan onceki haftalarda aciklaniyor.

• ⭐⭐⭐

@obrimabi neticeden kastınızın ne olduğuna bağlı. Neticeden kastınız “has been selrcted” ekranını görmeksr evet şansınızı arttırabilirsiniz ama neticeden kastınız greencardı almaksa tam tersine şansınızı sıfıra çekmiş olursunuz. Çünkü talihli olarak seçilseniz bile mülakatta elenirsiniz

• ⭐⭐⭐

@ozgrc turist vizesinde amerika uçak bileti vs istemiyor hatta tam tersine almayın diye önerilir. Seyahat planınızı sunmanız yeterli

• ⭐⭐⭐

@justozkan lotterye başvurmakla göçmenlik başvurusu vermek farklı şeyler. Lotterye başvurmanız bir sorun yaratmaz ama siz diyelim ki kazandınız ve DS260 formunuda doldurdunuz göçmenlik talebiniz var içeride yani o zaman sorgulama yapabilirler. Ama sizin lotterye katılıp katılmadığınızı bilmezler

• ⭐⭐⭐

@Witch-Lilith özellikle ilk seferse çok kaptırıyoruz kendimizi çünkü olayın aslında çok düşük bir ihtimal olduğunu görmüyoruz ve heyecana kapılıyoruz hnbs yazısını görüncede çöküşü biraz fazla oluyor kendimizi fazla kaptırdığımız için. Sonraki senelerde artık bu konuda ipler biraz bizim elimizde oluyor artık kolay bir şey değil düşük bir ihtimal olduğunu bilerek sadece başvurup kenarı çekilip olası kötü senaryoda üzülme derecesinide düşürebiliriz yada başvurup sabah akşam çekilişle yatıp kalkıp olası bir olumsuz senaryoda yine aynı seviyede üzüntü yaşayabiliriz

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami bir çok kişinin gitme nedeni sadece ekonomik değil aslında. Bu bahsettiğiniz ekonomik gelişim aynı zamanda eğitim, adalet ve diğer sistemleride düzenlenmesine yol açacaksa ama bir çok kişinin fikrini değiştirebilir bence

• @crazycells Haklısınız ilginiz için teşekkürler

• Günaydın iyi haftalar .... bu odadan devam bize

• Greencardı sonuçlar açıklandıktan sonra kesfetmem büyük kayıp oldu benim için.Seneye umarim hayallerimize kavusuruz arkadaşlar, herkese merhabalar

• Herkese günaydın. 2xHNBS ile bu odadaki yerimizi alalım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |