DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici en iyi danışman öncelikle yeşilkartforum'da yer alan şu başlık ve mülakat deneyimlerinin yer aldığı şu başlık
    Sonrasında ise en iyi danışman kendiniz olabilirsiniz. Sizin dosyanınızı sizden daha iyi bilecek ve daha özenle dolduracak başka biri olduğunu sanmıyorum.

• Selamlar yerimizi alalım

• @HellBoy, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Çıkmaz bu saatten sonra. Dv2020'den beri başvuruyorum hiç üstüne düşünmedim ama bu akşam oturur düşünürüm... 2018'den beri gitmeye karar verseydim 6 yılda hoplaya zıplaya gitmiştim ki gidenleri hep izledik. Yok arkadaş greencard çıksın da bakarız demekle olmuyor olmayacak. Bi' hal çaresi bakmak lazım yoksa sevdiminin talihi ne zaman güldü de burada gülecek. İlla deve misali seveceksin* talihi ki gülsün

Katılıyorum yeşilkarta bel bağlamamak lazım. Çıkarsa ne ala

• ⭐⭐

@denizci10 Bunu @melihguney’e aktarırsanız daha iyi olur , ben süreci az çok takip ediyor ve biliyorum ama Melih beyin çok farklı yorumları var

• Selamlar herkese. Kazanan arkadaşları tebrik ederim, ilerleyen süreçte de şans onlarla olur umarım. Benim gibi çok isteyip kaybedenlere de geçmiş olsun, umutlar seneye kaldı maalesef. Bende şöyle bir düşünce oluştu nedense; çekiliş belli bir algoritmaya göre yapılıyor bence ve çocuklu ailelerin şansı daha yüksek kesinlikle. Amerika ileriye dönük iş gücü vs. düşünerek seçiyor. Hem farklı milletlerden insan hem de ABD kültürüyle büyüyüp ABD eğitimiyle eğitim gören insan gücü elde etmiş oluyor. Bu fikir tamamen bana ait ve bence çok mantıklı.

• ⭐⭐

@melihguney çekilişin detayları açıklanmadığı için bunlar sizin de dediğiniz gibi varsayım olarak kalacaktır. ama bana göre böyle bir sıralama / sınıflandırma yapmaları doğru değil. formda verilen bilgilerin doğruluğundan emin olmadıkları için bu sıralamayı yapmaları mümkün değil, adil de değil. yani eğitim durumunun kanıtlanabileceği bir seçenek yok çekiliş formunda. pasaport zorunluluğu da yok. kanıtlanamayan veriler üzerine sıralama ve çekiliş yapmaları çok doğru olmaz. tamamen rastgele seçiyorlar ve üzerine çok uğraştıkları bir algoritma olduğunu da düşünmüyorum.

Video'da verdiğiniz bir bilgiyi de düzeltmek isterim. NACARA için her sene sabit olarak 5000 kota kullanılmıyor. Bültende mevcut mali yıl için hangi kategoriye ne kadar limitleme getirileceği ayrıca belirtiliyor. Bültenin altında bu bilgi mevcut:

NACARA applicants in FY 2023 will result in reduction of the DV-2024 annual limit to approximately 54,850.

• ⭐⭐

Eveeet buruk bir yüz , kırık bir kalp ile yumduk dün gözümüzü , Bugün ise hiç bişey yokmuş gibi davranmak biraz zor olsada alıştık sanırım HNBS görmeye , Hayat bize ne gösterecek koca 1 yıl daha var önümüzde , neler olacak , neler değişecek hayatımızda bilemeyiz , En önemlisi ise buradaki hayatımızı göz ardı etmeden yaşamak olmalı , Kalın sağlıcakla 🙏🇺🇸❤

• Herkese merhaba. 2 yıldır hayalet kullanıcı olarak forumu takipteyim. Bilgi alışverişlerine bir katkım olmasada en azından iletileri okuyarak bir çok konuda bilgilenmiş oldum ve buna katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.
    Dv-2026 sohbet odasında bende yerimi almış bulunmaktayım. Herkese bol şans

• Bombanın pimini çekip ortaya bırakıyorum; 2024 şubat ayında yayınlanan habere göre son 5 yıl içerisinde ABD'ye Türkiye'den kaçak geçişlerin sayısı 48 bini aşmış durumda. (internette dolaşan bir haber resmi veri var mı yok mu bilmiyorum) Bu durumda Dv-2026 ve sonrasında katılımcı ülkeler listesinden Türkiye'yi çıkarma gibi bir durum mümkün olabilir mi? Gelin bir beyin fırtınası yapalım.

• @memo8083 ne kadarlık bir bütçeyle kurdunuz işi

• @USA inan hiç umurumda değil abi 300-500 dolar olsa keşke ön ödemesi

• @RaVeNx başvuruyu 10 dolar bile yapsalar başvuran sayısı %50 den fazla azalır

• @TTKvY Youtube'de Avukat Remzi Güvenç Kulen beyfendi var tüm süreçleri iyi takip ediyor o böyle bir söylemde bulunursa inanırım. önüne gelen izlenme uğruna videolar yapıyor.

• @tufank @melihguney ben de ekim-mayıs aralığının mükerrer kayıtların temizlenmesi fotoğraf ve isim kısmındaki yanlış yapanları temizlediklerini düşünüyorum evet süre çok uzun gelebilir ama sonuçta çekilişi ne kadar kısa yaparlarsa o kadar göçmen demek senenin içine bölüyorlar süreci

şu an ruhsal olarak çok kötüyüm evet bel bağlamamak lazım ama bu babamın ölmeden önce benden yapmamı istediği tek şeydi artık hayattan gerçekten çok yoruldum insanı öldüren şey umut aslında

• 2026 Başvuruları kasımda mıydı arkadaşlar

• ⭐⭐

Meksika üzerinden ABD'ye geçebilecek kadar cesaretim olsaydı da çekilişten medet ummasaydım..

• @JesusLord ekim-kasım arasında yoldaş

• @Chromium Abi saçma gelecek ama yemin ediyorum her şeye varım canımı ortaya koyarım daha kaybedecek bir şeyim kalmadı hayatımda

• @Chromium, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Meksika üzerinden ABD'ye geçebilecek kadar cesaretim olsaydı da çekilişten medet ummasaydım..

aynısı, arkadaşlarım gitti öyle ben çekindim şuan hepsi araba çekmiş altına

• @Cycraft, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@Chromium, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

aynısı, arkadaşlarım gitti öyle ben çekindim şuan hepsi araba çekmiş altına

Benim tanıdığım 2 kişi döndü, çok büyük Amerikan hayranı ve Amerika’dan başka ülkeyi bile istemeyen kişilerdir. Kaçak gittiler nyc’ye gittiler 1 hafta sonra döndüler ne oldu dedim kaçak olarak orada yaşamak zor dediler giden herkeste başarılı olamıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.9k

| | | |