DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Chicago

Canva-Chicago-skyline-aerial-drone-view-from-above-lake-Michigan-and-city-of-Chicago-downtown-skyscrapers-cityscape-from-Lincoln-park-Illinois-USA-scaled.jpg

• Arkadaşlar bu lanet olası GC başvurma hobimize bir podcast kanalı kurarak katılmak istiyorum bu konuda destek olmak isteyen kaderdaşlarım olurmu acaba ?

• @ayvalik10 Ds260 formu nasıl doldurulacağına dair dökümanları için teşekkürler.

Aynı zamanda forumun youtube kanalında form nasıl doldurulur, anlatılmış.

Ve herkese bol şans diliyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Darko sen benim indirme dosyalarını indirmedin anlaşılan çünkü o dosyanın içinde video linki var zaten bu videonun linki biliyorum zaten orada paylaştım hem yazı var hem de bu videonun linki var zaten txt metin belgesinde yazıyor

• @gariban, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 forum sohbet odasından her yıl ortalama 3-4 kişiye çıkıyor ama herkes hevesleniyor, aynen dediğin gibi 4 gün için hiç gerek yok sıkıntıya girmeye, he de geç

yani, ilk başvuranlar aşırı hevesli oluyor genelde benim eski yazılara baktım 2023'de ilk günden açıklanma gününe kadar su kadar gün kaldı diye foruma yazmışım 😃 100 200 kişide imza varsa açıklama kısmında 3 4 tanesi şuan aktif kişilerden kazananlara bakınca hep 5-6 Mayıs kayıtlı kişiler

• şu 2019 den beri başvuru yapıp da imzasında HAS NOT BEEN SELECTED yazan Darko kardeşi gördükçe karalar bağlıyorum ben henüz başvuruda taze sayılırken 7 başvuruyu bekleyenleri görmek içimi ürpertiyor 😢

• Schengen başvuruları durdurulmuş. Neler oluyor? Ben 1,5 ay önce randevu almak istemiştim sıraya konuldum. Hala bir haber yok

• Türklere dünya ülkeleri tarafından büyük bir isteksizlik ve zorluk uygulanıyor sanırım

• @JesusLord Sadece randevu yok diye tarih açılmadı , birdahaki ay acilir Haziran ayı için palavra haber

• Arkadaşlar ben senelerdir başvuruyorum çıkmıyor her sene üzülüyorum ama size tek tavsiyem...kontrol edemediğiniz şeyler hakkında endişelenmeyin hayatı yaşayın vardır bir hayır.

• @Riethian Askerlik hizmetini yapmadan vatandasliktan cikamiyorsunuz. Benzer durumda olan bir arkadasimiz Turk konsolosluktan bu bilgiyi dogrulatmisti. Vicdani ret yapabilirsiniz. Sonrasinda devlet sizi vatandasliktan cikarir mi o kismi ben de bilmiyorum.

• 35 yaşında evi olmayan bir çalışan olarak muhtemelen Türkiye'de kaldığım sürece birikim yapamayacağım için 25 sene sonra emekli olup emekli maaşım ile huzur evine geçiş yapmış olucam çünkü kirayı karşılayan bir param olmayacak. O yüzden hadi be KCC bu sene o sene 😂😂😂

Sinirler ve duygular son günler gelince gergin. Burada herkes bir amaç için burada hayatını daha iyi yerlere taşımak. O yüzden tartışmaya veya tartışsak bile kalp kırılmadan olması dileğim ile 🇺🇸🙏 eminim herkes buradan tartıştığı insana çıkarsa bile onun adına mutlu olacak insanlarla dolu.

• @JesusLord, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Schengen başvuruları durdurulmuş. Neler oluyor? Ben 1,5 ay önce randevu almak istemiştim sıraya konuldum. Hala bir haber yok

Bu iş gittikçe çığrından çıkıyor. Randevu tarihi vermiyorlar. Ben zar zor almıştım 1 ay önce.
    Şimdi askıya alınmış bazı ülkelerde.

Kime isyan etmemiz lazım bilmiyorum gerçekten.

• Neyse keyfimiz kaçmasın,
    sayaçta 3 gün kaldığını görüp günü umutlu kapatalım 🙂

48622845836_9c3bc99b79_b.jpg

• @gucarslan Gürcan bey merhaba dv25 için telegram grubu kurulmayacağını belirttiniz bu kararın en büyük nedeni gene bizleriz faydalı bir topluluğu kötüye kullanmaya çalışmaktan dolayı ama bu azınlık olduğunu düşünüyorum bu forumda 2 yıldır aktifim ilk dv24 de sürecinde girdim guruba çok nadir insanlar kötü niyetli olduğunu fark ettim ve bu durumda direk uzaklaştırıyorsunuz üst yazıda gördüğümüz gibi illegal yolları paylaşan arkadaşa direk müdahale etmeniz gibi şimdi geleyim özete biraz uzun yazdım farkındayım ama telegram gurubundan tanışıp arkadaş olacak orada zorluklara birlikte mücadele edecek forumda birçok üye vardır dv23 de şunu yazmıştı bir talihli tüm umudum bitti derken gece telegramdan yazmışlar barbados dosya taşıma yapıyor diye son anda dosyamızı taşıdık dedi ve kendisi şuan ailesi ile amerika da bunun en büyük sebebi bilgileri paylaşan bir ekip olmasından dolayı bence telegram konusunu tekrar düşünün değerlendirin derim

• @T-C-Kubilay-Dikici Ben de katılıyorum. Eğer kazanmış olursam tek gideceğim ve orada tanıdığım kimse yok. Bu süreci birlikte yaşayacak veya aynı şehire gidip herhangi bir konuda yardımlaşabilecek insanlar tanımak çok önemli diye düşünüyorum. Aradan çıkan bir kaç çürük yumurta durumu değiştirmemeli bence de.

• Son 4 , kemerlerinizi bağlayın , maceraya hazır olun 🙂

01 (2).jpg

• Arkadaşlar Cumartesi günü bizimTR saatiyle kaçta açıklanacak. Resmi bilgi var mı ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici & @mcvk burada önemli olan hiçbir zaman bir / bir kaç insan değil, olmadı da. her zaman forumun varlığını ve sürdürülebilirliği üzerine hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz.

telegram grupları her zaman sonlanacak ve devamı olmayan gruplar oldular. oraya yazılan, aktarılan bilgilerin %90'ı foruma aktarılmadı. her defasında bunu salık versek de bunu tam anlamıyla sağlayamadık. 30 eylül olduğunda da grubun kapısına kilit vurup kapattık..

hal böyle olunca forumun amacı ortadan az da olsa kalmış oluyor.
    evet günümüz çağında, anlık mesajlaşma servisleri çok büyük nimet olsa da, bunun kontrolü ve devamlılığı inanılmaz bir sorunu da beraberinde getiriyor..

yönetilebilirlik!

1000 kişinin olduğu ve her saat yüzlerce mesajın yazıldığı grupların yönetimi sandığınızdan çok büyük mesai gerektiriyor. yıllarca bunu yönetmeye çalıştım / çalıştık ama bu; bu işe gönül vermiş insanların bütün hayatını etkileyen bir noktaya geliyor. ipin ucunu bırakamıyorsunuz çünkü; ortada binlerce kişinin geleceği var. belirli kurallar ve uyulması gereken bazı önemli noktalar var.

insanımız bunu başaramıyor.. başarmak da istemiyor.
    bir üst iletideki bilgiyi okumadan, bir baş noktayı netleştirmeden aynı soruların 340. kez sorulduğunu düşünün..

ev adresimde Ç harfi var, bunu C yazsam elenir miyim?
    üni'de kantine borç takmıştım, konsolosluk bunu görür mü?
    benim çocuğum yok ve evli değilim, formu doldururken bekar mı yazmalıyım?

bu soruların günde 43. kez peşpeşe sorulduğu bir ortamda olmak istemezsiniz, emin olun 🙂

bir bilgi varsa, o forumda vardır ve olacaktır.
    bu yüzden aldığımız kararı uygulamak zorundayız ve öyle de yapacağız.

DV2025 beklenenden daha güzel bir mali yıl olur umarım.
    çekilişi kazanmak değil çünkü her şey, mülakat alamadıktan sonra sadece anlık bir sevinç olarak kalıyor o malum an.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |