DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@KEMAL-ÇAPANOĞLU tam tersi tamamiyle tek başınıza yapabileceğiniz bir iş. Remzi beyin DV konusundaki bilgisi şu foruma bugün üye olan daha önce hiç bu konuda araştırma yapmamış biriyle aynı seviyede bu arada

• ⭐⭐

@treystoom Bende halkalı atakentte kalıyordum orası da her yere uzaktı ama bazen uzak olmak iyidir 😁

• @Emre-Kurtulmuş Remzi bey ile nerede ne kadar görüştünüz ve DV hakkındaki bilgilerini test ederek böyle bir kanıya vardınız bilmiyorum ancak New York barosuna kayıtlı 15 yıldır kendi avukatlık firmasında mesleğini sürdürerek göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat vatandaşımız hakkında hiçbir bilgisi olmayan biri ile karşılaştırma yapmanıza katılmıyorum.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Remzi beyin DV konusundaki bilgisi şu foruma bugün üye olan daha önce hiç bu konuda araştırma yapmamış biriyle aynı seviyede

İmzamı atmak istiyorum buraya kesinlikle haklısınız

• ⭐⭐

@korki Newyork Barosuna kayıtlı bir çok Avukat var Remzi Bey gibi , ve emin olun Greencard süreci bir çok kişinin yardım almadan yaptığı bir süreç olduğu için , genelde Güncelden haberleri olmuyor , Ben remzi bey ile farklı bir konu üzerinden uzun uzun mailleştim sağolsun yardımcı oldu ama DV Loto'su hakkında geriden geldiğini sunmak isterim.

• Yasaklı

• ⭐⭐⭐

@korki evet baroya kayıtlı yıllardır çalışan bir avukat fakat yazdığıma dikkat ederseniz DV ile alakalı bilgisinden bahsettim yani diğer göçmenlik türleriyle alakalı işlerinden ve bilgisinden bahsetmedim. DV ile ilgilenmesinin tek nedenide sosyal medyaya video içeriği çıkarması çünkü türkiyede en çok izlenebilecek video içeriği diyebiliriz avukatlar için.
    Kazandıktan sonra forumda bütün sorularıma cevap bulmuşken aklımıza takılan bir iki soru için (bu sorular spesifik durumumuzla alakalıydı) eşiminde bir avukattanda fikir alalım isteği üzerine kendisiyle iletişime geçtim. Durumla alakalı çok net cevaplar vermedi bize aynı zamanda eğer ki DV sürecimizi yürütmemizi istersek istediği parada fazla abartıydı. Bunun üstüne merak edip bir iki soru sordum hali hazırda cevabını bildiğim fakat ondan şüphelendiğim için yurtdışındaki yaşadığımız yerden adli sicil kaydı almak vs bir iki basit temel soruydu sadece. Daha sonra bazı DV ile ilgili yaptığı yayınlarıda takip ettim o sene içinde bu canlı yayınlardada mesela hali hazırda mülakat dağıtılmış ay için ankara bildiğim kadarıyla daha mülakat dağıtmadı vs gibi yorumları vardı bu canlı yayındaki sorulara.tekrar altını çiziyorum diğer konularda işinin ehli olabilir fakat DV konusundaki bilgisi hakkındaki yorumumun arkasındayım

• evet çok az kaldı bende heyecanla bekliyorum ailemizde 5 başvuru var enerjinizi düşürmeyin umudunuzu kaybetmeyin inşallah herkesin hayali gerçek olur

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş şunuda eklemek istiyorum iki kişi arasındaki farkı görebilmek adına aynı dönemde Avukat Ayhan Ögmenlede görüştük daha görüşmenin başında kendisi dedi ki ben normalde türkiyeden mülakat bekleyen DV talihlilerine yardımcı olmuyorum işlem süreci farklı diye ama sorularınızı yanıtlamaya çalışırım yinede ama buradan AoS yapabilecek durumdaysanız dosyanızı alıp takip edebiliriz diye baştan belirtmişti mesela. Ayhan ögmen daha iyi bir avukat demiyorum bu yazımda farklı yere çekiliyor olmasın şimdi ikisiylede çalışmadım bilemem. Günümüz sosyal medyasında youtubeda kendini işinin ehli gibi gösterebilmek çok kolay çünkü

• ⭐⭐⭐

İyi geceler, iyi haftalar. 😊

Torrance Beach, California 🌞

438230689_929426775857038_6244602348225428017_n.jpg

• @Selman-Trabzon sizin 2025BAM ile başlayan numaranız “DV-2025 Submission Confirmation” yani çekilişe katıldığınız ve 4 Mayıs 2024 akşamı sisteme girerek kontrol edeceğiniz numara.

Diğer kazanan talihlilerin imzasında gördüğümüz 2024EU ile başlayan numara çekilişi kazananlara atanan case number yani EU kıtasından katılanların arasındaki sırasını gösteren ve mülakata çağrılma sırasını gösteren numara (2024’de case number’s göre mülakat dağıtımı yapılıyor, 2023 ve önceki bazı yıllarda DS260 doldurma sırasına göre ilerlemiş süreç). Bol şans 🍀

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@korki evet baroya kayıtlı yıllardır çalışan bir avukat fakat yazdığıma dikkat ederseniz DV ile alakalı bilgisinden bahsettim yani diğer göçmenlik türleriyle alakalı işlerinden ve bilgisinden bahsetmedim. DV ile ilgilenmesinin tek nedenide sosyal medyaya video içeriği çıkarması çünkü türkiyede en çok izlenebilecek video içeriği diyebiliriz avukatlar için.
    Kazandıktan sonra forumda bütün sorularıma cevap bulmuşken aklımıza takılan bir iki soru için (bu sorular spesifik durumumuzla alakalıydı) eşiminde bir avukattanda fikir alalım isteği üzerine kendisiyle iletişime geçtim. Durumla alakalı çok net cevaplar vermedi bize aynı zamanda eğer ki DV sürecimizi yürütmemizi istersek istediği parada fazla abartıydı. Bunun üstüne merak edip bir iki soru sordum hali hazırda cevabını bildiğim fakat ondan şüphelendiğim için yurtdışındaki yaşadığımız yerden adli sicil kaydı almak vs bir iki basit temel soruydu sadece. Daha sonra bazı DV ile ilgili yaptığı yayınlarıda takip ettim o sene içinde bu canlı yayınlardada mesela hali hazırda mülakat dağıtılmış ay için ankara bildiğim kadarıyla daha mülakat dağıtmadı vs gibi yorumları vardı bu canlı yayındaki sorulara.tekrar altını çiziyorum diğer konularda işinin ehli olabilir fakat DV konusundaki bilgisi hakkındaki yorumumun arkasındayım

bir avukata göre forum gayet yeterli gibi, deneyimler yazılı grupta ne yapılacağı belli

• @Emre-Kurtulmuş Yaşadığınız olumsuz deneyimi anladım. Malesef avukatlar ücretsiz danışmanlık konusunda politikalarını kendi belirliyor ve Remzi bey sanırım sizin sorularınızı ücretli bir danışmanlık seviyesinde değerlendirdiği için tatmin olacağınız biçimde zaman ve emek harcayarak detaylı şekilde veya Ayhan bey gibi daha ılımlı bir şekilde cevaplamamış olabilir. Keşke her iki avukatla da şahsen çalışma fırsatınız olsaydı.

• ⭐⭐⭐

@korki olayın ücret kısmıyla bir sorunum yok, bu sorularımı soracağım noktada ücret almadı kendisi zaten. Ama biz türkiyeden dv dosyasıda alıyoruz diyen bir avukat şu ülkede 6 ay yaşadım polis raporu almama gerek var mı soruma tam emin değilim ben bir araştırıp size döneyim diye cevap verememeli bu işi yaptığını söylüyorsa.

Avukatla çalışmak hiç bir zaman istemiyordum zaten iyikide çalışmamışım forumdan ücretsiz daha doğru bilgileri alırken bu araştırıp bana dönecek avukata 5-6bin dolar vermediğim için şükrediyorum

• @Emre-Kurtulmuş Avukatlar herhangi bir vatandaşın aksine ister internette bir canlı yayın olsun ister ücretli bir danışmanlık olsun söylediklerinden sorumludurlar ve verdiği cevapta hiçbir sakınca görmüyorum. Avukatların kesin konuşmaması hukuk eğitiminin temelindedir. Konuda hiçbir bilgisi olmamasından ziyade kendisini maddi anlamda veya lisansını tehlikeye atmamak adına böyle bir muallak cevap verdiğini düşünüyorum.

Herkes mesleğini icra ederken verdiği hizmet üzerinden bir ücret alma hakkına sahiptir. Bunun özellikle avukatlık mesleğine yansımasının bir israf veya enayilik olarak görülmesinin ülkemizde yaygınlaşması gerçekten üzücü.

• @ATS16 ben izlediğim videolara ve okuduğum yazılara göre gene ds260'a göre sıra geliyor diye düşünmüştüm. Artık hemen yollamanın pek bir anlamı kalmadı mı? Ayrıca bu case number neye göre veriliyor, ilk başvuranlara göre mi rasgele mi bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐

@korki herkesin düşüncesi saygı duyarım. Ama siz bir süreçle ilgili bilgi sahibi olduğunuzu öngörüp kalkıp diyorsanız ki biz destek sağlıyoruz bu sürece benim sorduğum en basit bir soruya araştırıp döneyim bilgisini vermeniz bana doğru gelmiyor sorduğum soru spesifik bir soru değil çünkü kural açık ve belli.

Ben başından beri ama ne para almasına, ne diğer göçmenlik konusundaki bilgilerine laf ettim, enayilik diyede görmedim. Tabii ki her insan bilgisinin,emeğinin karşılığını almalı ama bilmediği bir konuyu biliyormuş gibi davranmamalı bana kalırsa

• Herkese iyi geceler, geldik yine son duzluge, kaldi birkac gun. Aslinda soylenicek cok sey var, yazilcak konusulcak seyler, yinede okuyan olur diye icimi dokmek istedim. Kadir abinin dedigi gibi o sene bu sene mi cidden? Fotograf cektirdigimiz abinin dedigi gibi insallah bu sene cikar temennisine verdigim cevap daha dun gibi, “hayirlisiysa ciksin”. Cidden de oyle aslinda, cikarsa hersey daha mi guzel olucak? Belki orda cok buyuk dertlere sahip olcaz, tabi aynanin bu tarafinda kalirsak sanki hersey cok guzel!?

Forumda bir arkadasin yazdigi gibi; bi kere green cardin yokluktan var olusu, yani birden bire hiclikten gelerek insanin kaderini degistirmesi, ve bu kader degistirme sansinin %1 olusu insanda cok buyuk heyecana neden oluyor. Bu arada parantez acmak isterim cikma ihtimal bence yuzde 1 den daha az; cunku 300k basvuruya 3k kisi gitmis diye duyuyoruz ve hesabi yuzde 1 uzerinden yapiyoruz, aslinda 3k icinde green card talihlilerinin cocuklari eslerinide hesap edersek, isssued olan 3k icin talihli sayisinin yuzde 1 olmadigi apacik. Ayrica bide case number olayi var o konuya hic girmek istemiyorum. Dusunsenize sorguladiniz bu sefer has not been selected yazmiyor, randomly selected yaziyor; ancak rakama bi bakiyorsunuz 40bin, belki o sene current bile olmayacak. Yani isterse viyanda oturumunuz olsun, yine alamayacaksiniz. Neyse uzun konular, zaten bu forumun siki takipcilerinin bildigi seyler.

Neyse bu son duzlukte demek istedigim, green cardin cikma ihtimali uzerinden hayata pozitif bakma dusuncesi hep mutlu etti beni, bazilarinizin dedigi gibi eyaletimizi sectik, florida texas cok sicak dedik, massachusetsde egitim cok iyi ama cok soguk ya napcaz diye hayaller kurduk, ford mustang hayal ettik, chevrolet tahoe ile ailemizle seyahate ciktik, saglik sistemini ne yapariz diye dusunduk. Elektronik, gida ucuz dedik, kiralar pahali dedik. Cocuklari Dusunduk hep hayal kurduk.

Son 10 senedir sanirim covid patladigi sene basvurmadim onun disinda esimle hep basvurduk. Simdi ciksin diye dua edemiyorum cunku geldik 40a merdiven dayadik. Buyuklerimiz yaslandi, biz cocuk cocuga kavustuk.

Konu konuyu aciyor, ozetle; ne diyelim fotocu abiye dedigim gibi cocuklarim icin hayirlisysa ciksin, hayirli olcaksa. Hayirlisi.

• ⭐⭐

@BlueGeostar Yazınızın tamamını okudum , elinize sağlık Başta her şeyin hayırlısını temenni etmek harika , büyüklerimizden öğrendiğimiz bir şey de ''her hayrın arkasında bir şer , her şerrin arkasında bir hayır vardır'' derlerdi , Tabi bizler bardağın daima dolu tarafından bakmak , daima güzel şeyleri hayal etmek , daima pozitif , olumlu düşünmek istiyoruz , aslında doğru olanda bu , daha çıkmamış olan bir loto için ne çok karamsar olmaya , nede tüm herşeyi DV Lotosuna bağlamaya gerek yok , bende sizden 10 yaş küçüğüm , hayal ettiklerinizi bende aynı şekilde hayal ettim , bunları hayal etmek şahsen bana iyi geliyor , çok olmuştur kenarı çekilip bu süreçten kendimi soyutlaştırdığım ama hiç bir şey kazanamadım , Amerika'yı hayal ettikçe , daha çok araştırma fırsatı buldum ve ben bu GREENCARD yüzünden yeni iş sahibi oldum , olurda çıkarsa alternatif bir işim olsun diye ve süreç beni bu işte profesyonel hale getirdi , Aile mesleğimiz Balıkçılık , yaklaşık 10 yıl profesyonel bir şekilde bu işi icra ettim.

İndeed üzerinden iş ilanlarına bakınca ücretler tatmin edici ayrıca , hayatımda daima Fitness vardı ve Personel Trainer olmaya merak sardım , ve oldum , Şimdide kafayı Tattoo yapmaya taktım , her boş vaktimde bir stüdyoda bu işi öğrenmeye gideceğim bu yazın .

Ben sırf Amerika'da yaşamayı hayal ettiğim için hayatıma 1 yeni meslek kazandırdım , ve şükür kazanıyorum , ve 1 yeni meslek daha eklemeye vesile olmuş oldu Amerika , özetle ben Sürekli olumlu düşündüm ve hayal ettim , bir şeyler olumlu değişti hayatımda , tam tersini yapmış olsaydım hayatımda değişen tek şey psikolojim olurdu sanırım

• Her basvuruda şansın biraz daha artmasi gibi bir durum varmi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |