DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@dytmelek kısacası pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz. Cok korkunc İstanbul depremi adım adım geliyor bütün profesörlerde yer bilimcilerinin de yıllardır tekrar ettiği tek şey beklenen İstanbul depremi.. Türkiye’nin ekonomisini sırtlayan , eşi benzeri olmayan , milyonlarca kişinin yaşadığı şehir.. çarpık yapılaşmadan tutun kayıtsız çürük binalarla dolu deprem bölgesi olan İstanbul’u yakın zamanlarda cok büyük bi sınav bekliyor ve biz ülkece tekrardan sınıfta kalmaya cok niyetliyiz. Söylenecek o kadar şey var ki dilim varmıyor insanların acısı büyük…

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@dytmelek ben de okudum onu çok acı bir tablo ülke vatandaşının kenetlenmesi ile kendimize avuntu buluyoruz sorgulayınca şerefsiz ilan ediliyoruz

• ⭐⭐

@tolgasatir 1999 yılından itibaren 1 gram önlem alınmadı (almışlar ise de zenginlere yönelik parası olana alındı o önemler). inatla inadına bu baştakilere oy verenlerin inadına yanarım. onların eseri, bunlara oy verenlerin de eli kanlı çünkü onların seçtiği kişiler yönetiyor.

• ⭐⭐

İstanbul’da yaşıyorum, olası büyük bir depremde yaşadığım mahalle komple yerle bir olur. Binaların tepeleme bir şekilde yapılmasından ötürü en az bir ay buraya girebilen olmaz. O yüzden oturduğum bina çökerse direkt ölmem şu durumda merhamet bile sayılabilir.

İnşallah bir şekilde kendimi İstanbul’dan kurtarırım Amerika olmasa bile en azından ülke içinde başka bir şehre taşınmayı kafama koydum.

• @dytmelek Çok ama çok geçmiş olsun. Önemli olan o an da nasıl hareket edebileceğinizi sağlıklı şekilde düşünebilmek.
    Günlerdir eşim telefon başında izledikçe ağlıyor. Çok zor bir durum. Tekrar yaşamamamız dileği ile...

• ⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İstanbul’da yaşıyorum, olası büyük bir depremde yaşadığım mahalle komple yerle bir olur. Binaların tepeleme bir şekilde yapılmasından ötürü en az bir ay buraya girebilen olmaz. O yüzden oturduğum bina çökerse direkt ölmem şu durumda merhamet bile sayılabilir.

İnşallah bir şekilde kendimi İstanbul’dan kurtarırım Amerika olmasa bile en azından ülke içinde başka bir şehre taşınmayı kafama koydum.

Adanayı düşünürseniz bizim bu tarafa gelin, kimse burayı beğenmiyor ama çok şükür 1ev bile yıkılmadı burda, bahsettiğim yer obalar cad. Havuzlubahçe mahallesi ve çevresi çünkü yukarı sosyete mahalleleri gibi değil en fazla 3katlı evler var. Benim ablam ve çocukları 3sene önce adanaya taşındılar burayı küçümsediler neymiş efendim dogalgaz yokmuş, varoşmuş, şimdi begenmedikleri yerde babamlarda kalıyorlar orası komple yıkıldı kendi evleri de hasarlı, insan oğlu boşa kibir yapıyor... Ama inanın en sıcak en yardımsever insanlar burada, aile gibiyiz, kötü tek bir olay bile yok,, çokta seviyorum mahallemi burada doğdum büyüdüm evlendim yine burdayım...

• Herkese geçmiş olsun öncelikle Daha yeni forma bakma fırsatı buluyorum.Ben İskenderunluyum ama uzun yıllardır Diyarbakırda yaşıyorum.Annem ve babam 5 yıldır Pazarcıkta oturuyorlardı.ev yıkılmış ama Allaha şükür kendilerini dışarı atabilmişler.şimdi bir köye yerleşmişler korkudan ordan çıkmak istemiyorlar.Kızkardeşlerim İskenderundaydılar evler ağır hasarlı olduğu için ve evleri limana yakın olduğu için yangından dolayıda başka illere attılar kendilerini.Yinede şükür ediyosun canlarına bişey olmadığı için.Ama yinede insanın isyan edesi geliyo.bir haftadır nefes almaktan bile suçluluk hisseder oldum.Sağlıkçı olduğum için kimsenin yanınada gidemiyorum.Nasıl geçer bu süreç hiç bilmiyorum.Allah hepimize sabır versin.Bu arada forum yöneticimiz Ali Beyde(ismini yanlış hatırlıyoda olabilirim)Antakyalıydı.Umarım aile üyelerinde bir kayıp yoktur ve diğer arkadaşlarda da

• ⭐⭐

@tolgasatir tek takıldığım şey '' profesyonel afad üyesi'' 🙂 öyle bir üye yok öyle bir kurum yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@ayvalik10 korkuyorlar işte korkudan herşey... herşey için ayrı yetki ve izin almak gerek her seferinde de ulaşamıyorlar tabiki... borsanın açık kalması da bu yüzdenmiş adamlar açıklama yapmışlar gizli tutulan kaynaklardan gelen haberlere göre... ismi verilmiyor kaynakların sağlam olduğu söyleniyor ilk iki gün açık kaldı ya herşey tavan oldu ulaşamamışlar ama sonrasında herşey alt üst olunca hemen kapatmışlar bir de ilk açıklama ekonomiye zarar veririz kapanırsa falan demişler...herşey karma karışık iş bilmez insan sürüsü işte...özetle herşey bir ulaşılamamışlıktan yetki alınamasından kaynaklanıyor... eee şimdi emir büyük yerden diye bir laf var... bir de sonuna eklemek istiyorum.... ülkemizdeki durumu... herkes korkuyor kurumlarda maalesef korkuyor ve işler yürümüyor... '' evet efendim''
    '' tamam efendim''

• ⭐⭐

@tufank yapay deprem yok değil var ama bunun o olup olmadığı ile ilgili bir şey söylenemez... harrp bir gerçek mesela ama buradaki durum için kimse çıkıp kesin ve net konuşarak bunları söyleyemez... gerçek veriler bulunmalı... gerçek deliller bulunmalı... ama buldozerle yıkılan devlet dairesi gib olmasın hepsinin sonu dosyalar dağılmasın yani ortalığa paramparça...

• Merhabalar

• ⭐⭐

@dytmelek Yazdıklarınızı okuyunca yaşamış gibi hissettim. Çok çok geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐

@depresif, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese geçmiş olsun öncelikle Daha yeni forma bakma fırsatı buluyorum.Ben İskenderunluyum ama uzun yıllardır Diyarbakırda yaşıyorum.Annem ve babam 5 yıldır Pazarcıkta oturuyorlardı.ev yıkılmış ama Allaha şükür kendilerini dışarı atabilmişler.şimdi bir köye yerleşmişler korkudan ordan çıkmak istemiyorlar.Kızkardeşlerim İskenderundaydılar evler ağır hasarlı olduğu için ve evleri limana yakın olduğu için yangından dolayıda başka illere attılar kendilerini.Yinede şükür ediyosun canlarına bişey olmadığı için.Ama yinede insanın isyan edesi geliyo.bir haftadır nefes almaktan bile suçluluk hisseder oldum.Sağlıkçı olduğum için kimsenin yanınada gidemiyorum.Nasıl geçer bu süreç hiç bilmiyorum.Allah hepimize sabır versin.Bu arada forum yöneticimiz Ali Beyde(ismini yanlış hatırlıyoda olabilirim)Antakyalıydı.Umarım aile üyelerinde bir kayıp yoktur ve diğer arkadaşlarda da

Geçmiş olsun 😔

• @hadi-BE Sağolun

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 yapay depremden kasıt; fayları bir müdahale ile kırmak ise bunun mümkün olmayacağını söylüyorum. Yani belirli bir faya müdahale ile kırabilecek ve bunu planlı bir şekilde istenilen noktaya yapabilecek bir teknoloji yok. Yoksa yapay deprem pek tabi olabilir, bir atom bombası atmak, başka bir şekilde sarsıntı yaratmak bunlar mümkün ve deprem etkisi yaratacaktır. Ana konu burada bu kadar geniş bir alanı etkileyen fay hattını dışarıdan bir müdahale ile nokta atışı bir şekilde kırmak. Bunun mümkün olmayacağını zaten yer bilimciler de çok net bir şekilde söylüyor.

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz Bilim ile yakından uzaktan ilgisi olmayan, askeri operasyonlar konusundaki tecrübelerinden faydalanılarak üretilen bu komplo teorinlerinin deprem felaketlerini önlemede bize hiç bir faydası yok. Bomboş komple teorileri, bize zaman kaybettiriyor sadece. Bunları izledik duyduk elimize ne geçti? Bizi deprem ile yok etmeye , işgal etmeye çalışanlar varmış.. Devlet ve millet olarak biz öylece saf saf bekliyoruz ve bilim adamlarının da bundan hiç haberi yok öyle mi? Biz artık daha basit şeylere odaklanmalıyız. İnşaat kalitesi, zemin analizleri, depreme uygun şehirler, acil durum planları. Ana konumuz bunlar olmalı bence..

• ⭐⭐

@tufank ben bu kadar komple teorilerine katılmıyorum sadece deneyler denemeler vs siyasi oyunlar olabilir mi acaba diyorum sadece çünkü bu denli bişey çokta inandırıcı gelmiyor aklım almıyor gerçekten dediğim gibi HARRP bir tek bu olaya var bir gerçek ama bizimle ne alakası var o kadar detay için kafa yoracak bir moralim yok zaten...

• ⭐⭐

@tufank MAALESEF O DEDİĞİN MÜMKÜN... ama burada devreye girip girmediği muamma... sen biraz daha araştır 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |