Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene eşim de bugün aynısını söyledi, ya biz ordayken de deprem olursa ne yapacağız, valla dediğim tek bir şey burdayken de profesyonel bir AFAD üyesi olmadan yapabileceğimiz tek şey para yardımı yapmak olacak, ordayken de para yardımı yaparız dedim ve kur farkından dolayı burda bin lira yapacağımıza belki ordayken 10 bin lira yapacağız. maalesef bu şekilde realist olarak düşünmek durumundayım. Ağzımda bir çok aft yarası çıktı üzüntüden stressten ama tek yapabildiğim maddi yardımda bulunmak oldu.

Gidince maddi zorlukları aşınca evdekilere köye ev yaparız birde telsiz alırız dedik beni en çok korkutan ulaşamamak
    geçen gece bozdum kafayı anneme bak çocuğu gideceğim dedim benim kafamı attıran organize eksikliği çadır var kuracak eleman yok sırf eşimle onun için gidelim dedik ama orada ki arkadaşlarım gelmeyin diyor göründüğü gibi değil senin sinirini biliyorum susmazsın gelme dedi faydasız hissetmek canımı yakıyor enkazdayiz tam çıkaracağız birileri gelsin kameralar gelsin bekletiyorlar dedi anlamıyorum neyin showu sırtında AFAD yazan eleman beklemek nedir

• ⭐⭐ Yasaklı

Ota çöpe alahuekber demek 10 iq nun göstergesi. Bu neyin kafası anlayamadım. Sanki yurtdısından parayla kiralanan kurtarıcılar işit marabalarına iş yaptırıyor.yıllardır bogazım agrımıyodu 3 gundur ateşim çikti.sinirden. En sinirbozucusuda tr de servet harcayarak beşeri dünya modeliyle yetiştirilmek, o bu olur hayatını belli mahalle sehir ve insan modeliyle geçirme durumunda hissetmek. İki paçoz dinci mutahit yuzun den kapıkule ötesinde paki hint indonez muamelesi gormek. 5 birim donanımlı bulgarın Ukraynalinin 10 donanımlı senden çok daha fazla insan muamelesi görmesi ve restriksiyonlara maruz kalmaması. KKTC li gariplerin oteliyle ilgili hiçbir soruşturma haberi yok. Siyasi ayak işleri çikacak

• Herkese merhaba,
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun ve hepimizin başı sağ olsun. Umarım herkes iyidir!

• Herkese merhaba çok büyük geçmiş olsun ve başımız sağ olsun .burda da goruluyor ki 99 depreminden hiç bir ders alınmamış bu depremden insallah ders alınır ama hangi kurumu tutsanız elinizde kalıyor riyakatin ve denetim olmadığı bilim insanlarinin dinlenmedigi onun akrabasi bunun arkasinda şu var diye dondugu surece isler doğa herzaman bize kendimize getircek biz anlayana kadar

• Selamlar, herkese çok büyük geçmiş olsun. Var mı bir ihtiyacı bir eksiği olan? Yardımımız dokunacak bir konu var mı? Nereden ses çıkar belli olmaz. Bir ihtiyacı olan mesaj atabilir elimizden gelen ne ise yapalım.

• ⭐⭐⭐

@Zelene aynen öyle haberciler sadece güllik gülistanlık (ekiplerin ekipmanların olduğu)yerleri gösteriyor arka plandaki cehennemi göstermiyorlar

• hocam herkese geçmiş olsun. bu depremler ' yapay ' gerçek fay üzerinde yapay deprem yapıyorlar kimse farkına varmasın diye. tiktokta bir video izledim Amerikalı deprem bilimciler anlatıyor. şok oldum. işgal falan diyorlar asıl olay Büyük İstanbul depreminde kopacak. bence işgal girişimi artık ne planlıyorlarsa o zaman yapacaklar.

• ⭐⭐

@Kara-Kartal bu tip bilim dışı, tamamen saçmalıktan ibaret videolara itibar etmeyiniz lütfen. Alanında uzman bilim adamlarına ve bunca yapılan araştırmalara saygısızlık oluyor. Yapay deprem diye bir şey yoktur.

• ⭐⭐

"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin." ATATÜRK
    Bu sözün ötesi yok

• @tufank kardeşim bak bilim insanı ise töbe haşa tanrı degilya bu adamlar. bu adamlarıda aşan şeyler var. batı'nin teknolojide geldigi yeri sadece sosyal medyadan görüyoruz. bence çok daha ilerideler.

• ⭐⭐⭐

@Kara-Kartal bende geçerim kamera karşısına ay a gittim geldim son teknolojimle derim . İsmimin başına da prof eklerim bitti gitti. İnanmayın böyle şeylere arkadaşlar deprem olayı yeni bir şey değil araştırmaları da yeni değil . Adam haftalardır kendini yırttı o bölge de deprem olacak diye enerji boşalması olacak diye bunlara inanmıyorsunuz da bu adamlara mı inanıyorsunuz. Kaldı ki bu kadar teknolojiyle bizi sadece deprem üzerinden mi işgal edecekler öyle bir dertleri olsa istanbula değil Ankara ya saldırmaları gerekir. Neyse en nihayetinde kurmaca safsata şeyleri gerçek gibi dillendirmenin anlamı yok.

• ⭐⭐⭐

Ciğerimiz kalmadı... Nasıl düzelicez biz...

• ⭐⭐⭐

@Hyller bugün avm ye gittim ümraniye de gayet herkesin keyfi yerindeydi zengin kesim toparlamış bile kendini bende battaniye altına girerken vicdan azabı yaşıyorum

• ⭐⭐

@Kara-Kartal , alanında uzman bilim insanlarımızın gözünden kaçan, onların bunca sene işin içerisinde olarak farkedemediği ama sizin bir tiktok videosunda anında gördüğünüz ve kabül ettiğiniz, adı sanı belli olmayan süper zeka bilimadamlarının aklı erdiği bu saçma teoriye inanmakta sonuna kadar özgürsünüz. İzlediğiniz tiktok videosunun sahibi de bunun ekmeğini yer en fazla başka da bir şeye faydası olmaz..

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hyller bugün avm ye gittim ümraniye de gayet herkesin keyfi yerindeydi zengin kesim toparlamış bile kendini bende battaniye altına girerken vicdan azabı yaşıyorum

@tolgasatir ben hala yemek yiyemiyorum neredeyse utanıyorum çocukları doyuruyorum utanıyorum bilmiyorum nasıl geçicek ki biz İstanbul da çok uzaktayız. Gülen birini görürsem dövesim bile gelebilir şuan 😞

• ⭐⭐⭐

@Hyller Valla ben 1 haftadır helva ekmek yada peynir ekmek dışında bir şey yiyemiyorum. insanları anlamıyorum gerçekten 30 bin kişi öldü ya

• ⭐⭐⭐

@Zelene son gördüklerim, izlediklerim öfkeme öfke kattı, hayatım boyunca bu kadar çok sahipsiz bir halk olduğumuzu hissetmemiştim. Az önce bir yardım gönüllüsünün yaşadıklarını anlattığı twitleri okudum ve orada insanların büyük bir kısmı organize olamamaktan öldüğünü daha iyi anladım. İlk gün yola çıkmalarına rağmen neredeyse 3. 4. Gün kurtarma çalışmalarına başlayabilmişler 😔 Bunları bilip de nasıl susalım, nasıl sistemi bu hale getirenlere öfke duymayalım. Çok doluyum bazen üzüntüden bazen mutluluktan ağlıyorum ama çoğunlukla sinirle ağzımı bozuyorum😔 Umarım bu ders olur ve İstanbul vb riskli şehirler için önlem alınır, böyle büyük başka bir felaketi ne bizim yüreğimiz ne de ülkemiz kaldırabilir 😔😔

• ⭐⭐⭐

Herkese hepimize çok geçmiş olsun ve başımız sağolsun günlerdir ağlama krizlerine girdim gitmek istedim gidemedim tek yapabildiğim maddi yardım ve yardım tweetlwri atmaktı hayatımda hiç bu kadar faydasız ve @dytmelek dediğin gibi sahipsiz hissetmemiştim. Hepimizin duası dileği bir daha bunların yaşanmaması ama Twitter'da deprem anından bugüne kadar olan tüm o dayanışma yerini şiddet görüntüleri, üstünlük yarışı, iktidar propagandası gibi her zamanki iğrençliklere bırakmaya başladı daha şimdiden. Ve bu ülkeye dair içimde artan umutlar yerini yeniden umtsuzluğa bıraktı😞Biz akıllanmayız. En çok dokunan bizi temsil etsin diye Ankara'ya gönderdiğimiz bu "insanların", bırakın sorumluluk alıp özür dilemeyi, acılı insanları kendilerini eleştiriyor diye azarlamaları, kader deyip, her şerde bir hayır vardır diyerek her zaman olduğu gibi tüm suçu Allah'a yıkmaları...Hepimiz biliyoruz ki cinayetlere ortak olanlar asla cezasını çekmeyecek. Küçük hırsızlar en ağır şekilde cezalandırılırken büyük hırsızlar arka kapıdan salıverilecekler. Medeniyetin m sinden bile o kadar uzağız ki. İktidar, muhalefet ve halk olarak hepimiz sorumluyuz. Halk olarak her şeyin bedelini en acı şekilde en önce ve sadece biz ödüyoruz. Muktedirlere hiç ama hiç bir şey olmuyor. Ancak bunu idrak ettiğimiz vakit her şey çok başka olacak. Bizim nesil o günü görür mü sanmıyorum. Tüm yitip giden canların vebali ve ahı hiçbir
    kutsalı, değer yargısı olmayan muktedir sahiplerinin boynuna olsun. Çok üzgünüm, söylenecek çok daha ağır şeyler var ama faydasız. İçinizi karartıp üzdüysem affedin. Tekrardan hepimizin başı sağolsun.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek istanbulda böyle bir deprem olursa ben taş taş üstünde kalacağına inanmıyorum ne yalan söyliyeyim,

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir maalesef öyle, bütün uzmanlar da öyle söylüyor, bir video izledim olası İstanbul depremi ile ilgili o kadar korkunçtu ki 🥺 İsmini hatırlamıyorum bir prof tehlikeli binaları güçlendirme çalışması ile riski azaltabiliriz demiş ama o çalışmanın başlatılması için önce baştakilerin onayı lazım, onlardan beklenmeyecek bir hareket yani😢

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |