DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• Ben burada bunca arastirilan, paylasilan, pesine dusulen bilgiden sonra sunu bir kez daha anladim ki; avukatlar veya araci firmalar yeterince bilgi vermiyor. Fiyat konusuluyor, fatura geliyor ama diger bilgiler detaylica verilmiyor. Insanlar surecini baslatmis, hala nerede, neyi takip etmesi gerektigini bilmiyor. Bu bilgilere internette kendi arastirmalari sonucu ulasiyor. Tavsiyem, hep kendiniz takip etmeye devam edin. Kendinizi yuzde yuz teslim etmeyin. Daha once L1 basvurumuz olmustu Abd icinden. Change of Status yapmistik. Avukatimiz da sozde cok basarili bir Turk avukatti. Manhattan’da ofisi vardi. Musterisi cok vs. Ilk gunden beri “sizin isiniz olur” dedi. Guvendik. Bir suru hazirlik, bir suru yatirim yapildi. Sayfalarca dosya hazirladik. Binlerce dolar yatirim yaptik. Hersey nizami onun soyledigine gore. Son gune kadar bize hep “good case” dediler. Kesin alacaksiniz. Karar bir geldi. “Red” hem de avukatin yanlis yonlendirmesi yuzunden. Biz ne yapacagiz simdi dedik. Itiraz ederiz ama sonuc alamayiz, en iyisi 30 gun icinde ulkeden ayrilin dedi. Iste bu kadar. Yikildik. Coluk cocuk yerlesmisiz. Ev tutulmus, araba, esya hersey alinmis. 25.gun cikis yapmak zorunda kaldik. Avukat parasini aldi kenara cekildi. Kendi isinizin hep takipcisi olun. En ufak detayi bile ogrenin derim. Cunku, kendileri de bazi seyleri bilmiyor. Her avukat her vize turunde uzman degil.

• ⭐⭐⭐

@dpdemir sizin yaşadığınız durum zormuş, çok geçmiş olsun. sürecin her zaman içerisinde olmamız gerektiğini bize gösteriyor. haklısınız firmalar bilgi veriyor ama çok fazla teknik terim içerdiği için takip etmesi herkes için kolay olmuyor ya da dediğiniz gibi bir teslimiyet var. ben de her zaman kendi araştırmamızı yapmamız, her verilen bilgiyi teyid etmemiz gerektiğini düşünüyorum. bu sürecin uzun süreceğini bilerek ve kabul ederek giriştik, 3 yıl veya daha fazla olsa da şu an için bizi zor durumda bırakacak bir durum olmayacak. tabi ki erken sonuçlanması temennimiz. bu süreleri kesin bir tarih olarak baz alıp, planlar yapıp hayal kırıklığına uğramamak için daha bilinçli olmak gerekiyor.

• @dpdemir

Benim demek istediğim Consular Processing. Dediğiniz akıştaki gibi olmuyor. Bu başlıktakilerin çoğu ister BDV Solutions olsun ister eb3vize, genelde konsolosluk süreciyle başvurduğu için zaten karışık olan bir süreç daha da karışık hale gelmesin diye bildiğim kadarıyla süreçleri yazayım;

PERM süreci tamamlanıp Labor Certification (Çalışma Sertifikası - Form ETA-9089) onaylandıktan sonra işvereniniz I-140'ı doldurup gönderiyor direkt ve onun onay süreci sizin Priority Date'inizin Current olmasından yani Visa Bulletin'den ayrı ve paralel olarak yürüyor.

Burada I-140 (Immigrant Petition for Alien Worker) onaylandıktan veya bir ihtimal reddedilip onaylandıktan sonra siz muhtemelen Priority Date'inizin Current olmasını beklemeye devam ediyorsunuz. Çünkü I-140'ın bir problem çıkmazsa onaylanması 2-6 ay, Premium Processing ile ortalama 15 gün.

Konsolosluk sürecinde (Consular Process) takip için Visa Bulletin'de kullanılan tablo sadece Final Action Dates. Konsolosluk sürecinde I-485 (Application to Register Permanent Residence or Adjust Status) ya da I-765 (Application for Employment Authorization) formları doldurulmuyor. Bunlar zaten AOS ile ilgili. I-485 ve I-765 formlarının doldurulması için takip edilen bir tablo "Dates of Filing". Bunun nedeni de ABD içerisinde yer alanlar evrak işlerini biraz daha erkenden alıp Current olmalarını ve Green Card'ı beklemeden Work Permit (Çalışma İzni) alabilsinler diye. Yani mağduriyeti azaltmak için.

Konsolosluk sürecindeki bekleme süreci, Priority Date (I-140 filing date veya ETA-9089 filing date) 'inizin "Final Action Dates" tablosundaki duyurulan tarihin geçmişinde kalmasıyla sona eriyor. Bundan sonrasında da, aynen lottery sürecinde Case Number'ınıza sıra geldiğinde olduğu gibi DS-260 formunu submit edip konsolosluk randevusu alıyorsunuz ve sağlık muayeneleri + konsolosluk onayıyla işlemler tamamlanıyor.

• ⭐⭐⭐

@emre911 buna ek olarak ben de bir bilgi ekleyeyim. Zaten I-140 formunu hemen doldurmamız gerekiyor. Çünkü LC onayının expire date'i 6 ay. Yani süresi dolmadan doldurmamız lazım. Bu yüzden aslında bunu doldurmak için priority date'i beklemek gerekmiyor. Dolayısıyla ilk verdiğim bilgi doğruymuş, o revizyona geri döndüm. Yani I-140 formu doldurmak için beklememize gerek yok. Zaten örnek vize süreçlerini incelediğimde I-140 LC onayından hemen sonra doldurulmuş, uzun bir bekleme süresi yok.

• @tufank

Evet, zaten Priority Date denilen şey I-140 formunun file edilmesi yani başvurusunun yapılması 🙂 Dates For Filing, I-485 ve I-765 formlarının doldurulması, yani sadece AOS ile ilgili. ABD içerisinde olup sürecini AOS ile yürütenler bazen çalışma iznini, bazen de Green Card'ını (istisnai olarak bakanlık yoğunluğa göre o ay izin verdiyse) daha erken tarihte alabilsinler diye olan bir süreç. Konsolosluk süreciyle bir ilgisi yok. Türkiye'den başvuranların süreci tamamen farklı ve yukarıda yazdığım gibi, boşuna kafa karışıklığı olmasın.

• ⭐⭐⭐

@emre911 BDV nin sitesinde de farklı bir bilgi var bu kafamı karıştırıyor. doğrudan destek kısmına sorup bu süreçleri anlatmalarını isteyeceğim.

Priority Dates

Priority dates determine when your green card application can be filed and when your green card can be issued. For EB-3 applicants, the priority date is the date the Labor Certification document (Form 9089) was filed. Applicants should pay close attention to the Visa Bulletin for a clear understanding of their place in line when it comes to processing.

https://www.bdvsolutions.com/blog/what-is-the-visa-bulletin

• ⭐⭐⭐

buna ek olarak aşağıdakini demiş. AOS sürecini için bu söyledikleri ama priority date olarak LC filed tarihini baz alıyor.

"If your priority date is before the listed cut-off date listed on the Visa Bulletin, you can file an application for a Green Card (the I-485). In contrast, when the priority date falls after the listed cut-off date, you must wait for your priority date to become current again to move forward with I-485 filing."

• @tufank

Burada bahsedilen FORM-9089'un file edilmesinden kasıt, DOL tarafından onaylı FORM-9089'un USCIS'e sunulması, yani aslında I-140 başvurusunun yapılması diye düşünüyorum. İkisi aynı şey ve USCIS'e I-140 formuyla başvuru yapılabilmesi için zaten FORM-9089'un yani Labor Certification'ın DOL tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bu işlemler de peşpeşe yapılıyor. Dolayısıyla BDV'nin verdiği bilgi de yanlış değil, yine daha detaylı bilgi için sorabilirsiniz tabi. LC gerektiren başvurularda LC başvurusu, gerekmeyenlerde I-140 başvurusu Priority Date olabilir belki.

• @emre911 Bu sureclerin tamamini Consular Processing olarak yasadik. Cok detayli ve dogru sekilde konuya hakimim. Bilgilerinizde yanlislik var.
    Dogrusu;
    1- Perm dilekcesi verilis tarihiniz sizin PD tarihinizdir
    2- Isin en zor kismi Perm onayi oldugu soylenir. Perm onayi alinca buyuk bir “ohhh” diyebilirsiniz. Bu asamadan sonra sureciniz, konsolosluk mulakatina kadar hizli ilerler. Simdi I-140 dilekcesi verme zamanidir. Bu dilekceyi vereceginiz zaman ister AOS yapin ister Konsoloslukla yurutun, Dates of Filing tarihi onemlidir. Eger PD’niz bu tarihten onceyse basvuru yapabilirsiniz.
    3- I-140 onayiniz Premium yapildiysa en gec 15 gunde cevap gelir. Onay aldiysaniz, sizin icin artik bir gocmenlik hakki taninmis demektir.
    4- I-140 onayindan sonra eger Konsoloslukla devam edecekseniz, dosyaniz Uscis’den NVC’ye transfer olur. Bu sirada size NVC’den Welcome Letter maili gelir. Bu maili aldiktan sonra NVC’ye istenilen belgeleri yuklersiniz ve DS 260 Formu doldurursunuz. Burada “current” olup olmamaya bakilmiyor. DV’de de bakilmiyor. Kazanan herkes bu formu dolduruyor.
    5- NVC tum yuklediginiz evraklari ve formu review eder, onaylarsa DQ olursunuz. Size DQ oldugunuza dair mail gelir.
    6- DQ olduktan sonra her 2 ayda bir NVC’den sabir maili alirsiniz. Mulakatiniz hala olusturulamadi, sabriniz icin tesekkur ederiz… yazar ozetle. Bu mulakat bekleme asamasinda Vize Bulletin’da Final Action Dates’e gore PD’niz current olmalidir. Ola ki, mulakat aldiniz ve bu mulakat maili size 2 ay once geldi. (Oyle geliyor bu gunlerde) Bu mailde yazar, mulakat gununuz geldiginde o ay icin PD’niz current degilse, mulakatiniz iptal edilecektir… diye. Yine bir stress yani.
    7- Konsoloslukla degil de AOS’la devam edecekseniz. I-140 onayindan sonra PD’niz Final Action Dates’e gore current ise I-485 dilekcenizi Uscis’e verebilirsiniz. Sonrasinda biometric vs. icin beklersiniz.

• ⭐⭐⭐

@dpdemir Perm dilekçesi dediğiniz LC'nin onaylandıktan sonra 6 aylık bir geçerliliği var. Peki I-140 formunu doldurmak için priority date'i beklersek bu süreyi geçirmiş olmaz mıyız? Bu kısımı tam anlayamıyorum. USCIS sitesinde şöyle diyor:

When to File
    Form I-140 may be filed at any time. However, effective July 16, 2007, all labor certifications expire 180 days from the date of certification. We must receive any Form I-140 based on approved labor certifications before the 180-day validity period has elapsed. In instances where the ending date of the labor certification’s validity period expires on a Saturday, Sunday, or legal holiday, we will accept petitions with the labor certification on the next business day. We will reject petitions with expired labor certifications filed after the next business day.

• @dpdemir

Konsolosluk süreciyle ilgili verdiğiniz bilgiler tamamen yanlış maalesef,

1- Perm dilekcesi verilis tarihiniz sizin PD tarihinizdir.
    PERM dilekçesi diye bir dilekçe yok. PERM çok aşamalı bir süreç; Labor Market Test ve Prevailing Wage Detection ile başlıyor. Sizin bahsettiğiniz ETA-9089.

2- Isin en zor kismi Perm onayi oldugu soylenir. Perm onayi alinca buyuk bir “ohhh” diyebilirsiniz. Bu asamadan sonra sureciniz, konsolosluk mulakatina kadar hizli ilerler. Simdi I-140 dilekcesi verme zamanidir. Bu dilekceyi vereceginiz zaman ister AOS yapin ister Konsoloslukla yurutun, Dates of Filing tarihi onemlidir. Eger PD’niz bu tarihten onceyse basvuru yapabilirsiniz.

Buradaki bilgilerin tamamı yanlış maalesef. Consular Processing'de en zor kısım yıllarca Priority Date'in Current olmasını beklemek, en azından EB3 için. Ve tabii ki konsolosluk mülakatı. Sonuçta son kararı verecek ve yüzyüze sizi sorgulayacak olan yer konsolosluk. Konsolosluk mülakatını beklemek hızlı ilerlemez, en yavaş süreçtir EB-3C'de. I-140 formu, LC yani 9089'un onaylanmasının akabinde doldurulup Final Action Dates tablosuna göre beklemeye geçilir. I-140 formunuzun onayı ya da reddi Premium Processing ile 15 gün içerisinde verilir. Visa Bulletin'de Final Action Date bekleme süresi ise yaklaşık 2-3 yıl. Bu tarih geldikten sonra DS-260 formunu basar yollar (final date beklenmesinin sebebi en güncel şahsi bilgilerinizi girebilmeniz) ve konsolosluk mülakatı için randevu alırsınız. Konsolosluk sürecinde DS-260 formu kesinlikle "Final Action Dates" de Current olduktan sonra doldurulmalı.

3- I-140 onayiniz Premium yapildiysa en gec 15 gunde cevap gelir. Onay aldiysaniz, sizin icin artik bir gocmenlik hakki taninmis demektir.

Böyle bir şey yok. Consular Processing'de sağlık muayenesi + konsolosluk onayı olmadan hiçbir göçmenlik hakkınız yoktur.

4- I-140 onayindan sonra eger Konsoloslukla devam edecekseniz, dosyaniz Uscis’den NVC’ye transfer olur. Bu sirada size NVC’den Welcome Letter maili gelir. Bu maili aldiktan sonra NVC’ye istenilen belgeleri yuklersiniz ve DS 260 Formu doldurursunuz. Burada “current” olup olmamaya bakilmiyor. DV’de de bakilmiyor. Kazanan herkes bu formu dolduruyor.

DV'de kurayı kazanıp CN'ınız belli olduktan sonra zaten DS-260'ı doldurabilirsiniz. Normalde DS-260'ın hızlı doldurulması diye bir şeyin bir önemi yoktu. Tamamen CN yani sıranız önemliydi. Ancak burada önce doldurup submit edenlere öncelik verilmeye başlandığı söyleniyor son 1-2 yıldır. Bunun doğruluğunu bilmiyorum. EB-3C'de ise Current olmanız yaklaşık 2-3 yıl sürüyor ve DS-260'ın doldurulma önceliği diye bir kriter yok, sadece Priority Date'iniz önemli mülakat ve kotadaki vize sıranız için.

7- Konsoloslukla degil de AOS’la devam edecekseniz. I-140 onayindan sonra PD’niz Final Action Dates’e gore current ise I-485 dilekcenizi Uscis’e verebilirsiniz. Sonrasinda biometric vs. icin beklersiniz.

Bu AOS ile ilgili ama sanırım bu verdiğiniz bilgi de yanlış. I-485 ve I-765 formlarını "Dates for Filing" tablosuna göre doldurup daha erkenden verebiliyorsunuz. Bu sayede work permit alabiliyorsunuz ve işlemleriniz hızlanmış oluyor. O tablonun var oluş amacı zaten bu.

• @tufank Bilemedim. Bildigimi de unuttum. Neyse, tecrubelerimi yazdim. Konsolosluk I-140 verme tarihi ve AOS kismiyla ilgili hatali olabilirim, yalniz sunu buldum internette
    USCIS Usage

Final action dates are used by the USCIS as default priority dates to ask applicants for green cards to apply for an Adjustment of status. Any exceptions for a certain month will be mentioned in the Visa Bulletin and specified to use “filing dates”. Also, Visa Bulletins after the first few months of the USCIS fiscal year will tell everyone to use final action dates.

Daha fazla kimsenin kafasini karistirmak istemiyorum. Yanlislarim varsa affola.

Hepinizin isi rast gitsin.
    3 yil oyle de boyle de geciyor. Sonunda elinizde green card olacak. Biraz yorsa da sonuca varacaksiniz. En iyisini yapip sureclerinizi baslattiniz.
    Hayirli, ugurlu olsun. Umarim hayallerinizin de otesini yasarsiniz Amerika’da.

• ⭐⭐⭐

@emre911 şöyle diyor USCIS:

Your priority date is generally the date when your relative or employer properly filed the immigrant visa petition on your behalf with USCIS. If a labor certification is required to be filed with your immigrant visa petition, the priority date is the date the labor certification application was accepted for processing by the Department of Labor

Yani bizim için priority date LC filed edildiği yani DOL'a gönderildiği tarih oluyor.

• @emre911 hatali oldugum yerler olabilir ama tamamen yanlis diyemezsiniz. Perm dilekcesi dedigim ETA formu. Cogunlukla Perm dilekcesi olarak soylenir. avukatlar bile boyle ifade eder. Nesi yanlis?
    EB3 icin PD beklemek ne demek? En zoru o demissiniz? Sizin disinizda kimse anladi mi acaba bunu? Cogu maddedeki bilgilerim dogru. Sadece AOS’la ilgili emin degilim.
    Olayin NVC kismini hic bilmediginiz belli. DS 260’la ilgili iyice arastirin. Israrla current olmaktan bahsediyorsunuz.
    DV ile ilgili cok gereksiz aciklama yapmissiniz. Sonucta kazanan herkes DS 260 doldurmuyor mu? Onu demek istedim.
    “Konsolosluk mulakatina kadar hizli ilerler” demisim zaten. Konsolusluk mulakati hizli olur dememisim. Yine yanlis anlayip bir suru gereksiz aciklama yapmissiniz. Konsolosluk surecinin ne kadar uzun surdugunu ve zor oldugunu bizzat ben deneyimledim. Henuz siz degil. Size de nasip olsun insallah.

• @dpdemir

PERM dediğiniz EB-3C için toplamda ortalama 1.5 yıl süren uzun ve çok aşamalı bir süreç. Evet, PERM dilekçesi diye bir dilekçe yok. ETA-9089 dediğiniz Labor Certification, onun bir adı ve özelliği var sonuçta, PERM dilekçesi denmiyor. Ve PERM sürecinin başında verilmiyor. Oraya gelene kadar birçok aşaması var. PERM dilekçesi olarak söylendiğini ilk defa sizden duyuyorum.

PD beklemek, öncelik tarihinizin Current olmasını beklemek demek. Bu şu anda 3 yıldan uzun bir süre ve en zorlu, sabır gerektiren süreç bu. Bunu anlamayacak ne var ben de onu anlamadım. Ve hayır, çoğu maddedeki bilgileriniz yanlış. Düzeltmesi için @crazycells 'in incelemesini tavsiye ederim. Bu şekilde birçok kişi yanlış yönlendirilmiş olacaktır.

DV Lottery'deki durumla EB-3C deki DS-260 durumunun ilgisi yok. DS-260 sizin güncel bilgilerinizi Göçmenlik İdaresine sunduğunuz form. 3 yıllık bir bekleme süreci sonunda bu bilgileriniz tamamen değişebilir. Evlenebilir, master yapabilir, adresinizi vs değiştirebilirsiniz. En güncel halini verebilmeniz için burada Current olmanız bekleniyor. Kafanıza göre veremiyorsunuz.

Konsolosluk mülakatı hızlı olur yavaş olur ya da ona benzer bir şeyi ben söylemedim ya da kastetmedim. Konsolosluk mülakatı doğası gereği hızlı olur, çoğu kişininki birkaç dakikada bitiyor, forumda örnekleri var. Konsolosluk mülakatının I-140'ın doldurulması ve onayı sonrası beklenmesi sürecinden bahsetmişim. Hızlı ilerlemiyor maalesef, yıllarca sıra var şu anda.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, bimukabele, size de vatandaşlık sürecinizde başarılar. Lakin burada hukuk büroları, acente aracı firmalar veya devlet kaynaklarından edinmediğiniz bilgileri paylaşırsanız insanlar yanlış yönlendirilmiş olabilir.

• ⭐⭐⭐

@emre911 Tüm kategorilerdeki green card işlemleri "consular processing" ile yapılıyorsa şu adımlar izleniyor:

Buradan anladığım şu:

• LC filed tarihi bizim priority date'imiz. Çünkü I-140 formunu submit etmek için LC ihtiyacı var ise priority date LC filed tarihi oluyor.
    • I-140 formunu LC onay aldıktan sonra işveren tarafından gönderiliyor. Bir bekleme süresi yok. Bekletilirse LC expired olabilir ( 6 ay süresi var )
    • Priority date bizim için I-140 doldurup onaylandıktan ve NVC'ye gönderildikten sonra önemli oluyor.

"USCIS notifies the petitioner of a decision. If USCIS denies the petition, the notice will include the reasons for denying the petition and whether you may appeal the decision. If the petition is approved and you live outside the United States (or live in the United States but want to apply for your immigrant visa abroad), USCIS will then send the approved petition to the Department of State’s National Visa Center. The petition will remain there until an immigrant visa number is available for you. See our Visa Availability and Priority Dates pages for more information."

• @tufank

Doğru diyorsun, bazı kaynaklarda dosyalanması bazı kaynaklarda onayı yazılmış. Farkını Chat-GPT'ye sordum. Yönetmeliklere uygun şekilde açıkladı ve şu şekildeymiş;

What is the priority date for consular processing? Is Labor Certification filed date or approval date?

The priority date for consular processing is generally the date on which the immigrant petition (such as Form I-130 for family-sponsored cases or Form I-140 for employment-based cases) is properly filed with the appropriate government agency, typically the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). The priority date is a crucial factor in determining an applicant's place in line for the allocation of immigrant visas.

In the context of employment-based cases that require a labor certification (such as EB-2 and EB-3 categories), the priority date is established when the labor certification application (Form ETA-9089) is filed with the U.S. Department of Labor (DOL), not when the labor certification is approved.

Here's a breakdown:

Labor Certification Filing Date: For employment-based cases that require a labor certification, the priority date is the date on which the labor certification application (Form ETA-9089) is filed with the DOL. This is the date that establishes your place in line for the subsequent stages of the immigration process.

Form I-140 Filing Date: Once the labor certification is approved by the DOL, the employer can then file Form I-140, the Immigrant Petition for Alien Worker, with USCIS. The priority date from the labor certification is carried over to the Form I-140 petition.

Consular Processing: When your priority date becomes current according to the Visa Bulletin's "Final Action Dates," you can proceed with consular processing. The U.S. embassy or consulate will use the priority date on your approved Form I-140 (or Form I-130 for family-sponsored cases) to determine your eligibility for an immigrant visa.

It's important to note that the priority date is significant in managing the allocation of limited visa numbers for each visa category and country of chargeability. Priority date movement in the Visa Bulletin reflects the availability of visa numbers for a specific category and chargeability area, and applicants with earlier priority dates generally have a higher chance of receiving an immigrant visa.

Buna göre sizin Priority Date Ağustos 2023 görünüyor. Hızlanmasalar bile tam 3 yıl kalmış. Umarım daha da hızlandırır, geçen ayki gibi 1 ayda 4-5 ay ilerletirler.

• @emre911 Peki anladim. Ben I-140 dilekcesi verdikten sonra sureciniz konsolosluk mulakatina kadar hizli ilerler demisim. Siz ne anlamissiniz.
    Bizim anlasabilmemiz mumkun degil. Evet incelensin yorumum. Yanlislarim varsa kabulum elbette. Kimseyi yanlis yonlendirmek istemem. Daha da bu baslikta paylasim yapmayacagim. En dogrusunu siz bilirsiniz deyip ayrilayim. Hakkinizda hayirli olsun.

• @dpdemir

Ben I-140 dilekcesi verdikten sonra sureciniz konsolosluk mulakatina kadar hizli ilerler demisim.

Bu dilekçeyi verdikten sonra belki yıllarca beklemek gerekiyor şu anda. Nasıl hızlı ilerliyor anlamadım. Hız anlayışımızda bir farklılık var sanırım.

Sizin söylediklerinizdeki en bariz sıkıntı I-140'ın teslimiyle ilgili söylediğinizdi. Normalde I-140, LC onaylanır onaylanmaz veriliyor. Sizin söylediğinize göre PD'in Current olmasının beklenmesi gerekiyordu ki en yanlış bilgi bu. Bu form için beklenirse LC'niz expire olur @tufank 'nın dediği gibi.

İkinci en problemli nokta, "Dates for Filing" tablosuyla ilgili söylediğinizdi. Bu tablonun konsolosluk sürecinde bir önemi yok. Sadece AOS yapanları ilgilendiriyor.

Bu arada bizim bir şey bilip bilmememiz önemli değil. Sadece resmi veya güvenilir kaynaklar paylaşarak üzerinde tartışıyoruz ki okuyanlar mümkün olduğunca doğru bilgilensin. Sizin de hakkınızda hayırlısını dilerim.

• ⭐⭐⭐

İşlemler "AOS" ile yapılıyorsa adımlar I-140 kısmına kadar aynı sonrasında şunlar oluyor.

• I-145 formunu doldurulabilmesi için Priority Date bekleniyor. Yani LC filed tarihi yine burada geçerli olan. Priority date için ise mevcut ve bir sonraki bültende hangi tabloyu kullancağımız burada yazıyor:

Bizim kategori için belirtilen tablo : "For Employment-Based Preference Filings"

Current Month’s Adjustment of Status Filing Charts
    For Family-Sponsored Filings:
    For all family-sponsored preference categories, you must use the Dates for Filing chart in the Department of State Visa Bulletin for August 2023.

For Employment-Based Preference Filings:
    For all employment-based preference categories, you must use the Final Action Dates chart in the Department of State Visa Bulletin for August 2023.

Belkide sayın @dpdemir siz I-140 formu ile I-145 karıştırdınız. Çünkü I-140 formunu doldurmak için yukarıda da bahsettiğim gibi LC onayı alınması yeterli.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 4
  • 2
  • 976
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |