DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @T-C-Kubilay-Dikici Evet var; ama bu forumda biliniyorsanız bunlara ihtiyacınız yok. Hiç tanıdığımın olmadığı bir şehre gelip turist vizesiyle yerleştim, bütün bilgileri kendim araştırdım veya forumdan temin ettim. Buradaki kimse sizden yardımlarını esirgemez, kendimden biliyorum.

• @T-C-Kubilay-Dikici iyi şanslar önce sana çıkacak sonrasında uzun bir bekleyiş stres sinir sıkıntı bir arada o zaman yazılacan ingilizce kursuna istanbuldaysan ismek var parasız çalışırsan a2 seviyesine gelirsin sonra hangi eyalet hangi şehir kasaba vs düşünüyorsan google eart incelersin videoları izlersin bu forumda senin gibi olan kişilerle tanışırsın yeterki sana çıksın cn 10000 aşağıda olsun her şeyin çaresi var

• Merhabalar bu sene her sene olduğu gibi eşimle birlikte başvurduk benim siz kıymetli forum üyelerine sormak istediğim eğer hem bana hemde eşime dv çıkarsa sistemden nasıl bir yol izlememiz gerekir sıramız hangimizin önceyse ondan mülakata katılacağız zaten ama her iki cn için ayrı ayrı ds260 doldurmamız ve eş bilgileri dahil herşeyi her iki başvuru içindemi yapmamız gerekiyor? Bu durumda hem benim için hem eşim için ikişer adet ds260 oluşacağı için ne gibi sorunlarla karşılaşırız? Eğer numarası önce olan için doldurup diğer dv için doldurmazsak konsolosluk kendin için kazanmış ve doldurmamışsın deyip eleyebilir mi? Yada her ikiniz içinde doldurmuşsunuz deyip eleme ihtimalleri varmıdır?

• @yunus-emre-çeçen eşlerden her ikisinin de aynı mali yıl içerisinde DV başvuru hakkı kazanması şimdiye kadar rastladığım bir durum/deneyim değil ama olmayacak bir şey de değil.

Eğer ki şansınız yaver giderse ve bu durum yaşanırsa, her ikinizde zaman geçirmeksizin CN ne olursa olsun DS260 doldurması yararlı olacaktır tüm bilgileri doğru beyan ederek, akabinde süreci beklemekten başka bir çare olmadığını düşünüyorum.

Belki kazandığınız ve numarası düşük olan başvuruda, başvuru esnasında hata yaptınız ve diğer kazandığınız CN size ikinci bir şans verecektir başka bir mülakata katılmanız için.

Düşük CN dosyanız ile mülakat alırsanız, sonucu başarılı geçer ve göçmen vizeniz basılır ise yüksek CN no’lu dosyayı KCC ile iletişime geçerek dosyanızı açtırırsınız ve dosyayı kapatmazsınız. Bu durumda bu yüksek CN no’lu dosya için mülakat tarihi atanmaz ve sıradaki bir kişiye daha mülakat şansı tanımış olursunuz. Gönlünüzden geçtiği gibi olsun 🙏🏻

• @ATS16 bilgilendirme için çok teşekkür ederim yani anladım kadarıyla her iki kabul içinde ayrı ayrı doldurmamız gerekiyor.

• @yunus-emre-çeçen Her talihli icin ayri basvuru yapmaniz daha mantikli. Mesela bir cn 5000 olur digeri 20000 olur o zaman current olup vize onayiniz gelince digerinin bir onemi kalmaz diye dusunuyorum...

• @simurg9492 Merhabalar teşekkür ederim bilgilendirmeniz için her iki talihli içinde ayrı ayrı ds260 formu doldurmak vize mülakatında sorun olmaz diye anlıyorum. Umarım hepimiz SELECTED ekranını görürüz.

• @yunus-emre-çeçen Güzel şans , bizede bulaştırırmisin 😀

• ⭐⭐

Yaşı ilerlemiş bol çocuk yapmış insanlar çok şanslı ya. Adam karı koca emekli oluyor 6 çocuk, bi başvuruyorlar cümbür cemaat 8x direk. 2-3 sene deneyip çıkaramama ihtimalleri yok gibi. Yeni evli çiftlere sesleniyorum en az 3 çocuk 🙂

• @Onurfidan inşallah hepimize bulaşsın onur bey bu sene çıkmadı eğer çıkarsa nasıl bir yol izlemeliyiz diye bir soru sormuştum sadece. Öyle çifter çifter çıkmasında gözüm yok birimize çıksa yeter😂

• @newbie97 Bu dediğinizin gerçekleşmesi için 3 yılda 6 çocuk yapmaları gerekiyor 🙂

• ⭐⭐

@EasternStar Hangi yönden tam anlayamadım

• @yunus-emre-çeçen Bende çıktı sandım 😀 ama çıkanlar var tabi , 2 sene üst üste çıkan bile var 😀

• @newbie97 6 çocuk ile 8 başvuru dediniz ya, ondan bahsediyorum.

• Gunaydin herkese heyecanli bir bekleyis e tekrardan merhaba 🙂

• ⭐⭐

@yunus-emre-çeçen soruya cevap vermişler zaten 🙂 ama inanılmaz bir şans olup tarihe geçersiniz herhalde ben böyle bir ihtimali kendim iç,in düşünüp bu konu aklıma gelip soru bile soramadım yani:) umudunuz muhteşem keşke diyorum yolunuz açık olsun... belki de bir ilk yaşanır buarada gerçekten daha önce böyle bir olay yaşanmış mı formdan eski arkadaşlar bilir cevaplar belki ... herkese sevgiler saygılar 🙂

• bu sene tamam ya . bu sene kazanıp 2025 de Houston'a yerleşiyoruz 🙂
    Sıkıntılı 3 Ayı Atlattıktan Sonra Foruma Üye Olup Houstonda yaşanlara Barbekü Partisi Vereceğim
    Rez Alalım Lütfen 🙂

• ⭐⭐

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Yaşı ilerlemiş bol çocuk yapmış insanlar çok şanslı ya. Adam karı koca emekli oluyor 6 çocuk, bi başvuruyorlar cümbür cemaat 8x direk. 2-3 sene deneyip çıkaramama ihtimalleri yok gibi. Yeni evli çiftlere sesleniyorum en az 3 çocuk 🙂

yanlış anlamadıysam, çocuklar ile başvuruyu düşünmüşsünüz ama 18 yaş altı çocuklar başvuru yapamıyor. anne babasına bağlı olarak giriyor. 18 yaş üstü ise sadece kendileri için başvuru yapabiliyor. çıkarsa aileleri yararlanamıyor.

• dv2024 de gc ilk başvurumdu çıkmazsa ailem umreye göndereceğim dedim çıkmadı annemler umreye gitti
    dv2025 de ikinci başvurum var çıkmazsa eşimle yurt dışına tatile gideceğim biriktirdğim parayla dedim şimdi satın aldım gemi biletini hemde iler

COSTA TOSCANA ile TEMMUZ AYI İÇİN 1 HAFTALIK SAVANO>MARSİLYA>BARSELONA>İBİZA>PALERMO>ROMA turu satın aldım sırf schengen vizesi için olurda gc çıkarsa dosya taşıma kolay yapma bilmem için 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 Pandemi döneminde Karı koca ikisinede çıktı gidemediler bir sonraki başvuru yılında yine karı koca çıkmıştı , adını hayırlayamadım kullanıcının ekran resmi almıştım bulabilirsem atarım 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |