DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@clourpoint kimsenin şansını yükselten veya azaltan bir durum yok tamamiyle çekilişe bağlı durum

• Ben son sene üniversiteye hazırlanmak için açık liseye geçmiştim dolayısılya diplomanda "LİSE DİPOLMASI" altada işte Açık Öğretim Lisesi falan yazıyor, yani lise diploması tc de lise mazunu saydırıyor değiştiremiyorsun bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum, ayrıca bu sene Dokuz Eylül Üniversitesini kazandım oyuzden DV2025 te eğitime "(5) Some university courses" seçicem buyuzden öğrenci belgesi götürmem gerekirmi mülakata?

• @Gürkan-1 yanınıza alın en azından kafanız rahat olur öğrenci belgesi alımı çok kolay bi durum

• ⭐⭐

@Gürkan-1 Formu doldurduğunuz anda elinizde en yüksek hangi diploma varsa onu seçmeniz gerekiyor. Açık öğretim lisesi de olsa lise lisedir.

• @Gürkan-1

Formu doldurduğunda elindeki en yüksek diploma neyse onu seçmen lazım. Yoksa kazansan bile yanlış beyandan iptal ederler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre911 emin olmadığın konularda bu kadar kesin konuşmazsanız seviniriz. Çünkü söylediğin cümleler tamamen yanlış. Lütfen rica ediyoruz geçen defa da çok aykırı bir yazı yazmıştın. Önce iyice öğren ondan sonra cevap yazmanızı isteriz. Yalan beyandan elenirsin diye bir şey yok zaten. Sen lise mezunu yada üniversite öğrencisi yazsan da ikisini de kabul ederler. Tekrar rica ediyorum yalan yanlış bilgiler yazmayın lütfen

Yalan beyan dediğin olaylar;

• sen evlisin ancak bekar diye sisteme girdiysen
    • sicilinde suç işlenmiştir yazıyor fakat sen hiç suçum yoktur yazarsan
    • Lise mezunu bile değilsin meslek puanın 7<8 bile değil sen yine lise mezunu olarak yazarsan
    • çocuğun var sen yok diye yazarsan
      bunun gibi örnekler olursa dediğin olay olan yalan beyana girer.

• @ayvalik10

Arkadaş, lise mezunu olduğunu (elinde mevcutta lise diploması bulunduğunu) ve üniversiteye gitmeyi planladığı için "Some University Courses" seçmeyi planladığını belirtmiş. Burada bu seçimi yaparsa henüz almadığı bir eğitimi tamamlamış gibi seçmiş olacak ve yanlış beyana girecektir. Evli olup bekar girmekten, çocuğun olup eksik yazmaktan bunun farkı nedir?

İlaveten yanlış beyandan elenirsin diye bir şey yok zaten demişsiniz. Adamların en önem verdiği husus, sağlanan tüm evrak ve bilgilerin tutarlılığı, doğru oluşu. Konsolosluğun hepsini sorgulama ve karar verme hakkı var. Söylediğimde sıkıntılı bir durum da yok, arkadaş sormuş problem teşkil edermi diye, eder demişiz. Zaten sahip olduğu lise diplomasını seçerse, kazandığında da bir problem yaşamaz bu kadar basit.

Konudan bağımsız, aykırı ne yazı yazdığımı anlayamadım? Burada kendi adıma bilgi edinmeye çalışıyor ve edindiğim bilgileri ya da fikirleri paylaşıyorum. Aykırılıktan kasıt nedir? Paylaştığım bilgi ya da fikirlerden sizin ağrınıza giden nedir anlamadım. Benim hemen üstümde bir arkadaş daha aynı bilgiyi paylaşmasına rağmen bana karşı saldırgan şekilde yazmanız, sanırım bir önyargınız olduğunu gösteriyor.

Yine de paylaştığım bilgiyi Chat-GPT'ye de sordum yanlışlık olmaması açısından, soru ve cevap aşağıdaki gibidir bilginize;

Soru :
    "In the green card lottery process, is it a problem if you choose "Some University Courses" during the green card lottery application page because you have a highschool degree but will be at university in the future? I mean, would the misrepresentation here cause a problem in upcoming steps if I win the lottery?"

Cevap :
    "Accuracy in the information you provide during the Green Card Lottery (Diversity Visa) application process is important. If you misrepresent your educational level during the application, it could potentially lead to problems down the line, especially if you win the lottery and move forward with the subsequent steps.

When you apply for the Diversity Visa, you are required to provide truthful and accurate information about your education and qualifications at the time of application. If you indicate that you have "Some University Courses" when you actually have a high school degree, it could be considered a misrepresentation.

If you win the Diversity Visa and proceed to the interview and visa issuance stages, consular officers may verify the information you provided in your application. If they find discrepancies between the information in your application and your actual qualifications, it could raise concerns about your credibility and eligibility.

Inaccurate information or misrepresentation could potentially lead to a visa denial or even being found ineligible for a visa. It's important to provide truthful information to avoid any complications during the application process.

If your education level changes after you have submitted your Diversity Visa application, it's a good idea to consult with relevant authorities or immigration attorneys to understand how to update your application with accurate information. Always prioritize the honesty and accuracy throughout the application process to ensure a smooth and successful immigration journey."

• ⭐⭐

Geçen sene başvuru yaparken çok kafam karışmıştı benim bu konuda. Hali hazırda önlisans diplomam vardı ama lisans bölümünü de bırakmak üzereydim hatta bırakmıştım pasif öğrenci olarak geçiyordum kayıt yenilememiştim. Şimdi some university course u seçsem kaydımı sildirsem elimde kalıyor, önlisansı seçsem lisansa devam etmeye kalksam yine elimde kalıyordu ben de önlisansı seçip öyle başvuru yapmıştım en azından açıklamam bu yönde olurdu kazansaydım 🙂

• ⭐⭐

@emre911 geçenlerde PERM application'ı kontrol edebileceğim bir ekran var mı diye gezinirken şunu buldum : https://www.plc.doleta.gov/eta_start.cfm?actiontype=home bizim "işkur" gibi bir sayfa olsa gerek. firmaların ETA 9089 girdikleri ve takip ettikleri ekran. sitede şu ibare var:

"This site is best viewed with Microsoft Internet Explorer 6.0 or higher, or Mozilla 4.7 or higher."

gerçekten çok eskide kalmış teknolojileri. Classic asp kullanan sayfalar dahi gördüm. "çalışıyorsa dokunmayalım" mantığı var sanırım 🙂

• @newbie97

Hocam sizin durumda ikisi de yanlış beyan olmaz diye tahmin ediyorum. "Associate Degree" (Önlisans diploması) seçerseniz, zaten "başvuruyu doldurduğunuz sırada" elinizdeki en yüksek diploma o olduğundan doğru bir bilgi olacaktır. Sonraki süreçlerde üniversite diploması alırsanız, konsolosluğa belge olarak onu da götürür durumunuzu anlatırsınız. Bilgileriniz ona uygun olarak güncellenir. Hayatın doğal akışı gereği, sizi neden başvuru sonrası daha yüksek bir öğrenim kurumunu daha bitirdiniz diye sorgulamazlar. Sorarlarsa, başvuru esnasında henüz önlisans diplomam mevcuttu dersiniz.

Diğer durumda yani "Some University Courses" seçerseniz, bu da bir üniversiteye başlayıp en azından bir veya birkaç dersi tamamladığınızı, bu sürecin transkriptinin elinizde olduğunu gösterir. Tamamladığınız her bir dersiniz, örneğin PHYS-101 (Mekanik Fizik) dersi, yine örneğin aldığınız BB notuyla transkriptinizde yer alıyor olacaktır. Bu durumda "Some University Courses" kategorisine girer. Başvuru yaptığınız esnada tamamladığınız, elinizde transkripti mevcut üniversite dersleri varsa bu kategoriyi de seçebilirsiniz.

Yukarıdaki arkadaşın durumunda ise arkadaş açık öğretim lisesini bitirmiş ve bir üniversiteye daha yeni yerleşmiş diye anlıyorum. Mantıken sonbahar döneminde başvuru yaparken herhangi bir dersi tamamlamış olma ihtimali yok. Bu sebeple içinde bulunduğu en güncel durum neyse ona göre beyan vermesi esastır. Bir sonraki başvuruda eğer tamamladığı dersler olursa onu da seçebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre911 daha bu foruma geleli 8 gün olmuş bu forumun hangi kısmında hangi yazılar var tam olarak inceleme şansın olması imkansız. Geçen gün yazdığın yazı vefat etmiş birsinin ot gibi amerikan vatadaşlığı bekliyor diye yazmıştın ondan dolayı aykırı yazı dedim. Aşağıdaki video karşılaşmadığın eminim bizzat @crazycells tarafından hazırlanmış ayrıca pdf olarak açıklamalı olarak belgesi vardır.

@newbie97 @Gürkan-1 sizler başvuru yaparken hiç mi destek almadınız hiç mi soru sormadınız aşağıya okullarla ilgili açıklamalı resim bırakıyorum bu resme göre kendini ayarlarsın. Bu kadar basit bir olayı zorlaştırmak gereksizdir.

11.jpg

• @ayvalik10

Foruma geleli 8 gün olmadı, uzun zamandır takip ediyorum ve bilgi ediniyorum. Sadece kendim de artık bir sürecin parçası olduğum için bilgi paylaşımı yapabilmek adına üyelik oluşturdum.

İkincisi, kimin foruma ne zaman geldiği ya da gittiği sizi ilgilendirmez. Burası binlerce üyeden oluşan ve Yeşil Kart - Göçmenlik vs gibi bir çok konuyu ele alan büyük bir platform. İsterseniz en eski üyesi siz olun, forumun sahibi değilseniz kimsenin fikirlerine bu şekilde müdahale edemezseniz. Genel tutumunuz çok agresif ve saldırgan.

Geçen gün yazdığımda ise forum kurallarına göre problem teşkil eden bir şey yok. "Ot gibi beklemek" den kasıt, kötü bir anlam değildir. TDK'ya göre "amaçsız, beklentisiz şekilde gün geçirmek" demektir. Yaşlı amcanın vefat ettiğini bilmiyordum ancak öğrenince durumuna daha da üzüldüm. Çünkü o sırada kanser tedavisi de görüyormuş. Hiçbir şekilde böyle bir niyeti olmayan, yaşı 70'e gelmiş, hayat standartları yerinde olan, ülkesinde ailesiyle ve sosyal çevresiyle yaşamaktan memnun, Türkiye'de emeklilik ve dinlenme planını yapmış bir insanı sırf çocukları veya torunları ilerde green card alabilsin diye yerine form doldurup bu sürece dahil etmek, adamı strese sokup hastalanmasına sebep olmak, hasta ve ağır bir tedavi gören adamı orada tutmak vs sizce ne kadar ahlaki ve etik? Paylaştığınız videoyu açıp ilk dakikasını bile izlerseniz yaşlı amca kendisi gitmek istemediğini, zoraki orada kalmak durumunda kaldığını açıkça belirtmiş. Nitekim bu süreç sağlıklı adamın üzülmesine, hastalanmasına ve vefat etmesine neden olmuş. Sonuç olarak onu bu duruma sokan, yerine başvuru yapan ve adamcağızı oraya iteleyen ailesi de bir şey elde edememiş. Bu tarz başvurular baştan bazı ön şartlarla önlenmiş olsa hem göçmenliğe uygun insanların, gençlerin, çocuklu ve çalışan ailelerin vs şansı çok artar hem de göçmenliğin doğasına daha uygun insani bir süreç olur demek istedim. Burada sizin haricinizde aksini anlayan, ya da bir aykırılık tespit eden yönetici varsa buyursun yazsın, uyarsın.

• @tufank Konudan bağımsız olarak bir sorum vardı. İmzanızda eb3 yazısı gördüm, eb3vize ile mi anlaşmıştınız? Eğer sorunun cevabı evet ise hangi eyaletti acaba, tekrardan hayırlı olsun.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Aşağıdaki video karşılaşmadığın eminim bizzat @crazycells tarafından hazırlanmış ayrıca pdf olarak açıklamalı olarak belgesi vardır.

Burada anlatılan DS-260 formu. Yukarıdaki arkadaşların sorduğu, DV Lottery Application Form. Daha bu arkadaşlar kuraya başvuruyor ya da başvuracaklar, DS-260 formuyla işleri yok. Loto başvurusunda seçeneklerde "Some University Courses", "University Degree", "High School Degree" gibi seçenekler var. İlk arkadaş henüz bir üniversite dersini tamamlamadığı halde "Some University Courses" seçersem problem olur mu demiş. Evet, olabilir. Buna atlayıp "yalan - yanlış bilgi veriyorsun" falan diye saldırgan ve hakaretamiz bir mesaj yazdınız. Yazdığımın doğru, yazdığınızın yanlış olduğunu ispatladım, hala burada ad hominem yapmaya çalışarak alakasız bir bilgiyle ve saldırgan bir üslupla yazdığınızı savunuyorsunuz.

Bakın bu konuda daha fazla münakaşa etmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bize yanlış bilgi vermeyin derken kendiniz yanlış bilgiler paylaşıyorsunuz. Yanlış bir bilgi versek forumun yönetimi müdahale eder. Beğenmiyorsanız beğenmeyin ya da engelleyin geçin bu kadar basit.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@emre911 daha bu foruma geleli 8 gün olmuş bu forumun hangi kısmında hangi yazılar var tam olarak inceleme şansın olması imkansız. Geçen gün yazdığın yazı vefat etmiş birsinin ot gibi amerikan vatadaşlığı bekliyor diye yazmıştın ondan dolayı aykırı yazı dedim. Aşağıdaki video karşılaşmadığın eminim bizzat @crazycells tarafından hazırlanmış ayrıca pdf olarak açıklamalı olarak belgesi vardır.

@newbie97 @Gürkan-1 sizler başvuru yaparken hiç mi destek almadınız hiç mi soru sormadınız aşağıya okullarla ilgili açıklamalı resim bırakıyorum bu resme göre kendini ayarlarsın. Bu kadar basit bir olayı zorlaştırmak gereksizdir.

11.jpg

evet bu videoları izledim meslek yüksekokulunu seçmiştim başvuru yaparken en azından o garanti. Olur da lisanstan kaydımı sildirirsem some university courses boşa çıkar diye. Üniversite terki işaretlesem bu sefer okula devam etsem yine yanlış beyan oluyor. Neyse ki kazandıktan sonra ds260 da "güncel" halini giriyoruz bence başvuru yaparken bir sorun teşkil etmez

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı teşekkür ederim. BDV solutions ile anlaştım. Atlanta, GA warehouse işi. detayları ve deneyimleri ara ara şu başlık altında paylaşıyorum: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2375/eb-3c-ew-green-card-süreci-danışmanlığı-konusunda-sorular-ve-uyarılar/220?_=1692694764787

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

evet bu videoları izledim meslek yüksekokulunu seçmiştim başvuru yaparken en azından o garanti. Olur da lisanstan kaydımı sildirirsem some university courses boşa çıkar diye. Üniversite terki işaretlesem bu sefer okula devam etsem yine yanlış beyan oluyor. Neyse ki kazandıktan sonra ds260 da "güncel" halini giriyoruz bence başvuru yaparken bir sorun teşkil etmez

Hocam başvurularda ya da doldurduğunuz formlarda "olur da" diye bir anlayış yok. Yani tahminler üzerinden bilgi vermemelisiniz. O günkü güncel durumunuz neyse ona en uygun olanı seçersiniz. Başvuru bugün olsa, bugün üniversiteye devam eden ve birkaç ders tamamlamış bir öğrenciyseniz "Some University Courses", bıraktıysanız "University, No Degree", üniversite diplomanız varsa "University Degree", üniversiteye yeni başlamış ve henüz hiçbir ders tamamlamadıysanız en yüksek diplomanız artık hangisiyse önlisans veya "High School Degree", sadece lise mezunu olup hiçbir yüksek öğrenim kurumuna bulaşmadıysanız da "High School Degree" seçmelisiniz. Yani başvuruyu doldurduğunuz andaki güncel durumunuz önemli, sonrasına sonra bakarsınız.

• ⭐⭐⭐

@emre911 boşverin kendisine cevap vermenize bile değmez pek ilerleme kaydedemezsiniz çünkü. Kendisinin hatalı bir çok postu olmasına rağmen başkalarına ders verir nitelikte yazıları üstten konuşmaları oldukça mevcut ama yapacak bir şey yok. Kendini forum sahibi gibi herkese ahkam kesebilecek bir durumda sanıyor maalesef

• ⭐⭐

@emre911 O eleman biraz değişik. Bende engelli. Ben de onda engelliyim. Anlaşması zor bir tip. Engelle rahat et :)) Basit bir konuda abuk subuk konuşmuştu basmıştık karşılıklı engeli 🙂

• Hazır değişik karakterlerden bahsetmişken, imza kısmına süreci taşınma zorunluluğu gibi pp zorunluluğu getirilse daha güzel olmaz mı? Gerçi bunu büyük çoğunluğun fotosunun olmadığı bir forumda yazmak da deli cesareti ama fikrimi söylemek istedim yine de 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |