DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Edelweiss evet cevap yazdiktan sonra tarihi fark ettim, biraz gec olmus sadece,

• kimse yazmamış ben yazayım dedim ABD'de banka hesabı açma tecrübemi;

2020'de georgiadayken wells fargodan SSNsiz banka hesabı açmıştım. İstedikleri belgeler;
    -Pasaport
    -Banka/kredi kartı(trden verilenler olur,yada herhangi bir kart)
    -2. bir kimlik belgesi(tr kimliği)
    -Adres
    -Verilen adrese yollanmış bir fatura(su faturası, elektrik vs)

Hesabı hemen açıp 30 gün geçerli geçici kart verdiler. 15 gün sonra asıl kart eve geldi. Lakin wells fargo hiçbir şekilde kredi kartı vermiyor, secured kredi kartı seçenekleri de yok.
    Bu debit kartını her yerde kullandım, abdden tut kolombiya,tr, afrikaya kadar. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Hatta trdeki atmlerden gayet güzel döviz kuruyla TL çektim.

Temmuz 2023'te bank of america'dan banka hesabı açtım(orlando florida), prosedür şöyle işledi;
    Disney Cruise Line çalışanı olarak bize spesifik bir BOA şubesi bakıyordu. Bu şubenin müdürüyse eski bir disney çalışanı olduğu için cruise personeline yardımcı oluyor. Belgeler;
    -Pasaport fotokopisi
    -Gemiden verilen ID card(normalde pasaportta olur ama gemi bize pasaportu vermez)

Bu belgelerle wells fargo hesabının adı bile geçmeden yaklaşık 20 dakikada ben ve kız arkadaşım hesabı açtık, wells fargo geçici kart vermesine rağmen BOA vermedi. 15 gün sonra kartlar gemiye geldi.
    Hesabı açtıktan sonra wells fargodaki paranın çogunlugunu BOA'ya attim.

Yaklaşık 15 gün önce ise kredi kartı başvurusunda bulunduk. Secured kredi karti yerine travel rewards kredi kartı verdiler 4000 dolar limitle. Kız arkadaşıma 1000 dolar limitli geldi. Bana söylenen yapay zeka karar veriyor lakin çalışılan yer, kişinin abddeki geçmişi, para hareketleri vs. önemliymiş.

BOA'nin appsinden wire transfer yapılmıyor, sadece zelle yapabiliyorsunuz. Ayrica wire transfere 35 dolar aldı.
    Bu kartla her türlü alışverişten puan alınıyor ve o puanlarla uçak bileti vs. alınabiliyor. Puanlar expire olmuyor.

Anladığım kadarıyla BOA yabancıların hesap açmasını destekleyen bir banka.

• Merhaba, şu referans kodu ile AMEX başvurusu yaptığınız takdirde ilk 6 ay içindeki 2000usd harcamanız hem size hem bana 200usd cashback verecek.

Apply for an American Express Card with this link. With your new Card, you could earn a welcome bonus and your friend could earn a referral bonus. Terms Apply.

https://americanexpress.com/en-us/referral/SELCUseLme?XL=MIACP

• ⭐⭐⭐

şimdi benim sorum bir tık farklı olacak ama bankacılık sistemi ile ilgili olduğundan buraya yazayım dedim,

15 günlük seyahat planım var ve elimde garanti bankası M&S Amex ve Master Card var Amex i amerikada kullanmam ekstra puan mil falan veriyor mu yoksa master card dan devam mı ? önerileriniz nedir ?

• @tolgasatir Master Card ve Visa daha fazla yaygin ve kullaniliyor. Rewards kousunda her ikisinin de kendi puan sistemine bakmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@MySea benim kart garanti bankası bir de onu söylemeyi unutmuşum bilmiyorum fark eder mi ama ordaki sistem master veya visa üzerine sanırım daha yoğun bir şekilde

• @tolgasatir Onu bilemiyorum. Ben genelde Visa veya Master kullaniyorum. Amex nedense heryer kabul etmiyor.

• Hafta sonu ( 08.09.2023 ) Abd'ye ilk girişimi yapıcam. Yurtdışına çıkmadan önce Tr hattımı yurtdışına açtım bankalardan vs mesaj gelebilmesi için. Türktelekom hattı için bu şekilde yaptım -- AC yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek -- sizinde bilginiz olsun.

• ⭐⭐

Merhabalar, sizlere kisaca banka hesabi acma surecimden bahsetmek isterim.

Oncelikle Chase Bankasindan randevu aldim, ve gerekli belgeleri gorusmek icin gittim. Henuz ulkeye geldikten sonraki ikinci gunde (arada haftasonu vardi) oldugum icin elimin altinda SSN ve ulusal bir kimlik kartim yoktu. Bu nedenle de, benden calistigim yer tarafindan islak imzali bir belge saglamami istediler, kendi formatlari var onu verdiler ve uygun sekilde hazirladiktan sonra ertesi gun gidip hem checking hem de savings olarak iki hesap actim. Eger is baglantim olmasaydi hesap acamayacaklardi SSN ve GC gelene kadar, bunu kesinlikle belirtmeliyim. Anlatimim biraz kisa oldu ama islem uzun surdu, agir agir actilar hesaplari. Bilginize...
    Esenlikler,

• İlk hesap açışımı daha önce yazmıştım (BofA'ya gidip SSN vs olmadan açmak), 2. ve 3. hesaplarımı da yazmak istedim ki ilk hesap SSN vs aşamalarını aştıktan sonra nasıl açıldığı hakkında da bilgi olsun.

1. açtığım hesap Apple Card'ı olanların alabildiği savings (faizli) account. Telefondan Wallet App'den başvurdum, sadece birkaç basit bilgi istediler ve anında onaylandı. Tabi bunun için Apple Card'ınızın da olması gerekiyor ama ona da anında onay almak mümkün.

2. açtığım hesap ise şirketimin adına checking account. Bunu da BofA'dan açtım, ama süreç müşterileri değilmişim gibi ilerledi. Bunun sebebi şirketin tüzel kişi olması, yani hesabının bana değil başka bir kişiye (şirketime) açılması. Online uzunca bir form doldurdum. Onay anında gelmedi ama aynı günün gece yarısında onaylandı. Debit cardım sonrasında posta ile geldi.

İkisi için de şubeye gitmem gerekmedi. İlk banka işlerimden beri bir kere bile şubeye gitmedim. Aldığım bütün kredi kartları ve ihtiyaç kredimi de online aldım.

• Herkese merhaba. Ülkeye girişimin 4. gününde hesap açmak için iki farklı Chase Bank şubesine gittim. Haliyle GC ve SSN henüz gelmemişti ve üzerime kayıtlı bir fatura veya US’de iş kanıtı olmadan hesap açamayacaklarını söyledir.

Daha sonra Huntington Bank’a gittim ( GC ve SSN olmadan). Sadece pasaport ve Türkiye’den aldığım ehliyetle hem bana hem eşime ayrı ayrı hesap açabildik. Banka çalışanları çok yardımsever ve güler yüzlüydü. Herkese kolaylıklar dilerim.

• @deep_blue Merhaba banka nerede acaba ? Biz new york tayız. Chase, bofa ve td bank e gittik ama hiç biri adress of proof olmadan açmadı. Ssn götürdük,pasaport ve adımıza post marklı mail götürdük yine de başarısız olduk😁 yani arkadaşlar merak ediyorum kim bu ilk gün gelip hangi bofa şubesinden hesap açmış ?? Lütfen, rica ediyorum bizi bulun, gidelim açalım bizde. 2 hafta oldu biz yapamadık. Söyledik grupta arkadaşlarımız var açmışlar Manhattan ı ve Brooklyn i gezdik bize açmadılar🥲

• @Hamuchera wise gibi online bankalardan birinden hesap açın, bunun size maliyeti 1-2$ olacaktır. Hesap açınca içine en az 20$ para atmak gerekir. Hesap açarken istenen adres kısmına bulunduğunuz adresi yazın. Hesap açılışı gerçekleşince adres bilgilerinin bulunduğu sayfanın çıktısını alıp şansınızı deneyin. Ben öyle yapmıştım.

• ⭐⭐

@Hamuchera, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@deep_blue Merhaba banka nerede acaba ? Biz new york tayız. Chase, bofa ve td bank e gittik ama hiç biri adress of proof olmadan açmadı. Ssn götürdük,pasaport ve adımıza post marklı mail götürdük yine de başarısız olduk😁 yani arkadaşlar merak ediyorum kim bu ilk gün gelip hangi bofa şubesinden hesap açmış ?? Lütfen, rica ediyorum bizi bulun, gidelim açalım bizde. 2 hafta oldu biz yapamadık. Söyledik grupta arkadaşlarımız var açmışlar Manhattan ı ve Brooklyn i gezdik bize açmadılar🥲

Merhaba. Oğlum ilk girişinde, ilk gün NY BofA Broadway Şubesinde açtı.
    Kendisinin iletisi:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/379774
    Bir okuyun belki faydalanacağınız bir nokta olur. Kolay gelsin.

• @Hamuchera forumda yazdiklarinizi okudum biz de galiba size benzer surecleri yasayacagiz. Esim ve 1.5 yasindaki oglumuzla 4 Aralikta giris yapacagiz bir mani cikmazsa, umarim en kisa surede tum isleri yoluna koyar ve hayattan zevk almaya baslarsiniz esenlikler dilerim.

• @Serapp hanım biz gittik broadway e ama açamadık. Belki farklı kişiyle karşılaştık. Banka çok sakindi ama yine proof of adress istedi. Acaba görüştüğü müşteri temsilcisini hatırlıyor mu ? Sorabilir misiniz mümkün müdür ?

• @timtim adres kanıtınız olursa her şeyi halledersiniz ya da bunu sağlayabilecek birisi. umarım çok güzel süreçler yaşarsınız, hiç zorlanmadan🙏🏻 biz burdayız bir sorunuz olursa elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz 2 haftalık Amerikalılar olarak😊

• @EasternStar acaba güvenilir olur mu ? Önceki postlara biraz göz attık sanki birisi açtığımız hesapların sonradan önümüze çıkabileceği tarzda bir yorum okudum.

• @Hamuchera Sanal hesapların illegal para aktarımı ya da kumar oynamak için kullanıldığı için kötü bir şöhretleri var. Ben kendi şahsi hesabımdan sanal hesaba para aktarıp sonra o parayı da Türkiye'deki hesabıma attım. Şu an wise hesabımda 0,03$ para kaldı. Uzun bir süre kullanmayı planlamıyorum. Eğer e-2 planlıyorsanız şirket hesabına para aktarılacak hesaplardan hiçbirisine bu paranın değmemesi sorgulamayı kolaylaştırır. Onun haricinde 20$ para yatırıp bunun için 1$ civarı ödeme yaptığınız hesapta kara para aklamadığım ya da kumar oynamadığım çok aşikar 🙂 Araba alırken son çare olarak bu yöntemi kullanmıştım.

• @EasternStar , wise da bende USD ve TRY hesaplari actim, SSN numarasi istedi, sizden de hesap acarken SSN istendi mi? Hesap dogrulama diye 1 dolardan az ufak 2 kusurat hesabima yolladi wise ama bunlari da uygulama icinde nereye girmem gerektigini bulamadim malesef veya bunlari bir yere girmelimiyim ondan da emin olamadim.

Tek yapmak istedigim USA daki Bank of America hesabimi wise a baglayip ayda 1 TR'deki fatura odemelerim icin TR'deki Akbank hesabima para yollamak...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

612

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.0k

| | | |