Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD disinda olan ve bankada tutulmayan kiymetli varliklarin FBAR bildirimi

• Merhaba,
    forumdaki FBAR ile ilgili tum mesajlar banka hesaplarinda bulunan finansal degerler ile ilgili. Fakat fiziksel olarak saklananlar acisindan hic bir bilgi bulamadim. Kendim netten arastirdigimda IRS'in bu konu ozelinde fazla detaya girmedigini gordum. Cok yuzeysel gecilmis bir cumle var sadece. O da sorunu cozmuyor. FBAR'in kendisi bankada bulunan hesaplara iliskin dizayn edildigi icin eldeki bilgileri kullanarak en gercekci sekilde doldurmak da pek mumkun degil. Bu gibi durum ile karsilasan ve cozebilen var mi acaba? Benim durumumda bahsettigim sey dugunde takilmis bir kac bilezik. Bugunku kur ile 20.000 dolar civaridir. Fazla bir sey degil IRS icin ama yine de bildirmek istiyorum ki sonradan buraya getirdigimizde basimiz agrimasin.

• Merhaba, IRS FBAR Hotline hattini 866-270-0733 numarasindan arayarak soruma yanit bulmaya calistim (1-6-1 tusladiginizda bir temsilci ile gorusmek icin siraya aliniyorsunuz). Yalniz uc kere aramama ragmen hic birinde gorusme saglayamadim. Ortalama her birinde yarim saat beklemisimdir. Sadece mesai saatlerinde hizmet verdiklerinden ogle arasinda ancak o kadar vakit ayirabildim. Ozetle bir sonuca ulasamadim. Ben de FBAR da, altinin nakit karsiligini gosterdim. Hesap turune others secerek aciklama kismina kasada saklanan altin olarak belirttim. Miktarini da yazdim. Bankanin adini zaten soruyor. Hesap numarasi olarak da bankanin sube kodunu ve kasa numarasini yazdim. Insallah basima is almam ama bu kadar miktarin pesine dusmezler sanirim. Duserlerse de artik hikayemi buraya yazarim 🙂

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 108
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |