Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sencerium Forumu ilk keşfettiğimde 160lı günlerdeydik zaman geçmeye başlamış bile 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz ümit dünyası insanlara sen gerçek bilgileri verirsin fakat başkalarının elinde olan olaylara müdahale edemezsin bu arada 30 eylüle kadar zaman var her yılın ocak ayına kadar kanser edip daha sonra arap atı gibi açılıyorlar. Ondan dolayı ocak ayına kadar ki duruma bakıp 30 eylüle kadar ki durumu aynı görmek saçma geliyor. Çünkü kimse düşüncelerini bilemez. Sonuçta buradan gideceklerin herkesin hemen hazır işi var mı (delivery hariç) yok amerika da yaşayanlar çok daha iyi bilirler iş bulamayıp açım yardım edin diyen o kadar çok Türk var ki devlet onlara bakmak zorunda her bir kişi maliyet demek. Herkes kendi tarafından bakıyor. Kurada çıktın diye sana green kart verme zorunluluğu yok ki sadece adaysın bu ayrımı karıştırıyorlar. Şimdi buldum geçen sene bir kişi vardı ortalığı yıkıyordu herkesi ayaklanmaya çağırmıştı ilerlemiyor yok bize haksızlık yapılıyor diye ne oldu gitti amerikaya kaç aydır orada anlayacağın bu gidiş eylüle kadar böyle gidecek diye bir şey yok @Megatron oku yazdıklarını. Green kart sürecinin en berbat en sağlıksız kısmı burası işte beklemek.

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@Programmer hahahaha nasıl bir mutluluk sardı içimi anlatamam sen arada böyle güzel şeyler yaz bana :))) iyi seneler bu arada :))

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim sonradan dank etti dediğim gibi o kadar green kart ve onun formuna odaklanmışım bu neydi ya dedim bi form daha mı var acaba falan diye bile geçirdim içimden saol:) iyi seneler

• ⭐⭐

@Sencerium bu aralar bizi çok bosladin olmuyor böyle :))

• ⭐⭐

122 gün mü kaldı şimdi bugün dahil:) yarın 121 olacak sonra 120 sonra sonra and the green card goes to Damla and all her Friends

• ⭐⭐

@debbieLA77 hiçbir zaman geç değildir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan forumda 50 - 55 yaşında gidenler var yaş kavramı amerika da ortadan kalkıyorki 85 yaşında kasiyer de var. Hem bu yaşa kadar kazandığın tecrübe de 25 yaşında ki insan da yok birde oradan bak.

• Selam arkadaşlar eğer olur da çekilişi kazanırsam texas houston ya da austin taraflarında yaşamayı düşünüyordum fakat youtube'da denk geldiğim bir video ile tüm texas hayalim başıma yıkıldı diyebilirim. Videoda gece olduğunda evin duvarlarında ikişerli üçerli böcek gruplarının gezdiğinı söylüyorlardı 2 kez de evde akrep gördüklerini söylemişler. Böceklere yine biraz alışabilirim diye düşünüyordum sonuçta hamam böceği yani ama akrep resimlerini gördükten sonra texas fikrimden tamamen vazgeçtim. Internette texasta yaşayan haşere ve böcek türleri diye arattığımda çeşitli tarantula türlerinin de olduğunu gördüm. Videoyu aşağıya bırakacağım siz ne düşünüyorsunuz? Bana chicago tarafları daha mantıklı gelmeye başladı.

• ⭐⭐

@ayvalik10 yaaa eveeett o yüzden çok seviyorum orayı 90 yaşında çalışan dedeler bile var markette para kazanmalarına izin veriyorlar insanların biz türküz amerikalı olunca anca verirler herhalde... bu arada ben gidince bir Bakery de falan çalışmak istiyorum ilk etapta baya kruvasandan simide ekşi ayalı ekmeğe çöreklere kadar herseye tek başıma çıkartabilirim belli miktarlarda beni işe alırlar mı acaba gider gitmez iznimizde olmuyor kart gelene kadar illegal yollardan tük restoranlarında falan mı çalışıcam yalvar yakar... nasıl olacak o işler öle Uber muser yapmak içinde hemen başlayamıyormuşsun araba ehliyet ve Uber account açmak sorun olabiliyormuş sakın bana forumda şurayı okuyun burayı okuyun demeyin hepsini okudum oralardan topladım bu bilgileri zaten :))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 sabah sabah sen uyanamamışsın. Vizen basılı olduğu için sen ilk girişte 1 yıl mührü vurulur. Bu mühür ne mührü zannediyorsun. Senin vizen kart olarak gelene kadar green kartlısın yani legalsin kartın gelmese de bu vize legal olduğunu gösteriyor. Bir kişi illegal olamaz hiçbir zaman. Suç işlemedikçe bunu aklından çıkarma. Delivery olarak uber - lyft unut çünkü 1 yıl amerikan ehliyeti istiyorlar. Diğer delivery işlerini başvuru yaparsın. Kaldı ki bu fırın işini yapan çok kişi var sen dışarıdan yaparsın o fırına götürürsün senin yerine satar komisyonu alırsın. Bu kadar karamsar olmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuna-1 çok eskiden eşi forumda yazardı zaten kaldı ki geçen sene evrimin kardeşi de burada idi şimdi hiç yazmıyor. @burak-tayanc işte bu isimle yazıyordu

• ⭐⭐

@Tuna-1 korkudan videoyu açamadım... bende miamiye yerleşmek istiyorum ama orada da sokakta dolaşan kocaman kafam kadar hamam böcekleri var tipleri de bir değişik amerikalı hamam böceği işte :)) ıyyykkk keşke hiç bu konuyu açmasaydık ya bayılabilirim... sürekli ilaçlatsak her yeri olmaz mı? ayy onların üzerine geldiğini ensende falan dolaştığını düşünsene haberin yok falan kaşınıyorsun sonra elini bir atıyorsun böcek ayyyyyy imdaaaattttt ???!!!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 tamam da hani bir olay var sende bilirsin evlere gelirler duvar diplerine yaparlar ismini biliyorsun dimi kendilerine ilaçlama deniliyor. İşte bağımsız evde oturmayıp apartman komplex oturursan her 7 gün yada 15 gün de bir ilaçlama otomatik olarak yapılıyor. Onların çıktıkları ev bağımsız idi tabiki de bu ilaçlamayı yapmazsan görürsün.

• ⭐⭐

@ayvalik10 aaa dışardan satmayı hiç düşünmedim aklıma gelmedi ama o evde ki fırınlarla falan olacak iş değil buara çok amatör olur öyle ekipman gerek ciddi... ben girer çalışırım 1-2 sene napıyım hemen ehliyete başvurabiliyor muyuz peki sınavları heran var mı? ben bir kaç örnek sınava girdim internetten geçiyorum baya trafik kuralları falan soruyorlar barajı aştım... kalırsanda bir 20-30 dolar daha verip yine aynı gün girebiliyormusuun herhalde öyle bir şeyler okudum:) ok ehliyet tamam olduktan sonra bir senede fırında çalıştıktan sonra kendi Bakery mi açmak için topalarlanmaya başlama gerek o da bir sene sürse offf neyse orada zaman güzel geçeceğinden sıkıntı yok allah sağlık versin... @ayvalik10 valla uyanamamışım ama gidenler hep bi işsiz kalıyorlar ya ondan dedim acaba çalışma izni misin yok

• ⭐⭐

@ayvalik10 ay sus sus allah göstermesin :))) ben hergün ilaçlarım ilaçla dolaşırım gerekirse içerim ilacı :)))bana gelmesin hahahaha

• ⭐⭐

@ayvalik10 senin bu cevapların beni öldürecek '' ocağa kadar kanser edip ocaktan sonra Arap atı gibi açılıyorlar '' :)))))))))) :))))))))))
    hahahahahahahah hahahahahah hahahahahah hahahah sen çok yaşa emi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 işsiz kalanların kafası şu şekilde çalışıyor. Türkiye de gibi herişi yaparım kafasındalar bir meslek yada bildiği bir meslek konusu yok nasıl olsa günlük 300 - 500 dolar kazanırım delivery diye gidiyorlar.

• ⭐⭐

valla ben kendi işimi yapmayı öncelikli olarak isterim çünkü daha çok para kazanacağım net sonrası için söylüyorum devam edersem yükselirim etmezsem kendi yerimi açarım diye düşünüyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |