DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@tolgasatir dediği gibi Turquise Horizon var. Ama acele etmeyin. Önce bir çıksın bulunur elbet bir çare.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Tabii bu durum eşinizle beraber ikinizin de o sene kazandığını varsayarsak geçerli, ama çiftlerden birine çıkarsa yukarıda da dediğim gibi ikisi de kazanan kişi üzerinden ayrı ayrı form dolduracaksınız.

Fakat tekrar söylüyorum burada kimseyi tabii ki olumsuzluğa itmek gibi bir niyetle söylemiyorum bunu ama çıkma şansı %1 civarlarında olan bir çekilişe umut bağlamayın arkadaşlar, daha çıkmadan bu kadar çok bunu dert etmek yerine başka şekilde nasıl gidebilirim gibi düşünceleri araştırmanızı öneririm. Hayatınızı direk çıkacak gibi odaklayarak ilerleme kafasında giderseniz çöpe attığınız bir yılınız olmuş olur mayıs ayında olumsuz sonuçla karşılaşırsanız

• @Hermitus teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için

• ⭐⭐⭐

@byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

slm arkadaşlar çok uzun süredir aklımda olan bir konu var daha önce burada paylaşmadım. green card çıksın o zaman araştırırım mantığıyla ama sürekli aklımı kurcalıyor, özellikle bu da 260 formunu erken yollamak ile ilgili paylaşımları okuyunca bilen var ise danışmak istedim.
    eşim yıllar evvel Norveç de yaşadı orada 7 sene sonra oturum izni ya da vatandaşlık bilmiyorum hangisiyse o veriliyormuş. tam o dönem geldiğinde akraba değil akrep olanlardan norveçe yazılan şikayet mektupları ile eşim sınır dışı ediliyor. itiraz hakkı varmış mahkemeye başvurabilirmiş ama yapmamış zaten kendince yapacağı birikimi yaptığını ve turkiyeye dönmek istediği için. ( bence yanlış yapmış 😡)
    neyse kısaca bu durumla ilişkili sorularım var affınıza sığınarak.

1. Bu olay bize g.c. çıkarsa sıkıntı yaratırmı
    2. Eşimin norveçte yaşadığı adreslerin hepsini tek tek nasıl bulacağız.
    3. Eşim için norveç ten adli sicil kağıdını nasıl temin edeceğiz.
    4. Bu işlemler ne kadar sürer g.c. çıktığını ve sonradan bunları hallettigimizi varsayarsak ds.260 zamanında yollayabilirmiyiz.
      Bilgisi olanlar lütfen yazsınlar ya da bilgisi olduğunu düşündüğünüz forumdaslari etiketlerseniz bu iletiye çok sevinirim.
      şimdiden çok teşekkür ederim 🌸😊
    1. Bu olay bize g.c. çıkarsa sıkıntı yaratırmı
      Suç dosyası yok ise sorun olmayacaktır, ancak neden sınır dışı edildiği çok önemli.
    2. Eşimin norveçte yaşadığı adreslerin hepsini tek tek nasıl bulacağız.
      Eşinize görev düşüyor burda bulması gerekli en azından 1-2 adresi
    3. Eşim için norveç ten adli sicil kağıdını nasıl temin edeceğiz.
      Eğer hiç kontağınız yok ise yurt dışından genelde avukatlar aracılığı ile alabilirsiniz muhtemelen
    4. Bu işlemler ne kadar sürer g.c. çıktığını ve sonradan bunları
      bence sonuçlar açıklanmadan hazır bulundurun ilk 10 günde göndermek önemli gibi duruyor son 2 senedir gözlemlenen
  • ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir Tabii bu durum eşinizle beraber ikinizin de o sene kazandığını varsayarsak geçerli, ama çiftlerden birine çıkarsa yukarıda da dediğim gibi ikisi de kazanan kişi üzerinden ayrı ayrı form dolduracaksınız.

Fakat tekrar söylüyorum burada kimseyi tabii ki olumsuzluğa itmek gibi bir niyetle söylemiyorum bunu ama çıkma şansı %1 civarlarında olan bir çekilişe umut bağlamayın arkadaşlar, daha çıkmadan bu kadar çok bunu dert etmek yerine başka şekilde nasıl gidebilirim gibi düşünceleri araştırmanızı öneririm. Hayatınızı direk çıkacak gibi odaklayarak ilerleme kafasında giderseniz çöpe attığınız bir yılınız olmuş olur mayıs ayında olumsuz sonuçla karşılaşırsanız

aynı dosya numarası üzerinden form doldurulacak yanlış bilmiyorsam ayrı ayrı doldurmayacaklar sadece eşi diye işaretleyip ona ait tüm bilgileri girecek. tek formun altından devam edecekler 2 si de 1 i de kazansa sonuç aynı aslında

• ⭐⭐⭐

@byn_dogan DS formunu doldururken adres dışında diğer evraklara gerek duymayacaksınız öncelik sadece adres olacak formda, adli sicil vs diğer evrakları mülakata götüreceksiniz onun için dert etmeyin. Adres konusuna gelince de sizden nokta atışı yapmanızı istemiyorlar seneler önceki adreslerinizi sokağı caddeyi en azından hatırlar diye düşünüyorum kapı numarası bina numarası hatırlamasına gerek yok.

Adli sicil kağıdını forumda aratın yurt dışından adli sicil alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşıyorlar nasıl aldıklarına dair. Norveçten alan yoksa deneyime denk gelemezseniz Norveç konsolosluğu ile iletişime geçebilir bazı konsolosluklar online başvuru ile temin ediyor.

Eşinizin sınır dışı edilmesi noktasından bu tamamen hangi sebeple sınır dışı edildiğine göre değişir

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Evet kazanan kişinin numarasından ikisi için ayrı form çıkacak, yani sisteme girişi aynı bilgiyle yapacaklar sadece doldurulacak form ikisi içinde doldurulacak

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merabalar arkadaşlar nasılsınız,,, ya bu adres konusu için yardımcı olacak varmı gerçekten çünkü çıkarsa inşallah zaman kaybetmek istemiyorum ds260ı hemen doldurmak istiyorum ki hali hazırda elimin altında hazır olsun istiyorum şahsen 🙂 (kızmayın) 🙂
    bu arada bana veya eşime çıktı diyelim (inşallah) 🙂 gc gibi ikimizde ayrı ayrı mı dolduracağız ds260ı yoksa çıkan kişi tek mi dolduracak...

bu isimlerimizin yanında yer alan yıldızlardan 1 yıldız ve üzeri kullanıcılara forum yönetimi de adres konusunda yardımcı oluyor, bunun dışında gruplardan isteyebilirsiniz ancak çıkmadan da kimse durduk yere adres paylaşmayacaktır 🙂 ille de elimin altında dursun diyorsanız Turquise Horizon diyebiliriz 🙂

benim yıldızım yok 😞 yardım etmicek mi kimse yani 🙂 tm tm son verdiğin bilgiyi attım cebe 🙂 teşekkürler

• ⭐⭐

@Lossantosdy çekilişi kim kazandıysa, case number ve kendine ait diğer bilgilerle sisteme giriş yapıyor. Daha sonra kendisi dahil tüm aile bireyleri için formu dolduruyor ( green card başvurusunda belirtilen aile bireyleri otomatik olarak listede gözükecek). çekilişten sonra aileye katilen bireyler var ise "add applicant" diyerek DS260 formunu dolduruyor. Şurada yesilkartforum'un hazırlamış olduğu video mevcut ( 1.50 de ilgili bölüm var).

• ⭐⭐⭐

Merabalar arkadaşlar nasılsınız,,, ya bu adres konusu için yardımcı olacak varmı gerçekten çünkü çıkarsa inşallah zaman kaybetmek istemiyorum ds260ı hemen doldurmak istiyorum ki hali hazırda elimin altında hazır olsun istiyorum şahsen 🙂 (kızmayın) 🙂
    bu arada bana veya eşime çıktı diyelim (inşallah) 🙂 gc gibi ikimizde ayrı ayrı mı dolduracağız ds260ı yoksa çıkan kişi tek mi dolduracak...

bu isimlerimizin yanında yer alan yıldızlardan 1 yıldız ve üzeri kullanıcılara forum yönetimi de adres konusunda yardımcı oluyor, bunun dışında gruplardan isteyebilirsiniz ancak çıkmadan da kimse durduk yere adres paylaşmayacaktır 🙂 ille de elimin altında dursun diyorsanız Turquise Horizon diyebiliriz 🙂

benim yıldızım yok 😞 yardım etmicek mi kimse yani 🙂 tm tm son verdiğin bilgiyi attım cebe 🙂 teşekkürler

her zaman dediğimiz gibi çıksın da adres çözülür bir şekilde formu da ilk hafta doldursan yeterli zaten 1 hafta içinde de bir adres el birliği ile buluruz merak etme sen

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Adresi dert etmenize gerek yok bu arada adres kısmını henüz mevcut değil olarak doldurup daha sonra güncelleyebiliyorsunuz dert etmeyin yani

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Adresi dert etmenize gerek yok bu arada adres kısmını henüz mevcut değil olarak doldurup daha sonra güncelleyebiliyorsunuz dert etmeyin yani

bende sıkıntı yok 🙂 @Lossantosdy şuan takıldı o kısıma 🙂

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir benimki genel seslenişti aslında. Sizin mesajı yanıtlayıp başkasına göre cevap verince arkasından dedikodu yapıyormuşuz gibi hissettiriyor bana 🙂

• ⭐⭐

🙂 henüz mevcut degil yapılıyormuş , keşke bunu deseydin 🙂

• ⭐⭐⭐

🙂 henüz mevcut degil yapılıyormuş , keşke bunu deseydin 🙂

ya işte bu noktalar gri alanlar, bir adres bulup verebilmek her zaman daha sağlıklı olarak bakılıyor. Bu tarz durumlarda risk almayı hiç çare olmadığı zamanlarda kullanıyoruz.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@datanist insanları yanlış yönlendirmeyin. Rastgele adres ne demek. Forumun gücünden haberin yokmuş gibi yazmışsın. Kimse sana adres vermediyse ki bu asla olmayacak bir şey adres bulan şirket var onunla irtibata geçersin. @tolgasatir son iletisinde yazdığı şirket

Hocam mesela bu adres sağlayıcıdan greencard adresi aldık diyelim, DS260’ta bunu dolduruyoruz biliyorum.

Konsoloslukta ve havalimanında indiğimizde nereye gideceksin diye sorduklarında yine bu adres mi söyleniyor?

• ⭐⭐⭐

@Ballistix Hayır gittiğiniz adres farklı olabilir

• ⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@datanist insanları yanlış yönlendirmeyin. Rastgele adres ne demek. Forumun gücünden haberin yokmuş gibi yazmışsın. Kimse sana adres vermediyse ki bu asla olmayacak bir şey adres bulan şirket var onunla irtibata geçersin. @tolgasatir son iletisinde yazdığı şirket

Hocam mesela bu adres sağlayıcıdan greencard adresi aldık diyelim, DS260’ta bunu dolduruyoruz biliyorum.

Konsoloslukta ve havalimanında indiğimizde nereye gideceksin diye sorduklarında yine bu adres mi söyleniyor?

o zamana kadar muhtemelen kalacağınız yeri ayarlarsanız girişte pasaport polisine adres değiştirmek istiyorum diyebiliyorsunuz ve adres yazılı kağıdı veriyorsunuz. Turquise Horizonu DS260 da kullanıyoruz, @ayvalik10 hatam varsa ağzıma ıslak odunla vurursun 😃

• Arkadaşlar bunu biliyorum adresin değiştirilebileceğini. 😃 DS260’ta yazdığımız adrese gideceğiz demek sorun yaratır mı ondan bahsediyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bunu biliyorum adresin değiştirilebileceğini. 😃 DS260’ta yazdığımız adrese gideceğiz demek sorun yaratır mı ondan bahsediyorum 🙂

Neden sorun yaratsın ki verdiğin adrese gideceğini beyan ediyorsun, tek sorun daha bismillah demeden yalan beyanla giriş yapacaksınız 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

187

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |