DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Araba 3.5 motor 210 hp 0-100 8.2 sn 🙂 🙂 🙂

Saka bir yana, ayni arabadan yari fiyatina da vardi ama alinacak durumda degildi. 2300 dolara aldim. Bir iki eksigi gedigini giderip binerim, daha iyisini bulunca da satar gecerim 🙂

Bu arada bu fiyatlarda ki araclarda clean title salvage yada rebuilt title olayina cok takilmayin. Mesela benim bir arabamda rot kolu egildi (30 dolar) camurluk ezildi (50 dolar)... Sigorta yuklu bir odeme yapti ve arabayi komple sifirladim 🙂

Turkiye deki hasar mantigi ile burasi bir degil. Burada Turkiye'de ki gibi agir hasarli arabayi yapacak usta da yok ugrasacak adamda... tampon hasarina bile arabalar hasarli yazilabiliyor. Insan bu olayi cozdukleri icin gidip yetkili servisten fiyat aliyor 2bin dolarlik araba icin... bunu bildigi icin sigorta sirketleri, ucuz arabalarda cizik olsa hasarli deyip geciyor...

Ben mesela isi bilmedigim icin ne kiralik araba istedim ne saglik kontrolu ne de araba fiyatina pazarlik yaptim. Verdikleri rakam fena sekilde tatmin ediciydi 🙂

• @Betfair39 @semavi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler.

• @semavi Arabayı sıfır almak yerine son model arabayı 36 ay yılda 12.000 mile lease yapmak mantıklı mı 5000$ nakit verilip aylık 400-500 $ para verilerek 30.000-50.000 $ lık arabalar alınabiliniyor. Hesaplama yapınca 3 yıl sonunda yarı fiyatını ödemiş oluyorsun. sadece sigorta yapılacak. 3 yılın sonunda araba satma derdi ıvır zıvırı ile uğraşmaya gerek kalmıyor.

• @orhanvegs Amerika'ya yeni gelenlerde bu dediğiniz şartlarda lease yapabiliyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett
    https://www.sterlingmccalltoyota.com/details/?vin=4T1B11HK1JU561024&type=new&desc=2018-Toyota-Camry-2.5L--LE-Sedan

Bu sayfada Leasing Offer kısmına bakarsanız şöyle bir ifade var:

"Higher rates may apply for buyers with lower credit ratings. See dealer for complete details."

Biz araba almak için gittiğimizde leasing önerdiler ama ayrıntılı olarak şartlara bakınca hiç mantıklı gelmedi. Kredi geçmişi olmadan oranlar çok yüksek oluyor.

• @mehmett kenan beyin dediği gibi. Kredi geçmişi gerekiyor. Ama firmadan firmaya bölgeden bölgeye kredi puanı değişebiliyor.Bazı firmalar iyi kredin olsa bile leasing işlemi mantıksız derecede yüksek. Ben 1 2 yıl bekleyip kredi geçmişi oluşturduktan sonra bu şekil düşünüyorum. Ucuza 2. el araba bir ton var ama arabadan anlamak gerekiyor.

• @orhanvegs @knnrn Çok teşekkür ederim bilgier için.

• Leasing tamamen senin şartların ile alakali. Mesela bizim patronda cadillac escalade var en buyuk olanından. Lease yaptı cunku sirkete masrafta gosteriyor. 900 dolar olmasi lazim aylik. Hesapladiginda aracin fiyat dusumu Ile yakindi. Ama dusuk fiyat verilmezse maasli adami sarsar eğer kazanc yuksek degilse...

2008 ml550 amg aldim gecen gun... Araba 10 yilda neredeyse fatura fiyatinin 9da birine düşmüş...hadi ben uygun buldum diyelim... 8De biri olsun...

• @semavi Benim burda konuştuğum kişilerin %80 ini nerdeyse mağdur olmuş. Herkes araba ucuz olunca balıklama atlıyor. Senin avantajın arabadan anlıyorsun. Araba gidiyor mu gidiyor. Motorda ses yok alıyorlar. 1 yıl geçmeden ekstra durumlar çıkmış çoğunda. Bizim patron audi a4 2017 model full 515 $ + tam kapsamlı sigorta 3 yıllık kiralamış. Krediside iyi ama. 3 yılda bakım kaza satma vs uğraşmıyor veriyor yeni kiralıyor. Kafam karıştı doğrusu.

• Orhan dedigim gibi... Hersey butce ile alakali...

Ben kimseyi sifir arabaya yada ikinci ele yonlendirmem, oyle anlasilsinda istemiyorum...

Kazanc durumu muallak ise sifir veya lease olayi yerine problemsiz bir araba bulmaya calismak makul... Lakin yeni geldiginde bir cok kisi 2 araca ihtiyac duyacak... En onemli ornek Kenan, iki araba taksidi 1000 dolar...

Buradan hesap etmek lazim... ilk etapta kazanilacak rakam 1500-2000 arasi olacak gibi gorunuyorsa buna girmek ya sacmalik yada kenarda paraniz olmasi lazim... Lakin kazanc daha fazla ise sifir yada lease neden olmasin?

Sunu sor kendine... Ne kadar kazanacaksin aylik? 1000-1300 arasi kiraya ayirdiktan sonra hesap kitaba basla 🙂 Bekarlar icin 600-900 arasi da hesaplanabilir kira ve tek araba uzerinden yapilir hesap.... Yani bekarlar daha avantajli 🙂

Bu arada Allaha sukur geldigimde aldigim PT cruiser hala masraf acmadan kullaniliyor 🙂 Araba 2bin dolardi ve 1 seneyi devirdi sayilir 🙂

• Şimdi bu mevzu da kafamda deli soru işareti. Şimdi şu maddeleri alt alta yazınca ne sonuç çıkıyor?
    1-) Amerikaya gelinen ilk gün hadi olması 2. gün araba şart (kiralıkla nereye kadar ya da uber-lift nereye kadar?)
    2-) Ehliyetler en azından bir süre geçerli olduğundan hemen araç alınabilir gibi, SSN gerekli mi? Değil sanırım.
    3-) Yolda bırakmayacak arabayı ilk satıcıda veya webden şakkadanak bulamayacağımıza göre ne kadar daha araba bakmaya devam edebiliriz.
    4-) Önce hemen bir araç alıp sonra mı detaylı olarak bakmaya devam etmek gerek? Ya da işe girene kadar idare edecek bir araç bulup işe girince sıfır almak mı?
    Kendi durumuma uygun sonucum şu şekilde 10k-15k bandında tertemiz bir araç bulup 2-3 yıl buna binmek. 2. araç gerekirse de işe girdikten sonra sıfır araç almak.
    Keşke iyi bir birikimle gelinebilse de gelir gelmez sıfır araç alarak 5 yıl kadar rahat edilse.
    Aslında her şey iyi bir maaşla iş bulmakla alakalı...

• Pennsylvania'da araba almak icin dealera gittigimde baska bir eyaletten olan ehliyetimi kabul etmediler, illaki PA ehliyeti sarr dediler. Bana tuhaf geldi, benzeri tecrubesi olan var mi bilmiyorum. Dealerlar direk sahibinden 2-3 bin dolar daha pahaliya satsa da ben tercih ettim cunku arabadan hic anlamiyorum. Benim aldigim dealer 3 sene motor vb garantili satiior, isterseniz bir miktar daha odeyip daha detayli bir garanti programi sunuyordu. 9 yasinda bir araba aldim, adapte olmam biraz zaman aldi ama simdi memnunun. Toplam vergiler hersey dahil 6200 odedim. Guvenilir bir dealerdan almak bence mantikli

• @semavi
    Öyle eyalete,bölgeye ve bütçeye göre değişen şeyler. Newyorkta heryere metro ve otobüs var araba gereksiz masraf oluyor. Park sıkıntısı ,trafik fazla araba için acale etmeyip para biriktireyim. Bekarların avantajları ve dezavantajları var baya 🙂

@caglaror Gideceğiniz eyalet ve bölgeye göre değişen bir durum. Newyork kaliforniya gibi büyük merkezi yerlerde araba ihtiyaç değil öncelik ev ve iş. ev ve iş yerlerinin arasının uzak oldugu bölgelere yerleşirseniz eğer new jersey houston gibi araba olmazsa olmazlardan ve iş çok önemli. Genelde bu tür yerlerde ev kiraları daha uygun oluyor evi çabuk bulursunuz. Kısaca gideceğiniz yerlere göre öncelikleriniz farklı olacak. Yanlız sunu söyliyeyim new york gibi yerleri seçerseniz tanıdık yoksa veya iyi maaşlı iş ayarlamadan gelirseniz eğer 20 000 $ aşağı gelmeyin.

@Senay-Sirin dealerdan dealera göre değişir. Sans biraz.araba 80-100 mil üzeri ise bakımları masraflı olur

• SELAMLAR TABİ EĞER ARABADAN ANLAMIYORSANIZ VE BÜTÇENİZ KISITLI İSE BENCE İLK SEÇENEK DEALER OLMALI 3000MİLE VE 90 GÜN GARANTİLİ ARAÇLARDAN BİR TANE ALMAK MANTIKLI PAHALI OLMAYAN BİR ARAÇ TABİ. ZATEN UCUZA ALDIĞINIZ ARABA İLK YIL SORUNSUZ GİDECEK BİR ARABA İSE O ARABA BENCE İYİDİR. SONUÇTA UCUZ ARABALAR YAŞI OLAN ARABALAR İLLAKİ SORUN ÇIKARIR. ONDAN DOLAYI İLK DÖNEMİ GARANTİLİ ARAÇLAR ÇOK MANTIKLI GELİYOR BANA.

• Ev tutmak, iş bulmak, eyalet seçimi vb. konular bu kadar popüler değil, aklımız fikrimiz arabada arkadaş 🙂

Ebayden araba bakıpi off bak bu araba şu kadar bak bu araba bu kadar demekten, TR fiyatları ile karşılaştırmaktan yoruldum. Hahahaha

• @asilcenk kesinlikle katılıyorum.ne yazık ki ülkemizde etiket olayını aşamıyoruz.Lüks arabası olana Türkiye de vay be kaliteli insan gözüyle bakıp aldanıyoruz.Ama Amerika da o sadece bir araba.Kimsenin orada ülkemizdeki gibi arabanıza göre size değer biçtiğini düşünmüyorum.
    Toplumumuzda ihtiyaca göre araba almaktansa elalem bak nasıl arabaya biniyor dedirtmek için araba satın alınıyor.

• @asilcenk açıkcası ben o sebetten dolayı bakmıyorum :=) kimi izlesek kime sorsak amerikada metropoller hariç araba şart diyor şurada gitmemize 7-8 ay kalmış ''case no:17xxx'' 🙂 en ucuz araba nasıl alınır ona bakıyorum. motor ve şanzımanda sıkıntı olmayan en ucuz arabayı bulduk mu gerisi önemli değil cinsi konforu hatta otomatik bile olmasa olur. motor ve şanzımanı 1-2 yıl sorunsuz gidecek en ucuz araba olsun yeter 🙂

• @gkhanfeez sakın yanlış anlamayın, amacım kimseyi yargılamak falan değil. Ben bir araba tutkunuyum ve amerikadaki uygun fiyatlar beni cezbediyor ve bende araba ve ev bakıyorum sürekli. 🙂 Ama ABD'de ki dealer mantığı bizim buradaki galericilerden farklı, adamların sorumlulukları var ve kazalı arabayı temiz diye satamazlar diye biliyorum, zaten dealera o farkı ödemenin sebebide bu olsa gerek, o yüzden daha bir gönül rahatlığı ile araba alınabiliyor.

@ikizbabasi komşum ne kadar da haklısın. Bu konu ile ilgili değil tabiki, burada kimsenin gösteriş için araba konuştuğunu sanmam ama TR'de adam kirada oturuyor(maaşlı çalışıyor ticaret yapsa onuda anlayacağım) ama arabası mercedes niye çünkü araba marka olunca fiyakada tam oluyor 🙂 Ye kürküm ye işte...

• @gkhanfeez dediğiniz gibi burada önemli kriter bütçe.Eldeki kaynaklar zaten kısıtlı olacak.Bu kaynakları en etkin derecede kullanmak önemli.
    @asilcenk sana katılıyorum burada gösteriş için bu konu hakkında yorum yapılmıyordur.Ama daha öncelerden de yaşananları biliyoruz oraya gittiğinde elindeki bütçenin yarısını araca verip sonra zor geçinen örnekleride duyduk.
    Birde ikinci el araçta aracın km ya da miline bakmak lazım.Araçların aşağı yukarı hangi km ya da mil de hangi sorunu çıkartacağı az çok bellidir.Tek sorun araçta oluşabilecek arızayı Türkiye de sanayi de bir şekilde ucuza hallede bilirken Amerika da bu işler için hakkında sahibi olmamak korkutuyor.O yüzden de Amerika da ki arkadaşların dediği gibi burada araçsız zor söylemleri bu konuyu oldukça önemli kılıyor

• Her şey yoluna girer arkadaşlar sizler bir gidinde.Hepsini halledip buradan detayları paylaşırsınız.

Benzer Başlıklar

• 19
  • 7
  • 10
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |