DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @salih-atilla Abi inan şuanda senin durumunu senden daha cok merak ettigim için arada girip bakıyorum , gercekten zor bir durum ama inanıyorum bu ay sende mülakat maili alacaksın inanıyorum ben buna dirayetli olmanı dilerim .

Almanyaya gelince ;

Meslek lisesi mobilya bölümi mezunu
    Ihk fosa ( Almanya istihdam ve çalışma bakanlıgı) dan meslegim ile ilgili kısmi denkligim
    34-39 yas arasında olmam
    ve kısmetse Almanca A1 alırsam

fırsat kart alma hakkı için 6 puanı doldurmus oluyorum .

1 haziran sonrası gelişmeleri bende takip edecegim , Belki Almanyaya gidersek , Gc yi ordan takip eder , ordan ilerleriz 😀

• ⭐⭐

@Birgariphayat 777 ciler olarak bu kupayı buldum. İlgilenen varsa link atarım

5555555555555.png

• @SYTSNGR çok doğru karar veriyorsun benim oğlum geçen yıl a1 düzeyinde almanca kursunu bitirdi belgesini aldı almanyada siber güvenlik alanında 2 işyerinden teklif aldı biri ile şu an türkiyede uzaktan çalışıyor bu meclisten geçen yeni yasa ile almanya yalvarıyor açığımız çok gelin diye çünkü türkiyeden bizim gençlerden başka hedef ülkeleri yok benim abd olsun yada olmasın oğlum almanyaya gittimi aile üyelerini de getiriyor ben bu fırsatıda değerlendireceğim ama burada arkadaşlar amerika dan başka alternatiflere bakmıyorlar bazen fırsat hemen yakında uzanacağın yerde sen o yeri buldun doğru karar vermişsin gidersen green kart çıkarsa mülakatını almanyada yapar benim gibi ankaranın taşına bakmazsın saygılar

• ⭐⭐

@SYTSNGR Meslek lisesi mezunuyum aşçılık bölümünden, ama aşçılık yapar mısın deseniz asla. Önlisans sağlık bölümü mezunuyum, sağlık alanında çalışır mısın deseniz asla. Lisans terkim zaten bitirseydim de o bölüm hakkında çalışmazdım.

Tek sgk girişim lise ve üniversite stajım. Almanca öğrenirim öğrenmesine de beni uberci olarak alır mıymış malum oraya istenmeyen kadar göç oldu acaba kazançlar nedir güncel olarak 🙂

Açıkcası gidilirse b1/b2 oradan kolay alınır sırf bunun için bile gidilebilir, millet sırf kolay alınıyor diye katardan randevu alıyor

• Herkese merhaba, umarım herkesin keyfi yerindedir, benim case numaram 1000lerde en erken mülakatım ne zaman olur daha doğrusu bu yıl bitmeden gidebilir miyim ?

• @newbie97 nitelikli işçilerin özelliklerde saydıgın ama yapmadıgın mesleklerin maas ortalamaları brüt 5000 € civarı diye biliyorum aylık .

Bende halen arastırma asamasındayım , ilgilenenler için youtube de ben yüksel kanalını takip etmenizi tavaiye ederim .

• ⭐⭐

@SYTSNGR Hocam o kanalın sahibi hakkında diğer kanallardan epey kötü şeyler duydum

Almanyayı hiç istemiyorum ben şahsen, Bahçeli Hans'lara karşı ne kadar önyargılıysa ben de öyleyim 😂

• @newbie97 Ben sadece bir tanesini bildigimden şimdilik , onu önerdim baska bilgi verenler bulursam , onlarıda aunarım sizlere . Ama ben artık ciddi ciddi GC nin yanında farklı alternatifleride degerlendirmeye basladım

• ⭐⭐

@SYTSNGR Ben eb3 süresi kısalırsa süreç açılırsa onu değerlendirebilirim sadece şu anlık başka bir alternatif düşünmüyorum

• @Ceren-Hera

Dikkat ederseniz o video da resmi bir siteden örnek verdiler.

İşin içinde trump varsa her şey beklenir.

• ⭐⭐

@Ceren-Hera Öyle bir şey olmaz. Clickbaitten başka bir şey değil paylaştıkları.

• ⭐⭐

@Riethian Size bunu üzülerek söylemeliyim ki , video sahiplerinin hiç bir videosunu samimi bulmasam da , bahsi geçen konu için konuşuyorum 2024 itibari ile Türkiye için süreç daha zora gidiyor , hali hazırda mahkemesi sonlanan bir çok kişi var ve sayı azınsamayacak kadar fazla , ayrıca şuan Amerika'da olup davası devam eden bir çok kişide bu sayının içinde değil , birde hala meksika sınırından geçmeyi hayal eden bir topluluğun hala mevcut olmasıda ayrı , Amerika Birleşik Devletleri , Çeşitlilik vizesi için '' Amerika'ya en az göçmen gönderen ülkeleri kapsar' diye DV Loto için bilgi sunar. Bizde bu son 2-3 yıldır ve ( hala devam eden )bir çok iltica sahibinin kaynağıyız. Bu sayı çoğaldıkça Türkiye çeşitlilik vizesi için uygun değildir diye bir gün haber yapılması oldukça muhtemel.

• @SYTSNGR üniversite diploması için almanyadan nasıl denklik alıyoruz ? bilginiz var ise anlatabilir misiniz ?

• @yasinyasa Bende arastırıyorum , bendede bütün konular net degil malesef , ama internetten arastırmanızı tavaıye ederım .

• @SYTSNGR çok fazla bu konuda video ve internette yazı okudum. hala anlamadığım yerler var. bu konuda bilgi edinirseniz ve benimle paylaşırsanız mutlu olurum. teşekkürler.

• iyi geceler herkese 🙂

• ⭐⭐⭐

@SYTSNGR çok güzel ve değerli bilgiler bence çok teşekkürler bu paylaşım için. Çok yaygın olmasada meslek kaynaklıda bu tarz göçmen olunabilen ülkeler olabiliyor ancak araştırıp uğraşmak gerekiyor tabii biraz peşinde koşuşturmak

• ⭐⭐⭐

@Riethian clickbait noktasında her ne kadar haklı olsanızda öyle bir şey olamaz noktasında maalesef yanılıyorsunuz gerekli sayıda göçmen alındığı an ki bu sayı son 5 senede 50bin isterlerse çekilişten çıkarabilirler. Ama bu zaten son 2-3 senedir ihtimali olan bir durumdu yani yeni birşey gibi paylaşmaları biraz clickbait olmuş

• Herkese günaydin. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |