DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Selamlar, ben geldim 😃

• ⭐⭐

@sytahmt selam ben gittim 🖐🏻

• Arkadaşlar göçmen sayısı 50.000 olunca ABD green card çekilişini durduruyormuş diye okudum bize de olma ihtimali var mı?

• @nihatokkay çekiliş yapıldıktan sonra,kazananlar ve faydalanıcılar dahil dünya genelinde 50.000 kişiye vize verilmişse kota dolmuş olur ve kapatılır.

• @mahir-tunç Hayır kaçak girenler vb oluyo ya ABD ye mesela bazı ülkelere greencard çekilişi kapalı ya onu soruyo

• @CEKU, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Harpy-Eagle evet her sene. bu sure zarfinda her sey degisti bir tek cekilis sonucu degismedi maalesef :)))

umarım bu sene değişir.

• ⭐⭐

@Atlantis00 Benim gitmeyi isteme sebebim finansal olmadı hiç. Telefon deseniz en ucuzunu alırım araba deseniz ilgimi çekmiyor motorlarla daha ilgiliyim. Eb3 için 35 bin biriktirmeniz o kadar sene sürmez birkaç sene yatırım + sonrasında da kredi çekersiniz parayı çıkartabilirsiniz tabi gelirinize de bağlı bu durum. Eb3 için 20 bini bulun, gerisini krediyle halledersiniz hocam. Hatta az biraz birikmişiniz varsa eb3 e bile direk girişebilirsiniz 5-5-10 diye ödeniyordu sanırım ücreti. Gitmeye çok heveslisiniz en azından bir turist vizesini deneyin hocam belki çıkar

• ⭐⭐

@nihatokkay galiba son 3 yılda o ülkeden 50000 göçmen geldiyse o ülkeye kapatıyorlardı. Bizde sınırda gibiyiz sürekli yüzlerce türk kaçak geçiyor. Umarım bize kapanacak düzeye gelmez

• 2025 için başvuru yaptık, kafamı kurcalayan bir durum var banka dokümanı ya da mülk varsa bunu beyan ediyoruz konsoloslukta burada sorun yok. Ben birikimimi fiziki olarak tutuyorum kendim muhafaza ediyorum banka hesabında değil, bunun beyan durumu da olmuyor haliyle burada benim x miktar birikimim var bu da şu kadar dövize eşit diye nasıl beyan edeceğim. Banka hesabında tutmak istemiyorum, banka kasası açtırma ihtimalim olabilir. Eldeki birikimi banka hariç nasıl beyan edeceğiz?

• ⭐⭐ Yasaklı

@atillaavci3 Hocam sanıyorum ilk başvurunuz. Bence hiç bu tarz şeylere kafanızı bile yormayın. Önce kazanın sonrasına bakılır zaten

• @atillaavci3 en garantili yol birikiminizi mülakata yakin bir tarihte bankaya yatirmaniz ve tarihin yakınlığı size sorulursa "fiziki saklamayı tercih ediyordum" demeniz. Banka kasasi kiralasaniz bile siz hariç kasada ne olduğunu kimse bilmeyecek. Banka personeli kiralık kasalara kadar sizinle eşlik eder. Kasaların bulunduğu odaya sizinle girmez. Kiralık kasa evraklarında kasanın içinde ne olduğu yazmaz. Bunları düşünmek için erken tabi hele bi kazanın ve en önemlisi mülakat alın 😉

• ⭐⭐⭐

@atillaavci3 bahsetttiğiniz şekilde beyan edemezsiniz maalesef, banka kasası açtırsanız bile onunda bir etkisi olacağını sanmıyorum çünkü banka kasası açtırdığınız şube sizin o kasanın içine ne koyduğunuzu bilmez doğal olarak dökümde veremez. Yapacağınız tek bir yöntem var hesap açtırırsınız koyarsınız paranızı dökümünüzü alırsınız so rada geri çekersiniz paranızı

• @Atlantis00 Evet ilk sayılır, dediğiniz gibi vakti gelince bir yolu bulunur teşekkürler

• İş falan konuşmaya başlamışsınız ne güzel 🙂 Umarım çıkar da gerçekten de işe koyuluruz.

• @atillaavci3 Dert etmeyin , vize görüşmesine gitmeden yatirip hesap dökümü alıp sonra parayı çekip gösteren biri vardı vize almış.

• @atillaavci3 bunu bende çok araştırmıştım dv24 süresince mülakata gidenlerle konuşma fırsatım oldu çünkü yazdığın durumun bir benzeri bende var aşağıdaki gibi üç ayrı bilgi geldi çünkü bu durum için yazılı bir kural yok örneğin en az şukadar para demedikleri gibi ne kadar süredir hesapta olacak gibi de bilgi vermiyorlar burada oradaki memurun kararı olacak

1. kişi şu şekilde iletti : Benim fiziken altınlarım vardı eşimin kullandıkları bunların göründüğü düğün fotoğraflarını ve mülakata giderken de tarihin göründüğü bir fotoğrafla altınların remini çektiğini memur soruduğunda vize alacağımın garantisi olmadığı için dolara dönmediği vize verirseniz bu altınların güncel değerinin şu ***** dolar olduğunu söyledim kabul etmişlerdi dedi

2. kişi şu şekilde iletti: mevcut altınları kazandığını öğrendiği gün bankaya fiziken altın olarak yatırdığını mülakata gidene kadarda hesaplarında kaldığını iletti

3. kişi şu şekilde iletti : Mevcut değerli madenleri ziynet eşyalarını hiç göstermediğini bir sarrafla anlaşarak altınları satmış gibi resmi bir fiş aldığını daha sonra o fişin o gün değerinden usd tutarı kadar hesaba borç alarak para yatırmış akabinde hesap hareketlerinin ekstresini almış vizde memur para aynı gün hesaba girdiğinde sorarsa diye sarrafdan aldığı belgeyide dekontun ekine koymuştu (şahsen ben bunu yapacağım)

• @T-C-Kubilay-Dikici 3 numaralı plan oldukça mantıklı. Ama sarraf bunun karşılığında komisyon alır mutlaka. Eğer komisyon alıyorsa altınları gerçekten dövize çevirip, vize alamamanız durumunda tekrardan altına çevirmek daha mantıklı gibi. İkisinde de alış-satış zararı kuyumcu komisyonu kadar olur en fazla.

• @Yıldıray81 tanıdık sarraf bulursanız almaz tanıdığım bir sarraf vardı sordum bir çok yöntemi var bunu yapmanın ama maalesef geçen bir konu altında bir tavsiyede bulundum bu tavsiyeleri paylaşmak yasakmış bu yüzden sildiler üstüne de 3 gün yasak yedim forumda yeni sayılırım bu yüzden bu kadar verimli olan bir forumdan yasaklanmak istemem zamanı geldiğinde sarrafla konuşmanız olacak çok yöntem var tanıdık bulursanız yaparsınız

• @atillaavci3 hele bir çıksın oda sorunmu bak ne sorunların olacak sağlığın psikolojin bozulacak

• @newbie97
    valla bende aynı dusuncedeyım duygularıma tercuman olmussunuz resmen 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |