Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @newbie97 Benimde öyle, her işin kolayını bulmaya çalışırım 😀

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra açıkçası biz sürekli iletişimde olduğumuzdan dolayı bilgim vardı bi paylaşımı varmı bilemiyorum 🤷♂

• ⭐⭐

@Onurfidan Yine de ilk birkaç sene zorluk muhakkak çekilir. Ama ben başkasının emri ve gözetimi altında çalışabilen biri değilim. Uber - doordash işleri sıkarsa food truck işi yapılabilir oda iyi kazandırıyor ve kendi işin pek bir zorluğu yok hotdog pişiriyorsun altı üstü. Çıkarsa çok plan yapılır da işte daha 171 gün var bekle anam bekle...

• @newbie97 tembellikten değil o, bir ömür, müdürün, patronun için çalışmanın, onun bunun için ter dökmenin mantıksız olduğunu anlamışsın, pasif gelir en iyisi becerebilsem bende yapıcam, ama insanla uğraşmadan yapılacak bir iş olmalı.

• @newbie97 35 yaşından önce ABD'ye gitme şansım olursa ordu içerisinde kariyer yapmayı düşünüyorum, askerliğin haricinde sivilde de yapılabilecek işler için kendi bünyesinde meslek eğitimi veriyorlar. Bu konuda en güzel örnek Gökhan Öner olur gibi, kendisi helikopter teknisyeni aynı zamanda. Ayrıca sivil yaşantıda ordu da hizmet ettiğini beyan eden kişilere güzel avantajlar doğuyor. Sadece yaş kriterine takılmamak şart

• @Uçan-hollandalı ordu da yaş kriteri esnetilebilen bir durum araştırabilirsiniz

• @Uçan-hollandalı askerde mecburi hizmet süresi oluyormu orada baktınmı hiç, meslek eğitimi verdiklerini bilmiyordum, ben sadece vatandaşlık için araştırmıştım.

• @Uçan-hollandalı Gökhan öneri bu yaptığından dolayı vatan haini ilan etmişlerdi.Hey gidi cahillik...Bu arada greencard kazanıp orduya girince vatandaşlık süresi kısalıyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.Eger öyle bir şey varsa değerlendirmek akıllıca olacaktır.

• @Birgariphayat evet vatandaşlık süresi kısalıyor.

• @Murat-4 Planlar arasına ekleyelim o hâlde 😀

• ⭐⭐

Bence işin özü dünyanın neresinde olursak olalım ev sahibi olmak. Örneğin Amerika'da ev sahibi isek o ay 2000 dolar kazansak dahi kira derdi olmadığı için normal bir şekilde yaşam sürülebilir. Keza Türkiye'de de durum aynı. 2020 yılından önce bu böyle değildi fakat korona gerçekten bazı şeyleri kökten değiştirdi. Yani ben işin özünün ev sahibi olmak olduğunu düşünüyorum. Tabii ki çok zengin birine kira vermek koymaz o ayrı fakat biz sıfırdan başlayacağız sonuçta ve ekonomik olarak Amerika'nın yarısı bile olmayan Türkiye'de dahi ev sahibi olan biri çocukları yoksa eğer çift olarak dişlerini sıkarak asgari ücret ile bile geçinebilirler ki Amerika'da kira ödemediğini düşünün bir de

• @Harpy-Eagle evet her sene. bu sure zarfinda her sey degisti bir tek cekilis sonucu degismedi maalesef :)))

• İyi geceler herkese. Şu sıralar gelecek hakkında umutsuz ve kaygılı hissediyorum (genel olarak sadece green kart hakkında değil). Evden işe işten eve haftada 3 gün felanda spora gidiyorum evcimenim biraz yani. Varsa öneriniz kafa dağıtmak için film dizi oyun alırım abilerim ablalarım kardeşlerim.

• @Birgariphayat Sanırım 6. Ay civarları vatandaş oluyosun araştırdığım ve Gökhan in anlattığı kadariyla

• ⭐⭐

@snowflake27 The Elder Scrolls 5 yani Skyrim oynayabilirsiniz. Fena içine çekiyor. Anti depresan niyetine. Yalnız önemli bir proje veya sınav haftasında değilseniz oynayın

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı ordu da sanırım daha erken vatandaş olabiliyorsunuz, girmesi de kolaydı sanırım ama maaşı hakkında bir bilgim yok acaba ne kadar veriyorlar

• ⭐⭐

@Atlantis00 Yani hocam birde tek giderseniz pek bir masrafınız olmaz bence parayı savurmazsanız çok güzel biriktirebileceğinizi düşünüyorum. Haftalık alışverişiniz muhtemelen 100 dolar bile tutmaz ama kira çok büyük bir gider, ondan sonra sabit ödemeler geliyor sağlık sigortası araba sigortası telefon faturası gibi. Ayın 15 günü çalışarak bunlar karşılarsınız geri kalan 15 günü size kalır

• ⭐⭐

@newbie97 Aslında Amerika'ya gitmek istememin sebebi hiçbir zaman iyi bir arabaya binmek ya da daha iyi telefona sahip olmak vs. olmadı. 15 yaşımdan beri hep dünyayı gezmemin hayalini kurmuş biriyim. Hatta ülkemizde ki çoğu gezgin dünyanın birçok yerinden hediye yollamışlardı bana. Artık hevesimi sen düşün. Amerika'yı vize derdi kalmasın, dünya vatandaşı olayım diye istiyorum. Fakat bazen hep şunu düşünüyorum. Örneğin greencard çekilişini bir tarafa koyarsak eğer eb3 vize türüne başvuru mu yapsam (20 bin dolar + diğer masraflar 15 bin dolar) yoksa 35 bin dolar ile her zaman hayalini kurduğum dünya turuna mı çıksam? Eb3 konusunda beni düşündüren şu. Şu an zaten bu para elimde yok fakat inşallah ilerleyen zamanda olacak. Fakat yaşım o zamana kadar 35'i bile bulabilir. 3 yılda vize için beklersem 38 olmuş olacak. Sonrasında zaten Amerika'da her şeyi yoluna koyana kadar bir 3 yıl da eklersek 41 oluyor. Yani o yaştan sonra gezmek ile 28-30 yaşındaki gezmek çok farklı olacak. Çok ikilemde kalıyorum hep.

• @Atlantis00 Ben her zaman şu düşüncedeyim. Yarına çıkacağımızın bile garantisi yokken bir şeyleri ertelememek gerekiyor. Yaşın kaç bilmiyorum fakat tahmini 25 yaşlarındasın. Eğer bugün o para elinde olsaydı direkt eb3 vizesine başvur diye önermede bulunurdum fakat eğer bu para eline ilerleyen süreçte geçecekse eğer her zaman hayalini kurduğun dünya turuna çıkmanı tavsiye ederim. Ülkemizde bir sene önce yaşanan depremden sonra bazı şeylerin ertelenmemesi kanaatindeyim artık. Git hayallerini yaşa, kendine yatırım yap, 70 yaşında geldiğinde geçmişe baktığında dünyayı gezerken yaşadığın deneyimleri, gördüğün güzel yerleri, tanıdığın insanları hatırladıkça inan daha mutlu olacaksın 🙂

• @Atlantis00 hocam dünya turu benimde hayalim sürekli takip ediyorum gezginleri özellikle yiğitcan'ı fakat dünyayı gezmek on binlerce dolar bütçe gerektiren bir şey değil. sırt çantası veya bisiklet ile insanlar hayal edilemeyecek kadar güzel anılar biriktiriyorlar. senin hayallerin nasıl bir gezmek hedeflerin ne onu bilmiyorum fakat gezmek gibi bir imkanım olsa(paradan bahsetmiyorum birkaç ay asgari ücretile çalışarak bile finanse edilir) mevsimi denk getirip bisiklet ile türkiye turuna çıkardım. baktın yapabiliyorsun aynı zamanda youtubeye içerik de üretirsin. pasif sayılabilecek bir gelir ve sponsor imkanları katar. ardından yurt dışı turları. imkan beklemek yerine imkan yaratmak gerektiğinin kanaatindeyim. dünyayı gezmek gibi bir ideali duyunca mutlu oldum. artık insanlar nasıl 10k dolar gelir yaparım diye düşünüyor. greencard bu vize işlemlerini kolaylaştırır ve orada kazanılan para geziyi daha uzun ve kaliteli kılar. eğer dijital bir iş sahibi olabilirseniz bunu freelancer olarak satıp yine gezinizi finanse edebilirsin. hakkında hayırlısı olsun. inşallah hayallerine ulaşırsın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |