DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba. Forumu çok da uzun olmayan bir süredir takip ediyorum. İş güç derken üye olup muhabbete katılmak bugüneymiş. Öncelikle böyle aktif ve bilgi paylaşımı yüksek bir forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim şahsım adına. Çok dolu bir forum gerçekten. Cevaplar hem bilgilendirici hem samimi.
    Ben bu sene ilk defa başvurdum DV-2024 ile. Malum birçoğumuzun yaptığı gibi iyice okudum araştırdım sonucu bekliyorum ama bazı ayrıntı konular için ve bilmediğim daha bir ton bilgi için üye olmak istedim foruma. Naçizane bir kaç sorum olacak.
    1-) DS-260 formunu çekiliş açıklandıktan sonra ne kadar erken doldurursak o kadar iyi diye bir şey duydum. Şehir efsanesi mi doğruluk payı var mı?
    2-) Pasaportum yok 6 Mayıs’a şurada bir şey kalmadı. Çekilişi kazanma ihtimaline karşı pasaport başvurusu yapacağım önümüzdeki hafta içi lâkin eşim adına bir başvuru yapmasam da onun da bilgilerini doldurduğum için DS-260 formunda onun da pasaport bilgileri gerekir mi yoksa “Other Travel Document” denilerek geçilebilir mi? (Bunu sanırım bir yerde okumuştum emin değilim).
    3-) Askerlik durumunun çekiliş ve mülakata etkisi nedir? Bu konuyla ilgili ayrıca özel bir soru sormak istiyorum bilgisi olan biri özelden yazarsa çok sevinirim.
    4-) Tüm aşamalardan sonra ülkeye giriş tarihi için sağlık raporundan itibaren ve pasaporta vize basıldıktan sonra 6 aylık bir süre olduğunu okumuştum hangisi geçerli ve 5. ayda giriş yapılırsa ne olur? İşim gereği o 6 aylık süreyi kullanmak istiyorum çünkü.

Şimdilik soracaklarım bunlar. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

• @ayvalik10 Benim bir sorum olacaktı. Ben çekilişe lise mezunu olarak başvurdum fakat liseden mezun olduktan sonra diplomamı almadım. Bu doğrultuda araştırmalara başladım, e-devletten aldığımız mezuniyet belgesi geçerli midir, yoksa diplomanın aslı mı olması gerekiyor derken karşılaştığım sonuç lise diplomamın aslını sunmam gerektiği doğrultusunda. Ben de bu durumda lise ile görüştüm. Kendileri şuan diplomayı bulamadıklarını fakat ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurabileceğimi söylediler. Ardından söz konusu ilçe milli eğitim müdürlüğünü aradım fakat ulaşamadım. Yine yaptığım araştırmaya göre aslında ilçe milli eğitim müdürlüğünde de e-devletten alabileceğim mezuniyet belgesi veriliyormuş. Bu durumda benim ne yapmam gerekir bir bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐

@kaanayhan83 sizin anladığınız tarzda bir durumdan bahsetmemiş yanlış anladınız sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemallacin e devlet belgesi geçerlidir. Karekodlu olduğu için resmi evraktır.

• ⭐⭐⭐

@Evrenos

1. şehir efsanesi değil, doğru
    2. ikiniz içinde formu ilk doldururken other travel documents diyebilirsiniz, mülakat alınca güncellersiniz
    3. mülakatta askerlik belgesi sunmanızı isterler. Yapmış olmanız şart değil askerlik şubeden askerlik durum belgesi alıp sunabilirsiniz
    4. 6 aylık süre sağlık raporunuzu aldığınız tarihten itibaren geçerlidir. Bahsettiğiniz 5. Ayda giriş riskli bir durum vizeniz basıldıktan sonra yerleşmeseniz bile en kısa sürede abd topraklarına gir çık yapıp LPR sürecinizi başlatmanız en iyisi olacaktır
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Evrenos

1. ds 260 açıldığı zaman doldurman senin lehinedir. Çünkü sadece cn numaraya göre değil aynı zamanda ds260 erken doldurmaya göre de sıraya koyuyorlar.

2. other travel dersin ds 260 doldurursun daha sonra mülakat tarihi belli olunca pasaport bilgileri için açtırıp other travel tikini kaldırıp pasaport bilgilerini yazarsın ondna kazandıktan sonra ds260 doldurdun ondan sonra pasaport için başvuru yapmalısın

3. konsolosluk için önemli değil ancak bakaya kalıp arama emri çıkarsa havaalanında seni gözaltına alıp inzibata teslim ederler. Ondan sadece askerlik yaptı yada yapmadı o kadar ilgilenir.

4. sağlık raporu aldın mülakata gittin ya işte sağlık raporu dosyayı teslim ettikleri tarihten itibaren 6 ay içinde o dosyayı amerika havaalanında teslim etmelisin. Yeterki 6 ay için de giriş yap sana kimse bir şey demezler. Neden 5 ay sonra geldin diye. Yeterki geçirme vakti

• ⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@emirgenco ben aslında 2014 talihlisiym belki kulağa çılgınca gelecek ama sıra gelmedi bana ve numaram 40 bin küsürattı. 30 bin küsürat olanlara sıra geldi aldılar vizelerini ve çoktan vatandaşlık başvurusu bile yapmışlardır aradan 10 sene geçti 🙂 Bu yavaş ilerleme konusu pandemiden sonra başladı bir daha düzelmedi.

Bu anlaşılan burada böyle yavaş ilerliyor. DV2023 mülakat sayfasında gördüğüm kadarıyla bir çok kişi görüşmesini viyanaya aldırıp görüşüp adeta kolayca almış vizesini. Bunun için tabi yeşil pasaport ve ya hazır süreli bir schengenn olmalı. Aksi taktirde mülakat tarihine uygun bir schengenn almaya kalksan çok zor. Bana korkutucu geldi bu. Birde kişiler dünya çapında bir çok konsolosluğu denemişler. Singapur ılımlı bakmış ama dönüş yapmamış diğer konsolosluklar pek ilgilenmemiş, viyana hızlıca dönüş yapıp randevu vermiş. Türkler 3. kez viyanayı kuşatıyor. Bu sefer usa yı fethetmek için. Yalnız sanırım her işte olduğu gibi bunun da yakında poku çıkar. Randevu vermemeye başlarlar. Umuyorum yılın kalan zamanında hızlıca randevu dağıtıp görüşmeleri olumlu sonuçlandırırlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar tekrar söylüyorum bu seneye bakıpta seneye aynı şeyler olur mu diye yazmak büyük bir hata olur. Çünkü her sene bir önceki seneden farklı uygulamalar yapıyorlar. Daha ekim ayı gelmedi nasıl başlayacaklar kimse görmeden daha şimdiden olumsuz yazmak moral bozar.

• ⭐⭐⭐⭐

@kaanayhan83, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dilmel, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cycraft ben geçen sene başvurmadım ama meraktan dinlemek için girdim dc'ye. Saat 7 olduğunda herkes sırayla açtı baktı. Neredeyse hepsi olmadı, çıkmadı deyip 5 dk sonra çıktı konuşmadan. Sonra biri geldi bağıra bağıra çıktı dedi; heyecanlıydı. Tebrikler dedik. Sonrasını hatırlamıyorum pek bir şey de olmamıştı galiba.

O kişi kimdi bilmiyorum ama gidebildi mi onu merak ediyorum.

Onemli bir bilgi oldu bak bu ilk etapta cikmadi göründü sonra cikti göründü. Bunu ayrintili aciklayacak arkadas varsa seviniriz simdiden teşekkürler.

Önce çıkmadı sonra çıktı dememiş. Çıkmayanlar gittikten sonra, gelen biri kazandığını söylemiş.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar hiç discord grubuna denk gelmedim açıkçası foruma özel mi yapılıyor ?

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar hiç discord grubuna denk gelmedim açıkçası foruma özel mi yapılıyor ?

Evet @Rhonster in yönettiği bir discord grubu vardı. Ben yaşlı olduğumdan takip etmek yorucu geldi. Çıktım. 🙂

• Son 3 senedir kazanan ve gidemeyen arkadaşlara geçmiş olsun diyor önümüzdeki süreçte umarım bu geçtiğimiz seneler gibi olmamasını diliyorum zira çok sıkıntılı geçti süreç…
    Bu yıl viyana ondan önceki sene barbados ve öncesi covid.. gerçekten ankaranın yaptıklarıda eklenince artık kazanmak tanımı değişmeye başladı… case number 20 üstünü görünce alternatifleri ciddi düşünmek gerekiyor bence.. current olmadan önce başımızın çaresine bakma yollarına girmek ankaranın alternatiflerini aramak sanırım bir görev haline gelmeye başladı..

• @Emre-Kurtulmuş @ayvalik10 Çok teşekkürler cevaplarınız için.

• ⭐⭐

20ye son 4 saat arkadaşlar, ha gayret az kaldı dayanın büyük sevinecez inşallah 🙏

• herkes sabırsızlıkla bekliyorr sonuçları

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 2024 bol bol İnterview bekliyoruz Herşey çok güzel olur diye dua ediyoruz Ramazan ayı bize hayır ve bereket getirmesi için duaya devam edelim Son 5 gecede Kadir gecesi dualar kabul olur Sadece Hayırlı olanı Ve Bereketli olanı isteyelim
    Hayırsız ise Varsın Kalalım Kısacık Ömür İçin Maceraya atılıp Dünya ve Ahireti berbat etmeye deymez

• Sonunda mutlu olacağımız güzel haberi almaya(Allah'ın izniyle) sayılı günler kaldı.Rabbim beklentimizi boşa çıkarmasın inşaallah

• ⭐⭐

@ytrbilgisayar keşke dua ile çözülseydi bazı şeyler 🙂

• @ibrahimasar kazandığımızda case number belli olduktan sonra, ekime kadar boş boş bekleyeceğiz zaten. Değil 20XXX 10bin üstü case numbera bile ben current durumlarına bakarak schengene başvururum. Ankaranın keyfine hiç bırakmam böyle bir şansı. Zaten viyanadan vize alan herkese sordum, cevap verenler yaklaşık 1 ay sonrasına randevu verildiğini söylediler. Yani randevu aldıktan sonra bile vize alınabilir.
    Abdye giriş yaptıktan 5 yıl sonra vatandaşlığı alır almaz ABD ankara konsolosu olmayı planlıyorum. Düğünde para atar gibi green card dağıtacam tüm foruma. Sabredin çok az kaldı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |