DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror ABD'de Haziran ayi enflasyonu 5.4%. Spectrum Texas'da 33.33% zam pardon guncelleme yapmis. TUIK yine rakamlarla oynuyor galiba!! 🙂

• Bir spectrum kullanicisi olarak, kullanmayin kullandirtmayin. Dandik servis, dandik ekipman, uc kagitci firma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

TX/Austin
    Gecen sene ev tipi wifi hizmetini Spectrum 60$'a yukseltmisti. Simdi 80$ a yukseltmis. Alisilmis birsey degil,
    Genelde TX da kimler hangi hizmetleri kaca aliyor?

Biz Xfinity kullanıyoruz. 200 mbit için aylık 60 dolar veriyorum, 12 ay sözleşmeli. Modem ve router bana ait olduğu için ayrıca ödeme yok, onlardan kiralarsan aylık 15 dolar da ona ödeniyor.

• @caglaror ilk uyelik uygun, ilk 2 yilda wifi+tv $70 oduyorduk iki yil dolunca birden $115 yaptilar, aradim email attim ama nafile internette de bu sekilde binlerce yorum var spectrum hakkinda.
    Ugrasmak istemedigim icin hala spectrum kullaniyorum. Bulundugum konumda da tv ve internetle ilgili bir problemim yok.

• @knnrn Xfinity altyapisi bizim apt da yokmus. Bir nevi tekel burada spectrum. Kacari yok odeyecegiz.

• Tam buradan mı sormalıyım emin değilim ama fiyatlarıyla soracağım için uygun olabilir diye düşündüm.

Amerika'da NBA, Süper Lig, Premier Lig ve Serie A maçları nasıl izleniyor ? Bunlar için ne kadar ödeme yapılıyor ? Saat farkı olduğundan futbolla alakamız kesiliyor mu yoksa ? Türkiye'de bunların olduğu tv paketleri biraz pahalı, ancak internet üzerinden izlemek için alınan paketler uygun fiyatlara gelebiliyor.

Teşekkürler.

• @Stiff, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Tam buradan mı sormalıyım emin değilim ama fiyatlarıyla soracağım için uygun olabilir diye düşündüm.

Amerika'da NBA, Süper Lig, Premier Lig ve Serie A maçları nasıl izleniyor ? Bunlar için ne kadar ödeme yapılıyor ? Saat farkı olduğundan futbolla alakamız kesiliyor mu yoksa ? Türkiye'de bunların olduğu tv paketleri biraz pahalı, ancak internet üzerinden izlemek için alınan paketler uygun fiyatlara gelebiliyor.

Teşekkürler.

Selcuk sports Katarlilari zengin etmemek icin en iyi yontem 👽 Genelde spor musabakalari kablolu ve ucretli yayinlarda. Bazen de yerel kanallar maclari verebiliyor. AT&T, Spectrum gibi firmalarin kablolu tv opsiyonu var, bunun yaninda YoutubeTV cogu spor musabakasini kapsiyor. Para vermeden saadet olmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stiff amerika da çalışır mı ama dsmart go uygulaması var. Sonuçta dsmart alan kişilere ücretsiz veriliyor. Belki bu şekilde seyredebilirsin nede olsa internet sınırsız

• Ben KODI uygulamasını TV ye kurdum. Filmler, spor müsabakaları ve IPTV var ama yasal olduğundan emin değilim o yüzden çok fazla kullanmıyorum. Yasallikla alakalı bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Ben KODI uygulamasını TV ye kurdum. Filmler, spor müsabakaları ve IPTV var ama yasal olduğundan emin değilim o yüzden çok fazla kullanmıyorum. Yasallikla alakalı bilgisi olan var mı?

Teknik olarak lisanslı yayınları ücretsiz izlemek yasal değil. Ama izleyiciyi takip eden veya cezalandıran bir yapı olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum. Kodi üzerinden yayın yapanlar için risk daha büyük.

• @knnrn KODI üzerinden yayın yapanlar genelde Çin Rusya gibi ülkelerden olduğu için çok umurlarında değildir.😀
    Ama Airbnb de kaldığım evde birisi tarayıcı üzerinden film izledikten sonra eve AT&T den kağıt gelmişti bir daha izlemeyin diye. Yani takip ediliyor anladığım kadarıyla. Kodi'nin yapısı biraz daha farklı olabilir.

• Kodi, kar amacı gütmeyen ücretsiz ve açık kaynaklı bir medya oynatıcı olarak geçer ve yasaldır. YouTube gibi servisler veya yasal yollarla internet üzerinden yayın yapan tv yayınları gibi içerikleri bir eklenti içinde birleştirerek Kodi üzerinden izlemekte yasaldır.

Buradaki sorun üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulan eklentiler. Bir çoğu telif hakkıyla korunan içeriği izlemenin önünü açar buda size yerel yetkililerle yasal sorunlar yaşatabilir. Kodi, üzerindeki izlediğiniz içeriğin yasal olup olmadığını bilmeniz her zaman mümkünde olmayabilir. Bir çok kullanıcı kendilerini ve cihazlarını korumak için VPN kullansa da, telif hakkı ile korunan içeriği izlediğinde yasal sorunlar yaşamayacağınız anlamına gelmez.

• Bende merak ediyorum Amerikadaki futbol yayınlarını. Tanıdık bir arkadağım Bein Sports ile ayda 30 $ izleyerek hem Türkiyedeki maçları hem Türk Tv kanallarını izliyor ama aylık 30$ bence biraz pahalı, IP TV harici başka bir alternatif var mı ? Bu arada sadece Türk futbol maçları değil, genel olarak Premier Lig - Seria A - La Liga - Bundesliga maçlarıda kapsayan bir kanal - yayıncı vs varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

• Fiyatlar artacak o kadar para basildi , biraz artsin . Ev fiyatlari araba fiyatlari artmis oyle diyorlar. Yinede sukredin beyler . Yinede iyisiniz.

• Dikkat ediyorum, marketlerde cok oyle fahis fiyat artislari yok, biraz kirmizi ette artis var, birazda tavuk urunlerinde. Ev ve ikinci el arac fiyatlari zaten artti.

Restaurantlarda, eger American veya chain restaurant ise fiyatlar hemen hemen ayni ama Turk ve Arap restaurantlar hemen fiyatlari arttirmislar. Bu bana biraz firsatcilik gibi geldi. 🧐

• Biz alisigiz abi her ay zamma 🙂 yetmiyor ama artik ciddi ciddi !! Yine zam geldi elektirik İnternet benzin.Yinede diyorum sukredin yurt disinda yasiyorsunuz.

• Bugun cop toplama sirketinden email geldi. Daha once her 3 ayda bir $90 oduyorduk, bu defa fiyati $99 yapmislar. 10% zam!

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea müthiş daha gitmeden amerika yı da bozmayı başardım. Tebrik ediyorum kendimi ve kaderimi.😤😤

• Bu asagidaki kiralik ev ilanini Mersin'den bir arkadasim bu sabah gondermis bana...

FB_IMG_1628765390559.jpg

• @MySea Pandeminin başlamasından 2 ay önce ev aldım içindeki kiracı arkadaş çıkmadan önce 1100tl oturuyormuş bu fiyat fazla bile denebilir "di" evi alıp tadilat yaptırdım. Şuan içinde oturuyorum, bu sırada yan komşum evini kiraya verdi 3 ay önce 3500tl 😳 içindeki kiracı arkadaşla muhabbetimizde abi şuan çıksam 4500tl rahat verir diyor tam zamanında tutmuşum diyor bunu söyleyen kiracı arkadaş yer: Ankara/Gölbaşı müstakil tamam fiyatlar artıda bu kadar da olmaz. Bu işin çivisi çıktı kendim almış olduğum evin değerlenmesine bile sevinemez oldum evi barkı olman milyonlarca insan var ne olacak halimiz bilmiyorum. Gençlerin hali perişan.... Diğer illeri çok takip etmiyorum ama Ankara'da düzgün bir semtte kiralar eşyasız 3500-6000tl normal sayılmaya başladı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

167

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |