DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@AE123 Ben "15 yil 3600 prim gunu" kuralindan yararlanarak tazminatimi alarak ayrilmistim. Boyle bir imkaniniz varsa yasal olarak tazminatinizi talep edebilirsiniz.

Bu kural 1999 yılından önce sigorta başlangıcı olanlar için geçerli.
    Ben de 15 yıl 3600 gün prim şartlarını göstererek birikmiş kıdemlerimin hepsini alarak ayrılmıştım.

• Referenced by  Programmer Programmer 

• @crazycells Teşekkürler, böyle check-list 'ler cok faydalı. "Gittikten sonra" kısmına, "TR'de askerliğini yapmayanlar için çalışmaya başladıktan sonra işçi tecili" de eklenirse oldukça yararlı olur.

• @Sharm, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

ABD’YE GITMEDEN ONCE

• Vize paketinizin(Sari zarfinizin) uzerindeki bilgi sayfasinin fotokopilerini almak (bu sayfada yazan adresi ABD'de ek adres kaniti olarak kullanabilen forumdaslar oldu)

Müthiş info! Hiç aklıma gelmezdi. Peki arkadaşlar bir sorum olacak, örneğin San Diego, CA adresiyle, New York'da banka hesabı açmak, sürücü belgesine başvurmak mümkün müdür?

• @Kryptonite, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@Sharm, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

ABD’YE GITMEDEN ONCE

• Vize paketinizin(Sari zarfinizin) uzerindeki bilgi sayfasinin fotokopilerini almak (bu sayfada yazan adresi ABD'de ek adres kaniti olarak kullanabilen forumdaslar oldu)

Müthiş info! Hiç aklıma gelmezdi. Peki arkadaşlar bir sorum olacak, örneğin San Diego, CA adresiyle, New York'da banka hesabı açmak, sürücü belgesine başvurmak mümkün müdür?

Banka hesabi acarken adres sorunu pek olmaz. ABD de Turkiyedeki gibi sube anlayisi yoktur. Isediginiz subeden ger islemi yapabilirsiniz. Ehliyet almak icin bir eyaletin resident i olmaniz gerekir. Eyalete gore sartlar degissede genel olarak 1 ay o eyalette yasadiiginizi, fatura-resmi kurumlardan mektup-sigorta policesi-kira sozlesmesi gibi seylerle kanitlamaniz beklenir.
    o yuzden baska bir eyalet adresi ile NY da ehliyet alamazsiniz.

• @sigmoidalmammal Bilgi için çok teşekkürler. O halde sürücü belgesi olayını çok aceleye getirmeyeyim, zaten TRdeki ehliyeti bir süre kullanabiliyor olacağım sanırım. Ancak banka hesabı açtırırken ikametgah tarzı bir belge istendiğini belirtmişlerdi birkaç YouTube videosunda, ondan tereddüt ettim.

• @Kryptonite, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@sigmoidalmammal Bilgi için çok teşekkürler. O halde sürücü belgesi olayını çok aceleye getirmeyeyim, zaten TRdeki ehliyeti bir süre kullanabiliyor olacağım sanırım. Ancak banka hesabı açtırırken ikametgah tarzı bir belge istendiğini belirtmişlerdi birkaç YouTube videosunda, ondan tereddüt ettim.

Ikametgah gibi bir belge yok ABD de. Ben hesap actigimda otelde kaliyordum, oranin adresini vermistim mesela. Bankadan bankaya istekleri de degisebilir. Ama ehliyet icin en az bir ay o eyalette ikamet ettiginin kaniti olarak fatura gibi seyler isteniyor.

• @sigmoidalmammal Otelden xx şahıs burada konaklamaktadır gibi bir belge mi aldınız? Yoksa voucher yeterli oldu mu?

• @Kryptonite faturayi gostermistim. Her bankanin istekler ifarkli oluyor hatta ayni bankanin subeleri bile - bazen bilgisizlikten, bazen usengeclikten- farkli uygulamalar yapabiliyor.

• Referenced by  Erkand Erkand 
  • Referenced by  Rosenrot Rosenrot 

• Merhabalar,

USCIS'i adres değişikliği konusunda bilgilendirmek istiyorum. USCIS online account ksımına girdiğimde böyle bir seçenek bulamıyorum. Acaba bu kısımdan işi halledebilen oldu mu? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

Merhabalar,

USCIS'i adres değişikliği konusunda bilgilendirmek istiyorum. USCIS online account ksımına girdiğimde böyle bir seçenek bulamıyorum. Acaba bu kısımdan işi halledebilen oldu mu? Teşekkürler.

Bu işlemi yapacaksınız: https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-değişikliği-yapmak-uscis-ar-11-form?page=1

• @knnrn Çok teşekkür ediyorum. Ben de belirtildiği gibi AR-11 formu vasıtası ile yaptım. Tekrar teşekkürler.

• Referenced by  bolatmali bolatmali 
  • Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐

@crazycells üstadım buraya abd ye gitmeden yapılacak işler bölümüne mobil imza ya da e-imza almayı da ekleyelim. Sebebi de mobil imza ya da e-imza ile dilekçe verebiliyorsunuz devlet kurumlarına. Daha birçok kurum var buraya gelmeden halledebileceğiniz. Bence bu teknoloji çağında her geçen gün daha fazla işlem yapabilirsiniz. Herkese de tavsiye ederim.

• @denizci10 , hocam selamlar, mobil imza ve e-imzayı nerden alabiyoruz detay verirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@AE123 mobil imzayı telefon operatörlerinden alabilirsiniz ki ben bunu tavsiye ederim. Aylık paketleri var. E-imza yı da şirketler ve ptt veriyor. Ben operatörlerin linklerini veririm birazdan.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@crazycells üstadım buraya abd ye gitmeden yapılacak işler bölümüne mobil imza ya da e-imza almayı da ekleyelim. Sebebi de mobil imza ya da e-imza ile dilekçe verebiliyorsunuz devlet kurumlarına. Daha birçok kurum var buraya gelmeden halledebileceğiniz. Bence bu teknoloji çağında her geçen gün daha fazla işlem yapabilirsiniz. Herkese de tavsiye ederim.

Kesinlikle çok güzel fikir..

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10

Mobil imza

Bu da e-imza

• ⭐⭐⭐⭐

@vartorian teşekkürler. Bildiğim kadarıyla sim kartınız değişmesi lazım. Sorarsanız bayilere anlatırlar zaten.

• @denizci10 Çok iyi fikir gerçekten hiç düşünmedim, kesinlikle soracağım bilgi alacağım.

• Yada aileden birine noterden tüm işlemleriniz için vekaletname de verebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım tüm abonelik, banka ve devlet kurumlarındaki işlemler için vekaletname verdim.

• ⭐⭐⭐⭐

@buay onun için de vereceğiz ama bunu da yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü her geçen gün e-devlette yapılan işlem sayısı artıyor. Başkasına ihtiyaç kalmadan dilekçelerinizi verebilirsiniz. 3 yıllık ya da 4 yıllık e-imza veya mobil imza 400-500 tl tutuyor. Noter masrafı daha fazla tutar. Çünkü noterdeki vekaletname kelime başına ücret alıyorlar. Ne kadar fazla kelime o kadar fazla para demek.

Ben sonuçta bir tavsiye veriyorum herkes araştırsın işine gelen neyse yapsın bence. Aklınızda bulunsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

42.1k
Users

4.4k
Topics

432.3k

| | | |