DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@baymyrat, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

#dv2019 #MülakatDeneyim

Öncelikle herkese merhaba.
    Başta @crazycells beyefendi olmak üzere daha sonra ince emeği geçen grup arkadaşlara teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Bugün saat 9:15de gc mülakatım vardı. Saat 8:15de elçiliğin önündeydik. Biraz bekledikden sonra hemen içeriye aldılar. (bebeğimiz soguk havada üşümesin diye rica ettik). Pasport,fotograf, üst kontrollerinden sonra içeriye alındık. Girişte pasport teslim ederek sıra numarımız alıp beklemeye başladık.
    1.kere numarımız yandıktan sonra görevliye evraklarımızı tam bir şekilde teslim ettik.
    2.kere numarımız yandıktan sonra # 990$ # ödemeyi gerçekleştirdim (ödemeyi yapdıktan sonra daha da heycanlamaya başlıyorsun. Yerimde durumadım açıkçası)
    3.kere numaramız yandığında çilesini çekerek beklediğimiz mülakatımız gerçekleşmek üzereydi.
    Mülakatı gerçekleşdiren hanım efendi yemin etmemiz istedi. Yemin ettik. Sonra parmak izlerimizi aldı. Bebeğimiz içinde ayrıca parmak izi verdim. Türkiyede kaç sene ikamet ettiğimi sordu ( 9sene ikamet ettim. Memleketim gibi oldu Turkiye).Nereye gidecegimiz, tanıdığımızın olup olmadığını sordu. Ne iş yapacağımı sordu. Daha sonra bebegimiz için ds260 forumunu doldurup doldurmağımı ve ne zaman doldurduğumu sordu. Çünkü ds260 forumu gözükmüyordu. Biraz bekledikten sonra hiç bir sorun olmadığını söyledi. Ekrana bakdıktan sonra tebrikler vizeniz onaylandı dedi.

Not1: Hindistandan adlı sicil kaydı istemedi. 4 sene kalınmasına rağman.
    Not2: Mülakat türkce gerçekleşdi.

Soru: Vize onay nereden kontrol ediyorduk acaba

• ⭐⭐⭐

@blaxseed, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkürler şimdi gelelim detaylara

Eşyalarımızı hemen girişin karşısındaki büfeye 5 tl karşılığı bıraktık.İçeri saat, çanta almıyorlar(Konya'dan gelmeniz bir şeyi değiştirmiyor :)) Mülakatımız sabah 09:00'daydı bu saatte mülakatı olanları 08:45 gibi almaya başladılar salona girmemiz 09:00'ı bulmuştur.İçeri girip numaramızı aldıktan sonra oturup beklemeye başladık.Numaramızın ilk defa yanmasına kadar (evrak teslimi) yaklaşık 45-50 dk bekledik, en çok da bu arada bekledik zaten daha sonra numaramızın tekrar yanması(ücret ödeme ve mülakat) için 15'er dakika civarı beklemişizdir.Evrak olarak daha önce yazdığım annemin 1. boşanmasının ilamını ve diplomasını götürmedik diploması yerine görev yeri belgesini verdik(üzerinde eğitim seviyesi olarak önlisans yazıyordu zaten) ilk önce ama görevli neden diplomayı getirmediniz diye sordu bize, biraz ısrarcıydı bizde yanımızda olan annemin okulundan 89 yılında aldığı saman kağıt, üzerinde "sonradan diploma ile değiştirilmek üzere iş bu belge verilmiştir." yazan dekan tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş orijinal mezuniyet geçici belgesini verdik ve kabul etti açıkçası o belgeyi kabul edeceğini hiç sanmazdım yanımızda geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi yoktu fotokopiyi görevli kendi çekti.Bu arada ikimizin de yeşil pasaportu var.

Mülakatımız 6. numaralı bankoda yapıldı siyah saçlı, Amerikalı olduğunu düşündüğüm(emin değilim çünkü Türkçe'si çok iyiydi)oldukça kibar bir kadın görevliyle oldu.Mülakat yemin etmeyi ve parmak izi vermeyi saymazsak 1 dakika bile sürmedi, önce adresini verdiğiniz neyiniz oluyor, ne iş yapıyor diye sordu ardından nereye gitmeyi düşünüyorsunuz, neden diye sordu.Philadelphia deyip tanıdığımızın olması ve iş imkanları diye cevap verdik hemen ardından bana şuan ne iş yapıyorsun diye sordu öğrenciyim diye cevapladım ardından hangi okul hangi bölüm diye devam etti ve son olarak orada ne iş yapmayı düşünüyorsun dedi(annem asıl talihli olduğu halde ona böyle bir soru sormadı) okuduğum bölüm ile ilgili işler dedim ve sonrasında bildiğimiz 🙂 vizeniz onaylandı tebrikler demesinden sonra teşekkür edip ayrıldık, işlemler yaklaşık 1,5 saat sürdü.

• ⭐⭐⭐

@Sonat-Karan, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese, 10 Mayıs Cuma günü vizemiz onaylandı. Ankaradaki deneyimlediklerimizi sizlere kısaca aktarmak isterim. Öncelikle bu süreçte sağladığınız bilgi ve destek için @crazycells başta olmak üzere tüm forum üyelerine teşekkür ederim. Umarım hersey gönlünüzce olur.

4 Mayıs Cumartesi sabahı sağlık raporumuzu almak üzere eşimle doktorun ofisine gittik. Randevumuz 9'da idi. Tam saatinde bizi içeri aldılar öncelikle orada görevli hanımefendi bizden Case Number'ımızın yazılı olduğu belgeyi ve pasaportlarımızı istedi. Daha sonra bizi alt kattaki düzen Laboratuvar'a gönderdi. Burada sırayla kan tahlili, idrar tahlili ve akciğer filmi işlemleri yapıldı. Daha sonra eşim ve benim için toplamda 235 dolarlık bir ödeme talep ettiler. Bunu ödeyip yukarı çıktık. Bi süre doktoru bekledikten sonra doktor sırayla bizleri içeri aldı ve muayene etti bu süreçte ikimizede iki tane aşı uygulandı. Herhangi bir aşı belgemiz yoktu. Burayada toplamda 360 dolar ödedik. Yani sağlık muayenesi eşim ve benim için toplam 595 dolar tuttu. Pazartesi günü saat 4'te raporumuzu alabileceğimiz söylendi ve doktordan saat 11 gibi ayrıldık.

7 Mayıs Salı günü 8:30 daki mülakatımız için biraz erkenci davranıp 7:30 da Büyükelçilik'in önüne gittik. Gerekli evraklar dışında yanımıza hiç bişey almadık. İçeriye çanta ve elektronik eşya sokmuyorlar. Biz erken gidip sıranın önüne geçer biran önce gireriz diye düşünmüştük ama randevular çok daha erken başlıyormuş bu sebeple 8:15 e kadar bizi kuyruğa bile almadılar 🙂 Yine tam saatinde içeri aldılar ve havaalanlarındakine benzer bir güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bekleme alanına doğru ilerledik. İçeride bir sıra numarası alıp beklemeye başladık. Sıramız yandı ve belge teslimi için numaramızın yandığı görevliye gittik. Asya asıllı amerikan bir hanımefendi vardı. Bizden sırayla belgelerimiz talep etti. Yüzlerce kez kontrol etmemize rağmen bir şekilde diploma ve evlilik cüzdanımızın fotokopilerini unutmuşuz. Yanımızda sadece asılları olduğunu söyledik ve gişedeki hanımefendinin yüzü bir anda düştü ve siz hiç hazırlıklı gelmemişsiniz ama dedi. O anda resmen buz gibi olduk elimizdeki tomar tomar evrakla kalakaldık. Ne yapabiliriz peki dedik. Bilmiyorum cevabını aldık. Yani dışarı çıkıp çektirebilirim diyecektim ki o sırada arkadan ekibin başı olduğunu tahmin ettiğim biri geldi ve bizim işlemlerimizi yapan görevli ile konuştu. Eğer vizeleri onaylanırsa biz çekeriz fotokopiyi sorun değil dedi ve biz rahat bir nefes aldık. Daha sonra yerimize geçtik ve ikinci kez numaramızın yanması için bekledik. yaklaşık 30-40 dk sonra numaramız yandı ve gidip ödeme yaptık. 660 dolarlık bi ödeme istendi. Bedeli ödeyip tekrar beklemeye başladık. Aşağı yukarı bir saatlik bi beklemeden sonra 3. kez numaramız yandı ve tekrar gişeye gittik. Bu sefer amerikalı bir beyfendi vardı önce elimizi kaldırıp yemin ettirdi daha sonra sorular sormaya başladı. İlk soruyu sordu ve sistem bozuldu 🙂 bizden oturmamızı ve sistem düzeldiğinde bizi tekrar çağıracaklarını söyledi. Yaklaşık 20dk sonra tekrar çağırıldık. Sorduğu sorular forumda daha önceki arkadaşlarınkinden çok farklıydı. Evliliğimiz dışında neredeyse hiç bir soru sormadılar.

"Ne zaman tanıştınız?"
    "Birbirinizi nereden tanıyorsunuz?"
    "Ne zaman evlendiniz?"

Bunlara ek olarak ne iş yaptığımızı sordu. Amerikadaki yaşantı ve planımız ile ilgili hiç bişey sormadı.

Daha sonra "Tebrikler, vizeniz onayladı. İyi yolculuklar." dedi ve binadan ayrıldık.

Not görüşmede mali kaynak olarak yarısı eşimin hesabında yarısı benim hesabımda olmak üzere 18 bin dolar gösterdik. Birde 75 bin tl değerinde bir tapu.

• ⭐⭐⭐

@chemforlife, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar Merhaba,
    Dün saat 08.00'da vize mülakatım vardı ve vizem onaylandı. Forumda bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, her bilgi ayrı bir tecrübe oldu benim için. 🙂
    Öncelikle saat 6.30 gibi konsolosluğun önündeydim, biraz erken gittim. Saat 07.30da 7 ve 7.45de vize görüşmesi olanları görevli sıraya aldı. Çok geçmeden 8 randevularını da çağırdı. Görevli pasaportları hazırlamamızı söyledi. Üst araması yaptı ve avuçlarımıza bir kağıt sürdü. Sonra ufak bir alanda bekledik. İkinci bir güvenlikten geçtik. Ardından içerdeki görevli pasaportumu ve iki adet fotoğrafı görmek istediğini söyledi. Bir numara verdi ve numaramın yanmasını bekledim. İlk olarak evraklarımı teslim etmem için numaram yandı. Görevli önce pasaportumu ve fotoğraflarımı istedi. Ardından diplomamı ve fotokopisini istedi. Benim diplomamın henüz çıkmadığını ve geçici mezuniyet belgemi ve fotokopisini verebileceğimi söyledim. Tamam dedi. Bir de e-devletten çıkardığım mezuniyet belgesini verdim. Sonra hesap döküm cüzdanımın aslını istedi. Belgeyi verince başka bir mali geçim kanıtınız yok mu dedi ev, araba vs. değerini gösteren. Yok dedim. Sponsorunuz var mı dedi. Ona da yok dedim. Ben herhalde olumsuz olacak diye düşündüm o kadar sorudan sonra. Hesabımda 9100 dolar vardı bu arada. Sonra size askerlikle alakalı bir belge göndermiştik onu verir misiniz dedi. Bende öyle bir belge yok dedim. Size attığımız mailde yazıyordu dedi. Evet gerçekten öyle bir belge vardı, mülakattan önce onu görmüştüm ama çok da umursamadım nedense. Belgede amerikaya giren 18-25 yaş arası kişilerin doldurması gerektiği ve seferberlik durumunda askere alınacakları yazıyor. Bir de amerikaya girişten itibaren belli bir süreye kadar doldurulmalıdır yazısını görünce çok da umursamadım. Forumda da böyle bir belge görmemiştim çünkü. Orda o belgeyi bana verdi hızlıca okuyup imzalar mısınız dedi. Hemen imzaladım. Sonra nüfus kayıt örneği ve arşiv kayıtlı adli sicil kaydını istedi. Numaranız tekrar ödeme için yanacak dedi. Adres değişikliği bildirmem gerekiyordu fakat o kargaşada unuttum tabi 🙂 330 dolar ödeme yaptım. Ödeme yaparken bir dosya gözüme çarptı üzerinde birkaç şeyin üzeri çizilmişti. Birinin de üzerinde kırmızı bir çizgi vardı ve yanında not possible yazıyordu. Onu da görünce iyice olumsuz olacak diye kurguladım içimde. Son kez numaramın yanması o kadar uzun geldi ki. Sonunda numaram yandı ve vize görüşmesi için. Konsolos önce yemin etmemi istedi ve parmak izi aldı. Sonra ben bir şey sormak istediğimi belirttim. Adres değişikliğini ilk veznede vermeyi unuttum şimdi versem olur mu diye sordum tabi dedi. Türkçe mi olsun ingilizce mi dedi türkçe dedim. Nasılsınız dedi. Biraz rahatladım açıkçası bu soruyla. İyiyim siz nasılsınız dedim. Bende iyiyim dedi. Sonra bilgisayarına baktı. Bir şeyler yazdı. Bana döndü ve her şey güzel görünüyor vizeniz onaylandı 5 iş gününde belirttiğiniz adrese ulaşacaktır dedi. Ben en azından bir kaç soru sorar diye düşünmüştüm direkt bunu duyunca çok sevindim. Orda bir aile daha vardı green card çıkan, onlarla da konuşup çıktım. Onlar da benden biraz sonra çıktılar onların da olumlu olmuş. Umarım herkes aynı rahatlıkta vizesine ulaşır. 🙂
    Tecrübelerimi paylaştıktan sonra geleyim aklımdaki sorulara. Söylediğim gibi dün mülakatım vardı ve vizem onaylandı fakat henüz bir mesaj veya mail almadım pasaportumun kargoya verilmesiyle alakalı. Ceac'den baktığımda da ap'de görünüyorum. Son güncelleme 23 temmuz. Böyle bir şey olabilir mi?
    Bir de bu askerlikle alakalı belgeyi tam olarak anlamadım. Forumda da rastgelmedim söylediğim gibi. Bir bilgisi olan yazabilirse sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Hawkerx, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba;

Dv2019 talihlisiyim, bugün görüşmem vardı. Ne mutlu ki vizem onaylandı.İsterseniz süreci ve yaşadığım bazı İLGİNÇ olayları madde madde yazayım.

1- Sabah 07:15 de kapıdaydım. Sıraya girdik. 07:30-08:00'leri aldılar. Kapı kontrolü ve pasaport kontrolü sonrası bir sıra numarasın aldık ve beklemeye başladık.

2- Numara ilk yandığında gidip belgelerimi verdim.

3- Ancak bu sırada İLGİNÇ birşey oldu. Banka hesabıma ek araba göstermek istedim çünkü tek kişi ve 8.500 dolarım vardı.Ancak bunun KABUL EDİLMEDİĞİ söylendi. Ancak ısrarla ruhsat ve araç kasko değerini gösteren bir kağıdı verdim. Bu arada diploma aslı ve fotokopisi isteniyor sadece fotokopi veya aslı değil dikkat.

4- Numaram tekrar yandı ve 25 yaşında olduğumdan bir belge imzaladım.

5- Ardından numara tekrar yandı ve gidip 330 dolar ücreti ödedim. Bekleyin Konsolos sizle görüşecek dedi en son görevli kırık bir Türkçeyle.

6- Ondan sonra 1 numaralı oda gibi bir banko var oradan numaramın yanmasını bekledim. Herhalde orada görüşme yapacaklar dedim. Bu esnada biraz bekledim ve bayagı kastım kendimi ne yalan söyleyim.

7- Ancak numaram yine normal bir bankoda yandı. Gittim genç bir görevli nasılsınız iyimisiniz visalar konusunda yorgunum vs dedi. diploma ve ruhsatın asıllarını verdi. Sonra tebrikler vizeniz onaylandı. 3-5 İş günü içinde ptt şubesine gelir dedi. Dedim başka bir aşama yokmu hayır dedi.

8- Sonra oradaki görevlilere danıştım böyle böyle diye. Öyle özel bir görüşme yok konsolos sizi zaten görmüştür dedi. Ancak bugüne kadar izlediğim videolarda anlatılana göre iş mülakatı gibi türkçe veya ingilizce den birini seçip görüşeceğim bir görüşme bekliyordum.

Nitekim halloldu mutluyum. Darısı isteyenlere ve süreci bekleyenlere...

• ⭐⭐⭐

@ahmett, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Yazmak için hünüz fırsat bulabildim. Bizim de 5 Ekim Cuma günü mülakatımız vardı. Süreç daha önce mülakata katılan arkadaşların belirttiği gibi ilerledi. Paylaşımda bulunan tecrübelerini aktaran arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz çünkü buradan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda hiç zorluk yaşamadan mülakat dahil tüm süreci sorunsuz ve rahat bir şekilde geride bırakmış olduk.

Mülakat süreciyle alakalı detaylı bilgiler var. O nedenle bende bir kez daha tekrar etmeyeceğim. İşim nedeniyle vizeyi öteleme talebinde bulunduk örnek olması açısında bu konuya değineceğim.

Vizenin verilmesi durumunda Nisan ayında çıkış yapmak durumunda kalacaktık. Bu durum bize işim dolayısıyla uymadığı için erteleme kararı almıştık. Yine buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda erteleme talebinin en uygun yolunun sağlık raporunu almadan mülakata katılmak olduğunu anladık. Öyle de yaptık.

Görüşme esnasında konsolos hanım neden sağlık raporumuzun olmadığını sordu. Bizde işle ilgili olan durumu aktarıp, 2-3 ay kadar daha süreye ihtiyacımızın olduğunu, gerçekten gitmek istediğimizi, süreci tehlikeye sokmadan süre uzatmanın sağlık raporu almadan görüşmeye katılmak olduğunu düşündüğümüzü söyledik. Kosolos hanım vizelerin kısıtlı olduğunu hatırlatmakla birlikte bu şekilde sorun olmayacağını söyledi. Teyit amaçlı bir kez daha sordum. İki ay kadar bir sürenin makul olduğunu sorun oluşturmayacağını düşündüğünü söyledi. Haklı olarak kesin bir ifade kullanmadığını da belirtmek isterim. Eksik evrak formuyla birlikte pasaporlatımız alıp çıktık. Aralık sonu sağlık raporunu göndermeyi planlıyoruz.

• ⭐⭐⭐

@Goncagül-Zihni, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Vize görüşmemiz ise 7 Mart Perşembe günüydü.

Bizim randevumuz 07:45'deydi. 07:00 gibi konsolosluğun önündeydik. Biz de simit fırınında kahvaltı yaptık. Sonrasında konsolosluğun karşısındaki büfeye 10 TL karşılığında çantamızı bıraktık. Güvenlik üstünüzü arıyor ve X-raydan geçiyorsunuz. İçeri girince sıra numaranızı aldıktan sonra beklemeye başlıyorsunuz. Numaranız ilk yandığında belgeleri teslim ediyorsunuz. Biz çekiliş sonrası evlendiğimiz için belgeleri teslim ederken bizden kanıtta istediler, evliliğin iyi niyetli olduğuna dair. Önceden mail atarak istenmişti ve bizde bir albüm hazırlamıştık. Albümü de görmek isteyenler için videonun sonuna koyduk. Belgeleri teslim ettikten sonra tekrar numaramız yandığında 660 Dolar ödedik. Sonrasında tekrar bekledik. Numaranız tekrar yandığında görüşme için bankoya gittik. Bankoda ki hanımefendi yeni evlenmişsiniz hayırlı olsun dedi. Bizde teşekkür ettik. Düğününüz nerede oldu dedi. Biz de henüz düğünümüzü yapmadık sıcak olsun diye Nisan da yapacağız dedim. Surat ifadesi başta değişti sonra düzeldi 🙂 Düğününüz kaç kişilik dedi. Ben de bir çırpıda sayıları ve tarihleri söyledim. Güldü, kalabalıkmış ve 2 düğün dedi. Daha sonra nereye gideceksiniz dedi. Nereye gideceğimizi söyledik. Neden orası dedi. Biz de nedenlerimizi anlattık. Kendi işlerinizi yapacaksınız yani dedi. Evet dedik ve vizeniz onaylandı tebrikler dedi. 2 dakika filan sürdü sanırım görüşme. Aslında çekiliş sonrası evlendiğimiz için daha uzun sürer ve daha çok soru sorulur sanmıştık. Ve sonrasında bütün stres gitti tabi ki 🙂

Sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

Biraz daha ayrıntılı vize görüşmesi videomuzu izlemek isteyenler için de:

• ⭐⭐⭐

@alimanstory, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Öncelikle durumumuzdan bahsederek başlayayım; ben greencard kazandığımda bekardım ve eşimle 27 şubatta nikah kıydık.Öncesinde zaten 3 yıllık beraberliğimiz vardı ancak biz nikah kıydıktan sonra aynı eve yerleşmedik, planımız çıkış yapmadan önce düğünümüzü yapıp yurtdışına çıkmaktı.Bu nedenle acaba aynı evde yaşamıyoruz diye evliliğimizin sahte olduğunu düşünürler mi diye de baya bi tedirginlik yaşadık.Bu nedenle @crazycells i sorularımla çok darlatmışlığım vardır:) Bu süreçte Sn.@met in de çok desteği oldu ona da çok teşekkür ederim:)
    Mülakat gününe gelecek olursak; randevumuz 1 Nisan günü 09.15 olmasına rağmen 09.00 gibi içeri alındık.Sonra şans eseri @mel ve eşinin arkasına oturduk, kısa sürede sohbet başladı ve o an gerginliğimiz uçup gitti, onların sıra numarası 11 bizimki 12ydi böylece bütün işlemleri ardı ardına yaptık.Sırasıyla parmak izi, evraklar ve 660 dolar istendi.Evrak kısmında Ptt kaydı ve evlilik kanıtlarımız istenmedi, ben de görevliye biz yeni evlendik kanıtları vermeli miyim diye sordum.Bunun üzerine birkaç fotoğraf verebilirsiniz, eğer sorarlarsa diğer kanıtları o zaman gösterirsiniz dendi.Bu ana kadar işlemler çok hızlı aktı ancak mülakat kısmı için 1 saat bekledik, ilk girdiğimizde nefes almaya yer olmayan salonda sadece biz iki çift bir de İran vatandaşı bir çift kalmıştı sonra sıra sıra İranlı çift @mel ve eşi, ardından biz görüşmeye çağrıldık.İranlı çiftin görüşmesi biraz uzun sürdü, Sn @mel ve eşinin görüşmesi çok kısa sürdü ve onay aldılar, kendimiz almış gibi sevindik.Sonra bizim numaramız yandı ve çok şirin bir hanımefendi bize herkese sorulan o klasik soruları sordu, evliliğimize dair hiçbirşey sormadı ve sonraaa Herşey yolunda görünüyor, tebrikler vizeniz onaylandı, Amerikada mutlu bir hayat diliyorum dedi.Mutluluktan kafına 5 kere falan çok sağolun iyi çalışmalar demişizdir herhalde:)
    Hakikaten bu unutulmaz tecrübeyi şu anda tarih bekleyen herkesin yaşamasını diliyorum o an üstünüzden çok büyük bir yük kalkıyor umarım bunu yaşarsınız.

• ⭐⭐⭐

@Tolga-Demir, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Dv19 vize bekleyen ve DV20 yi kazanan arkadaşlar için yardımcı olması dileğiyle epeydir yazmak istiyordum. Benim durumumda veya benzer şekilde süreci işletenler veya işletecekler faydalanabilir. Tabi inşallah soru sormadan forumda arama yaparlar.

Öncelikle ilk senemizde kazandık, zaten çıkmaz diyerek başvuru sürecinde başvuruya eklediğimiz resimleri evde beyaz duvarın arkasında cep telefonu ile çektik 3 kişilik bir aileydik. İnternette bir site vardı o size fotoğrafın doğru olup olmadığını belirtiyordu onun yardımıyla bir kaç seferde tamamladık resim işini ve başvuruyu.

22xx 'lü numaramız kasım ayında açıklandı, yalnız eşim hamile olduğu ve bizde ekim sonu kasım başı gibi bebek beklediğimiz için ben DS260 formlarını doldurmadım ve bebekten sonraya beklettim. (Kazandığını öğrendiği gün DS260 formunu dolduranlara imreniyorum)

Ekim sonu ailemiz 4 kişi oldu bebek için ds260, pasaport ve doğum işlemleri vs. yaptıktan sonra 7 kasımda 2018'de 4 kişi için DS260 formlarını doldurarak gönderdim. En erken Ocak bültenine kaldığımız ve 2019'da KCC mail sistemine geçildiği için evrak maili bekledim 15. inde gelen evrak mailini bir önceki sayfalarda yazdığım üzere gönderdim. Herkese gelen evrakları alındığına ve onaylandığına dair 2. mail bana gelmedi. Yalnız şuan 2. onay maili gelmeyenler için mülakat verilmiyor sanırım dikkat!..

28 Aralık 2018'de 11 şubat 2019 için mülakat tarihlerimiz verildi. Sağlık randevusunu mülakattan 2 gün önce almıştım 3 günde işlerimi bitirip dönmek için lakin olmadı. Sağlık muayenesi öncesi ailecek ateşli hasta olduk. Unganlar her gün 17:00-19:00 arası telefon ile soru-cevap desteği veriyor. Arayıp sordum doktorla görüştüler aşı yapılacağı için sorun olabileceğini mülakattan sonra sağlık muayenesi olmamızın doğru olacağını söylediler, peki dedik.

Diğer evraklarımızı hazırlayıp sağlık raporu almadan vize görüşmesine girdik. Niye sağlık raporunuz yok değilde sağlık raporunuz eksik diye soruldu. Biraz rahatsız olduğumuzu ve sağlık raporunu daha sonra alacağımızı belirttik, tekrar soru sormadan peki dediler. Görüşmede sağlık raporu dışında hiç bir sorun yok dendi. Pasaportlarımızı, orjinal evraklarımızı ve eksik evrak formumuzu alıp konsolosluktan ayrıldık. 2 hafta sonra unganlara gidip tüm tetkiklerimiz yaptırıp ertesi gün sağlık raporunu aldık. (Unganlara cuma günü geldik ve cumartesi günü raporlarımızı aldık) Aynı gün Ankara'da Yenişehir PTT Şubesine gidip pasaportlarımızı, sağlık raporlarımızı ve AIS den aldığımız evrakları kargoladık. (Eksik evrak formunu da koymamız isteniyordu unuttuk) Eksik evrak ile görüşmeye gittikten sonra AIS kaydını tekrar eksik evrak seçeneğiyle yapmanız gerekiyor. 2 sayfa her birey için belge çıkıyor, ilk sayfa konsolosluk için kargo bilgileri gösteren kağıt, ptt görevlisine verilecek. Diğer sayfa eksik evrak bildiren kağıt kargonun içine koyulacak.

Sağlık raporlarını aldığımız gün 23 Şubat'da eksik evrakları kargo ile yolladık. Konsolosluktan 27'sinde kargonun alındığına dair mail geldi, 28'inde "Congratulations" mailini aldık ki en sevdiğim maildir kendisi. Aynı gün akşamı pasaportlarınız kargoya verildi maili ve kargo takip bilgileri içeren mail geldi, 1 Mart günü PTT den pasaportlarımızı teslim aldık.

Umarım birilerinin işine yarar, DV19 ve DV20 sürecinde arkadaşlara başarılar ve sabırlar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@baha, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

bir mülakat deneyimi de bende. dün mülakatım vardı, diğer arkadaşların deneyimlerine katılıyorum sadece sıra konusunda bir ekleme yapabilirim ama. bizi 15er dk lık bir sırayla aldılar şöyle ki 08:00 randevusu olanlar sıraya geçsin deniyor o sıra bittikten sonra 08:15 ler sıraya geçiyor daha sonra 08:30'lar vb. yani erkenden gideyim sıraya geçeyim gibi bir düşünceniz olmasın. geri kalan kısımlar aynı arkadaşların anlattığı gibi. evrak olarak nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, fotoğraf, sağlık raporu, diploma fotokopisi, pasaport, hesap dökümü istediler başka hiçbirşey almadılar (25 yaşında olmama rağmen DS-1810 formunu istemedi evrak alan memur, ben de o heyecanla yanımda getirmeme rağmen vermedim). mülakatımı son derece güler yüzlü bir görevliyle gerçekleştirdim, ilk önce ingilizce bilip bilmediğimi sordu ben biraz biliyorum diye geçiştirdim daha sonra türkçe olarak sağ elimi kaldırıp yemin etmemi istedi, parmak izimi aldı ve bir anda mülakat ingilizceye döndü nereye gideceksin ne yapmayı planlıyorsun dedi planlarımdan bahsettim, arkadaşı benim bölümümü okuyormuş daleware üniversitesini önerdi bana teşekkür ettim, vizeniz onaylandı dedi daha sonra tekrar türkçeye geçiş yaptı ve 5 iş günü içinde pasaportunuz vize basılı şekilde adresinize ulaşacak tarzı bir konuşma yaptı tamam dedim ve konsolosluktan ayrıldım.

• ⭐⭐⭐

@sunrise, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Yeri gelmişken biz de deneyimlerimizi siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak isteriz. 22 Temmuz sabah 7:45de konsolosluk görüşmemiz vardı. Daha önce de deneyimleyen arkadaşların bahsettiği gibi randevu saatinize göre sırayla içeri alıyorlar, bir numara atanıyor size ve onu takip etmeniz isteniyor. Maalesef biz de o aksi bayana denk geldik. Zaten bunca zaman beklemişiz ve stresliyiz, bir de onun saygısız tutumları bizi biraz gerdi açıkçası. Sakin kalmaya çalışın, kendi serüveninize odaklanın. Nacizane tavsiyemiz budur. Sonrasında ödeme faslı ve yeminlerin edilip, parmak izlerinin alınmasıyla konsolosluktaki işimiz son buldu. Henüz pasaportlarla ilgili herhangi bir mesaj veya mail almadık. Her yerde olduğu gibi bu aşamada da sabretmekten başka birşey gelmiyor elden. Green card'ını alan herkesi tebrik ederiz, henüz almaya çalışanlara da sabırlar dileriz. Umarız herşey gönlünüzce olur. Bu süreçte bize çok desteği olan sayın @crazycells'e de teşekkürü borç biliriz. İyi günler.

• ⭐⭐⭐

@atlas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,

Uzun zamandır telaştan buraya yazamadım. 4 şubattaki mülakatımız olumlu sonuçlandı ve vizemizi aldık. 27 mart bugün USCIS ödemesini eşim ve kendim için yaptım. Mayıs ortası gibi New York şehrine gitmeyi planlıyoruz. Mülakat çok kolaydı, neredeyse hiç soru sorulmadı ve vizeyi onayladılar. 3-4 gün sonra da ptt den vize basılmış pasaport ve sağlık raporu zarfını teslim aldık. Herkesin kendi pasaportunu alması gerekiyor (eş dahi olsa kabul olmuyor).

• ⭐⭐⭐

@mel, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar Merhabalar,
    Oncelikle @crazycells bizlerle paylastigin tum bilgiler icin ve pozitif desteginiz icin cok tesekkur ederim.Forum sayesinde @The-Black-Eagle ve @alimanstory ve eşleri ile danıştık ..Güzel ve pozitif insanlarla tanışmış olmaktan çok memnun olduk..@The-Black-Eagle ve eşi ile görüşmeden bir gün önce uzunn uzun muhabbet ettik :))
    Biz de 1 Nisan da saat 9:00 da gorusmeye girdik.Diger arkadaslarimizin bahsetmis oldugu gibi ilerliyor surec.Ek olarak evraklarimizi alirken 1 adet evlilik cuzdani fotokopisi goturmustuk 1 tane daha var mi dedi beyfendi olmadigini soyledik tamam ben cekerim dedi.Kcc’ye yolladiginiz belgeler mi diye sormadi ornegin biz yenilerini goturmustuk.Nufus kayit ornegin, adli sicil kaydi, hesap dokumu,pasaportlar 2 adet foto,saglik raporu,diploma bi tek bunlari istedi.Ve cok sakin ve kibar biriydi hic acele ettirmeden rahat rahat ayarlayip verdik evraklari.Sonrasinda @alimanstory ve esi ile tanistik beklerken .Baya uzun bekledik guzel sohpet ettik birbirimize destek olduk.11:40 civari gorusmeye girdik 3-4 dk surmustur.Tatli bir bayandi Turkce konustu.Once yemin ettirdi sonra parmak izi kontrolu yapti.Nereye gidecegimizi sordu,ne is yapacagimizi sordu..Alaska veya Colorado’ya gidecegimizi soyledik oo cok soguk Alaska dedi daha once orda bulunduk dedik.Siz ne is yapicaksibiz diye sordu bana sonrasinda da vizeniz onaylanmistir 3-5 gun icinde gonderilecektir dedi sevincten tesekkur bile edemedim gulumsedim 2 damla gozyasi akittim.Esas talihli esim cok tesekkurler cok mutlu olduk dedi bizden hemen sonrada @alimanstory ve esi gorusmeye girdi.Ceac statu kontrolu yaptigimda esimde( 01 )administrative processing yazıyor ben de (02) ready yazıyor.. Diğer tanıştığıö her iki çiftinde issued oldu bizim neden olmadı biraz telaş yaptık😏😏 Forumdan gördüğüm kadarıyla bu süreci yaşayan kişiler var.Sebebi ne olabilir yani süreci farklı kişilerin yönetiyor olması olabilir mi? Al şu dosyayı sen işle şunu sen gibi..Nedir yorumlariniz?

• ⭐⭐⭐

@bsk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba;
    Bu sabah itibariyle mülakata girdik ve idari işleme kaldık malesef,idari işleme kadar olan kısımları buraya idari işlem ile ilgili kısımları ise ilgili başlığa yazacağım, biraz uzun olacak galiba kusura bakmayın biz buradan çok deneyimlendik umarım bizden sonra mülakata girecekler için küçükte olsa yardımcı olacağımız şeyler olur.
    Bu sabah 8.30 olan randevumuzda 15 dakika önceden içeriye alındık, genel olarak herkesle aynı şekilde gerçekleşti süreçlerimiz, randevumuz yaklaşık 1.30 saat sürdü, ilk olarak evraklarımızı verdik, sırasıyla pasaportlarımız, fotoğraf, adli sicil kayıtlarımız, nüfus kayıt örneklerimiz, evlilik cüzdanımız, banka hesap dökümlerimiz ve asıl talihli olan eşimin diploma ve fotokopilerini istedi, Pasarportlarımızda geçerli olan Amerikan vizelerimiz bulunuyordu bunun dışında geçerli Amerikan vizesi bulunan başka pasaportumuz olup olmadığını sordu, eşimde eski pasaportunda bitmiş Amerikan vizesi bulunduğunu söyledi, görevli ona gerek olmadığını söyledi, gelen mailde yazan sigorta dökümanlarımız, askerlik belgesi vs istemediler. Evralarınız tamam numaranızı takip edip parmak izi, ücret ve mülakat yapacağımızı söyledi, daha sonra sırasıyla bu işlemleri gerçekleştirdik, kızım Amerikan vatandaşı olduğu için tüm işlemlerden muaftı ancak 3 kişilik ücret ödedik. sıra mülakatımıza geldi, 6 numaralı bankoda siyah saçlı gayet güler yüzlü bi hanımefendiyle mülakat yaptık, ilk olarak yemin ettirdi, daha sonra evrak asıllarımızı iade etti, sonrasında eşime geçerli pasaportlarınız sadece bunlarmı dedi eşimde evet ancam Amerikan vizemin bitmiş olduğu bir pasaportum daha var dedi, pasaportu istemediler yine.
    Sorular;
    Görevli eşime: siz öğrenci olarak hiç Amerika da bulundunuzmu
    Eşim; hayır
    Görevli sorusunu tekrarlayarak ve şaşırmış bir şekilde; hiç öğrenci olarak Amerikaya gitmedinizmi
    Eşim; hayır hep turist olarak gittim
    Daha sonra doğumdan sonra hiç ABD ye giriş yaptınızmı
    Eşim; evet bir kere giriş yaptım o da turist olaraktı
    Ben: ben doğumdan snra hiç gitmedim
    Sonra neden Houston a gitmeyi düşündüğümüzü sordu eşim orada arkadaşının oludğunu onunda yanlarına gitmemizi teklif ettiğini söyledi
    Daha sonra bana orada ne iş yapacağımı sordu
    Ben: yemek ve pasta üzerine eğitim aldığımı ve bu işi yapmak istediğimi söyledim görevli buna gülerek ve sıcak bir şekilde orada buna çok ihtiyacımız var, bu işi yapmalısınız poğaça simit arıyoruz orada dedi bende düşünüyorum dedim gayet sıcak ve kısa bir sohbetti,
    Sonra eşime orada ne iş yapmak istediğini sordu
    Eşim inşaat mühendisi olduğunu bu alanda çalışmak istediğini daha sonra bu alanda iş kurmak istediğini söyledi.
    Daha sonra bana dönerek siz devlet memurusunuz burada dedi evet dedim
    Kızıma sevecenlikle sen neler yapacasın orada dedi biraz sevdi sonrasında "hayırlı olsun" diyerek evraklarınız ve herşey tamam bir sorun görünmüyor ancak bizim bir idari sürecimiz olacak dedi ve çok şaşırdık bize pasaportlarımızı ve beyaz bir kağıt verdi mail geldiğinde bu kağıttaki talimatlar doğrultusunda pasaportlarımızı göndermemizi istediler kağıtta beyan etmemiz gereken yada eksik evrak gibi hiç bişey işaretli değil, eşim idari işlemin ne kadar süreceğini sordu 1 ay kadar dedi sonrasında oradan biraz buruk bir şekilde ayrıldık, ilgili başlıkta daha önceki ABD girişlerinde eşimin yaşadığı sorunlardan bahsedeceğim. Şimdilik bukadar yine bekleme sürecindeyiz ve bu işin en stresli yanı bu galiba.

@bsk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, 4 aylık ap sürecimiz bugün bitti, dün konsolosluktan aranarak teknik bir aksaklıktan dolayı çağırıldık, kafamızda kura kura bugun 10 civarı ankaradaydık, aradıklarında hiçbir evrak vs istememişlerdi ancak biz yanımıza herşeyi almıştık, ilk olarak bizden pasaportlarımızı istedi görevli, pasaportların kendilerinde olduğunu 19 temmuzda gönderdiğimizi söyledik, daha sonra tekrar cagıracağını soyledi 15 dk kadar sonra tekrar numaramız yandı, kızımızın pasaportunu istedi verdik ve yetkili çok şaşırdı abd vatandaşı oldugunu görünce, kızınızın abd vatandaşı olduğunu belirtmişmiydiniz dedi bizde evet heryerde belirttik zaten onunla ilgili hiç bir işlem olmadı, hatta bizden doğum masraflarının ödendi belgesini istemiştiniz falan dedik.. sizi boşuna cagırdık bir karışıklık oldu galiba içerde görüşüp birazdan yine cagıracağım dedi, velhasıl tekrar cagırıldık ve yetkili kusura bakmayın bugun işlemlerinizi tamamlayıp size vize paketinizi teslim etmeye calısacağım 2 gibi arayacağım dedi (ayrıca daha önce yazmıştım kızım abd vatandaşı olmasına rağmen bizden 330dolar almışlardı onun için onuda iade ettiler) dediği saattede ceacta durumumuz issued oldu ve arandık 🙂 biz son zamanlarda sıklıkla mail attık, hatta gözümüzü karartıp kccyede durumumuzu anlattığımız mail atmıştık zaten ne olduysa onlara mail attıktan sonra oldu iyide oldu:))) ap başlığında detaylıca anlatmıştım olaki ap ye kalanlar olursa tecrübelerimiz o başlık altında.. herkes gibi bizim içinde çok yorucu bir süreç oldu..birbirini tanımayan İnsanlar olarak tecrübelerini aktaran moral vererek destek olan herkese teşekkürler🙏🏻 Umarım bizim gibi ap ye kalıp bekleyenlerde biran önce alır vizelerini..

• ⭐⭐⭐

@ayktsglm, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba bizde bugun mulakata girdik ve birseyler yazmak istedim çünkü burda yazılanlar sayesinde süreç daha kolay geçiyor,

Öncelikle cuma günü sağlık muayenesine girdik, duzen laboratuvarinda işlemleri hallettikden sonra handan hanım bizi muayene etti 3 aşı yapildi ve bana keske is yerinden asi kartlarini getirseydin tekrarlamayız dedi bende pişman oldum, kabul etmez herturlu vururlar iğne diye umursamamıştım ama handan hanim kabul ediyor galiba muayeneden sonra Pazartesi kapali zarfimizi aldik ve bugun mulakat icin konsolosluğa gittik,

Normal evrak kontrolu flan geçtikten sonra ödemeye geldik, ben maaş kartımdan ödeyecektim ama kart visa olmasi ve mail order acik olmasi gerekiyormuş ben buna dikkat etmemiştim bana bir kart yazdi be bir saat içinde para çekip gelebilirsiniz veya baska kart getirebilirsiniz dedi. Başta çok korktum ama dışarı cikip girmem 10 dk sürdü ana cadde de bankalar mevcut iceri yine aranarak giriyorsunuz, sıra beklemeden beyfendinin yanina gittim ve odemeyi sağladım.

Sonra mülakat için numaramiz yandi ve güleryüzlü bir bayan ile kisa bir sohbet yaptik ne yapacaksınız nerde yasayacaksiniz ve mesleklerimizi sordu, sonrasında benim başımdan kaynar sular aktı, cunku dosyaya yanlışlıkla normal adli sicil kaydını koymuşum ve bana arşiv kayitli olmasi gerektiğini söyledi bende aslında vardi ama evraklar karışmış arşiv kayitlilar arabada kaldığını söyledim malesef bu hatayi nasıl yaptim bilmiyorum hanımefendi problem olmadığını soyledi ve bir kağıt uzatti pasaportlari verdi eksik belgeleri ve pasaportlari bize tekrar yollayin dedi, sistemde bir problem gözükmüyor dedi bizi rahatlatmak icin sabika kayitlari temizse problem olmaz dedi ve biz ordan ayrildik hemen ptt şubesine gidip eksik evraklarla( arabada unuttugum😔) pasaportlari tekrar postaladim. Yarin teslim olur umudu ile beklemekteyiz sonuclar geldiginde post u guncellerim ama basimizdan geçenler kisaca boyleydi..

Benim onerim herkes tekrar evraklarina baksin, banka karti yerine bence nakit goturun sağlama bağlayın işinizi ve heyecan yapmayın ben yaptıkça elim ayağıma dolaştı hiç gerek yokmuş süreç kendiliğinden akıyor ve rahat rahat geçiyor, ayrica en onemlisi bugun oglene kadar kimseye red vermemişlerdi, sonrasini bilemiyorum çıkmıştık

• ⭐⭐⭐

@sheandherlemons, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Az once kurye geldi ve greencard icin göçmenin vizesini aldigimi öğrendim. Bu süreçte bana yardim eden @crazycells 'e cok teşekkür ederim. Çok sevinçliyim. Darisi diger talihlilerin basına. Size biraz kendi mülakat deneyimimden bahsedecegim. Ben doktor raporlarımı kaybetmiştim. Kaybettigimi farkedince doktor Unganlari aradım ve tekrar bana hardcopy veremeyeceklerini söylemişlerdi. Fakat talep doğrultusunda digital bir kopyasını konsolosluğa verebileceklerini dile getirdiler. Görüşmeye doktor raporsuz gittim. Sorduklarında da kaybettiğimi söyledim. Talep doğrultusunda Unganlarin konsolosluğa digital bir kopyasını vereceklerini söyledim. Konsoloslukta son görüşmemde pasaportumu bir sayfa evrakla birlikte geri yollamamı söylediler. Konsolosluktan dikip hemen doktorun ofisine gittim. Gorusmeden yeni ciktigimi ve evrakları kaybettiğim icin konsolosluğun digital bir kopyasını talep ettigini söyledim. Bunun uzerine evrakları nereye göndereceklerini sormak icin konsolosluğu aradılar. Konsolosluk yeni bir fiziksel kopya oluşturdu ve hemen PTT ile gerekli dokümanları postaladım. Bu sabah elime pasaportum ve evraklar ulaştı. Ben bu süreç boyunca cok gergindim.DIyecegim o ki hiç gerilmeye gerek yokmuş. Siz de eğer gerginseniz, sakinliğinizi koruyun, bir sekilde sorunlar çözülür .

• ⭐⭐⭐

@eem1978, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugun vizeli pasaportumu aldim.bu süreçte bana yardimci olan başta crazycell olmak uzere ayvalik10 ve diger tüm forum yazarlarina tesekkur ederim.bana sonsuz yardimci oldunuz. Saolun.oncelikle saglik raporu olayı istedigim gibi gitmedi.kucuk oglum öksuruk nedeniyle antibiyotik kullandigindan onu dr.muayene etmedi.iyilessin öyle gelsin dedi.eşimde de kucukken gecirdigi tüberküloz nedeniyle balgam testi gerekti.testin 8 haftada cikmasi nedeniyle 30 eylule yetişmemesi durumu ortaya çikti.dolayisiyla ailecek karar aldik sadece benim mulakata girmem konusunda.mulakat günü,
    Mali gecim olarak 60bin tl banka hesabi ev tapusu bes ciktisi ve arac gosterdim.üniversite diplomasinin Asli ve fotokopisi edevlet mezun belgesi koydum.aile cuzdani adli sicil kaydi ve nkö verdim.evraklarinizda problem gozukmuyor dedileler.mulakatta nicin yesil pasaportunuz var diye sordu.devlet memuruyum dedim.cocuklar neden yesilkart almıyor diye sordu biz oyle karar verdik once ben gidecegim sonra aile sponsor vizeye başvuracagim dedim.ok vizeniz onaylandi dedi.3.isgunu pasaport elime ulasti.
    Crazycelle bana gosterdigi sonsuz sabır için ayrica tesekkur ederim.

@eem1978, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugun vizeli pasaportumu aldim.bu süreçte bana yardimci olan başta crazycell olmak uzere ayvalik10 ve diger tüm forum yazarlarina tesekkur ederim.bana sonsuz yardimci oldunuz. Saolun.oncelikle saglik raporu olayı istedigim gibi gitmedi.kucuk oglum öksuruk nedeniyle antibiyotik kullandigindan onu dr.muayene etmedi.iyilessin öyle gelsin dedi.eşimde de kucukken gecirdigi tüberküloz nedeniyle balgam testi gerekti.testin 8 haftada cikmasi nedeniyle 30 eylule yetişmemesi durumu ortaya çikti.dolayisiyla ailecek karar aldik sadece benim mulakata girmem konusunda.mulakat günü,
    Mali gecim olarak 60bin tl banka hesabi ev tapusu bes ciktisi ve arac gosterdim.üniversite diplomasinin Asli ve fotokopisi edevlet mezun belgesi koydum.aile cuzdani adli sicil kaydi ve nkö verdim.evraklarinizda problem gozukmuyor dedileler.mulakatta nicin yesil pasaportunuz var diye sordu.devlet memuruyum dedim.cocuklar neden yesilkart almıyor diye sordu biz oyle karar verdik once ben gidecegim sonra aile sponsor vizeye başvuracagim dedim.ok vizeniz onaylandi dedi.3.isgunu pasaport elime ulasti.
    Crazycelle bana gosterdigi sonsuz sabır için ayrica tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐

@mureat-gc, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Selamlar, uzun süredir forumu sessiz sedasız takip ediyorum. Değerli paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ederim. Görüşmeye gidecek herkesin şansı açık olsun, inşallah herkesin görüşmesi olumlu sonuçlanır.

Benden önce mülakat deneyimlerini paylaşan arkadaşlar gibi 6 kasım salı günü benzer deneyimi yaşadım. Tavsiye olarak erken gitmenizi öneririm. Benim mülakatım 8:30 da idi. Saat 8’de kapıdan giriş yaptım fakat içerde de sıra numarası verildiği için biraz beklemem gerekti.(Bekleme salonunda zaman çok yavaş akıyor :)) Mali kısımda sıkıntı yaşayabilirim diye çok tedirgin olmuştum. Ev kredimin bitmesine 7 yıl var ve evin mali değerini gösterir bir belge almamıştım.(tapu üzerinde değeri yazıyor) Belgeleri kontrol eden kişi tapuyu hiç önemsemedi 3-4 sn baktı ve geri verdi. Banka hesap dökümünü daha dikkatli inceledi. Belge tesliminden sonra sıra numaramın yanmasını beklemeye başladım. Diğer gişedeki görüşme çok kısa geçti.(yaklaşık 2 dk sürdü.) sonunda gişedeki kişi vizeniz onaylandı, tebrikler dedi. Tam hatırlayamıyorum sanırım çıkışım saat 11’e yaklaşmıştı. 9 kasım itibariyle zarfı ve pasaportumu teslim aldım.

• ⭐⭐⭐

@dreambig, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,

Bugün bizim mülakat günümüzdü. Ankara'ya dünden gittik. Fotoğraflarımızı son güne bıraktığımız için elçiliğin yakınında bir yerde çekeriz diye oraya gittik. Hem de çevreyi görmüş oluruz diye düşündük. Elçiliğin ilerisinde migrosu geçince solda yer alan fotoğrafçıda fotoğraflarımızı çektirdik. O arada herkesin fazla eşyalarını bıraktığı büfeye gittim biraz muhabbet ettim. Adama, forumlarda herkesin eşyalarını bıraktığını söylediği kişi siz misiniz dedim. Ewet dedi , ancak bir forumda bir kişi hakkımda yanlış ithamda bulunmuş dedi. Bu duruma canı bayağı sıkılmıştı. Ona da forumda okuyan biri bilgi vermiş. arabayı nereye park edebileceğim yoğunluk üzerine biraz konuştuk.

Bugün 9.15'te olan mülakatımıza 9'da gittik. Yağmurlu bir hava vardı. Bebeği yağmurda bekletmemek adına görevliden ricada bulunduk. bizi hemen aldı. Pasaprot kontrolünden sonra içeri gittik. NIV çok yoğundu ancak IV çok sakindi. Numaramız yandığında eşim ve çocuğum ufak oyun alanındayken ben evrakları tek tek verdim. Daha önce de forumda belirtmiştim. Sağlık Raporunu daha sonra yollayacaktık. Durumu görevliye ilettim. Dosyanın üzerine notunu aldı. 2.defa numaram yandığında vezneye $990 yatırdım. Yarım saat beklemeden 3. defa numaramız yandı. Dananın kuyruğunun kopacağı an geldi dedim. Görevli parmak izin aldıktan sonra nereye gideceksiniz ve ne yapacaksınız diye sordu. Aynı soruyu eşime de sordu. Sonra evraklarımızın asıllarını ve pasaportları geri verdi. Beraberinde bir de Eksi dokümanları yazan bir belge verdi. Belgeyi okumadan aldım. Eksik evrakları bu belge ile birlikte göndermemizi istiyorlar. Ancak belge benim adıma değil de başka biri adına düzenlenmiş. Durumu web sitesinden soru formu ile hemen elçiliğe bildirdim. Her şey tam planladığım gibi giderken son bir dk sıkıntısı yaşadık.

Herkese başarılar dilerim. 🙂

• ⭐⭐⭐

@uda4a, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar, 12 Subattaki mulakat detaylarini kendimce ozetledim, bilgisayar problemim nedeni ile cok fazla foruma giremesemde destekleriniz ve ozelliklede sn crazycell destkleri icin tesekkur ederiz.Darisi bekleyenlerin basina Insaallah.
    Bugun sabah 07:45 de olan mülakatımız ıcın sabah 7:25 de elçilik önünde hazır beklemeye başladık.7:30 randevusu ve peşinden bizi sırayla güvenlik kontrolünden sonra içeriye aldılar.7:45 gibi içeride idik ve saat 08:00 kadar personellerin gelmelerini bekledik.Saat tam 08:00 koridorun sonunda 12 numarada evrak teslimi için numaramız yandi ve görevli önce talihli sonrasında eş ve çocukların evraklarını sırasıyla istedi.

Önce eşimin , diploma, savcılık belgeleri, evlilik cüzdanı, doğum belgeleri, banka ve finansal bilgileri ile ben ve çocuklara ait belgeler ve en sonunda doktor raporlarını aldı.Bu belgelerin teslimi yaklaşık 10 dk kadar sürdü.Finanslal belgelerde şöyle bir diyalog geçti görevli ile banka hesabımızın dışında sponsor belgemiz ve kendi kaynaklarımız var hangisini tercih edersiniz dedim, tapuları verin sponsor belgesine gerek yok isterlerse verirsiniz dedi, tapuların fotokopilerini almakla yetindi.Bu işlemin ardından sanırım 15-20 dk arası bir bekleme sürecinden sonra, diğer gişe de (numarasını hatırlayamadım) vize ödemesini gerçekleştirdik.Yine yaklaşık 10 dakikadan kısa bir süre daha bekledikten sonra, 5 nolu bankoda numaramız yandı ve eşime herkese sorulan klasik nereye gideceksiniz? Tanıdığınız varmı orada?ne iş Yapacaksınız gibi sorularla birlikte eşim ve benim parmak izlerimi aldı.Vizemizin onaylandığını yeni hayatımızda başarılar dileyerek nazik bir şekilde bizi uğurladı.

İşlemlerin bitmesi ile birlikte saat 9:00 da randevuya girecek olan Mustafa bey ve ailesi ile dışarıda kısa bir sohbet ardından, onların çıkmasını bekledik. 1 saatın sonunda onları da güler yüzle karşıladık.Bir müddet sohbet muhabbetin ardından evden içeri adım attığımızda elçilikten aradıklarını söyleyen bir telefon aldık ve eksik parmak izi için tekrar elçiliğe gelmemiz gerektiğini ve kapıya adımızı yazdıracağını söylediler.

Saat tam 13:00 de oradaydık ve ilk önce içeri bizi aldılar ve salonda beklemeye başladık fakat bu bekleyiş tam 1,5 saati buldu çok yoğun olmamakla birlikte bir şekilde herkes işini bitirip gitmesine rağmen, güvenlik görevlileri beklemekten başka yapacak bir şey yok diyerek olayı biraz daha gizemli hale getirdiler.Sonunda sabah ki görevli bize seslendi ve özürlerini ilettikten sonra eşimden çocuklar için tekrar parmak izi aldı.Ardından lütfen 2 dk oturun, eğer mümkün olabilecekse size vizelerinizi basılı bir şekilde vereyim tekrar uğraşmayın dedi.Kısa bir süre sonra tekrar bizi çağırdı ve maalesef mümkün olamadığını işlemlerinizde bir aksilik yok, 3 – 5gün içinde pasaportlarınız adresinize gönderilecektir ve iyi dilekleri ile bizi tekrar uğurladı.Bugün elçiliğin havasını iyice bir solumuş olduk.

Bu mülakat ile ilgili olarak özelikle dikkat çekecek bir iki husus, eşim çift vatandaş olduğu için buradan ve Bulgaristandan evrakları hazırlamıştık.Görevli sanki Bulgaristan evraklarını biz vermesek hiç istemeyecekmiş gibi davrandı.Bazı evrakların tercümelerinin asıllarını ikaz etmeme rağmen geri verdi, bazılarının asıllarını aldı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |