Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yılmaz abi geçmiş olsun inşallah ap kıssa sürer

• @mstfa3425 valla abim bilmiyorum ama evrakları hazırladım pazartesi gönderecem sadece eşim esas talihli onun diploması henüz basılmadığı için e devletten mezuniyet belgesi barkodlu alamıyorum onu da dün akşam istediler

• @muhammetnzr orjinali

• @muhammetnzr e devletten mezun belgesi indiril götürdüm, onaylandı. Direkt diploma götüreceksen orijinal götürmelisin

• @pistolstar ama ben edevlet ten barkodlu indiremiyorum bize eksik evrak dediler mezuniyet belgesi ıslak imzalı kaşeli götürdüm bana email attılar edevletten barkodlu çıkarıp gönderin diyorlar

• @pistolstar eşim yeni mezun olduğu için hala diploması basılmadığı için edevlet barkodlu vermiyor nasıl yapacaz varmı Bi fikriniz suan AP deyiz bu eksik evrak tan dolayı

• @crazycells birşey sorcağım mülakkata babamın arabası yada babamın üstüne olan ev tapusunu göstersem olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muradali DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Ben turkıyede ikamet eden Turkmenıstan uyruklu ve dv2020 cekılısını kazanan sanslı bır bıreyım.Geçmiş yıllarda Turkıyede unıversıte egıtımımı bıtırmeden kaydımı ıptal ettırmıstım kendı ıstegımle.Sımdı bu ds260 forumda bu durumu belırtmem gerekırmı yada sadece lıse mezunu oldugumu belırtıp, sonra olacak mulakattamı anlatmam gerekır.
    Saygılarımla.

Sorularinizi dogru konuda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari/

Ayrica imzanizi da guncelleyin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fkambay DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Tekrar merhaba aklımı takılan bir soru sormak istiyorum.
    Eşim ev hanımı çocuklarımıza bakıyor şu an çalışmıyor ve iş hayatında çok bir tecrübesi yok.
    Ben ise uzun yıllardır profesyonel olarak Dijital Baskı sektöründe makine operatörlüğü yapıyorum Hp firmasıyla çalışıyorum Bu konuda yurtdışı fuarlarına Almanya vs katıldığım olmuştur.
    Sorum şu Eşimle birlikte başvurduk bana çıkmadı eşimde çıktı diyelim ( keşke öyle ir şey olsaydı ) mülakat esnasında eşime ne iş yapıyorsun dediklerinde ev hanımı diyemeceği için devreye benim mi girmem gerekiyor yani sadece ben kariyerimi sunsam mülakatı geçebilir miyiz ?

Yoksa sedece green cardı kazananlamı mülakat yapılıyor öyle ise mülakat ı geçme şansımız düşük çünkü şimdilik eşimin bir iş hayatı geçmişi yok denecek kadar az.

Cekilisten secilen kisinin cekilis sartlarini saglamasi gerekiyor (egitim sarti veya meslek sarti); ama maddi birikim olarak tum aileyi beraber degerlendiriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba, zorlu süreç dün sona erdi, mülakatı geçtim. Ben de belki bazılarına referans olur diye maceramı anlatmak istedim. Ben ilk sorunumu DS-260 formunu doldururken yaşadım, sitedeki doğum tarihim uyuşmuyordu, sonra KCC’ye mail gönderdim ve İstanbul’da konsoloslukta bana bir randevu verip düzelttiler. Ardından evrak mailimi aldım ve hemen doldurdum. Evrak onay maili gelmediği için tedirgin oldum ve KCC’ye defalarca mail attım. Aynı şekilde evrak red yanıtı da almadım. KCC’ye mail atmaktan korkmayın (toplam 43 tane atmışım) ancak sonuç almak çok zor oluyor. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız “sabırla bekleme” değil “şansını deneme” metodunu uygulayın, sormaktan çekinmeyin. Baktım hiç ses yok sonra tekrar gönderdim ve onay geldi. Evrakta sorun pasaport fotoğrafının biraz parlak çıkmasıydı sanırım.Bu aşamada yurtdışına çıkacağım için mülakat tarihini geç almak istedim o yüzden de biraz bekledim. Erasmus yapacağım için konumumu değiştirmek istedim. Bunun için de benden PİN kodu istendi, sanırım önceden böyle bir şey yokmuş. PİN kodunu Ankara ile iletişime geçip alabiliyorsunuz. Varşova’da eğer eksik evrak yoksa mülakat çok kolay. Hiçbir şey sorulmadı, finansal kaynak sorulmadı, orda ne yapacaksın diye bile sorulmadı. Ben 15k$ toplamak imkansız olduğu için Facebook gruplarından birini bulup bana iş teklifi göndertmiştim ama ne hesap dökümüne ne de iş teklifine bakılmadı, sorulmadı bile. Sorunu diplomada yaşadım. Öğrenci belgesi geçmedi, ille de lise diploması istediler dediler. Onu da e-devletten indirip önce Lehçeye sonra da İngilizceye 2 çeviri belgesi halinde götürdüm ve vizem onaylandı. Eğer öğrenciyseniz ve hayatta farklı planlarınız da varsa süreç sizin için daha zorlu oluyor ama bir şekilde halledebiliyorsunuz. Herkese başarılar ve tabiki @crazycells e teşekkürler

Hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@pistolstar eşim yeni mezun olduğu için hala diploması basılmadığı için edevlet barkodlu vermiyor nasıl yapacaz varmı Bi fikriniz suan AP deyiz bu eksik evrak tan dolayı

size yazmistim sanirim, okulun ogrenci isleri ya da rektorlugune ulasip sordunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyithann DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells birşey sorcağım mülakkata babamın arabası yada babamın üstüne olan ev tapusunu göstersem olurmu

Maalesef bu tur kaynaklari kabul etmiyorlar.

ABD'ye giderken arabayi ve evi satip mi gideceksiniz? Eger boyle bir planiniz varsa (bu belgeleri gostermek o anlama geliyor), bunlari nakite cevirip parayi hesabiniza aktarabilirsiniz.

• @crazycells başkanım sizlerden çok özür dilerim biliyorum belkide yersiz yere geriliyorum pazartesi gidip soracaz tatil suan ben benden istenen evrakı hazırladım pazartesi PTT ile gönderecem mahkeme kağıdını bana verdikleri kağıdı ve AİS kaydı ile beraber siz pasaportları göndermeyin diyorsunuz belki daha sonra bizi arayıp isterler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells başkanım sizlerden çok özür dilerim biliyorum belkide yersiz yere geriliyorum pazartesi gidip soracaz tatil suan ben benden istenen evrakı hazırladım pazartesi PTT ile gönderecem mahkeme kağıdını bana verdikleri kağıdı ve AİS kaydı ile beraber siz pasaportları göndermeyin diyorsunuz belki daha sonra bizi arayıp isterler

evet, idari islem bitince pasaportlarinizi gonderin diyorlar zaten. Eger size soylenmediyse gondermenize gerek yok.

• @crazycells evet satıcağımı söylesem yani öğrenciyim başka ne bulabilirim yardımcı olurmusunuz

• Merhaba herkese, 10 Mayıs Cuma günü vizemiz onaylandı. Ankaradaki deneyimlediklerimizi sizlere kısaca aktarmak isterim. Öncelikle bu süreçte sağladığınız bilgi ve destek için @crazycells başta olmak üzere tüm forum üyelerine teşekkür ederim. Umarım hersey gönlünüzce olur.

4 Mayıs Cumartesi sabahı sağlık raporumuzu almak üzere eşimle doktorun ofisine gittik. Randevumuz 9'da idi. Tam saatinde bizi içeri aldılar öncelikle orada görevli hanımefendi bizden Case Number'ımızın yazılı olduğu belgeyi ve pasaportlarımızı istedi. Daha sonra bizi alt kattaki düzen Laboratuvar'a gönderdi. Burada sırayla kan tahlili, idrar tahlili ve akciğer filmi işlemleri yapıldı. Daha sonra eşim ve benim için toplamda 235 dolarlık bir ödeme talep ettiler. Bunu ödeyip yukarı çıktık. Bi süre doktoru bekledikten sonra doktor sırayla bizleri içeri aldı ve muayene etti bu süreçte ikimizede iki tane aşı uygulandı. Herhangi bir aşı belgemiz yoktu. Burayada toplamda 360 dolar ödedik. Yani sağlık muayenesi eşim ve benim için toplam 595 dolar tuttu. Pazartesi günü saat 4'te raporumuzu alabileceğimiz söylendi ve doktordan saat 11 gibi ayrıldık.

7 Mayıs Salı günü 8:30 daki mülakatımız için biraz erkenci davranıp 7:30 da Büyükelçilik'in önüne gittik. Gerekli evraklar dışında yanımıza hiç bişey almadık. İçeriye çanta ve elektronik eşya sokmuyorlar. Biz erken gidip sıranın önüne geçer biran önce gireriz diye düşünmüştük ama randevular çok daha erken başlıyormuş bu sebeple 8:15 e kadar bizi kuyruğa bile almadılar 🙂 Yine tam saatinde içeri aldılar ve havaalanlarındakine benzer bir güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bekleme alanına doğru ilerledik. İçeride bir sıra numarası alıp beklemeye başladık. Sıramız yandı ve belge teslimi için numaramızın yandığı görevliye gittik. Asya asıllı amerikan bir hanımefendi vardı. Bizden sırayla belgelerimiz talep etti. Yüzlerce kez kontrol etmemize rağmen bir şekilde diploma ve evlilik cüzdanımızın fotokopilerini unutmuşuz. Yanımızda sadece asılları olduğunu söyledik ve gişedeki hanımefendinin yüzü bir anda düştü ve siz hiç hazırlıklı gelmemişsiniz ama dedi. O anda resmen buz gibi olduk elimizdeki tomar tomar evrakla kalakaldık. Ne yapabiliriz peki dedik. Bilmiyorum cevabını aldık. Yani dışarı çıkıp çektirebilirim diyecektim ki o sırada arkadan ekibin başı olduğunu tahmin ettiğim biri geldi ve bizim işlemlerimizi yapan görevli ile konuştu. Eğer vizeleri onaylanırsa biz çekeriz fotokopiyi sorun değil dedi ve biz rahat bir nefes aldık. Daha sonra yerimize geçtik ve ikinci kez numaramızın yanması için bekledik. yaklaşık 30-40 dk sonra numaramız yandı ve gidip ödeme yaptık. 660 dolarlık bi ödeme istendi. Bedeli ödeyip tekrar beklemeye başladık. Aşağı yukarı bir saatlik bi beklemeden sonra 3. kez numaramız yandı ve tekrar gişeye gittik. Bu sefer amerikalı bir beyfendi vardı önce elimizi kaldırıp yemin ettirdi daha sonra sorular sormaya başladı. İlk soruyu sordu ve sistem bozuldu 🙂 bizden oturmamızı ve sistem düzeldiğinde bizi tekrar çağıracaklarını söyledi. Yaklaşık 20dk sonra tekrar çağırıldık. Sorduğu sorular forumda daha önceki arkadaşlarınkinden çok farklıydı. Evliliğimiz dışında neredeyse hiç bir soru sormadılar.

"Ne zaman tanıştınız?"
    "Birbirinizi nereden tanıyorsunuz?"
    "Ne zaman evlendiniz?"

Bunlara ek olarak ne iş yaptığımızı sordu. Amerikadaki yaşantı ve planımız ile ilgili hiç bişey sormadı.

Daha sonra "Tebrikler, vizeniz onayladı. İyi yolculuklar." dedi ve binadan ayrıldık.

Not görüşmede mali kaynak olarak yarısı eşimin hesabında yarısı benim hesabımda olmak üzere 18 bin dolar gösterdik. Birde 75 bin tl değerinde bir tapu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyithann DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells evet satıcağımı söylesem yani öğrenciyim başka ne bulabilirim yardımcı olurmusunuz

baskasinin malini satacaginizi iddia etmemelisiniz. Eger sizin ustunuzde olan gayrimenkul varsa bunlari gosterebilirsiniz. Eger maddi kaynaklariniz yeterli degilse, ABD'de bir sponsor bulmayi deneyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sonat-karan tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@biber DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar evrak isteme maili ds260 doldururken verdiğimiz mail adresine mi geliyor yoksa ilk cekilişe basvuruken verdiğimiz maile mi benim case number 27k halen gelen giden birşey yok evrak istemiyor mu sunuz maili atmayi dusunuyorum onuda nereye ve ne şekilde atabilirim yardimci olabilir misiniz

ilk basvuruyu yaparken verdiginiz email adresine.

Ben o mail adresimi unuttum yanlış girmişte olabilirim nasıl öğrenebilirim bunu eyvah eyvah nabacağım ben

• @unclesam DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@biber Merhaba. Case No kac sizin? Benim 26k. Onceki gun KCC aradim. 26klerin cogu yeni proses edildi. Birkac gun icinde evrak emaili alirsiniz dediler ve dun geldi. Bilginize

27k benim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |