Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @roccorocco Tebrik ederim. Özel değilse neden idari sürece kaldığınızı sorabilir miyim? Benim de çok korktuğum bir durum.

• @Goncagül-Zihni tesekkurler. Daha önce yaptıgım Abd seyahatinde yaşadığım sorun ve vizenin iptal edilmesiyle ilgili oldu. Detaylar FY2019 idari işlemler başlığında yer alıyor.

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim.

• merhaba eger bılgı sahıbı varsa 2019 talıhlısı kuzenım case number eu00022 bınlerde sızce ne zaman mulakat gelır?? daha bır maılde gelmedı evrak ıstıyorlar ya. eger bu konu hakkında tahmını bır zaman soyleyebılcek bırısı varmı tesekkur ederım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda cevap başka başlıkta verildi ondan buradakini silin isterseniz

• Merhabalar,

Bugün bizim mülakat günümüzdü. Ankara'ya dünden gittik. Fotoğraflarımızı son güne bıraktığımız için elçiliğin yakınında bir yerde çekeriz diye oraya gittik. Hem de çevreyi görmüş oluruz diye düşündük. Elçiliğin ilerisinde migrosu geçince solda yer alan fotoğrafçıda fotoğraflarımızı çektirdik. O arada herkesin fazla eşyalarını bıraktığı büfeye gittim biraz muhabbet ettim. Adama, forumlarda herkesin eşyalarını bıraktığını söylediği kişi siz misiniz dedim. Ewet dedi , ancak bir forumda bir kişi hakkımda yanlış ithamda bulunmuş dedi. Bu duruma canı bayağı sıkılmıştı. Ona da forumda okuyan biri bilgi vermiş. arabayı nereye park edebileceğim yoğunluk üzerine biraz konuştuk.

Bugün 9.15'te olan mülakatımıza 9'da gittik. Yağmurlu bir hava vardı. Bebeği yağmurda bekletmemek adına görevliden ricada bulunduk. bizi hemen aldı. Pasaprot kontrolünden sonra içeri gittik. NIV çok yoğundu ancak IV çok sakindi. Numaramız yandığında eşim ve çocuğum ufak oyun alanındayken ben evrakları tek tek verdim. Daha önce de forumda belirtmiştim. Sağlık Raporunu daha sonra yollayacaktık. Durumu görevliye ilettim. Dosyanın üzerine notunu aldı. 2.defa numaram yandığında vezneye $990 yatırdım. Yarım saat beklemeden 3. defa numaramız yandı. Dananın kuyruğunun kopacağı an geldi dedim. Görevli parmak izin aldıktan sonra nereye gideceksiniz ve ne yapacaksınız diye sordu. Aynı soruyu eşime de sordu. Sonra evraklarımızın asıllarını ve pasaportları geri verdi. Beraberinde bir de Eksi dokümanları yazan bir belge verdi. Belgeyi okumadan aldım. Eksik evrakları bu belge ile birlikte göndermemizi istiyorlar. Ancak belge benim adıma değil de başka biri adına düzenlenmiş. Durumu web sitesinden soru formu ile hemen elçiliğe bildirdim. Her şey tam planladığım gibi giderken son bir dk sıkıntısı yaşadık.

Herkese başarılar dilerim. 🙂

• Bu ileti silindi!

• Vay be millet gidiyor 🙂 teker teker.
    Başarılar Dilerim 2020 bizim için olur.

• @volkytolky merhaba. Vize mülakatı ingilizce mi yoksa Türkçe gerçekleştirdiniz. Yarın y (8-şubat-2019) saat 9:15 bizimde mülakatımız var. Türkçe daha iyi bildiğim için Türkçe gerçekleştirmek artisi eksisi olurmu acaba

• @baymyrat merhaba. Türkçe. Bir bayan arkadaş geldi çeviri için. Türkçe olmasının bir eksisi olduğunu düşünmüyorum. Çeviri yapan arkadaş cevabınızı iletiyor. Bir sıkıntı olmuyor.

• @volkytolky çok teşekkür ederim. Benim akadaşimım Pazartesi güni mülakatı vardı. Türkçe konuşan iki kişi vize red yemiş. O yüzden sormuştum. Umarım vize alırız.

• @baymyrat Bunun Türkçe konuşma ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Örnek benim.

• @baymyrat Müsterih olun , kendinize güvenin, sıkıntı duyacak birşey yok, kısa net cevaplar yeterli.

• Merhaba arkadaşlar,
    Vizem elime ulaştı ancak vizenin üzerindeki case numberın sonuna 01 eklemişler.Bu şekilde mi geliyor herkese yada benimkinde bir karışıklık olabilir mi?Vizesi eline ulaşan arkadaşlarda da böyle bir durum var mı?
    Teşekkürler

• @ra hocam o sonuna ekledi leri 01 asıl talihinin siz olduğunu belirtiyor . Ornek vermek gerekirse 01 sizin 02 eşinizin 03 04 05 çocuklarınızın diye devam eder

• @roccorocco Anladım, teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun.

• @mr-hakan bilgi için teşekkür ederim.

• Saglik muayenem ocak 14teydi mülakatim ise 1 Şubat sabah 08:00 deydi. Ertesi gün sonuclari almaktansa 31 ocak gelir sonuclarimi alir görüsmem erken oldugu icinde yakın bir yer tutar oradan da konsolosluga gecerim diye düsündüm, öyle de yaptim konsoloslugun hemen karsisinda best otel var geceligi 170 tl den kahvaltida dahil konakladim.Gayet de memnun kaldim. Gelmeden okudugum youtube dan baktigim videolardan 06:30 en gec 07:00 de konsolosluk önünde olmami tavsiye ediyorlardi.Benim de niyetim öyleydi ama hicte öyle olmuyormuş ben o gece sabaha kadar uyuyamadim heyecandan alarmi seksensekiz kez erteleyip zar zor 07:15 te kalkip 07:30 da kahvaltiya inip 07:45 de ise konsolosluk önündeydim.iceri alimlara başlamislar gate 04 diye yaziyor ama ben gate 02 den girdim arka tarafta kaliyor hemen köşede ufak bir bayi var emanet falan kabul ediyor aklinizda olsun kolaylık olmasi acisindan yogun güvenlik kontolünden geçiyorsunuz mümkünse kemer kulaklık anahtarlik telefon saat falan getirmeyin yaninizda. Artik sürece başliyorum 07:45 te Ankara havasi soguk kafamda bere vardi cikarttilar randevum olup olmadigini sordular 08:00 de oldugunu söyledim pasaportumu aldi görevli fotografim olup olmadigini sordu ve kirmizi cizginin arkasinda bekleyen arkadaslarin tarafina gecmemi söyledi sirayla birer ikiser kapi acildikca iceri almaya başladilar. Girdikten sonra ilk kontrolde evraklarinizi veriyorsunuz montunuzu saatinizi kemerinizi bozuk paralarimizi kutulara koyup ilk güvenlik noktasindan geciyorsunuz sonra bahcede üstünüzü başinizi toparladiktan sonra bekleme salonuna,görüşmelerin yapıldıgı yere geciyorsunuz. Girer girmez solda bir görevli oturuyor pasaportunuza ve yanınızda getirdiginiz fotografa bakip size bir sira numarasi veriyor benim numaram 0008 di karsi tarafta beklememi söyledi. Uygun bir yer bulup oturduktan maks. 15 dk sonra numaram yandi. Gittigim bankoda ben yaşlarda Türk bir arkadaş sirasiyla vukuatli nüfus kayit örnegi,arsiv kayitli adli sicil kaydinı istedi arada kcc icin e-devletten mi göndermistin bu belgeleri dedi evet dedim yine e-devletten mi alip getirdin dedi hayir adliyeden ve kaymakamliktan aldim dedim iki evragada apostil yaptirmistim adli sicil belgesinde ki apostili söktü bana geri verdi digerini öylece aldi. Yurtdisinda 1 yildan fazla kalip kalmadigimi sordu bende üniyi baküde okudugumu ve 2005-2011 yillari arasinda orada oldugumu söyledim oradan polis kagidi olup olmadigini sordu onu da teslim ettim sonra diplomami istedi sonra banka hesap cüzdaninin fotokopisini ve hesap dökümünü istedi verdim. Başka birsey istemedi ben sordum eski pasaportumu alicakmisiniz dedim üzerinde Amerikan vizesi varmi diye sordu yok dedim öyleyse gerek yok dedi yanimda arabamin ruhsatini da getirmistim ona da gerek yokmus.bütün herseyi teslim aldiktan sonra bir yere oturmami sira numaram yandigi zaman o bankoya gitmemi söyledi. Oturduktan yine bi 10-15 dk sonra numaram yandi ve 330 dolar ödedim tekrar beklemem ve numaram yandiginda parmak izi vermem gerektigi söylendi oturdum bi 15 dk sonra daha numaramin yandigi yere gittim ve sağ dört parmagim sol dört parmagim sonra iki baş parmagim ayni anda parmak izlerimi verdim. Daha sonra görevli hanimefendi sag elimi kaldirip yemin etmemi istedi ettikten sonra önünde dosyam bana sorular sormaya başladi ilk olarak nerede yaşayacagimi sonrasinda ds 260 formunda verdigim adresin kim oldugunu gidince orada kalip kalmayacagimi sordu daha sonra pasaportumda kamboçya vizesi vardi neden gittigimi sordu turistikti diye cevapladim sonra neden Azerbaycan diye sordu bende tembel bir ögrenciydim Türkiye de olmadi tercihlerim arasinda orasida vardi ve nihayetinde orada okuduğumu söyledim son olarak gidince ne is yapacagimi sordu bende tekrardan ingilizcemi ilerletinceye ve adapte olup düzen kuruncaya kadar bir an önce ehliyet alip über yada lyft şöförlügü yapacagimi söyledim. Nihayet hanimefendinin suratinda bir gülümseme oldu bende ayni sekilde hatta agzi kulaklarina vardi deyiminin hakkini verircesine siritirken vizemin onaylandigini söyledi ve tebrik edip bol sans diledi.5 is gününde belirtmis oldugun ptt şubesine evraklarimin gönderilecegini söyledi teşekkür edip konsolosluktan cikip otelime varincaya kadar kendi kendime tuhaf bi sekilde güldüm o rahatlamanin etkisiyle hafif bir şoka girmiş gibi sırıta sırata odama girdigimde saat 09:19 du ondan sonrasi anneye babaya kardese haber ve 2 saat uyku ardindan ögle yemegi ve büyük bir gurur ve mutlulukla Bursaya dönüş ve kapaniş. Arkadaslar baya uzun oldu süreci devam eden arkadaşlara allah kolaylık versin 2020 icin bekleyen arkadaslara da sabir ve bol sans diliyorum. Ucak biletimi de aldim kısmetse 5 mart 19:20 de Washington DC Dulles havaalanina inmis olucam.Bu arada bugun itibariyle belirttiğim Ptt adresine kargom ulaşmiş vizemin basılı olduğu pasaportum ve Amerika ya girişte görevlilere teslim edeceğim sağlık muayenesi sonucları olan sarı zarf elimde.

• @onepunch gözünüz aydın. Bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |