Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@onuracar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba
    Adli sicil raporu almanıza gerek yoktur dedikleri ülkeler var mı ?
    Çünkü ben 3 yıldır Irakda yaşıyorum.Bu belgeyi almam gerekiyor ama ne polisler ve de askerler durumdan habersiz.Bilgileri yok.

Su konuyu incelemeniz lazim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/46

• Selamlar, uzun süredir forumu sessiz sedasız takip ediyorum. Değerli paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ederim. Görüşmeye gidecek herkesin şansı açık olsun, inşallah herkesin görüşmesi olumlu sonuçlanır.

Benden önce mülakat deneyimlerini paylaşan arkadaşlar gibi 6 kasım salı günü benzer deneyimi yaşadım. Tavsiye olarak erken gitmenizi öneririm. Benim mülakatım 8:30 da idi. Saat 8’de kapıdan giriş yaptım fakat içerde de sıra numarası verildiği için biraz beklemem gerekti.(Bekleme salonunda zaman çok yavaş akıyor :)) Mali kısımda sıkıntı yaşayabilirim diye çok tedirgin olmuştum. Ev kredimin bitmesine 7 yıl var ve evin mali değerini gösterir bir belge almamıştım.(tapu üzerinde değeri yazıyor) Belgeleri kontrol eden kişi tapuyu hiç önemsemedi 3-4 sn baktı ve geri verdi. Banka hesap dökümünü daha dikkatli inceledi. Belge tesliminden sonra sıra numaramın yanmasını beklemeye başladım. Diğer gişedeki görüşme çok kısa geçti.(yaklaşık 2 dk sürdü.) sonunda gişedeki kişi vizeniz onaylandı, tebrikler dedi. Tam hatırlayamıyorum sanırım çıkışım saat 11’e yaklaşmıştı. 9 kasım itibariyle zarfı ve pasaportumu teslim aldım.

2 sorum olacaktı;

1. zarfın sol üstü kesik olarak gelmiş, içindeki belgeler zarfın köşesinden görülebiliyor, bu bir hata olabilir mi acaba?

2. Zarfın üstünde özet bilgilerin(Immigrant Data Summary) içinde yer alan iş bilgisi kısmına (DS-260 formuna yazdığımdan) farklı bir meslek yazılmış. Bu bir problem oluşturur mu?

• @crazycells merhaba.yurt disinda kalis suremiz 1 yil yukarisi olunca mi polisten belge istiyorduk 6 ay mi acaba ? Tesekkurler.(11 ay uk var.randevumada 1 ay var🙄ds de 11 ay diye belirtmistim.)

• @mureat-gc hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@helsinki DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba.yurt disinda kalis suremiz 1 yil yukarisi olunca mi polisten belge istiyorduk 6 ay mi acaba ? Tesekkurler.(11 ay uk var.randevumada 1 ay var🙄ds de 11 ay diye belirtmistim.)

evet, UK icin sinir 6 ay. Diger ulkeler icin 12 ay.

• Arkadaslar biz de 3 kisilik bir aile olarak vizemizi aldik.Mulakat deneyimimizi sizinle paylasmak isterim:

Saat 08:00 de randevumuz vardi biz 7 de oradaydik.Iceri kesinlikle almiyorlar bu yuzden burada tavsiyem eger kucuk cocugu olan arkadaslar varsa gereksiz yere kendilerini kasmasin erkenden gidip Ankara`nin ayazinda cocugu hasta etmesinler.Cunku biz 45 dakika kapida beklemek zorunda kaldik.Randevumuza sadece 15 dakika kala iceri alindik. Elimde sadece evraklar cuzdanim ve cocugun bezi :)vardi. Ilk sirada biz oldugumuzdan iceri girer girmez sira numaramiz yandi ve giseye gectim.Gorevli gayet guleryuzlu bir sekilde benden tum aile fertleri icin gereken evraklari ayri ayri istedi.Yani orada elim ayagim birbirine dolasmasin istiyorsaniz her bir kisi icin ayri dosya olusturmakta fayda var.Ben bir de ne olur ne olmaz diye bir suru evrak goturmustum ama hicbirine bakmadi bile.Sadece size konsolosluk randevunuz belirlendikten sonra gelen mailde ne istedilerse onu aliyorlar.Oyle ki talihli esimdi onun banka dokumunu istediler benimkini almadilar bile.Halbuki gosterdigimiz para hesaplarimizda yari yariya bulunuyordu.Esimin hesabinda 6500 tl ve 15000$ vardi.Gorevliye benim hesabimda da para bulundugunu ve esimin hesabindaki paranin yeterli olmamasi durumunda ya vize alamazsak neden benim hesap dokumumu de almiyorsunuz diye sordum.Onemli degil zaten mulakata gececeksiniz orada siz soylersiniz dedi.Evrak isi tamamlandiktan sonra yerinize gecebilirsiniz tekrar numaraniz yandiginda giseye kisi basi 330$yatiracaksiniz dedi.Numaram yandi ve yanimda nakit getirdigim 990$i yatirdim.Tabi bu arada cocugum da oraya biraktiklari bazi oyuncaklarla oynuyordu.Cocuklari da dusunmusler yani.Hatta televizyonda surekli trt cocuk acikti.Parayi yatirdiktan sonra tekrar beklemeye basladik.Numaramiz tekrar yandiginda giseye gectik ve parmak izlerimizi aldilar.Ben o ana kadar hala dusunuyorumdum ki bir odaya gececegiz karsimizda birkac kisi oturacagiz ve bize soru soracaklar.Anladim ki hic de oyle degilmis.Parmak izlerimizi alan gorevli ayak ustu o sirada ne is yapiyorsunuz ve orada ne is yapmayi dusunuyorsunuz diye sordu.Ardindan hangi eyalette yasamayi planliyorsunuz dedi ve tebrikler vize basili pasaportunuz 5 is gunu icerisinde ptt subesine ulasacak dedi.Ben tabi o anda ancak anladim herseyin tamam oldugunu o ana kadar hala bir odaya gececegiz mulakata girecegiz off simdi ne soracaklar diye geriliyordum:).Oradan cikarken saat 10 du.Bu arada soylemeyi unuttum esyalarinizi konsoloslugun onunde bir bufe var oraya emanet birakabiliyorsunuz.bufe sahibinin babacan bir tavri var.Merak ettiginiz farkli herhangi birsey olursa cekinmeyip sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeki-inci hayirli olsun, bundan sonrasi icin bol sanslar.

• @zeki-inci hayırlı olsun, darısı başımıza 🙂

• 5 kasimda olan mulakatimizi sizlerle biraz gec paylasiyorum yogunluktan dolayi kusura bakmayin. Başta @crazycle olmak üzere yardımcı olan,deneyimlerini paylaşan forum üyelerine içtenlikle teşekkür ederiz. Sabah 09:00 da olan görüşmeye ne olur ne olmaz diye Ankara Elmadağ dan 06:00 hareket ettik. Saat 07:00 gibi elçilik civarindaydik, şansımıza polis noktasının hemen yanındaki meyhanenin onu boştu aracı oraya park ettik. Yakınlarda bir pastahane var bir seyler yemek icin oraya gittik. Pastahaneci biraz suratsızdı, dibine kadar pozitif enerjimizi bozmayacağız modundaydık ki ilk hamle pastahaneciden geldi:) Sonrasında saat 08:00 gibi sıraya girdik içeri girerken pasaportu kapidaki gorevli alip iceri giriyor sonrasinda gelip pasaportu veriyor ve resimleri kontrol ediyor. Güvenlik kontrolunde elektronik her sey yasak kumandali arac anahtarlari dahil. Benim kumanda sokulebildigi icin sadece anahtari aldim ayrica bayan kol cantalarida yasak. Iceri girdigimizde ilk masada sira numaramiz verildi pozitiflik adina ikinci darbe buradan geldi somurtkan gorevli pek soguktu:) Biraz sendeledik ama pozitifliğimizden ödün vermedik. Icerisi epey kalabalikti pazartesi olmasinin dezavantaji sanirim.Oturdugumuz yerin arkasinda gorusme yapilan bankolar vardi dolayisiyla konusmalara ve sonuclarada taniklik ettik. İste bu noktada aile birlesimi icin ellerinde kalin kalin evraklarla gelen tahminim İranli üç bayan da red yedi cok uzulduk biride aglayarak ayrildi, bu bizim pozitifligimiz konusunda bizi biraz etkiledi. Ardinda iki gorusmeci aileye de beyaz idari islem kagidi gosterilince ahaaaa pozitiflik elden gidiyor:)) tirsmaya basladik hafiften. Yaklasik 30 - 45 dk sonra numaramiz yandi nereden bilecektik pozitiflik neymis gorecegiz birazdan. Resmen gorevli hanim bizi yerle bir etti, en son hanim tut sanirim bayiliyorum moduna girmeme az kalmisti.Evrak teslim icin geldigimiz bankoda o lanet diyafon calismiyordu ve gorevli gercekten cok sinirli ve gergindi üstelik biz gercekten anlamiyorduk... iste bu bize gelen olumcul darbeydi belgeleri istiyor ama ne oldugunu anlayamiyorduk. Alllahtan bizim hanim soguk kanli da az ses gelse de verdik evraklari. Banka hesabinda 20bin$ gostermemize ragmen bize sponsor varmi diyince yerlerde surunen pozitifliğimiz sizlere rahmet. Burayi terk ederken bir baktim benim sabika kaydini almamis kafada bin tane olasilik etrafta dolanan gorevliye sordum almadi diye isterse hic bir evragida almaya bilir dedi ama bu beni rahatlatmadi tabiki.Size tavsiyem evraklari sakin ayri ayri koymayin hepsini bir seffaf dosyaya koyun ve bankoya gelince posetten cikarin ve bekleyin ayrica resimleride onceden plastik fotografliktaysa cikarin cunku ben resimleri cikaramadim ve sinirli gorevli beni dovecekmis gibi bana kisa bir sure bakti. Neysene yine geldik bekleme salonuna numara tekrar yandi ve biz bu sefer odeme bolumune gectik iki kisi icin 660 $ odedik kredi kartindan cekseydi ogun kur 5.4 olmasina ragmen 6 dan cekeceklerdi mumkunse nakit ile odeyiniz. Buyuk an yaklasik 30dk sonra geldi ve gorusme bankosuna gectik. Orada benim meshur sabika kaydimi guleryuzlu gorevli hanim tekrar istedi. Gorusme kismindaki hanimefendi gercekten cok guleryuzlu idi ve tavri enerjimizi yerine getirmisti. Sonrasinda ellerimizi kadirip yemin ettik parmak izimizi aldilar nereye gideceksiniz diye sordu suan emin degiliz ama dogu yakasi olacak dedik, biz icimizden kendimizi gelecek sorulara hazirlarken derinden gelen tebrikler kelimesi kulagimizda slowmotionda yankilanirken, agizlarimiz da kulaklarimizda yerini almisti bile :)). Bitti mi baska soru yokmu vizeyi aldik mi bir saskinlik bir sevinc... O an cok mutlu bir tecrubeydi.6 kasimda vizeler onayladi 7 kasimda pasaportlari aldik darisi tum adaylarin basina. Siz siz olun pozitif dusunun:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @crazycells Tesekkur ederim.Surecte bizlere cok yardimci oldunuz.

• arkadaşlar KCC'ye gerekli belgeleri email ile 6 kasım sabahı yolladım. Mai başlığı olarak case number'ımı yazdım. Bazı arkadaşlara belgeleriniz işlendi diye bir geri dönüş olmuş. Bana gelen bir mail yok. Şuan tekrar attmı belgeleri. Otomatik mesaj geldi. Bu konu kafamı kurcalıyor, evraklarım hatalıysa, eksikse (olmadığını biliyorum ama) nasıl olacak. Yani ben belgelerimin hepsinin tamam ve randevu alacağıma nasıl emin olabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atik-ercan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar KCC'ye gerekli belgeleri email ile 6 kasım sabahı yolladım. Mai başlığı olarak case number'ımı yazdım. Bazı arkadaşlara belgeleriniz işlendi diye bir geri dönüş olmuş. Bana gelen bir mail yok. Şuan tekrar attmı belgeleri. Otomatik mesaj geldi. Bu konu kafamı kurcalıyor, evraklarım hatalıysa, eksikse (olmadığını biliyorum ama) nasıl olacak. Yani ben belgelerimin hepsinin tamam ve randevu alacağıma nasıl emin olabilirim?

Size soyleneni yapmissiniz zaten, su an tek yapmaniz gereken beklemek.

• @crazycells teşekkürler. öyle tabiki ama işte zaman geçtikçe şüpheler artıyor:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler. öyle tabiki ama işte zaman geçtikçe şüpheler artıyor:)

merak etmeyin 🙂 bu surec bu sekilde isliyor, telas edecek bir durum yok.

• @kuzeyyuzu hayırlı olsun. Güzel bir anlatım dili ile yazmışsınız, o diyafona inşallah denk gelmeyiz ki gelirsek de sizin ve diğer arkadaşların anlatımı ile duruma hazırız artık 🙂

• @sfati teşekkürler darısı başınıza

• Merhaba KCC ye gönderilecek evraklar arasında pasaportunuzun ön sayfasını göndermelisiniz diye bir şey gördüm. Sanırım bu yeni yapılan bir değişiklik doğru mu? Eğer pasaportu almamış isek o tarihte mülakat randevusu alabilir miyiz yine de yoksa pasaporu alıp öyle mi göndermeliyiz?

• ⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu Hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar KCC'ye gerekli belgeleri email ile 6 kasım sabahı yolladım. Mai başlığı olarak case number'ımı yazdım. Bazı arkadaşlara belgeleriniz işlendi diye bir geri dönüş olmuş. Bana gelen bir mail yok. Şuan tekrar attmı belgeleri. Otomatik mesaj geldi. Bu konu kafamı kurcalıyor, evraklarım hatalıysa, eksikse (olmadığını biliyorum ama) nasıl olacak. Yani ben belgelerimin hepsinin tamam ve randevu alacağıma nasıl emin olabilirim?

Eğer bir istekleri varsa tekrar bir mail gelir veya ararlar . Bu bir standart prosedür.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |