DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar yukarıda da belirtmiştim Eylül 13 de uçağımız var. Şöyle bir rota oluyor direk uçuş olmadığı için İzmir-İstanbul-Chicago olarak ama sıkıntım şu THY alırken çok beklememek adına 1 Saat 35 Dk bir aktarma süresi verdi İzmir-İstanbul arasına yeni havalimanı aşırı büyük deniliyor İç hatlardan Dış hatlara geçiş yapacağız bu süre yeterli mi daha önce tecrübe etmiş kişiler yardımcı olursa sevinirim.

• @yuzi35 İsterseniz yeni havalimanı ile ve thy ile bir görüşün, durumum bu bu diye dönüşlerine göre ilerleyebilirsiniz

• @misha90 Thy ile görüştüm sorun olmaz 1 saat 35 Dk zaten seferler ona göre ayarlanıyor dedi bayan ama siz gecikirseniz sizlik sorun olursa bişey yapamayız dediler ha Rötar olursa bizlik aynı gun baska bılet yada ıade işlemleri yaparız dediler. Istanbul havalımanınıda arayım aklıma gelmemişti teşekkür ederim.

• Merhaba değerli forum üyeleri. DV vizesi ile ilk girişte aktarmalı uçuşlar problem oluyor mu tecrübe eden var mı ?

• ⭐⭐

@ozanurgun Merhaba, bu konuda o kadar bilgi var ki, lutfen mesajlari okuyun. Kisa cevap aktarmaniza bagli, firmaya ve nereden olduguna bagli, gerekli kosullar saglanirsa hayir sorun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayşenur-Zaza, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba, Ağustos'ta New York aktarmalı olarak Detroit'e uçacağım. İstanbul-NY kısmı THY tarafından NY-Detroit kısmı ise JetBlue ile gerçekleştirilecek. Bileti THY'den aldım ve tek bilet şeklinde kesildi. Yanlış anlamadıysam bu durumda THY'den gelen 2 adet 23 kg bagaj hakkımı korumuş oluyorum NY-Detroit kısmı için de değil mi? Son olarak da JetBlue ile yakın zamanda uçuş yapmış olanlar deneyimlerinden bahsedebilirse çok memnun olurum.

evet, THY'deki hakkiniz ne ise onunla jet blue ayaginda devam edebilirsiniz.

Jet Blue'yu Turkiye'deki AnadoluJet gibi dusunebilirsiniz, en buyuklerden biri degil , ama rahat bir yolculuk yaparsiniz. Simdiden iyi yolculuklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yuzi35, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@misha90 Thy ile görüştüm sorun olmaz 1 saat 35 Dk zaten seferler ona göre ayarlanıyor dedi bayan ama siz gecikirseniz sizlik sorun olursa bişey yapamayız dediler ha Rötar olursa bizlik aynı gun baska bılet yada ıade işlemleri yaparız dediler. Istanbul havalımanınıda arayım aklıma gelmemişti teşekkür ederim.

Sure biraz az, ama Turkiye'de olacagi icin iyi bir planlama yaparsaniz yetisebilirsiniz. Ucagin on tarafina kapiya yakin oturun, hizli bir sekilde havalimaninin icine giris yapin. Izmir'de ucaga binmeden Istanbul'daki kapilari ve nereden kalkacaginizi kontrol edin. Tum check-inleri yapip biletlerinizi yaninizda bulundurun.

• @ozanurgun, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba değerli forum üyeleri. DV vizesi ile ilk girişte aktarmalı uçuşlar problem oluyor mu tecrübe eden var mı ?

10 yil once madrid ten aktarmistim. sorun olmamisti.

• @hasbelkader cevabınız için teşekkürler. Qatar airways ile Doha aktarmalı gitmeyi planlıyorum foruma ayrıntılı bakacağım deneyimleyen olmuş mu diye.

• @ozanurgun, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@hasbelkader cevabınız için teşekkürler. Qatar airways ile Doha aktarmalı gitmeyi planlıyorum foruma ayrıntılı bakacağım deneyimleyen olmuş mu diye.

Aktarmali ucus icin ucaga binmeden once pasaport kontrolu ve canta aramasi muhtemelen orada da yapiliyordur. Pasaportunuzda immigrant visa olacagi icin sorun cikmaz. ABD ye ilk girisinizi yapacaginizi soylemeniz yeterli olur. Iyi ucuslar.

• @hasbelkader cevabınız için çok teşekkürler

• 21 temmuzda vizem onaylandı ve pasaportlar elime gelir gelmez , uçak biletini aldım.Daha önceden baktıgımda Agustos sonu THY uçuşları 23 k TL civarıydı.Vize tarihimde bu fiyatlar döviz artışı ve yaklasan tarih nedeniyle 43 k TL yi bulmustu.Bende Eylül başına tek aktarmalı ve çok bekletmeyen Frankfurt aktarmalı bir Lufthensa bileti aldım.Bilet alacak arkadaşlara önerim, tek aktarmalı ama cok bekletmeyen secenekleri one koymanız veya ileri tarihli alacaksanız artan doviz ve yaklasan tarih fiyat artıs risklerinden dolayı vizeniz onaylanınca bir an once almanız veya daha oncesinde rezerve etmeniz.

• @tolgado Aktarmali bileti Avrupa üzerinden almayı dusunup vize gerekir mi sorusu aklına gelenler için , hayır gerekmiyor.Yeni bir vize kuyruguna da girmiyorsunuz ve bilesik bilet alırsanız valiz aktarması ucus sirketi kontrolunde gerceklesiyor.Ama tabiki de havaalanından dısarı cıkamıyorsunuz 😃

• ABD'ye gidiş tarihi tam belli değilse herhangi bir tarihe bilet alıp gidiş netleşince bilet gününü değişebilir miyim? Bu şekilde imkan sunar mı firmaları?

• @Ercan-Geçgin satin aldiginiz bilet kurallarina bagli bu. kimi bileti degistiremezsiniz, kimisini ucret farki odeyerek degistirebilirsiniz. alirken kurallara dikkat edin.

• @cnpist Teşekkür ederim. Sanırım bilet şartlarını ayrıntılı bir şekilde okuyup kara vermem gerekecek.

• Türkiye - İngiltere
    İngiltere - New York olarak 2 ayrı biletleme yapınca oldukça uygun görünüyor aktarmasıza göre.
    Fakat sorun şu ki manuel aktarma olduğu için İngiltere vizesi gerekecektir.

• @Ercan-Geçgin doğru bilgi. self transfer diye geçiyor bu ve çok örneği var skyscannerdan bilet aratıldığında.
    vizeden dolayı tabi alamiyoruz.

• ⭐⭐

@Ercan-Geçgin, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

ABD'ye gidiş tarihi tam belli değilse herhangi bir tarihe bilet alıp gidiş netleşince bilet gününü değişebilir miyim? Bu şekilde imkan sunar mı firmaları?

Esnek bilet aldığınız zaman günü değiştirebilirsiniz yalnız o günkü fiyat neyse farkını istiyorlar. THY'dan Hong Kong dönüş biletini esnek almıştık. Bir gün önceye çekmek istedik. Bir ay önce aldığımızda bir kişi 20 bin lira olan bilet fiyatı, 36 bine çıkmış, arada 16 bin lira iki kişi 32 bin lira fark istiyor. Biz de öne çekmekten vazgeçtik.
    Bu durumda önceden ucuz buldum alayım tarihini değiştiririm olayı mantıklı olmuyor.

• @Serapp, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

ABD'ye gidiş tarihi tam belli değilse herhangi bir tarihe bilet alıp gidiş netleşince bilet gününü değişebilir miyim? Bu şekilde imkan sunar mı firmaları?

Esnek bilet aldığınız zaman günü değiştirebilirsiniz yalnız o günkü fiyat neyse farkını istiyorlar. THY'dan Hong Kong dönüş biletini esnek almıştık. Bir gün önceye çekmek istedik. Bir ay önce aldığımızda bir kişi 20 bin lira olan bilet fiyatı, 36 bine çıkmış, arada 16 bin lira iki kişi 32 bin lira fark istiyor. Biz de öne çekmekten vazgeçtik.
    Bu durumda önceden ucuz buldum alayım tarihini değiştiririm olayı mantıklı olmuyor.

Doğru, farkını ödeyince bir anlamı olmuyor o zaman. Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 16
  • 7
  • 43
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

246

41.6k
Users

4.4k
Topics

429.8k

| | | |