Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar, başlıkta da yazdığı gibi vize süresi bittikten sonra cos yapmış biri,
    amerikadan Türkiye ye nasıl geri dönebilir,
    hangi ülkelerden aktarma yapabilir merak ediyorum.
    Internette birçok bilgi var, az buçuk araştırmış bulunmaktayım ama tam olarak nereye bakacagimi ve nasıl emin olacağımı anlamış değilim mazur görün. Forumda da sadece tr den us e yönelik bilgiler bulunduğu için us den tr ye dönüş sürecinde olan herkese cevaplarınız ve kaynaklarınız katkı sağlayacaktır.

• @lykophron hiç bir problem yaşamazsınız. Us çıkışı zaten giriş gibi kontrol olmuyor . Pasaportunuza bakılıyor sadece gümrük görevlisi tarafından. Türkiye ye zaten girişiniz rahat olacak. Ama ola ki tekrar us a geri dönecekseniz vizeniz varsa sınırda tutulma ihtimaliniz %99 . Bizzat deneyimledim

• @Seda-Uysal-Avcı cevap için tesekkur ederim lakin yalnizca us den çıkmaktan bahsetmiyordum, Almanya, İngiltere vs gibi aktarma ülkelerinden bilet alınca aktarma vizesi gibi engeller oluyor diye okumuştum pasaporttaki amerika vizesi bitmiş olduğu için.

• @lykophron evet o konu hakkında fikrim yok. Risk almaya değmez çünkü geçici vize şartı yazıyor genelde sitelerinde . Ama sizin durum araflık olmuş.

• Yalnız tek benlik bir durum değil, cos yaptığı için pasaportdaki vize süresi biten birçok insan var. Bunlardan elbet birçoğu da geri dönmüştür.. işte onlar nasil hangi ülkeden döndüklerini yazarlarsa herkese makbule geçer..

• ABD pasaportu ile Turkiye'ye giris cikis (TC kimligim de var)

Turk pasaportum yenilendigi icin hala konsoloslukta. Bu yuzden Turkiye'ye ABD pasaportu ile girip cikmam lazim. Turkiye kimlik kartim da var. ABD Pasaportum ile giris icin onceden vize almam ya da bir dokuman doldurmam lazim mi? TC Kimliginin isleri kolaylastirmasi icin bir faydasi olur mu?

• @fourroses Türkiye'ye giriş yaparken/Türkiye'den çıkış yaparken Türkiye sınır kapısındaki polis memuruna ABD pasaportunuz ile TC kimlik kartını ibraz etmeniz yeterli, ilave bir doküman hazırlamanıza gerek bulunmamakta.

• turkiyede sehirler arasi yollarda devamli vasitalar,otobusler durdurulup,polis veya jandarma ekipleri tarafindan kimlik kontrolu yapiliyor,uzerinizde baska bir ulkenin pasaportu dahi olsa turk vatandasi iseniz,her dakika turk kimligini yaninizda tasimaya mecbursunuzdur...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |