DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@EasternStar Her eyaletin yasaları kanunları bile birbirinden farklıyken tr deki konsolosluğun KCC ye yapılan başvurudan haberdar olabileceğini sanmıyorum. Şahsi fikrim ancak ds260 dosyası doldurulursa turist vizesi alırken karşınıza çıkar diğer durumda kim nereden bilsin

• ⭐⭐

@newbie97 Fakülte arkadaşlarımdan aldığım duyuma göre hakimlik savcılık mülakatında da gc başvurusunu değerlendiriyorlarmış ancak bunu tespit edebilecekleri bir sistem yok. En azından savcılık mülakatı açısından. Bence vize için de re'sen tespit söz konusu değil.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@lawyergirl Öncelikle gc başvurusu resmi bir şey bile değil öyle tc veya telefon bile vermeden başvuru yapabileceğin bir form kim nasıl bulsun ki seni ancak ds260 gönderilince iş resmiyete geçiyor ha ds260 doldurulduktan sonra sülalene kadar araştırma yapabilirler tabi ama 55 bin den fazla seçilen kişileri ve ailelerini konsoloslukların teker teker kontrol edeceğini sanmıyorum ancak ds260 da suç kaydı sorularına evet seçeneğini işaretleyenleri incelerler gibime geliyor

• @ayvalik10
    @semavi ile de mesajda görüştüm 2 sene önce . kazanıp geliyorum yanına diye 🙂
    Daha Kazanamadım Ama Bir Gün Başaracağım 🙂
    Ona Da Söz Verdim Ben Geldikten Sonra Bulunduğum Eyalete Gelenleri Ben Havaalanında Karşılayacağım Diye.
    İnşallah O Sene Bu Sene Olacak.

• @newbie97 Farklı bir dijital platform üzerinden doğrulama yapabilir konsoloslar, bu sadece biraz zaman alır. KCC ve konsoloslosluk aynı teşkilatın birimleri, beni CBP'nin görmesi daha çok şaşırttı.

• Merhaba, forumdaaraştırdım ancak gözden kaçırmış olabilirim, diyelim ki New York'tan ehliyet aldık sonrasında eyalet değiştirip başka bir yere taşındık, orada da sıfırdan ehliyet mi almak gerekiyor yoksa New York'taki ehliyetimizi güncellemek tarzı bir durum var mı? Böyle bir şeyi tecrübe eden var mı?

• ⭐⭐

@EasternStar Yılda 2,5 milyon kişi sınıra hücum ediyormuş günde yaklaşık 5000 kişi meksikadan geçmeyi deniyormuş geçince de gelen adam vasıflı mı değil mi katil mi neyin nesi bilmiyorlar, burada gc kazanıp mülakata girenleri öpüp başlarına koysunlar bence

• @newbie97 Kesinlikle katılıyorum. Hatta ABD Sınır Koruma biriminin verilerine göre 2023 yılında 50.000'den fazla Türk vatandaşı sınır üzerinden iltica başvurusu yapmış. Bu durum bizim de yakın zamanda DV çekilişlerinin dışında kalacağımızı gösteriyor.

Durum gerçekten tedirgin edici, bir de konsolosluk yasal yoldan ABD'ye girmeye çalışanlara böyle zorluklar çıkarınca iyice işler ve moraller bozuluyor.

• ⭐⭐

@EasternStar Hocam sanırım önceden 5-10 bin dolara geçiriyorlarmış şimdi 15 binler konuşuluyor hem dolar da arttı giden sayısı azalacaktır bu vesileyle yada trump gelirse azalması mümkün çünkü ülke olarak dv dışında kalırsak vay halimize

• ⭐⭐⭐

@Zizou, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba, forumdaaraştırdım ancak gözden kaçırmış olabilirim, diyelim ki New York'tan ehliyet aldık sonrasında eyalet değiştirip başka bir yere taşındık, orada da sıfırdan ehliyet mi almak gerekiyor yoksa New York'taki ehliyetimizi güncellemek tarzı bir durum var mı? Böyle bir şeyi tecrübe eden var mı?

@knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@ozpirinc, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Türkiye'de ehliyeti olan bir kimse Texas eyaletinde ehliyet kursuna katılmak zorunda mı? Yoksa direkt yazılı ve direksiyon sınavına girebiliyor mu? Ayrıca başkaca bir eyaletten alınan ehliyetin diğer eyaletlerde geçerli olmadığını anladım. O halde yeniden sınava tabii mi oluyoruz yoksa sadece değişim mi yapılıyor?

Türkiye'de ehliyet olsun veya olmasın, ehliyet kursu zorunlu değil.
    Ehliyet tüm ABD'de, Kanada'da ve Meksika'da geçerli. Ancak taşınma durumunda gittiğiniz eyaletin ehliyetini almanız gerekiyor. Herhangi bir sınav yok, sadece eski ehliyeti teslim edip yenisini alıyorsunuz.

20 Haziran'da böyle bir cevap gelmiş. İstersen ana konuyu okuyabilirsin. A'dan Z'ye herşeyi öğrenmiş olursun.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak

• ⭐⭐

@hadi-BE ufaktan biz de videolara giriş yaptık 🙂 ısınma turları devam :))

• ⭐⭐⭐⭐

Emin olun abd de bir cok kurum kendi iclerinde bile birbirlerinden haberi yok o yuzden cok detay dusunmemek gerek

• Yasaklı

Hi everyone

• Yasaklı

Floridaya gitcek var mı tanışalım edelim belki yardımımız olur karşılıklı bilgimiz olsun😀

• Günaydın bugün içimden geçen künyemde yazıyor aşağıya bakınız..

• ⭐⭐

Günaydın herkese🌸

• Günaydın hepinize hızlı sayaçlar diliyorum : @JesusLord @lawyergirl

• Günaydın Amerikalı Türk arkadaşlarım. Hayırlı kandiller diliyorum. Bu mübarek günde rabbim hakkımızda güzel olan ne varsa bize nasip etsin inşallah.

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Size de iyi kandiller

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |