DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG soru cevap verilen cevap

1705671330686.jpg

• Yasaklı

@hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Haftanın son ve artık sıkıcı gelmeye başladığı iş gününden selamlar. Buradaki berbat iş ortamından ayrıldığım ve çekilişi kazandığım ekranı görmenin hayaliyle yaşıyorum. Önemli değil bu sene olmaz başka sene olur diyemiyorum çünkü olmalı olmalı. Artık tahammül edemiyorum. Maaşımın düşük ve geç yatırılmasından, (yeni evlendim diye kapıyı çekip gidemeyeceğimi bilerek), emeğimizin hiçe sayılmasından, hayat pahalılığı, hayal kırıklığı, sosyal yaşamımızın olmamasından, hava kirliliği vsvsvs. İş yerindeki boş zamanlarımı boş muhabbet yaparak değil de dosya taşıma ve diğer gelişmeler için kendimi hazırlayarak geçiriyorum. Hayat benim için bu süreçte akıyor. O gün gelecek biliyorum.

Ben de altyapısını kendim ayarlayarak, onbinlerce gencin hayalini kuracağı bir işi kendimi attırarak sonlandırıyorum.

Hakkımızda hayırlısı olsun. 🙃

• @Ping-PONG Hayallerimiz ne güzel :))

• Yasaklı

@hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG Hayallerimiz ne güzel :))

Mayısta 35 olucam, bekarım. Az çok, cüzi bir rakam da olacak cebimde ama hala yapabilir miyim, bir şekilde greencard ı elde edebilir miyim diye düşünüyorum.

Hala düşünceleri bırakıp faaliyete geçemedim. 😂

• @Ping-PONG Bırak ve faaliyete geç hocam, hemen hemen yaşıtız, evimi ve tüm sevdiğim arkadaşları bırakıp da geldim.

• Yasaklı

@EasternStar, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG Bırak ve faaliyete geç hocam, hemen hemen yaşıtız, evimi ve tüm sevdiğim arkadaşları bırakıp da geldim.

Bakalım hocam. Kafam atarsa bir anda ben geldim ABD deyim yazabilirim. 😂

• Merhaba birşey soracağım amerikanda şirket kurup şirket üzerine ev aldığımız zaman yatırımcı gibi olup greencard çıkar mı?

• @SYTSNGR ahhaha üşenmedim youtube açtım dinledim : D

• @T-C-Kubilay-Dikici Tek ev için olmaz, birden fazla ev satın alıp airbnb veya diğer kiralama siteleri üzerinden kiraya vermeniz ve ev sahibi olan şirketi bir otel işletmesi gibi kullanmanız gerekir. Miami civarında bunu deneyen kişiler var ve duyduğum yatırım miktarları 700k civarından başlıyor.

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici göçmenliğe dönebilecek olan bu tarz vize türü EB5 ama ondada 500bin$ gibi bir yatırım şartı vardı ve process biraz sürüyordu galiba

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@T-C-Kubilay-Dikici göçmenliğe dönebilecek olan bu tarz vize türü EB5 ama ondada 500bin$ gibi bir yatırım şartı vardı ve process biraz sürüyordu galiba

800.000$ yükseldi o.
    Kalkınmaya yönelik olan yerlerde 800k normali 1050k

• Bugun de mesai başladı bugunde sabah trafiğinde aceleci bir kaç insanın yol açtığı kazadan dolayı 15dk gittiğim yolu 1 saatte gittim şuan kahvemi yaptım ilk işim forumda yazılanları okumak oldu biraz kendime gelince çalışmaya devam.

• @Emre-Kurtulmuş rakam yüksekmiş merak etmiştim trusa diye bir sitede 70k civarı evler var olmadı bir ev alıp kiraya vereyim gibi düşünmüştüm

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici 500dende yukarı çıkmış hatta yukarıda belirttiğine göre diğer arkadaşımızın

• @T-C-Kubilay-Dikici kolay gelsin. İş yerine varır varmaz forumu açmak çok hoşuma gidiyor. Beni iş yerine götüren tek sebep bu aralar.

• @ATS16 @T-C-Kubilay-Dikici ATS16 ellerine sağlık yanıtlamışsın ama nazichane küçük eklemeler yapayım. Kişi AOS'a başvurduktan , "Olumlu yada Olumsuz" sonuçlanana kadar Ülkeden ayrılamıyor. (En azından ben böyle biliyorum.) Yine "AOS" %100 Green Card ile sonuçlanıyor diye bir durum da yok. Ayrıca bu sene (2024 için) 6 ay önce başvurmuş hala dosyalarında hareket olmayan arkadaşlar oldu. (AOS başlığında yakın zamanda yazıldı.) Dolayısıyla geleceğiniz tarihe göre burada kalış süreniz değişebilir. Örneğin: 2023 yılında 7 Eylül'de kotalar bitti. AOS başlatıp alamayan arkadaşlarımız oldu. (Aklıma geldikçe sinirleniyor ve üzülüyorum.) Dolayısıyla AOS'un zamanlaması da önem arz ediyor. Avukatların çoğu ülkeye girdikten 90 gün sonra işlemleri başlatmayı öneriyorlar. (En az risk bu yol) Ancak ben bu yıl 60 gün sonra işlemi başlattım. Dosya numarasına göre 2023 yılında Haziran'da ülkeye girip Ağustos sonu AOS ile GC alan da oldu.(90 gün bekleme kuralını uygulamadan) Mart-Nisan-Mayıs (Örnek anlamında yazdım, AOS'da geçmiş tecrübelerini okuyun lütfen.) da girip 6 ay bekleyip Green Card alamayan da oldu. Dolayısıyla ciddi bir maddi kaynak gidiyor. O süre zarfında "Konaklama,Yeme-İçme, Gsm, Kişisel giderler Vb." ciddi rakamlar tutuyor. Dolayısıyla Kubilay Bey geliş tarihine göre değişecektir ama iyi bir bütçe yapmanızı öneririm.
    Not: Aylarca SSN olmadan burada yaşamak ayrıca çok zor onu da söyleyeyim. Banka hesabı açmak, ev kiralamak vs zor şeyler. iyi araştırmakta ve planlama yapmakta fayda var.
    Saygılarımla...

• @T-C-Kubilay-Dikici Bu tamamen size bağlı bir şey ama, ben olsam risk alır ve en kısa sürede Amerika Turist vizesine başvururum. "Teknik olarak başvurmaya ters bir durum yok ise" Bildiğim kadarıyla Amerika vize başvurularında en son 12-14 ay sonlarına randevu veriyordu. Bu konu özelinde tecrübeli insanlar yorum yaparsa süper olur yada Turist Vizesi başlığına bir bakmanızı öneririm. Ben sohbet kanalında genel olarak yazmıyordum umarım bilgi kirliliği yaratmam yada size yanlış bilgi vermem. Öncelikle GC'ye neden başvuruyorsunuz. "Amerika'da yaşamaya karar verdiğiniz için." Peki Amerika'yı gördünüz mü? "Hayır" dolayısıyla Amerika'yı turist olarak görmeyi istemek çok normal ,gezmek, tecrübe etmek bence en doğal yol diye düşünüyorum. Dolayısıyla GC ve Turist Vizesinin ayrı kulvarlar olduğunu düşünüyorum. Bir parantez açayım. GC çıktı diyelim ve Numaranızda yüksek, tamam o zaman zaten DS-260 doldurduğunuz için DS-160 doldurmak saçma olur ancak daha henüz çekilişi yapılmamış bir şey yüzünden yaklaşık 4 ay kaybeceksiniz. (Toplam süre içerisinde 16 ay demek) Peki diyelim ki sizin yönteminiz ile gittik ve 10 Mayıs 2024 tarihinde başvuru yaptınız. Peki Amerika 1 yıl sonraya randevu verdi ancak ne yaptıysanız yapın randevuyuda öne çekemediniz. (Öne çekiliyor bu arada bunda problem yok.) O zaman 2025 yılının Mayıs ayında GC çıktı diyelim. (Canı gönülden 2024 Mayıs ayında çıkmasını diliyorum.) eeee o zaman yine GC ile Turist başvuruları bir şekilde denk gelmeyecek mi? (Çünkü muhtemelen Mayıs'dan sonraya randevu almış olacaksınız.) Umarım ne demek istediğimi anlatıyorumdur. Yada insanlık hali hatalı bir yorum yapıyorsam, başka bir değerli arkadaşımız beni düzeltir. Özetle ben olsam en kısa sürede Turist vizesine başvururum. (En kötü 185 Dolarınız yanacak. Dosya taşımayı düşünen, AOS yapmayı düşünecek kadar geniş perspektiften bakan ve Amerika'yı isteyen birisi için önemli değil diye düşünüyorum. Bu arada sizi taktir de ediyorum.) Allah nasip ederse 10 yıllık vizemi cebime koyarım. Hatta GC'yi beklemeden düzgün bir tatil planı yapar Amerika'yı tatil amaçlıda olsa tecrübe ederim.

Not: Sonradan yazılan iletileri okumadan bu iletiyi yazdım. Tekrar edilmiş bir husus var ise şimdiden affola.
    Saygılarımla..

• @Emre-Kurtulmuş Muhakkak daha uyguna yapılabilen yerler vardır; ama neticede bir konaklama işletmesi kuracağımız için sıklıkla farklı insanlar tarafından ziyaret edilebilen bir bölge olması lazım. Güney floridada ev fiyatları Kaliforniya gibi yüksek olduğundan haliyle toplam tutar da yüksek oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

küçük çocukları olanlar muhakkak bu videoyu seyretsinler

• @ayvalik10 bence herkes izlemeli. Hepimiz potansiyel anne baba adayıyız. Çok faydalı olmuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |