DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea tesekkur ederim, gorusecegim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim elinde Türk ehliyetin varsa ingilizcen çok iyi bile değilse neden new jersey başlamadın biraz maddiyat rahatlayınca başka eyalete geçerdin. Forumda ki kişilere neden sormadın fikir almadın gitmeden. New jersey neden diyorum Türk ehliyetin varsa sadece yazılı sınava giriyorsun. Soruları ezberle yazılı sınavı geçersin. Ezber yapamam dersen türkçe sınav soruları da var. SSN elinde var. Hemen delivery başlardın ne kadar kötü olsa da delivery çalıştığın zaman aldığın paranın kat be katı para kazanırdın. Zararın neresinden dönsen kardır. Bence bu yolu denemelisin hemen. Çünkü durdukça kendi cebine hayatına eksi zarar yazıyorsun.

• @mresit hayırlı olsun, umarım her şey gönlünüzce olur. Gerçekten sabır bu sürede insanın en çok ihtiyacı olan şey.

• @ayvalik10 hocam eyvallah da, esimin arkadaslari maryland elktonda yasiyorlardi ve bize ev konusunda yardimci oldular burada onlar sayesinde ev tutabildik kisacasi new jersey'de kimsemiz yoktu bura hem gider kalemlerini dusundugumuzde ve diger faktorleri , benim adaptasyonum vs dusundugumuzde daha uygundu baslangic icin yoksa forumdaki herkese tesekkur ederim ilgileri icin kimsenin hakkini yiyemem sagolun varolun 🙂

• @Hamuchera teşekkür ederim

• @timtim, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

Arkadaßlar merhaba, 2 hafta oldu geleli SSN im geldi, amerika ehliyetimi henuz almadim Turk bir pizzacida Delaware da delivery yapiyorum, yalniz saati $6 dolar fazla order da yok dukkanin isin acigi fazla para yapamiyorum onerilerinjz neler ne yapabilirim ehliyeti alana kadar tesekkurler

Hemen o. iş yerinden ayrıl kardeşim eğer ingilicez iyiyse tabi - nedir bu milleti sömürme böyle anlamı değilim - bir sürür yer var başvur lütfen. başarılar.

• @mresit, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

@serkanist Haklısınız. Ben de isteyen herkesin Amerika'ya gelmesini isterim ama bu şekilde yasal yolla gelen de iş bulamıyor.

Kesinlikle kardeşim kaçak yollar hiç devlet için iyi değildir inan bana - bu amerika içinde iyi değil - birileri 6-10 dolara inan çalışmamalı hiç bir yerde - neyse umarım iyi olur dediğim gibi sende iyi bir eyalet bul - cf ben iyi değil - hadi bakalım.

• @timtim merhaba , sana en yakin salem dmv var. Nj bi adres bul ve orada hemen sinava gir. Turkce 50 soru 40 dogruda geciyoraun. Her hafta sinava girebilirsin. Sorulara calis ezberle ve bol bol test coz iki gun boyunca yeterli.

• @canertnc ben Maryland'de yasiyorum Nj den giremem tesekkur ederi yine de ilgin icin

• Eyalet Değişikliğinde Ehliyet Transferi (California Hariç)

ABD eyaletlerinden herhangi birinden alınan ehliyeti, başka bir eyalete taşıdığınızda transfer edebiliyorsunuz. Bunu New Jersey'den aldığım ehliyeti Pennsylvania'ya taşınınca yaptım. Son derece kolay. Önce yeni eyaletinizin DOT veya DMV sayfasına girip, Driver's License transfer için neler gerekiyorsa onlara bakıyorsunuz (ki adres ispat dokümanları kesin gerekiyor. Bunun yanısıra bir önceki ehliyetiniz, SSN Numaranız, green card veya pasaportunuz da gerekecek)
    Bu evraklarla beraber gidip, yeni ehliyetinizi alıyorsunuz.

Kimi eyaletler halen postayla çalışıyor, kimisi de direk ehliyeti o anda basıp veriyor.

California İçin
    California DMV sitesinden baktım. İster ABD vatandaşı olun, ister göçmen, artık her ne ise, California'ya taşındığınızda ehliyeti transfer etmek için yazılı sınava girmeniz gerekiyor. Yazılı sınavı geçmek yeterli.

Son zamanlarda Türk arkadaşlara sürüş testi de yapıyorlarmış. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, prosedürlerinde sadece yazılı sınav gerekliliği olduğunu söyleyip, çok çatışmadan itiraz edin.

Çok çatışmayın diyorum, çünkü yine de memurların insiyatifine bakıyor. Keyfim istedi, sana güvenemedim, direksiyon sınavına da gir diyebilir bir memur.

Ve yine önemli bir konu, kalabalık bir DOT/DMV seçin bu işlemi yaparken. O zaman memur ilave işle uğraşmak istemeyeceğinden, işlemleriniz daha hızlı hallolabilir.

• Herkese tekrar merhaba, bir tanidigin doordash hesabini kullanarak 2-3 haftadir doordash yapiyordum her sey guzel giderken bu Gece basima bir is geldi paylasmak ve tecrube bilgi almak istedim.seyir halinde order beklerken polis isiklarini acarak arkamda belirdi birden hemen dortluleri yakip saga cekmem gerekiyormus ben tabi trdeki gibi siren selektor vs yapmadigi icin ustume almadim devam ettim o da beni takibe devam etti isiklara kadar ben isiklardan sola dondum ben kirmizi isik yanip sonuyor diye kontrollu gecis yapabilirim diye dusunuyordum ve gectim tabi onlar da pesim sira ben dedim bunlar beni kesin durduracak o ara order geldi bu sefer u donusu yapmak durumunda kaldim yaptiktan sonra ve olaylar gelisir daha once filmlerde gordugum gibi bir arac karsimdan onumu kesti ve biri indi arabayi sondur ellerini gorecegimiz bir yerde tut gibisinden bir seyler soyledi ya da ben en azindan oyle anladim ve oyle yaptim bizi gorup neden durmadigimi ve kirmizida durmadigimi ve devam ettigimi soyledi daha sonra ehliyet arabanin sigortasini ruhsatini sordu tr ehliyetim var verdim arabanin title ni da bugun almistim plakasini daha takmamistim arka tarafta oldugunu soyledim ama bakmadi onlara sigortayi sordu telden gosterdim tabi bunlar 4 arac filan oldular birinin icinde kopek bile vardi. 30dk bekledim aracin icinde sonra geldi birseyler soyledi elime bir kagit verdi “MahkemeKagidi” 2 olay yazmis 1.si without license 2. Red light
    17.ocak da mahkemem var isin acigi. Kagitta eski plaka bilgilerinden yola cikarak doldurmus adres filan hep arabayi aldigim adamin adresi . Simdi sormak istiyorum beni neler bekliyor? 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim başlangıç olarak @Claudia-J-Muslu buradan yazış daha sonra ofislerine gidersin yada telefonda görüşürsün. Sana yardımcı olacaklardır.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @timtim Eger bir polis araci arkadanizda isiklari acik bir sekilde beliriyorsa, hemen saga cekip, elleriniz direksiyonun uzerinde olacak sekilde durmalisiniz. Bu Amerika’da trafige ciktigimda ilk ogrendigim kuraldi. Mahkemede bu kurali bilmediginizi, dolayisiyla polisin arkanizdan gelisini uzerinize alinmadiginiz, ulkede yeni oldugunuzu soyleyebilirsiniz. Tabi bir avukata danismaniz daha faydali olur. Gecmis olsun.

• @timtim Geçmiş olsun beni de geçen ay durdurdu bir polis memuru direk sağa çektim 4 lüyü yaktım iç ışıgı actım trafik soldan aktıgı ve dar oldugu için yol sol camı actım oraya geldi zaten hızlı gittiğimi söyledi uyardı dikkat edicem dedim teşekkür etti gitti. Bu kuralları ehliyete calısırken dmv sitesinde görmüştüm gitmeden öncede biraz video izlemiştim.

• @FBazer merhaba konsolosluktan sonra amerikada greencardin elime gecmesi ne kadar suruyor, bunun icin ekstra bir sey yaptiniz mi surec sadece verdiğimiz adrese gelmesini beklemek mi? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diana-kate konsolosluktan sonra uscis ödemesi var eğer sen bu parayı ödemezsen hiçbir zaman eline gelmez. Bu para green kartın kart olarak basılması için gerekli olan paradır. Sen amerikaya giriş yapmadan zaten basıma girmez. Ondan dolayı sen önce bir amerikaya giriş yap sonra kart eline gelecek. Bazı kişilere 5 gün bazılarına 45 gün belli değil zaten amerikaya giriş yaptığın zaman sana mühür vurulacak vizenin 1 yıl green kart olarak kullanabilirsin.

• ⭐⭐

@timtim Ehliyetsiz araba kullanımının Maryland'de hapis cezasına kadar yolu var. Sizin Türk ehliyetiniz varmış ama şurada okuduğuma göre bu ehliyet sadece 30 gün trafiğe çıkma hakkı veriyor. Anladığım kadarıyla siz tam bu sürenin sınırındaymışsınız. Bir avukattan yardım almanız çok iyi olur.

Yeni gelen arkadaşlar, lütfen ABD'deki trafik kurallarını hafife almayın, kuralları öğrenmeden trafiğe çıkmayın. Türkiye'deki kurallardan önemli farklılıklar var. Şakası yok, başınız ciddi şekilde derde girebilir. Amerika'da polisler elinize bir mahkeme kağıdı tutuşturur, sonra uğraşır durursunuz.

• Merhaba bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. "LOUISIANA" eyaletinde Türk Ehliyetimi kaç gün yada kaç ay süresince kullanabileceğimi nereden bakabilirim. Ayrıca Amerika'ya gelmeden önce "Türkiye Turing ve Otomobil Kurumunda" 1 yıl geçerli Uluslararası Ehliyet belgesini ayrıca aldım. Türkiye'deyken zaman zaman polis memurlarının Türk Ehliyetine sıkıntı çıkardığını duymuştum. (Ayrıca arabam da defter gibi olan ehliyeti bulunduruyorum.) Bu arada Türkiye'deki ehliyetim eski tip değil, yeni tip ehliyetlerden.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla...

• ⭐⭐

@Redbeard Louisiana DMV el kitabına baktım. Buna göre yeni yerleşenler 30 gün içinde ehliyet almalı. Başka bir eyaletin ehliyetine sahipseniz süreniz 90 gün. Geçerli bir Uluslararası Ehliyet Belgeniz varsa 90 gün boyunca kullanabileceğinizi düşünüyorum ama emin olmak için Louisiana DMV ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaynaklar:

• @saulgoodman Çok teşekkürler. Henüz "SSN" numarasına sahip olmadığım için ehliyet başvurumu yapamıyorum. İnşallah gelecekte "SSN" numaram olur olmaz ehliyet işlemlerine başlayacağım. Ayırdığınız vakit için çok teşekkürler...
    Saygılarımla...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |