DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Birgariphayat şu an ailede çalışan tek kişiyim. bazı şeyler yapmak benim için bile bile lades demek olur. ne bende ne ailemde bahsi geçen okullara kayıt olmam için ödeyebileceğim 10k dolar yok, hadi borç alsam; ailemi hem çalışan tek kişiden etmiş oluyorum hem de 6 ay boyunca borçla baş başa bırakmış oluyorum. zor yani benim için. benden farklı bir gelirleri olsaydı yapardım. neyse... su akar yolunu bulur. her şeye rağmen ben umut etmeyi severim.

• @Birgariphayat Polisler gizli saklı saç kesen berberlerin peşine düştüğünde karar verdim. 🙂

• Selamlar forumda aslında arada girip gezinsem de green card sürecine daha önce hiç başvurmadığım için üye olmamıştım fakat bu yıl ilk defa bu süreci deneyimleyen biri olarak foruma katılma vakti geldi diye düşündüm 😅 Green cardı yaklaşık iki yıldır araştırıyordum ama hiçbir zaman ilk hedefim değildi. Hayalim hep İngiltere'ye yerleşmekti o sebeple 17-18 yaşımdan beri Ankara Anlaşmasını araştırıyordum ama sonra Brexit gerçekleşince o da suya düştü ve İngiltere şu an göçmen alımını çok zorlaştırınca başka ülkelere kayarken bu green card çekilişine denk geldim. Ne yalan söyleyeyim ABD benim gözümü biraz korkutmuyor da değil kocaman ülke, Türkiye'den de epey uzak. Üstelik sağlık sisteminde sıkıntılar mevcut, suç oranları da özellikle o ünlü eyaletlerinde yüksek. Bir de okuduğum bölüm itibari ile yurt dışında çalışmam pek mümkün değil . Bu da bende çekincelik yaratsa da bir şansımı denemek istedim. Her zaman yurt dışında çıkıp deneyim yaşamak istiyordum iyi ya da kötü. Work And Travel gibi şanslarım var ama maddi açıdan o tarz meblağları ancak bir kez toplayabilirim. Gittim gittim yani o yüzden garanti bir şey olması lazım. Belki work And study ile İrlanda deneyebilirim ama ona da çok sıcak bakamıyorum açıkçası. Bir yanım Türkiye'de kalıp kamu sınavlarını da denemek istiyor da. Artık sonuçlara göre bakacağım diyorum. Umarım forumda gerçekten isteyen herkese çıkar. Hepimize iyi şanslar diliyorum

• ⭐⭐⭐

@nerissa yerinizde olsam work and travel şansım varsa denerim hem bu sayede amerika hakkındaki korkularınızın sizi ne kadar etkileyeceğini görmüş olursunuz. Oluşturduğunuz masrafın bir kısmınıda orada çalışarak geri toplamış olursunuz

• ⭐⭐

@diablo_ercan Fırtına öncesi sessizlik diyorum ben 😃

• Sayacın ekran resmini aldım ki kazandığımda lan bu kadar süre bir umut bir heyecanla bekledim ama değdi diyeceğim🙃

• Ben hala sayacı göremedim gitti 🙂

• @nerissa work and travel için o meblağları bir kere toplayabiliyorsanız bile toplayın derim. size yasal olarak çalışma izni veriyor her şeyden önce. iş bulup o parayı yeniden biriktirebilirsiniz. bir çok arkadaşım ve ben götürdüğümüzden fazlasını kazandık. hem orada sıradan bir amerika şehrinde üç ay çalışmış ve yaşamış olacaksınız. sadece yeri iyi seçin. bazen şirketler hiçliğin ortasına göndermek istiyor.

• merhaba 149'lu günler...

• Bu yıl sayaçta genel bir sorun var var galiba. İlk gün bi gördüm daha görene aşk olsun 😁

• ⭐⭐⭐

@lavender bende katılıyorum bir şekilde parasını çıkartabiliyorsunuz programın. her ne kadar yasal olmasada ikinci işte çalışıp 2 katı parasını çıkaranları bile duydum

• ⭐⭐

@Yıldıray81 geçen senede aynıydı.Sayfayı yenileyince geliyor.

• @Emre-Kurtulmuş ikinci iş de yasal esasen. sadece sponsor firmaya bildirmeni ve onay almanı istiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. bazı alanlarda çalışmak yasaktı. barda ya da benzinlikte çalışmak gibi. ama bir otelde housekeepersın mesela, bir restoranda da bulaşıkçı olabilirsin sıkıntı olmuyor. ben iki işte çalışmamıştım, mesai yapmıştım ama yapan arkadaşlarım da vardı.

• ⭐⭐⭐

@lavender o zaman bunun için ikinci bir ds2019 hazırlaması gerekir diye düşünüyorum aracı firmanın. Bunuda ücretsiz yapıyorlar mı bilemedim hiç denk gelmedim daha önce. Gördüğüm kadarıyla şahsen çalışanların büyük çoğunluğu yasa dışı olarak çalışıyor ikinci bir işte

• @Emre-Kurtulmuş yasal olarak dediğim gibi bir kaç iş kolu hariç bildirip, çalışma hakkı var. ama haklısınız çoğu insan uğraşmıyor. amerikalılar da bu konuyu fazla irdelemiyorlar galiba. ikinci iş turistik yerlerde kolay bulunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EasternStar 2025 sayfasında iken F5 düğmesine basarsan ozaman en üstte çıkıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldıray81 2025 sayfasında iken F5 düğmesine basarsan ozaman en üstte çıkıyor

• @ayvalik10 Yaptım, bidaha kaybolmaz dimi. Buna katlanamıyorum 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldıray81 o kaçtıkça sen bas F5 düğmesine

• ⭐⭐

@newbie97 yok yaaa ölü toprağı falan, herkes kaçacak ondan 🙂 @diablo_ercan 🙂 🙂 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |