DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@datanist Çok teşekkürler, tamamdır👍

• arkadaşlar selam 11 ekimde Amerika'ya giriş yapacağım ve adres değişikliğini havaalanında yapacağın. Özellikle ssn numarasının olduğu kartın eski verdiğim adrese gitmesi yönünde endişelerim var böyle bir şey olabilir mi acaba ?

• ⭐⭐

@R-Mutt Siz ilk girişi yapmadan kartlar basıma geçmez. Bu nedenle, hem gc kartınız hem de SSN kartınız girişte vereceğiniz yeni adrese gelecektir merak etmeyin.

• @Serapp teşekkürler

• Abd'ye giriş yaptıktan sonra SSN kartı ve Greencard olmak üzere iki adet kart mı gelecek? Yani SSN kartı diye bir kart var mı yoksa SSN numaramızın yer aldığı bir evraktan mı ibaret?

• @Turco iki farkli posta alacaksiniz. Green card, bildigimiz kimlik gibi ama SSN kucuk bir kagit uzerinde geliyor.

• @datanist anladım bilgi için teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar,
    Gecen Persembe gunu Miami'den giris yaptim. Bugun bir ssn ofisine numaram belli olduysa diye ogrenmek icin gittim. Ds260 formunu doldururken ssn istedigimi de belirtmistim zaten. Numara alip siramin gelmesinden sonra vize gorevlisine sureci aktardim. Pasaportumla islemlere basladik bana doldurmam icin bir form verdi doldurdum. Once numaramin hazir olduguna dair birsey soyledi sandim ama sonrasinda evraklarimi immigrant ofise yollayacaklarini ve bu surecin 4 hafta surebileceginden bahsetti. Yine de numaramin olusup olusmadigina bakabilecegim bir yer var mi acaba?
    Tesekkurler

• @Erdoğan-0 Ayni merak icindeyiz arkadasim icin. Ulkeye 2 Eylulde giris yapti. 4 Eylulde SSN ofisine gittiginde memur sistemde basvuru goremedigini soyleyip tekrar basvuru yapacagini soyledi. Tekrar SSN ofisine gidip en azindan SSN numarasini ogrenebilir mi merak icindeyiz. Ehliyet alamiyor SSN olmadan.

• @mrblack Bana oyle bisey demedi ama formu doldurttu tabi bilmiyorum. Ben de banka hesabi ve is icin bekliyorum mecburen bi gelisme olursa sizi de bilgilendiririm

• Son zamanlarda ABD’ye yeni giris yapan talihlilerin SSA ofise gidip direkt SSN basvurusu yaptigini cokca duyuyoruz. GC ile giren birinin yeniden SSN basvurusu yapmasina gerek yoktur.

SSA ofise gidip SSN ogrenmek istedigininizi soylediginizde size basvuru yapmaniz gerektigini soyleyen bir memura denk gelirseniz, basvuru yapmaya gerek olmadigini, bunu zaten DS260 doldururken yaptiginizi, sadece ogrenmek istediginizi, pasaportunuzdaki giris damganiz ve DV (immigrant) vizenizi gostererek aciklayabilirsiniz.

SSA ofisler genelde giriste veya deskte size, sizi tanimak icin bir form veriyor. Bu form yeni bir SSN basvurusu degil, sizi tanima formudur.

Yeni bir basvuru yapmak, dublikasyona sebep olup beklenmeyen bir durumla karsilasma olasiligini ortaya cikartabilir. Bu SSN basvurusu sebebiyle normalde 9-12 gunde gelen SSN’lerin, basvurusu sonrasi 2-3 haftada gelenlerin oldugunu ogrendik.

Ulkeye giris yaptiginiz gunun ertesi ya da 2. gunu degil de (SSN basvurusu sistemde gorunmeyenler genelde ilk 3 gunde gidip ogrenmek isteyenler), 5-6 gun sonra giderseniz sorunsuz ogrenebilirsiniz. Bunun sebebi Kurumlararasi bilgi paylasimi yapilmasi.

DoS ve Homeland Security bizimle paylasiyor, basvuru yapmayin da demis SSA. Asagiya da ilgili mesaji kopyaliyorum ve linki birakyorum.

If you requested an SSN card as part of your visa application, U.S. Department of State (DoS), Form DS 230, “Application for Immigrant Visa and Alien Registration” or the electronic Form DS 260, “Immigrant Visa Electronic Application”, DoS and the U.S. Department of Homeland Security will share with us the information needed to issue you an SSN card. Therefore, you do not need to fill out a special application or go to a Social Security office to get an SSN.

• @deebee Hocma acikcasi ben de ayni seyi soyledim ancak arkadasin ingilizce yetersizligi sonucu memur ne derse o yapilmis. Umarim bir gecikmeye yol acmaz.

• Bugün gittim ssa ofise numara belki gelmiştir diye ilk başta i-94 doldurman lazım dedi, yanındaki dosyalar nerede dedi yanımda pasaport tc kimlik birde adres için amazondan bir şey sipariş ettiğim kagıt vardı, polisin gümrükte aldığını söyledim, ss-5 adında bir form doldurttu 2 hafta içinde kart posta kutuna gelir dedi numarayı söylemedi. Biz ds-260 da aynı bilgileri içeren formu zaten doldurduk tekrardan neden böyle bir şey yapıyorlar anlamadım.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan yeni başvuru yapmış olmanız geciktirebilir kartın teslim süresini geçen gün bir kaç post üstte bunla ilgili açıklamada yapılmıştı aslında

• @Emre-Kurtulmuş gördüm yazılanları ofisdd söyledim de ds-260 da doldurdum diye adamlar bilmiyor bile bana sarı zarfı soruyor yanında mı diye..

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan bizede ilk başta aynısını yaptılar form verdiler doldurun vs diye tamam teşekkürler diyip çıktım formu çöpe attım direk haritadan yakında başka nerde SSA ofisi var ona baktım, daha sonraki arkadaşlar için bilgi olmuş olur buda bu konuda ssa memurları bilgisiz olabiliyor bazen

• @deebee Merhaba, Ben 4 hafta bekledim. 2 kere ofise gidip sistemde bana ait bir başvuru olup olmadığını sordum ve ikisinden de henüz bir işlem yok dedi. En son üçüncüsünde artık form doldurdum. Görevli kadın bana son yıllarda çok göç olduğu için sistemin yavaş olduğunu söyledi. Umarım iki hafta içinde gelir. Başvuru yaptığımın üzerinden 1 hafta geçti, hala numaram gelmedi. Ben Ağustos 1’de giriş yapmıştım. Benim gibi bu kadar uzun bekleyen biri oldu mu acaba diye çok merak ediyorum. Edit: Ofise başvuru yaptıktan 2 hafta sonra sonunda kart geldi bana.

• @gok334 gecmis olsun, ilk giristen itibaren 3 hafta icinde elinize ulasmazsa SSN, basvuru yapmaniz gerekiyor. Numaraya ihtiyaciniz varsa, SSA ofise gidip sozlu olarak ogrenmeyi deneyebilirsiniz.

• @gok334 geçmiş olsun , e çok dikkat edilmesi gereken leylerden bir tanesi, Sonuçta 1,5 aydan beri oradasın ve hala çalışamıyorsun. Bütçen için zarar. Umarım en kısa sürede halledilir

• SSN numarasını kart gelmeden öğrendikten sonra iş başvurularını bir problem olmadan yapabiliyoruz değil mi arkadaşlar? Yine de kart isterler mi mesela Amazon Warehouse işleri gibi yerler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

174

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |