Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card'ı olup Amerika'ya sadece giriş-çıkış yapan ve Amerika'da çalışmamış ama Türkiye'de geliri olan birinin vergi borcu olur mu?

• Merhabalar,

Başlık altında kendi senaryomla ilgili bir bilgi bulamadığım için soruyorum, eğer cevaplanmış bir soruysa şimdiden kusura bakmayın.

2021 yılında Green Card kazandım ve o tarihten beri 5 ayda bir Amerika'ya giriş yapıp 7-10 gün kalıp Türkiye'ye geri dönmekteyim. Adresim Amerika'da arkadaşımın evinde gözükmekte. Amerika adresim ilk 1 sene Chicago'daydı, sonrasında Texas olarak değiştirdim.

Amerika'da bulunduğum sürede yaptığım harcamaları, kredi skoru önemli olduğu için açtırdığım Bank of America kredi kartımdan yapmaktayım ve şu anda kredi skorum "very good" seviyesinde gözükmekte.

Türkiye'de 3 senedir çalışmaktayım ve ekstradan kira gelirim var.

Amerika'ya herhangi bir vergi borcum olabilir mi? Eğer varsa bundan muaf olabilir miyim?

Benzer Başlıklar

• 38
  • 2
  • 17
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |