DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gok334 Indianada SSN başvurusu şahsen ofise giderek yapılıyor. Eğer orada da öyleyse ve gitmediyseniz yapmamışsınız demektir. Vakit kaybetmeden gidin bence.

• @bozyuruk Ağzınıza sağlık, sıkılmadan okuduk. Bundan sonraki süreçlerin daha iyi geçmesini dilerim. Gelecek yazacağınız tecrübeleri dört gözle bekliyor olacağız...

• @bozyuruk Çok teşekkür ederim 🙏

• @Turco merhaba henüz yerlesecegimiz yere karar vermedik ama elimden geldiğince her süreci yazmaya çalışacağım.

• Herkese selamlar, dün Amerika'ya ilk girişimi yaptım. Bir süredir Almanya'da olduğum için biletimi buradan almıştım. Condor havayolu şirketi ile New York'a 9 saat sürdü. JFK havalimanında 4 saat bekleme sonrası JetBlue ile Raleigh'e bir buçuk saatte geldim. Amerika'ya ilk girişim New York'ta olduğu için sarı zarfımı buradan teslim ettim. Görevli adresimi teyit etti ve bir yıl süre ile ülkeye giriş çıkış yapabileceğim bir damga vurdu. Sadece sağlık taramam ile ilgili soru sordu, yapıp yapmadığıma dair, yaptırdığımı ve documentleri gösterebileceğimi söyledim gerek yok dedi. Ondan sonra şöyle bir ikilem yaşandı. Valizimi aktarma olduğu için tekrar almam gerekmediğini direk RDU havalimanına aktarılacağını söyleyen görevliden sonra başka bir görevli almam gerektiğini söyledi, bende riske atmamak için aldım. Valizimi beklerken küçük bir sıkıntı yaşadım, Amerika'ya paketsiz ürün sokulmuyormuş benimde sırt çantamda meyve vardı, polis köpeği çantama doğru gelince tabi poliste yanıma gelip çantamı açtırdı, paketsiz ürünün yasak olduğunu söyledi ve pasaport numaramı not aldı, bir problem mi var dediğimde hayır sadece bir daha ki Amerika girişimde çantamın daha detaylı aramaya sokulacağını söyledi. Valizimi teslim aldıktan sonra ikinci uçağım için terminal 5 e gittim ve teslim bagajını burada tekrar verdim sonra pasaport kontrolü için sıraya girdim. Pasaporta ve uçak biletime baktılar sonra güvenlik noktasına girdim. Burada daha detaylı bir arama oldu. Ayakkabılar çıkartılarak cihaza girildi, çantamın içi boşaltıldıktan sonra cihazla aranıp sonra teslim edildi. Raleigh'e indiğimde akşam 9'du, direk valizimi alıp kalacağım adrese geldim. Bu hafta ssn için ofise uğrayacağım, banka hesabı ve ehliyeti halledeceğim.
    Bir küçük dipnot: Burada ki şarjlar type A ve B, Türkiye'de ve Avrupa'da ise type C ve F. Plug Adaptor gerekiyor cihazları şarj edebilmek için yada yeni bir adaptör. Bugün walmarttan bakacağım, eğer orada yoksa da amazonun sitesinden sipariş vereceğim. Şimdilik deneyimlerim bu kadar, burada bir kaç ay geçirdikten sonra tekrar yazacağım.

• @myna Abd de bol şans dilerim. Paketsiz ürün derken ne kastettiniz acaba?

• @myna bir meyve bile problem olabiliyor demek ki bunu bilmiyordum, paylaştığınız iyi oldu. Yeni bir yaşama adım atarken ufak aksilikler bile insanı gerebiliyor. Önemli olan artık oradasınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @zeynomistan bu arada sizi burada karşılayacak biri yoksa eğer önceden e-sim vs tarzinda bir usa hattı temin edin. Arac kiralayacaksaniz mümkünse hava alani içinden bir firmadan kiralayın. Biz routes car dan kiralamıştik fiyatları ucuz ama ilk gelenler icin yerini bulmak zor olabillir.

• @myna abd ye hoş geldiniz. Yolunuz açık olsun

• ⭐⭐

@gok334 Tesekkurler evet, bize de is yeri soyledi, cok anladiklarini dusunmuyorum umarim cok problem cikmaz. Flagstaff da cok guzel gorunuyor bu arada, oldukca yesil.
    Umarim kisa surede sizin ssn gelir.

• @bozyuruk Atlantadaki yeni deneyimlerinizi heyecanla bekliyorum. Tavsiye üzerine Atlantayı araştırıken deneyiminizi okumak keyif verici. Atlantada bol şans 🙂

• @Gül-Kazancioğlu sırt çantamda elma ve çikolata vardı, çikolata paketli olduğu için bir şey demedi ama elmayı attılar.

• @Turco teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🙂

• @bozyuruk çok teşekkür ederim 🙂

• @myna tebrik ediyorum, küçük bir macera atlatmışsınız sizin sayenizde organik bir şey alınmayacağını öğrendim (gerçekten bilmiyordum), teşekkürler. Amerika'daki yeni hayatınızda başarılar diliyorum.

• @myna Öncelikle yeni yaşamınızda başarılar.. Paketsiz gıda kötü bir tecrübe olmuş. Ben de bir kaç şey yanıma almayı düşünüyordum fakat her ülkeye girişte daha detaylı kontrol edilmek istemem. Umarım bir sonraki giriş çıkışta sorun yaşamazsınız.

• @R-Mutt bende küçük bir talihsizlikle öğrenmiş oldum ama olsun işin nazar kısmı diyelim 😅

• @SeyfettinB bir nevi mimlenmek gibi oldu ama yapacak da pek bir şey yok, bundan sonraki girişlerde minik bir stres dışında sorun yaşamam umarım

• @myna bilgilendirme için teşekkür ederim

• @mnya Bilgilendirme için teşekkürler 🙏Yeni hayatınızda mutluluklar 🎉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

204

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |