DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goyro666 haha konsolosun profilimize bakacığını düşünmüşümdür 😃

• @diablo_ercan aga ben de bu profili görünce HAS NOT BEEN SELECTED falan acayip bozuluyorum 😃

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ytrbilgisayar Hocam o profil nedir öyle...

+1 İlk kim soracak diye ööle bekliyordum 🤭

• ⭐⭐

@hasnotben hepsini You have been randomly selected yazıp hani çıktı da gitmedim mi yapayım hhahahah 😃 tek seferde olmadı işte ne yapalım 😞 bu sene o döngüyü bozacağız.

• Aga kalbinden ne geçiyorsa hayal kırıklığı yaşamadan o olsun 🙂 başka vize türleri denedinm i 🙂

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ytrbilgisayar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly TetanOZ Aman 1. Aşı Listenin Başıma Yazalım

ya biz annelerde hamileyken ve doğumdan sonra mı ne vuruyorlardı tetanoz aşısını ve yanlış hatırlamıyorsam ya 5 yıl ya da ömür boyu bir daha tetanoz aşısı olmamız gerekmiyordu ama tabi yine teyit etmek lazım.

@Selly yanlis hatirlamiyosam, eğer anne hiç tetanoz aşısı olmadıysa 2 doz yapılıyo ama son 10 yıl içinde gerekli dozlar tamamlandiysa yapılmıyo diye kalmış aklımda. Doğumdan sonra da bebeğe yapılıyo.
    Hamileyken yapılan ilk 2 aşı 3 yıla kadar, doğum sonrası yapılan 3. Doz 5 yıl hastalıktan korunmayı sağliyo. Tam doz aşılama için doğum sonrasında da 1 yıl aralarla 4. ve 5. aşıların yapılması gerekiyo. Bu yapılan 4. aşı 10 yıl, 5. aşı doğurganlık dönemi boyunca koruma sağlıyo diye biliyorum.

evet böyle birşeyler var ben de tam hatırlamıyorum. olup olmadığımı da hatırlamıyorum. sağlık ocakları sağolsun bizim şansımıza hiç arayıp şu aşının zamanı geldi bu aşının zamanı geldi demiyor.

@Selly gebeliginde mutlaka olmuşsundur bence. Gebeliklerde ariyolar çünkü normalde. Yani en azından benim iki hamileliğimde de hep aradılar. Doğumdan sonra da çocukların aşı dönemlerinde aramaya devam ettiler.

aşı oldum ama kaç doz oldum hatırlamıyorum. yok gerçekten benim şansıma herhalde 2 farklı sağlık ocağı ile çalıştım kızım doğduğundan beri. ikisi de bu kadar ilgisiz. ben aramasam aramıyorlar. aşı var demiyorlar. mesela doğum yaptığımda alt kat komşumda benden 8 ay önce falan doğum yapmıştı. onun bağlı olduğu sağlık ocağı farklıydı. o doğum yaptığında anneyi ve çocuğu kontrol etmek için oradaki sağlık ocağından geldiler sonra da belediyeden çiçek gönderdiler. bende çocuk öldü mü kaldı mı yaşyor mu diye bile sormadılar. çalışan ve çalışmayanlar işte 😁

@Selly çiçek, eve gelme olayı falan bende de olmadi ama sen kendine bakınca şanssızlık yaşamışsin sağlık ocağı konusunda 🙈

• Şuan ders çalışmamak için 50 tane bahane arıyorum resmen 😞 ingilizceye oturuyorum 10 dakika sonra dikkatim dağılıyor ve kalkıyorum foruma giriyorum bir şeyler atıştıryorum dolabın kapısını açıp kapatıyoum 😞 neler önerirsiniz acaba?

• ⭐⭐

@goyro666 anlık bosluguma geldi😅🤣

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Şuan ders çalışmamak için 50 tane bahane arıyorum resmen 😞 ingilizceye oturuyorum 10 dakika sonra dikkatim dağılıyor ve kalkıyorum foruma giriyorum bir şeyler atıştıryorum dolabın kapısını açıp kapatıyoum 😞 neler önerirsiniz acaba?

İngilizceden kopmamak için ders çalışma isteği gittiği gibi İngilizce belgesel dizi vs izleyebilirsin. Bizim İngilizce hocamız haberleri izlemenin cok etkili olduğunu söylemişti çünkü haber spikerleri İngilizceyi en etkin ve doğru kullanan meslek grubunda demişti

• ⭐⭐

@yenihayaletadam macera dolu Amerika klibini dinle, icin pufur pufur Amerika aski ile dolsun Bu seni motive edince asil İngilizce'ye 👍😅

• ⭐⭐

@hasnotben foruma bi girdim moralim duzeldi yemin ediyorum... :))

• @waterman mantıklıymış evet film izlemeyi düşünüyordum ama önce bir haberleri deneyeyim teşekkür ederim tavsiye içinn

• @celica onu geçen sene green card açıklanırken dinledim şans getirmedi bıraktım o gün 🥲😂

• @yenihayaletadam ben uçakta amerikaya giderken dinlicem

• ⭐⭐

@yenihayaletadam cok kotu bee
    tamam o zaman receteyi iptal edelim mazideki acilar depresmesin...

• @Arda-Portakal-0 sabırsızlıkla o günleri bekliyoruzz 🙏

• @celica alıştım artık ya bu sene açıklanmasına bile 75 gün kaldı geldi neredeyse hele ramazanda falan derken gelecek o gün yine o tatsız günü yaşayacağız ve sayacı 365 gün olarak ayarlayacsğız 🥲

• @yenihayaletadam bana çok sabır lazım bu sene başvuramadım seneye başvurmayı sabırsızlıkla bekliyorum yani daha çok var bana

• @Arda-Portakal-0 özel değilse neden başvuru yapmadınız ki?

• @yenihayaletadam yaşım yetmiyordu daha 17 yaşındayım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |