DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

Sabah nezarete girdim 4 saat bekledim. Segbisle savcıyla konustuk, Yasagımı kaldırdı. Akşam pasaport randevusu almadan Varlık mahallesinden pasaport başvurumu tamamladım.Hırsıza hırsız deyip ispatlasan bile nezaret. Nezarette bide Nazareth şarkıları aklıma geldi puhah muhah zuhah. Şimdi 7 8 bin dolar bulmaya kaldı sıra

• Bugün hayatımda olanlarla ilgili yine güncelleme fırsatı yakaladım yazmak istedim belkide green cardı bu yıl yada yıllar sonra tutturma ihtimalim olurda amerikada bu yorumlarıma dönüp okurum diye..
    Kendi oturduğum taşınmazı satıp hazırlandığımı söylemiştim hayat okadar hızlı gidiyor ki önüme hemen yeni bir fırsat çıktı.. hayatımın son 3 yılına dönüp baktığımda buraya bu işin geleceğini ben bile tahmin etmiyordum bu gerçekten beni ürpertiyor.. yeni bir taşınmaz satın aldım ve abd bütçesini sanırım mayıs ayına 6 haneli rakamlara ulaştırmış gibi oldum.. yabancı dil kursunun ilk gününü geride bıraktık ve okadar şanslıydık ki eşimizle birlikte.. kursu veren öğretmenimiz (ingilizce öğretmenliği mezunu) abd de bulaşık dahi yıkamış işe başlarken doğru telaffuz ile başlayan ve çok verimli bir 2 saate imza atan birisi çıktı.. alacağımız eğitimin 2. Aşaması yabancı eğitmen ile devam etti ve uzun uzun yıllar sonra ingilizce kendimizi ifade ettik ve gerçekten çok mutluyduk.. türkiye bana adeta 33 yaşımda altın tepsiyle beni bırakma naraları atıyor ben ise gözümü tamamen kapatıp gitme hayalleri kuruyorum.. 3 yılda abd de asla bu rakamları kenara koyamayacağımı biliyorum ancak çocuklar yapmak ve onların iyi eğitimler alabilmesi adına gitmek zorunda olduğumu iliklerime kadar hissediyorum.. değişik duygular içindeyim gerçekten.. bugünümün motivasyonu kurstaki 20 li yaşlardaki üniversite öğrencileri oldu.. istisnasız her biri kaçma hayalleri içerisindeler.. daha doğrusu realistik bakarsak çaresizlik içindede diyebilirim.. gelecek neslin makus kaderine boyun eğmemeliyim ve yolumdan dönmemeliyim diyorum…
    Neyse az zaman kaldı 6 mayıs belkide benim en zor karar almam gereken nokta olacak.. çünkü ticari ve bireysel ilişkiler nirvana yaptıgında bazı seçenekler hayat boyu bizi zorlamıştır.. ve hiç olmadığı kadar ümitlenmiş vaziyetteyim çünkü herşey iyiye giderken bu seçeneğin karşıma geleceğine emin şekilde hazırlanıyorum..
    Şans bizimle olsun.. ben ne olursa olsun gideceğim kafasıyla..

• ⭐⭐

@Calibraturbo Abim cok gecmis olsun!

• @berolika kurtköyde benim site şuan yeni kira artışıyla 6000 kira ve 1000 aidat

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo sabah sabah rakı masasına oturtacaksın arkadaş bizi 🙂 şakası bir yana da yaşıtız ve çok güzel zamanlar geçirmişiz düşününce hey gidi hey bu hey gidi hey i de 34 yaşında adama kurdurdular ya daha ne diyeyim.

• ⭐⭐⭐

@ilkerkaynar90 bu da sizin sınavınız sanırım, hayat sürekli yeni şeylere gebe belki de Amerika'ya gidersiniz aynı şansınız orda devam eder.

• Günaydın arkadaşlar :)))

Jingle bells, jingle bells
    Jingle all the way
    Oh, what fun it is to ride
    In a one horse open sleigh

• @ilkerkaynar90 6 hanelere demir attık ama kaçıcaz inşallah amin 🙏
    😂

• @Sencerium İmkanlarına göre fiyatı çok iyiymiş ne güzel sizin adınıza bizim burası çok da merkezi bir yer değil ama en basiti 7-8 bin tl'den başlıyor...

• Günaydınlar herkese yeni yıla da 3 gün kalmışken 2024'e ya da en geç 2025'e ABD'de uyanmak dileğiyle güne başladım 🙂

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar, bir sorum olacak. Pasaport çıkarmak için 1 aydır randevu alamadım malum yeni yılda inanılmaz bir zam gelecek ben ödemeyi şimdiden yapsam oluyor mu? Zaten randevuya gitmeden önce harç yatırmamız gerekiyor ya ben harçları şimdi yatırsam 2023'te randevu alsam olur mu? Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

• ⭐⭐⭐

@sytahmt bildiğim kadarı ile şimdiden ödeseniz bile randevu günü yılbaşından sonraya kaldığı zaman farkını ödemenizi de istiyorlar.

• @sytahmt randevu tarihiniz ne zamansa o zamana göre ücretlendirilir diye düşünüyorum ama 199'u arayıp detaylı bilgi alırsanız daha sağlıklı olur

• ilk başvurumuz neden daha önce yapmadık bilmiyorum fakat çıkmalı kaderimizi değiştirmeliyiz....

yeni bir başlangıç, yeni bir hayat, yeni bir umut...

başvuranlar için şimdiden bol şans umarım hayalleri olan kişilere bu şans verilir..

çocuklarımızın geleceği için.... herkese yeni bir yıl diliyorum..

• @waterman tam da böyle oldu gerçekten. Biz şimdi evimizde yine ağaç süsleyip çocuklarımıza küçük hediyeler alıp soframızı şenlikli bı hale getirsekte dönüp çocukluğuma baktığımda aynı tatta degil. Kuruyemiş alırken bile (zaten pahalı ama) yılbaşı ya gene zamlamislar fiyatları diyoruz tavuk hindi zaten özel zamlaniyo. Şaka gibi bı hale geldik gerçekten ulkece. Dediğinin aynısı yaşanırdı bizim evde, çocukluğumda yılbaşı gecesi koltukta uyuyakalan babama annemin 12yi bari gör de öyle uyu diye serzenişlerini, her yılbaşı evimizde mutlaka pişen kabak tatlısıni annemin bize aaa bı yudumda olsa yemebiz lazım ısrarlarıni hatırlayınca bir bir herşey geçiyo insanın gözünden eskiden güzeldi gerçekten. klasik ama eskiden daha güzeldi eskiler daha güzeldi...

• merhaba ilk kez başvurduk umarım şansımız yolunda gider.. herkesin bir hayali umudu çocukların geleceği için yeni bir başlangıç dedik...

• @sytahmt
    Bende 1 aydır randevu alamıyordum.İlçelerde randevu açıktı ancak evimin dibinde varken uzağa gitmek istemiyordum.Nüfus müdürlüğünden bana,İptal olunan randevular oluyor, onları takip edin internetten dediler .Bende resmen randevu ekranına kitlendim.Sürekli ekranı yokladım.Sabah kalktım telefon elimde sürekli sayfaya baktım.Şans bu ya bi gün sonraya randevu açıldı,direk tıklayıp onayladım.Ücretide GİB uygulamasından kredi kartı ile ödedim. Ertesi günü sabah gidip başvurumu yaptım .Ancak 1 aydan önce gelmez yoğunluk var dediler.

• @aemte Evet pasaportta çok büyük bir yoğunluk var ben 18/11 de başvuru yapmıştım 22/12 de basıldı 25/12 de elime ulaştı.

• beklemeye girdik hayırlısı ile

• pasaport yılı olanlara randevu verilmiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

525

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.8k

| | | |