Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Lossantosdy izledim şimdi gençliğimizi nasıl heba ettiklerini birkez daha görmüş oldum 🙂

• @cdzdcd işte motivasyon 😄

• @waterman agajkamak sesli güldüm 😄 GC kesin geliyor sana bu sene 👍

• Herkese iyi akşamlar. Bugün olan şeyi size anlatmak istedim biraz gülelim 🤭 artık ben nasıl bı kafaya girdiysem bugün eşimin ailesi passaport çıkartmak için başvuru yaptılar. Dedikleri şeyi söylüyorum, "şimdi siz gidince biz ozleriz sizi pasaportlar zamanlanmadan çıkartalım da ozleyince gelebilelim" 🙈 kendim öyle umutluyum öyle hayal kuruyorum ki o kadar çok inaniyo ki bı tarafım. Artık eşimin ailesi de inandı bana ve passaport çıkarttilar Amerika'ya gelmek için 😄 yani bakın arkadaşlar biz gittik ve misafirlerimiz bile hazır ahajakak Allah'ım lütfen beni mahçup etme artık sadece kendim için istemiyorum annemiz babamız da üzülmesin onlar da şu ahir ömürlerinde Amerika'yi gorebilsinler çok amin 🙈

• ⭐⭐

İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Bizim aklımız ve ruhumuz zaten çoktan gitti sadece bedenen gitmeyi bekliyoruz 🙂

• @Emrah-Borazan o da oldu mu tamamdır 🤭

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu İnşallah Mayıs ayında Allah hepimize Greencard çekilişini hayırlısıyla kazanmamayı nasip etsin 🙂

• @Atlantis00 ne diyosuuuuun aman tobe de ağzını hayra aç 😄

• @Atlantis00 bu hatadan sonra bu forum yıkılır ben sana diyim sjajakkak

• ⭐⭐

Duaya bak aman Allahım 😢 dost musun düşman mı :)) elem terefiş kem gözlere şiş tü tü tü bize nazar değmesin @Atlantis00 gibi arkadaşlarımın duaları kabul olmasın inşallah :))

• @Simge-Kutlu 129 Gün kaldı 99 da heyecan artar Plakaya düşünce ( 81 Düzce) il muhabbetleriyle hız artar ( 01 Adana) Zirve yaparız Son 24 Saatte Uçarızzzz

• @ytrbilgisayar hadi inşallaaaaahhh 😄

• @Emrah-Borazan amin amin çok amin 😄 Allah'ım sen @Atlantis00 arkadaşımizi da affet dili sürçtü shsjakak

• @Atlantis00 @Simge-Kutlu valla ben yanlışlıkla doğru okuyarak kazanmayı nasip et diye okudum 😃

• @adm ben de üç kere falan okudum yanlış mı okuyorum diye 🙈

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu aaa tekrar okuyunca fark ettim 😃 ben kazanmayı olarak okumuştum hahahahahahahha

• @Simge-Kutlu Allah'ım duy bu insanların sesini

• ⭐⭐⭐

Geçen gün su yılbaşı konusu hakkında güzel bir konuşma geçmişti. Ona istinaden Twitter’da gördüğüm şu floodu foruma eklemek istiyorum ama önceden dikkat diyim çünkü geçmişe özlem aşırı baskın olabilir peçeteleri hazırlayın 🥹

“ eskiden yılbaşına 1-2 hafta kala inceden bi heyecan girerdi hayatımıza, tv'ler yılbaşı programlarını duyurmaya başlardı, hemen her dizinin bir yılbaşı özel bölümü olurdu, işte, okulda falan çekiliş yapılır, insanlar birbirine hediye alırdı, bi heves vardı herkeste büyük marketlerde yılbaşı paketleri olurdu, içkili cipsli ithal çikolatalı falan, yılbaşı reyonları kurulurdu, karışık kuruyemişli, tombalalı, yılbaşı temalı. bakkalından berberine herkes bi süslerdi orayı burayı, camına bi şeyler yazardı yaldızlı sprey boyayla kuruyemiş alışverişi falan yapardık biz mesela, böyle kese kağıtları dolusu, çeşit çeşit. normalde çekirdekle tuzlu fıstık alırken yılbaşı diye iki kürek antep fıstığı, kabak çekirdeği falan. lüks tüketime yüklenirdi herkes lüks tüketim ironi bi yandan ama bi tarafıyla da değil. evet lükstü, ama herkes az ya da çok, yılbaşına özel açardı kesenin ağzını. sonra bilet alırdık aşırı hevesle. onun heyecanı yaşanırdı. 2-3 hafta bitmezdi geyiği. sana çıksa naparsıncılıklar. falan, filan yılbaşı akşamı, akşam yemeğine bi ekstra özenilirdi, çeşit artardı falan, peşinden de tv karşısına kurulup 5-6 saatlik şölen yaşanırdı resmen, kanaldan kanala gezer en güzel şeyleri kaçırmamak için tv rehberlerini takip ederdik. herkes bi mutlu, hevesli olurdu yeni yıla girince eş dost aramalar, yeni yılı kutalamalar (ne alakaysa) havaifişek izlemek için camlara doluşmalar. sonra saat 12'yi geçince de bi buruklaşırdık, şölen biterdi, kuruyemişler biterdi, babalar koltukta uyur, anneler ufaktan ortalığı toplamaya başlar falan ama herkes, her aile, az ya da çok, lüks ya da mütevazı, bi coşku, bi mutluluk yaşardı. şimdi zerre heves yok kimsede, ağzının tadı yok kimsenin, heyecanı yok. bitmiş insanlar. ama bunun daha kötüsü şu bu hevesi kırmak için sistematik çaba sarf edildi bu ülkede. ekonomi falan evet etken de, onun haricinde, gayretle, azimle yok edildi bu heyecan. marketlerdeki yılbaşı paketlerinden içkiler çıkarıldı, reklamını yaptırtmadılar asla kimseye tv programları, diziler, onlar, bunlar, hepsi ahlak polisinin sopasından geçirildi, hepsi hizaya çekildi bir güzel. türk aile yapısının şerefine, yepyeni bir hayat dizayn edildi, yılbaşı gibi bir gavur icadı o yapının en büyük düşmanıydı, ince ince, azar azar yok edildi kimsenin ağzında tat, içinde heves zaten kalmadı da, azıcık havamız değişse, biraz nefes alsak, mutlu olsak diye neye tutunmaya kalksak, elimizden aldılar resmen. yazık lan bize huysuz virjin yasaklandı lan bu memlekette, huysuz virjin'e tahammül edemediler. tahammülü geçtim, taviz vermediler resmen. bu türkiye'de böyle bir figüre yer yoktu, olamazdı, resmen bir mücadelenin cephesi yaptılar ülkenin en eşsiz sanatçılarından birini, biz de ööööyle baktık ulan milli piyango, fakirin bir iki haftalık ümidi, heyecanı, hayal kurma vesilesiydi, onu bile çaldılar. tv'ye çıkacak iki kıvırıp gözümüzü şenlendirecek dansöz bile battı, türk aile yapısını kurtarıp, koca bir halkı mutsuz, öfkeli, birbirine düşman bir yığına çevirdiler “

• ⭐⭐

@waterman tam olarak son senelerde ki duygularıma tercüman oldu bu yazı

• ⭐⭐ Yasaklı

Yılbaşı diyince aklıma Egitim enstitüsü mezunu Halam gelir. ankara Batıkentte Kuzen abilerimin villasına giderdim .Çerçeveli Ugur mumcu posteri altında yılbaşı gün agarana kadar Need for speed 2 3 5 oynardım..Winampe 80 90 ların kupon avrupa müziklerini indirirdik cızırtılı modem ile bazen hattan düşerdi aşagıya gidip büyüklerle tombala oynardık.Ögretmen maaşıyla bize acayip yiyecekler hazırlardı, şimdi tasavvur bile edemediğim.Pastırma dolu sigara börekleri 3 4 çeşit hindi varyasyonu, Sayısız kola fanta sprite. Babam arabanın bagajını Yenimahalledeki Metrodan ful gırtlak doldururdu karton winston sigaralar ve 24 lü biralar ile. Amcalarım gelirdi bazen amerikadan Şapka mont ayakkabı ve otomobil dergileri getirirlerdi.Kirkland signature yazısını görünce vay be ne karizma derdim halbuki 30 yasında anladım walmart malıymış XD XD benim kamyonet merakım ozaman dergilerden başlamıştı. Dupont Registry diye bir dergi gelirdi bana her ay. Bana her yıl gelemeyince tebrik kartı yollardı amcalarım babama bizon derisi mont vb yollarlardı.Babannem Dedem mutlaka olurdu. Babamın Alman ortagı gelirdi Legolar getirirdi babamın opel arabasına Bilstein spor amortisor takımı hediye getirmişti şimdi yamyamlar ucaktan içeri almazlar.Milyon kere babamı almanyaya davet etti gitmedi her sene almanca bize noel tebrigi yolladı. O adam da ölmüş haberimiz yok. Şimdi herşey boka sardı. Ne olduysa karabasan 1999 depreminden sonra başladı. 2001 den sonra da kalite gitgide düştü...Madımaktan sonra ülkeye umut olan Dgm savcıları ve askerleri linç edildi. Levent yüksel izel çelik vs gitti yerine torbacı isabeller geldi..Bana 2021 yılında en koyan şey de 1990 yılında sıfır accord ile beni istanbulda gezdiren bank executive dayımın bizden habersiz ingiltereye gitmesi 60 yaşında yazılımcı olması part time de bulaşıkcı olması . Bu ulkenin bittigini gösteriyo. Çok kupon zamanlardı. Stres ve gerikalmışlık agırlıgı ozaman da vardı. Ama ugraşanın ve okuyanın yüzü gülebiliyordu.Yaşım bugun 34. Elimizde ne varsa kalan o yillara ait. Saglamlık aidiyet şahsiyet vardı.Mahallede birisi yeni araba alınca oglu kızı evlenince hayırlı olsuna hediye ile gidilirdi. Alf izlerdik susam sokagı izlerdik. Pokemon ve Marimardan sonra tv nin de hayatında tadı kaçmaya başladı XD sene 2001....Benim Kapı komşumuz Mimardı varlıklıydı ben 2 3 yaşındayken sıfır subaru legacy almışlardı kırmızı oglu da odtüden mimar oldu benimle yaşıt. Hep beni onunla kıyaslayarak ezdiler. Sonuç ne mi oldu şuan yapı kimyasalları satıyor kredi çekip 10 yasında fluence almış.Babası öldü babasının evinde hala yaşıyor. Ülkedeki Downgrading başka özetlenemezdi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |