Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@EasternStar New Jersey pis mis Araplardan dolayı ancak ne kadar sakatat yada canın çektiğin yemek varsa hepsinin bulacağın yer orası

• ⭐⭐⭐

@beyzakr hangi karttan red yediniz. Secured kart ile uğraşmadan önce onaylanma ihtimali daha yüksek olan kartları denemenizi öneririm ve referans linkiyle başvurmayı deneyin derim

• @ayvalik10 Hocam bulduğum Türk bir kasaptan işkembe alıp evde pişireceğim ama önce hanımla çocuğu bir yerlere postalamam gerekir 🙂 Sonrasında da açık havada barbeküde sakatat ızgara yapacağım. Allahtan Türkiye'de erkek erkeğe gittiğimiz kamplarda öğrendiklerim burada işime yarayacak.

• ⭐⭐

@beyzakr Hoş geldiniz. Kolay gelsin. Secured kredi kartı ile kredi skorunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu arada nakitten ziyade debit kart kullanın. Adım adım ilerlerseniz daha iyi olacaktır.

• @saulgoodman Tesekkur ederim debit kullanıyorum 🙂

• @Emre-Kurtulmuş chase reddetti. BofA dan secured karta basvuracagim ya da capital one dan kredi kartina

• @jtcarlos; farklı zorluklar farklı geliş şekillerine bağlı;
    -Bekar çocuksuz gelmek ayrı
    -Bekar çocuklu gelmek ayrı
    -Evli Çocuksuz gelmek ayrı
    -Evli çocuklu gelmek ayrı
    -Evli ve 4 yaşından büyük çocuklarla gelmek ayrı
    -Evli ve 4 yaşından küçük çocuk(lar)la gelmek ayrı.

• @Not_Born_Yesterday

Evli olmak

• US'deki yeni başlangıç zaten zor olacak ama 2 kişi eğer bir de sıkıntı yaşanırsa çok daha zor olacak.
    • Bu stresle birlikte normalde sıkıntı olmayacak şeyler sıkıntı durumuna gelip ayrılık yaşanabilir.
    • Maddi olarak ilk etapta daha fazla birikim ihtiyacı olacak. Sonraki süreçte x2 gelir olması olumlu tabi
    • En kötü deliver ya da mutfak işine ypsa dahi maddi olarak gelir x 2 artarken giderler x 2 artmayacak ki bu da olumlu

Tek olmak
    • Sonraki süreçte aile birleşimi ile uğraşılacak eğer Türkiyeden evlenilirse
    • bi de US deki önemli sıkıntılardan biri orada kendini yalnız hissetmek olduğu söyleniyor.
    • Kafana göre hareket edebilirsin ev tutarken vs baska biriyle ortak tutabilirsin

• En zorunun evli ve 4 yaşından küçük çocukla gelmek olduğunu söyleyebilirim. Kreş fiyatları çok yüksek olduğu için bir kişinin evde çocuk bakımını üstlenmesi gerekiyor. Bu durumda tek çalışan haftalık uzun saatler çalışarak bütün maddi yükü karşılamak zorunda kalıyor. Evde kalan birey haliyle asosyalleşiyor, kendine ayıracak vakti kalmıyor ve psikolojik olarak zorlanıyor. İki kişinin de bu yoğunluğu kişisel gelişimlerine vakit ayırmalarına müsade etmiyor. Sadece bununla sınırlı değil mesela çocuğunuz olduğu için site yönetimleri 1 odalı apartman tutmanıza izin vermiyor veya zorluk çıkarıyor. 2 odalı apartman tutup ekstra maliyete katlanmanız gerekiyor. Bireysel ev sahipleri genelde çocuklu ailelere evini kiralamak istemiyor çünkü çocuklarla ilgili yasalar çok katı. Çocuğunuz olduğu için kirayı ödemeseniz bile mahkeme sizi evden çıkarmıyor, evdeki bir kusurla ilgili çocuğun sağlığına bir zarar gelirse ev sahibi sorumlu tutuluyor gibi. Bunlar bizim duyduğumuz konular tabi avukatlardan net bilgi alınabilir. Kısaca küçük çocukla gelmek bence en zoru. Çocuk okul çağına gelinceye kadar biraz sabredilmesi gerekiyor.

• @beyzakr Biz de Temmuzda geldik Seattle’a sizden bir 4 ay önce. Yazın havaya bayılacaksınız !! Az daha dayanmamız gerekiyor 😂

• @EasternStar San Francisco da bir Türk restoranına gitmiştik o dediğiniz lezzet kısmı çok doğru. Alışmış olduğumuz bir damak tadı var. Ürünlerle ilgisi çok fazla. İstediğiniz kadar Türkiye’den ustada gelmiş olsa lezzet değişik maalesef. Buranın kıymasına alışana kadar çok zorluk çekmiştim ilk günlerde. Etin kıymanın tadı bizim alışık olduğumuzdan çok daha farklı. Sebzelerde de aynı şey söz konusu zaten doğru düzgün alışık olduğumuz sebzeleri bulmak çok zor. Bulduğumuza alışmaya çalışıyoruz.

• @icf Sebzeler bana daha lezzetli geliyor; ama et konusunda ne yazık ki hem kesim türünden hem de hayvan besleme stilinden dolayı epey sıkıntı yaşayacağız.

• @Hamuchera yazdıklarınız benim için bir ön gösterim oldu sanki 🙂

• @EasternStar Ilk baslarda cok farkli gelmesi normal ama bir sure sonra (birkac ay veya yil sonra) hepsinin tadina ve lezzetine alisiyorsunuz. Hatta bir zaman geliyor ve Turkiye'ye gittiginizde oradaki tatlar farkli gelmeye basliyor.

• @hope123 Bekliyorum bakalim 🙂

• @icf Ben 2022 yazdan beri amerika isveç ve almanyada yaşadım her yerde yumurta garip geliyor mesela bana gariptir 😃 yiyemiyorum. Türkiyedeki organik diye satılanlara benziyor tadı, ağır geliyor. Bana ülkemin gdolu besin değeri olmayan yumurtaları lazım

• @Hope-Breaker spor yaptıgımdan artık her markanın yumartasını yedim heralde burada, Nellie's free range f/p olarak güzel.

• @baran-bozdogan aklımda bulunsun 🙂

• kiralık evlerde örneğin duvara çivi çakmak gibi eve verilen kozmetik zararlarda nasıl bir prosedür izleniyor. normalde burda depozitodan düşer yada yaptırırsın depozitonu geri alırsın. ABD de nasıl acaba ?

• @Hamuchera, çok önemli ve doğru tespitler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |