DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @UnluEmre sinav yaptilar fakat kaldım kısmına sesli güldüm ya 🙂 🙂 🙂 İnşallah geçersiniz...

• @hknsnk merhabalar, sizinle ayni sureci baslatmak uzereyim ve ehliyet icin Florida'da hangi evraklar ile basvurdunuz? sureci biraz daha ayrintili anlatabilir misiniz? Tesekkurler.

• merhabalar, internette bazi eyaletler icin, Turkiye'den alinan ehliyetin teslim edilerek yerine ilgili eyaletin ehliyetinin alinabildigine dair bilgiler goruyorum. Florida eyaletinde bu durum uygulanmakta midir? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pulcet bu bilgiyi bu formda görmediğine eminim. Çünkü bu kadar yalan bir bilgi bu forumda olmaz. Bahsettiğin olay şu şekilde sen sadece direksiyon sınavına giriyorsun. Yazılı sınava girmiyorsun.Bu uygulamada new jersey de var.

• @ayvalik10 yalan veya dogru bilmedigim icin sordum zaten ve bu forumda degil internette gordugumu yazdim. tesekkurler cevap icin.

• @ayvalik10 New jersey için çipli yeni tip ehliyetin var ise sınava giriyorsun direksiyon sınavına girmiyorsun.

• @Redbeard maalesef eyalet kurallarina iliskin bilgi sorularini gorunce sallamasyon yapmak zorunda kaldim onlar da kibarca calis gel dediler😀 cuma gunu bir aksilik olmaz ise gecerim diye dusunuyorum artik🙂

• @UnluEmre ilkinde bende kalmıstım 40 soruda 32 dogru lazımken henüz calısmadan sınava hadi gir sen dedi DMW çalısanı yaparsın dedi 31 dogru yapmıstım sınav bu arada pc den 4 şıklı olarak olusuyor her soru, kaldım normal olarak bilmediğim yol işaretleri ve kanun kuralları vardı yollar ile ilgili, bir daha istedim hemen aynı gün 10 gün sonra gel dediler, NH de böyleydi 10 gün sonra gittim 32 de 32 yaptım sistem otomatık kapandı. 4-5 gün sonra road teste girdim görevli Bosnalıydı bizim de Türk oldugumuzu ögrenince sevindi zorluk cıkartmadı en azından diğerlerine yaptıklarına baktım bana baya destek olmus onu anladım boyunca konustuk havadan sudan sonra ehliyeti verdi.

• @pulcet eyaletlerin bu tur anlasmalari var farkli devletlerle.

• @baran-bozdogan bana da ayni yaparsin gec dedi tabi ama eyalet kurallari ve hiz limitlerini bilmedigim icin maalesef olmustuk🙂 bu cumaya tekrar girecegim bir aksilik olmazsa bu sefer gecerim diye dusunuyorum eyalet trafik kurallari ve hiz limitlerini ezberledim artik🙂 artik 50soruda 40 dogru istiyor heralde benim girdigim o sekildeydi. Bir de Türkiyedeki yeni ehliyet oldugu icin bana verilen permitte surus kursu yok sadece knowledge test basarili olunca ehliyeti alir diyor.

• SSN olmadan ehliyet alınabiliyor mu turist vizesiyle ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet alınıyor buraya gelmiyorlar artık ünlü oldular ondan @Seyahat-Ruhu videosunu sana gönderiyorum

• Merhaba arkadaşlar ben bir ay önce New York‘a geldim bir hafta önce Green kartım geldi. Ehliyet başvurusu için Green kartı bekledim çünkü Green kartı olanları New York’ta Real ID dedikleri gerçek bir kimlik yerine geçen pasaport yerine de kullanılabilen bir ehliyet veriyorlar. Öncelikle New York‘ta ehliyet sınavına girecek olanlar için buradan hayat kurtaran bir bilgi vermek istiyorum. bana bunu burada yaşayan bir akrabam söyledi sınav İngilizce bu yüzden nasıl geçebilirim diye kaygılanmıştım ancak test uygulamaları olduğunu öğrendim ve soruların oradan çıktı ya da benzerleri çıktığını ben de o uygulamayı indirip içindeki yaklaşık 450 tane soruyu her gün çözdüm ve cevaplarını ezberledim pazartesi öğleden sonra randevu alıp çarşamba sabah sınava girdim . Sınavda 13-14 tane o sorulardan çıktı altı tane de biraz İngilizce bildiğim için anlayarak yaptım toplamda üç yanlışla sınavı geçmiş oldum . Sınav öncesi oraya girdiğinizde bir form doldurmanızı istiyorlar görevliler o formda bilgilerinizi yazıyorsunuz yasınız kilonuz boyunuz ssn vs . Yanınızda olması gereken evraklar kesinlikle ssn Green kart ve adres kanıtı belgesi bunun için kullandığınız hattın faturasını online uygulamadan çıktı alabilirsiniz ya da orada gösterebilirsiniz ben orada gösterip onlara mail mail olarak ilettim çünkü banka bankadan bana gelen Evrağı adres kanıtı olarak kabul etmediler. Sınavı geçtiğime dair bir evrak verdiler ve başka bir sıraya girdim orada sınava girmeden önce sizden istedikleri kimlik beyanı ve adres kanıtını tekrardan istiyorlar . Ilgili yetkiliye tekrar onu gösterdim ve Green kartımı verdim . o da bana Green kartım olduğu için Real ID alacağımı ve bundan sonra başka hiçbir şeye ihtiyacım olmayacağını söyledi bunun sadece Green kartlara verilen yıldızlı bir ehliyet olduğunu kimlik yerine geçtiğini pasaporta ihtiyacım kalmayacağını söyledi . Akabinde 77.50usd ücret ödedim. Kredi kartı ya da nakit olabiliyor. sonra bana geçici kağıt verdiler geçici permit dedikleri bir kağıt. ve resmi evrağım iki hafta içinde evime geleceğini söylediler. o gelince bir kursa kaydolup burada zorunlu olan video izleme vs işlemlerini tamamlayıp direksiyon sınavına gireceğim tekrardan güncelleme yaparım sonra.

Bence özellikle uygulamadaki soruları çözme kısmı çok kritik çünkü başka türlü o sınava ciddi ciddi çalışmak gerekiyor hayat kurtardığını düşündüğüm için sizinle paylaşmak istedim:)

• @UnluEmre Hala geçemediyseniz 1-https://www.dmv.ca.gov sayfasından handbook bulunuz. Bu sayfa california içindir. Siz dmv nin kendi eyaletinize ait sayfasından handbook bulmanız lazım. Yani www.dmv."KENDİEYALETİNİZİN KISALTMA HARFLERİ".gov sitesine girin. Handbooku bulun ve Handbookta esas bilgiler 7. bolumden sonra basliyor. Bence bir cok bilgiyi buradan ogrenebilirsiniz ve buradan başlayın. Böylelikle temel bilgileri öğrenmiş olursunuz. Sonrasında 2- https://www.dmv-written-test.com/ sayfasından kendi eyaletinizi seçin. Burada 36 soruluk 24 test var. Adamlar neredeyse butun sorulari yakalamislar. Bu soruları defalarca çözün. Bu sitede bir de hile sayfasi denilen bir yer var 17 dolara satin alabiliyorsun. Bence hile sayfasını almana gerek yok ama yine de siz bilirsiniz... Sinavda cikan 150 soruyu hile sayfasinda tek tek aciklamislar. 3- https://www.epermittest.com/california/practice-permit-test burada da cok guzel sorular var. Bu arada sayfaları cherome de türkçe yapabilirisniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |