DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @optimistic Ha bende diyorum ne alaka kadının morali falan bozuluyor. Kendini kötü hissediyor. Bu nasıl kurgu dedim kendi kendime 😃

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Özel sektörde kimse eşitliğe bakmaz demişsiniz mesela. Peki bu durumda denkliğe mi bakıyorlar? Şu an özel sektörde bir firmada Satınalma biriminde çalışıyorum ben. Aynı şekilde orada özel sektörde bir firmaya aynı pozisyona başvuru yapabilmem için benden istenen nedir?

Çoğu yerde yalnızca tecrübeniz ve yetenekleriniz. Amerika'da özel sektörde aklı başında bir firma sizin diplomanız veya not ortalamanız ile ilgilenmez. Bu zaten tüm dünyada olması gereken. Size bir assesment gönderirler, mülakata tabi tutarlar, bunlar üzerinden değerlendirip kabul ederler veya reddederler.

• @ayvalik10 Ben biliyorum abi bir yer 😃 Kemalpaşa 😃 hopadan sonra burada kadına laf atılmaz. Çünkü çoğunluğu kadınlar oluşturuyor. Ve halkın hepsi birbirini çok iyi tanıyor. 😃 Çok küçük bir yer.

• @Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@optimistic bende senin gibi yapacağım site yoğunlu olabileceğini düşündüğümden geç saatlerde girmeyi düşünüyorum. Bir GALATASARAY’lı olarak sizi mutlu etmek istermiydik diye düşünüyorum yok istemeyiz. Ama gel gelelim diyelim ki seni mutlu etmek istiyoruz yani Beşiktaş’ı yenelim ama oda mümkün gözükmüyor. Daha kompak, daha etkili futbol anlayışını Bjk iyi oynuyor o yüzden üzülerekden söylüyorum GALATASARAY’ın yenme ihtimali düşük.. Ama şunuda unutmamak lazım ASLAN her zaman yarasını göstermez.. GALATASARAY gibi çıkıp oynarsa.. 💛❤🦁

Aynen hocam dostluk ve iyi olan her zaman kazansın. Benimki bir latife tabiki. Ama gönül tabikide tuttuğun takımın kazanması yada şampiyon olmasını istiyor.🙂

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@abrakadabra sen transkript ingilizce olarak aldıktan sonra üniversitelere gönderdiğin zaman sana dönüş yaparlar. Sonuçta her dönem aldığın derslerini biz bilemeyiz. Amerikada ki üniversite bakar sana ona göre seçenekler sunar. Şu derslerden muafsın yada şu dersleri alacaksın şeklinde hiçbir zaman amerika da başvuru yapmadan kesin konuşmak olmaz. Kendi üniversitenle görüştün mü amerika da hiç ortak çalıştığınız üniversite var mı yada hocalara sor eğer iyi öğrenci isen zaten seni amerikada ki arkadaşına gönderir

Bu durumda "Amerika'da ne mezunu sayılırım?" sorusunun cevabı yok.
    Bunu bilmek için bizzat gitmek, yaşamak ve ilgili yerlere başvuru yapıp sonucu beklemek gerek.
    Teşekkürler.

Karışmak istemiyordum. Ben paylaşım yaptığımda çok bilmiş oluyorum genelde. Ama sorunuzun cevabını vereyim siz de rahatlayın bende çünkü takıntı yaptım.

Eşitlik ile denklik iki farklı kavram. Araştırırsanız aradaki farkı öğrenirsiniz. Evet çok büyük bir ihtimalle master mezunu sayılırsınız. Evet, sadece lisans diplomanızı göstererek lisans mezunu da sayılabilirsiniz. Burada sevgili @TughanTug un anlattığı durum devreye giriyor. Diplomanızın nerede geçmesini istiyorsunu? Özel sektör de kimse eşitliğe bakmaz. Mesela askeriye de master mezunu sayılırsınız kqbul ediyor. Ancak; avukatlık, doktorluk, mühendislik gibi mezuniyetler için mutlaka ama mutlaka eşitlik şart. Denklik işinizi görmez.

Ancak; Siz mühendissiniz ama yazılımcı olarak özel sektörde çalışacaksınız. Kimse sizin diplomanızın eşitliğine bakmaz. Denkliği ise bu işi yapan aracı kurumlardan alabilirsiniz. O konuda da ilgili bir başlık vardı. Yardım alabilirsiniz.

Yok estağfurullah, çok bilmiş falan demem kesinlikle buradaki hiç kimseye.

Durum şundan ibaret aslında; Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans diplomam var. İstersem bunların içinden istediğim seviyedeki diplomamı denkleyip/eşitleyip o şekilde mezun sayılabilir miyimdi.

Özel sektörde kimse eşitliğe bakmaz demişsiniz mesela. Peki bu durumda denkliğe mi bakıyorlar? Şu an özel sektörde bir firmada Satınalma biriminde çalışıyorum ben. Aynı şekilde orada özel sektörde bir firmaya aynı pozisyona başvuru yapabilmem için benden istenen nedir?

Hiç birisi genelde tecrübe. Şöyle örnek vereyim.
    Ben IT üzerine bir branştayım. Benim baktığım ilanlarda üniversitelerin ilgili alanlarından veya şu sertifikaya sahip diyor. O sertifikayı ilkokul mezunuda çalışıp alabilir. 🙃 Ama bir lise mezunu olmak gerekir tabiki, abartmamak lazım 🤣

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 onlar boş gezmezler 🙂

• sekizkarakter

• Yasaklı

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

bana Türkiye de bir şehir de hiçbir mahalle ya da bölgeye girilmesinde sakınca yoktur diyebilecek birisi var mıdır. Var mı böyle bir il ilçe bekliyoruz nedir bu kötüleme amacınız

Ben de onu yorumladım şimdi 🤣
    Tr sokaklarında bir kadına bu yapılırsa, tacizci diye bağırması yeter. Adamı önce linç eder sonra bayrampaşa ya tıkarlar. 🤣

• @mutlukurt0534, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@optimistic Ha bende diyorum ne alaka kadının morali falan bozuluyor. Kendini kötü hissediyor. Bu nasıl kurgu dedim kendi kendime 😃

bu arada araştırmacı gazeteci kimliğimi koydum cebime 5 dk araştırıp geldim. gezilen yerler harlem civarı yani kötü mahalle denile bilecek yerlermiş ve yine bunlar duyum böyle linç etmeyin beni böyle şeyler çok fazla olmuyormuş. Ama 0 diye birşey kimse söyleyemez haliyle 😃

• @Beat-Army, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar olmamış bebeğe benim kadar don biçen yoktur. Öncelikle Zillow üzerinden tutacağım evi belirledim , daha sonra cars.com'dan alacağım arabayı buldum. Geriye evi dizmek kaldı. Wallmart'ın internet sitesine girerek evimi dizdim. Sonra Google Maps yardımıyla evin etrafında biraz tur attım. İlk olarak hangi fast food restorantına gideceğimi elbette biliyorum , In-N-Out 🙂 DNS ile orlando bölgesindeki paket servisi yapabileceğim uygulamaların internet sitelerine girerek hangilerinin şoför kabul ettiğine baktım. Tutacağım evin bankaya ve telefon hatta bayisine ne kadar uzak olduğuna bakarak uber masrafı hesapladım ( 65 $ ). Bütün eşyalarımı yatağın üzerine koydum ve bavula doldurma animasyonu yaptım. Kilolu olduğum için çok az eşya sığıyor 🙂 ( Tshirtler 3XL ) . Varsa benim kadar deliren hodri meydan ...

Evi dizmeyi saymazsak senden aşağı kalır yanım yok ama ben ilk başvurduğum sene bu kadar takıntı yapmıştım 🙂 Bu sene pek ayrıntılarla boğmadım kendimi. Maalesef artık tek derdimiz talihli olmak değil, vizeyi alabilmek de problem haline geldi pandemi dolayısıyla ama ben 2022 talihlilerinin daha az sancılı bir şekilde vizelerine kavuşacağını düşünüyorum. Aşılama ABD'de gayet iyi gidiyor, ülkemizde de Ekim-Kasım'a kadar aşılanma iyi düzeye gelmiş olur sanırım.

• sekizkarakter

• bunun doğru olduğunu düşünüyorum ama bazıları para istemek için sataşıyor

• @FreeMen Biz talihli olalım da tek sorunumuz vize almak olsun. Aşınız yok derlerse Tatilsepeti'nin Rusya'ya aşı turu var. Aşımızı yaptırırız vize görüşmesine kadar 😃

• @Emre-Kalafat Hımm 🙂 Ondan demekki

• sekizkarakter

Arkadaşlar olmamış bebeğe benim kadar don biçen yoktur. Öncelikle Zillow üzerinden tutacağım evi belirledim , daha sonra cars.com'dan alacağım arabayı buldum. Geriye evi dizmek kaldı. Wallmart'ın internet sitesine girerek evimi dizdim. Sonra Google Maps yardımıyla evin etrafında biraz tur attım. İlk olarak hangi fast food restorantına gideceğimi elbette biliyorum , In-N-Out 🙂 DNS ile orlando bölgesindeki paket servisi yapabileceğim uygulamaların internet sitelerine girerek hangilerinin şoför kabul ettiğine baktım. Tutacağım evin bankaya ve telefon hatta bayisine ne kadar uzak olduğuna bakarak uber masrafı hesapladım ( 65 $ ). Bütün eşyalarımı yatağın üzerine koydum ve bavula doldurma animasyonu yaptım. Kilolu olduğum için çok az eşya sığıyor 🙂 ( Tshirtler 3XL ) . Varsa benim kadar deliren hodri meydan ...

Eşimle okurken sesli güldük😄
    Bende kendime abartıyorum biraz diyordum😉

Efsaneeee 🙂 şu kadar isteyen hepimize çıksınnn 🙏🏼🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeMen murat sayar takılmaktan buraları unuttun nerelerdesin ya özledik seni

• @Ping-PONG ben Karşıyaka da yaşıyorum pek bir problem yaşamadım şimdiye kadar ama Anadolu ya gidildikçe (ki artık her yer) bizim bile duymadığımız birçok kadına taciz, şiddet olduğuna eminim

• ⭐⭐⭐

Saat 16:00 şükür

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |