DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Birgariphayat 3 4 sene önce bi iki ileti yazıp çıkmıştım :^)

• @Ceren-Hera Aramıza tekrardan hoş geldiniz diyelim o zaman.Umarım fazla kalmak zorunda da kalmazsınız burda🙂

• @newbie97 Bu ne kocacım ben ortopedik yatak istiyorum:) yazarken güldüm ama kusuruma bakma lütfen şaka amaçlı
    .

• @Birgariphayat teşekkür ederim, sizin için de aynısı olur umarım :^) Bu GC de çıkmayınca başka vize türlerine yoğunlaştım E2 gibi, yoksa GC'yi beklesek yaşlanıyoruz...

• @Ceren-Hera İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Peki diğer vize türü nasıl sonuçlandı sizin için

• @Ceren-Hera Ben bu sene hic arastirma yapmadim. Zaten genelde turkce birsey izlemiyorum sık sık yurtdisi alisveris vs yaptigim icinde hangi ulkede ne fiyatlar oldugunu biliyorum. 😂
    İcimde hic heyecan olusmadi sadece "belki cikar bee" dedim oda cikmadi 😂

Umursamayan degil de cekilisi basvurdum ama "gitmiycem" ki diyenlere cikiyor gibi geldi bana. %99 elenmistir. Ufak hatalar neysede Yani direk fotografi baska birsey yuklemek apayri birsey. Mulakata agac katilacak hali yoktu 😂 😂

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@Ceren-Hera İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Peki diğer vize türü nasıl sonuçlandı sizin için

henüz araştırıyorum, ağustos eylül gibi başvurmayı planlıyorum hayırlısıyla :^)

@rnc, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@Ceren-Hera Ben bu sene hic arastirma yapmadim. Zaten genelde turkce birsey izlemiyorum sık sık yurtdisi alisveris vs yaptigim icinde hangi ulkede ne fiyatlar oldugunu biliyorum. 😂
    İcimde hic heyecan olusmadi sadece "belki cikar bee" dedim oda cikmadi 😂

Umursamayan degil de cekilisi basvurdum ama "gitmiycem" ki diyenlere cikiyor gibi geldi bana. %99 elenmistir. Ufak hatalar neysede Yani direk fotografi baska birsey yuklemek apayri birsey. Mulakata agac katilacak hali yoktu 😂 😂

Ağaç kostümüyle mülakata katılsa kim ne diyebilir ki özgürlüğün ülkesi değil mi kardeşim desin haksjdhahaha 😂

2026 bizim senemiz olur ama yine de umarım. bol şans şimdiden 🤞 🤞

yada ters psikoloji manifest yapmak lazım diğerleri gibi, çıksa da gitmicem. 😂

• @Ceren-Hera Ben dedim onu yaa ciksada gitmiycem ama ise yaramadi.. 🙂

• tüm ihtimalleri tüketiyoruz...😂

• @Ceren-Hera, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

tüm ihtimalleri tüketiyoruz...😂

Benim şans böyle. Sizde benden pek farkli degilsiniz gibi^^

• @Ceren-Hera Denemekten zarar gelmez ne kadar ihtimal varsa kullanmalı insan.Benimde Almanya'da babamın kuzeni var onu değilde İstanbul'da ki kardeşini aradım(samimi değilim ama şartlar ne yazik ki...)böyle böyle bir durum var kardeşinle konuşur musun bana yardımcı olur mu gibisinden.O da akıllı kadındır,iyi insandır sen dert etme o iş bende dedi ama bakalım hayırlısı olsun...

@Ceren-Hera Denemekten zarar gelmez ne kadar ihtimal varsa kullanmalı insan.Benimde Almanya'da babamın kuzeni var onu değilde İstanbul'da ki kardeşini aradım(samimi değilim ama şartlar ne yazik ki...)böyle böyle bir durum var kardeşinle konuşur musun bana yardımcı olur mu gibisinden.O da akıllı kadındır,iyi insandır sen dert etme o iş bende dedi ama bakalım hayırlısı olsun...

"sen dert etme o iş bende dedi" ben burada takildim. 😂

• @rnc Kadının tavrı bu oldu hoşuma da gitmedi değil ne yalan söyleyeyim 😁

@Ceren-Hera Denemekten zarar gelmez ne kadar ihtimal varsa kullanmalı insan.Benimde Almanya'da babamın kuzeni var onu değilde İstanbul'da ki kardeşini aradım(samimi değilim ama şartlar ne yazik ki...)böyle böyle bir durum var kardeşinle konuşur musun bana yardımcı olur mu gibisinden.O da akıllı kadındır,iyi insandır sen dert etme o iş bende dedi ama bakalım hayırlısı olsun...

hayırlısı olur umarım. Almancanız var mı? İngilizceyle yaşanır elbet ama iş konusunda ve devlet işlerinde sıkıntı olabilir. Başlangıçta akrabalara bağlı kalmak da psikolojik olarak yıpratabilir insanı. Bir süre avusturyada yaşadım, dili oraya gittiğimde öğrenmeye başlamıştım ama keşke önceden öğrenseydim dediğim çok an oldu. 🙂

• @Ceren-Hera Sınavına tabi olmadim ama a2-b1 arasi İngilizce'ye sahibim.Almanca'ya çok katı bir gözle baktığım için hiç yok diyebilirim."agchufjlichermwe"gibi yazılan saçma sapan kelimelerle mücadele etmek gözümü korkutuyor biraz.Onun dışında pek akrabaya bağlı kalacağımı düşünmüyorum,birkaç evleri var bana birini kiraya verseler yeter iş konusunu ben hallederim sanırım
    İyi niyetiniz için ayrıca teşekkür ederim 🙃

• Yerimizi alalım yine olmadı 10 senedir başvuruyoruz.olmuyor,olmuyor,olmuyor..

• Bugün kendimi biraz yorgun hissediyorum.Biraz dinlenmeye ihtiyacim var sanırım herkese iyi akşamlar arkadaşlar görüşmek üzere 😊

Bugün kendimi biraz yorgun hissediyorum.Biraz dinlenmeye ihtiyacim var sanırım herkese iyi akşamlar arkadaşlar görüşmek üzere 😊

Aksam yemek yiyince cokuntu geliyor banada o yuzden aksam yemek yememek lazim. 🙂

• Arkadaslar herkese güzel bir aksamdan merhaba , bugun bir arkadasımın almanyadan tüekiyeye tatile gelmesi ve biraz konusmamız üzerine yeni alman yasalarında ki rahatlamalardan bahsetti biraz .

Mesleki lise veyahut üni bitirmis bir kişinin ve bitirdigi üni ile ilgili 2 yıl sgk dökümü olmasına karsılkk dil bilmeden blue card alabilecegini ve buna iatinaden ailesiyle şart şurt istemeden göçebilecegini aöyledi .

Ayrıca ;

meslek lisesi mezunu , yarı yada tam denkligi olan birisinin a1 seviye almanca ile 1 hazirandan itibaren fırsat kart ile 12 ay iş arama vizesi ile almanyaya gidip , haftada 20 saat minijob yaparak iş bulana kadar sektör göetmeksizin calısabilecegini ve iş bulduktan aonra ülkeye geri dönmeden oturmaya devam edip 4-5 ay içerisinde aile birleşimi ile eş ve cocuklarını aldırabilecegini aöyledi .

Gittiginde gelişmelerden haberdar edecegini dile getirdi .

Amerika ve gc yi beklerken bence degerlendirilebilir diye sizede yazmak istedim . Ben biraz Almanyayı önceliklendirdim ama Gc dende vazgeçmeyecegiz 😀

• @SYTSNGR yazdıkların çok doğru ben daha önce bu konuda 2 defa yazdım ama ilgi görmedi herkes yılda bir gün çıkma ihtimali düşük abd hayaline kitlenmiş çıksada ayrı dert ben hala bekliyorum üniversteyi haziranda bitirecek oğlum işini ayarlamış ben senden önce almanyaya gideceğim diyor tamam amerikadan vazgeçmeyin ama almanyayı değerlendirin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |