Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@okvekilic, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

NC'da DMV yaklaşık 5 aydır kapalı, yol testi yapılmıyor ve yeni ehliyet vermiyorlar. En kolay hangi eyaletten nasıl ehliyet alabilirim?

Sayin @knnrn da belirtmis, yasamadiginiz bir eyaletten ehliyet alamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@crazycells Diger eyaletlerin gerekliliklerini bilmiyorum ama Virginia DMV F1 ogrencilerinden neden SSN'i olmadigina dair herhangi bir belge de istemiyor. Istedigi belgeler eski ehliyet( var ise), I-20, pasaport, statu degisimi yapilmissa statu degisim dokumani, adres ispati icin iki farkli dokuman ve var ise SSN. Eger basvuru formuna SSN inizi yazarsaniz ki varsa yazmak zorundasiniz, beraberinizde SSN kartinizi da goturmeniz zorunlu. Ama sanirim bu bir defaya mahsus. Ama DMV bu. Simdiye kadar 3 defa ehliyet yeniledim daha birinde bile tek seferde isimi halledip cikamadim. Her seferinde bir puruz cikariyorlar acikcasi.

Hazir yazmisken son bir tavsiyeyle bitireyim. Okuyacaklara bir faydamiz dokunsun. 🙂 DMV ye giderken hani belgelerinizi hazirliyorsunuz ya. Ve hazirlarken ya sunu koymama gerek yok bence diyorsunuz ya bazen ya da ya bu zaten onlarda var daha gecen almislardi... Ha yapmayin oyle seyler. Alin ne varsa yaniniza gidin. 🙂

evet, fazla belge goz cikarmaz diyoruz yani 🙂

New York'taki ogrenci arkadaslardan biliyorum, ya okullarindan ya da SSA ofislerinden neden SSN'leri olmadigina dair resmi bir yazi goturmeleri gerekmisti ehliyet alabilmek icin. Sadece "SSN'm yok" beyani yeterli olmamisti, belki eyaletten eyalete veya gorevliden gorevliye degisen bir durumdur; ama fazla belge goz cikarmaz kismina kesinlikle katiliyorum 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

NC'da DMV yaklaşık 5 aydır kapalı, yol testi yapılmıyor ve yeni ehliyet vermiyorlar. En kolay hangi eyaletten nasıl ehliyet alabilirim?

Selamlar.bu sürücü belgesi konusunda cdl için sanırım bazı eyaletler ehliyet süresi istiiyorlar galiba.yaşamadığımız bir eyaletten cdl alma ihtimali varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Selamlar.bu sürücü belgesi konusunda cdl için sanırım bazı eyaletler ehliyet süresi istiiyorlar galiba.yaşamadığımız bir eyaletten cdl alma ihtimali varmı?

Hayir, hic sanmiyorum maalesef. Ehliyetleri eyaletler veriyor, ABD'yi 50 farkli ulkeden olusan tek bir devlet olarak dusunun. O nedenle eyaletlerin hangisinde yasiyorsaniz o eyaletin kurallarina ve yasalarina tabisiniz ve o eyaletten ehliyeti almalisiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@clourpoint, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Hayir, hic sanmiyorum maalesef. Ehliyetleri eyaletler veriyor, ABD'yi 50 farkli ulkeden olusan tek bir devlet olarak dusunun. O nedenle eyaletlerin hangisinde yasiyorsaniz o eyaletin kurallarina ve yasalarina tabisiniz ve o eyaletten ehliyeti almalisiniz.

teşekkürler.

• Herkese merhaba,doğru konumu emin değilim bir sorum olacaktı.yakın zamanda Amerikaya gideceğim için internet üzerinden araç sigortası yapmak istedim fakat amerikan ehliyetimin suspended olduğunu bildirdi.Türkiye olduğum için arayamıyorumda.Neden suspended olduğunu öğrenebilceğim bir yer varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Herkese merhaba,doğru konumu emin değilim bir sorum olacaktı.yakın zamanda Amerikaya gideceğim için internet üzerinden araç sigortası yapmak istedim fakat amerikan ehliyetimin suspended olduğunu bildirdi.Türkiye olduğum için arayamıyorumda.Neden suspended olduğunu öğrenebilceğim bir yer varmı?

Şurada olası nedenler yazılmış: https://tingenwilliams.com/2018/8-things-drivers-license-suspended/25660

Herhangi bir trafik cezası var mıydı?

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@nwtzki, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Herkese merhaba,doğru konumu emin değilim bir sorum olacaktı.yakın zamanda Amerikaya gideceğim için internet üzerinden araç sigortası yapmak istedim fakat amerikan ehliyetimin suspended olduğunu bildirdi.Türkiye olduğum için arayamıyorumda.Neden suspended olduğunu öğrenebilceğim bir yer varmı?

Şurada olası nedenler yazılmış: https://tingenwilliams.com/2018/8-things-drivers-license-suspended/25660

Herhangi bir trafik cezası var mıydı?

yazılmış olabilir farkında olmadan.yaklaşık 7 aydır Türkiyedeyim.araba 7 aydır bir garajda yatıyor.Bir tanıdığım malesef benden izinsiz 1 gün sigortasız şekilde trafiğe cıkmış.yakalanmadığını söylemişti ama bu suspended görünce şüphelendim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki özel mesajdan yazdım

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@nwtzki özel mesajdan yazdım

son durum arkadaşlar, bir sigortacıdan yardım aldım. Türkiyeye geldiğim için araç sigortamı iptal ettirmiştim araç garajda yatıyordu fakat çoğu eyaletteki kanuna göre araç garajda yatsa bile en kapsamsız poliçe ile araç sigortalı olmak zorundaymış.belki bilen vardır ama ben bilmiyordum bilmeyenlerin haberi olsun en azından. Büyük ihtimal bu yüzden ehliyetim suspended oldu.Şimdi araştırdğım şey o zaman içinde Amerika dışında olduğumu kanıtlarsam cezadan kurtulabilirmiyim.Tekrar teşekkürler sayın @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki büyük geçmiş olsun pasaportun basım tarihini mail at hemen şirkete işleme koysunlar. Bu dediğin olayı Türkiye de tekne sigortası için yapılıyor. Eğer tekne karaya çıktıysa poliçe karaya göre revize edilir. Senin araba trafikten men edilmedikçe trafiğe çıkma olasılığı var ondan poliçesi olmak zorundadır.

• Merhabalar herkese, f1 statusuyle abd de bulundum. benim new york ehliyetim vardi 2008-2013 arasi, new jersey e tasindim 2012-2013 arasi nj ehliyetim oldu. Limo isi yapmistim. Simdi b1,b2 vizem var new york a gelip lyft yapmak istiyorum; nasil ehliyet alabilirmiyim? Verirlermi bu vizeyle? Tr ehliyetim de var ama o ise yararmi? Cunku ssn de yok uber yapamam diye dusunuyorum.. bilgilendirirseniz cok sevinirim.

• @Mevlut-Yilmaz B1-B2 vizesi turistik veya iş amaçlı seyahatlerde kullanılan bir vize türü. Bu vize ile gelip yasal yollardan çalışma yapamazsınız.
    2008 yılında ehliyet sahibi olmanız size ABD'de araç alımından sonra yapılan insurance için sürücü kaydı avantajı sağlar. 12 yıl abd deneyiminden faydalanabilirsiniz.
    Onun dışında yasal yollar ile çalışmanız mümkün değil.

• @Archie cok tesekkurler👍

• Arkadaslar haftaya new jersey de ehliyet bilgi sinavina girecegim sorulara hangi kaynaktan calisabilirim ?

• @Arden bu new jersey icin mi ?

• @ahmetemre ayarlar kısmından istediğiniz eyaleti seçebiliyorsunuz.her biri için ayrı ayrı testler mevcut.

• @Arden cok tesekkur ederim 🙂

• @ahmetemre rica ederim.Başarılar dilerim.😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |